Sportesemény-etikett. Mit illik, mit nem
Léteznek illemszabályok a sportban? Igen! A futás, kerékpár, úszás, mint sportok és sok ehhez kapcsolódó futó-kerékpáros és triatlonversenyek tömegeket vonzanak és mozgatnak meg, éppen ezért fel kell hívni a figyelmet arra, hogy itt is vannak bizonyos illemszabályok.
Túlevés elleni trükkök
Gátolja a túlevést minden olyan módszer, ami serkenti a dopamin termelődését. Mi a dopamin? A dopamin az agyi ideghálózatban és a mellékvesékben termelődik. Amikor nagy mennyiségben szabadul fel, akkor örömöt, elégedettség- és jutalomérzetet generál. Se a túl magas, se a túl alacsony dopaminszint nem tesz jót, előbbi ingerlékenységet, hiperaktivitást okozhat, utóbbi alacsony libidót, alvászavart, állandó fáradtságot.
Futás biztonságosan!
Régóta gondolkozom azon, hogy mennyire biztonságos sport a futás a szabadban, erdőben, terepen – egyedül. Hogyan tehetjük biztonságosabbá a szabadtéri edzéseinket? Ezzel foglalkozunk ma.
Csináljunk otthoni edzősarkot!
Nem mindenki olyan szerencsés, hogy saját, jól felszerelt konditeremmel rendelkezzen otthon, de egy mini torna-sarkot, edző-részt leválaszthatunk valamelyik helyiségből, gondolkozzunk csak el rajta!
Nem olvasnak a kamaszok
Vajon miért nehéz a 12-16 éves korosztályt olvasásra bírni? Hogyan tehetjük vonzóvá az irodalmat és a könyveket az internettel, mobiltelefonnal, közösségi oldalakkal, „kütyüzéssel” szemben? Hogyan válasszunk könyvet a gyermekünknek?
A zene hatásai a babákra
A kellemes hangok, a zenehallgatás, a várandósság alatti éneklés, bizonyítottan hatással van a magzatra a pocakban. A zene abszolút pozitív hatásai régóta köztudottak, a kicsiknek való éneklés sok szempontból fejlesztő lehet.
Futóverseny-etikett. Mire figyeljünk?
Sok futóverseny tömegeket vonz és mozgat meg, éppen ezért fel kell hívni a figyelmet arra, hogy itt is vannak bizonyos illemszabályok, amiket érdemes, vagy inkább illik betartani, egyrészt, hogy vigyázzunk magunkra, másrészt, hogy figyeljünk egymásra. Egy kis futóetikett következik.
Stresszmentes otthon
Első gondolatom az volt, hogy azért fontos ez a téma, hogy a munkahelyi elvásárok, a zajos iroda, a lármás iskola és óvoda, a levegőtlen edzőterem, a zsúfolt parkolók, a hétköznapi rohanás után legalább az otthonunk a nyugalom szigete lehessen.
A munkahelyi stressz
Az egészen biztos, hogy az állapotot sokan ismerik. A munkahelyi stressz nemcsak egy szitokszó, hanem tényleges probléma, ugyanis hatással van a mentális és a fizikai egészségre, az egész szervezetünkre.
A zene, mint gyógyír
Tudtad? A zenének nemcsak hangulatjavító hatása van, hanem segíthet a fogyásban, a fókuszálásban, illetve csökkenti a szorongást, a stresszt is.
Hogyan ne legyen unalmas a futópad
Egy futópadon lassan telik az idő. Hasznos találmány ugyan, de monoton. Mit tehetünk, amivel kevésbé unatkozunk a futópadon?
Zene, mint hangulatjavító
Egy új kutatás szerint napi minimum 1 óra zenehallgatás jó hatással van az egészségünkre. A zene központi szerepet tölt be az életünkben, számos dologra gyógyír. Hangulatjavító, stresszcsökkentő
Újra hódít a bakelit!
Ha nyitott szemmel sétálunk a városok utcáin, olykor-olykor szembe találhatjuk magunkat egy lemezbolttal. Ilyenkor, eszünkbe jutnak a régi szép emlékek, esetleg a gyerekünknek megmutatjuk, hogy mi is az a bakelit lemez. De nem is gondolnánk mekkora érték a mai napig és, hogy mennyi gyűjtőt találhatunk napjainkban.
Óvatosan a fülhallgatóval!
Főként a fiatalok körében nagy divat fülhallgatóval zenét hallgatni, s ez már a "füles" feltalálása óta így van. Ám nem árt vele óvatosnak lenni – tényleg jelentősen károsíthatja a hallást.
A zenehallgatáson túl
Gyakori, hogy a zenehallgatásnak sok előnyt tulajdonítanak, ugyanakkor a zenetanulás bizonyítottan lepipálja a kétségkívül szórakoztató időtöltést.
Zene megelőzésre
A zene jótékony hatása nagyon sokrétű, a zenei oktatás nemcsak a lélekre, hanem a testre is kifejezetten jó hatással van.