Ashoka jótékony hatásai
Az Ashoka szó szerinti jelentése: „gondok nélkül”. A hinduk egyik legfontosabb fája, amely egész India szerte honos.
Az iszappakolás csodás hatásai
Őseink még az iszapért is háborút vívtak - nem véletlenül. A Holt-tengeri iszapban mártózás nagyon egészséges. És ez csak egy a földdel gyógyítás praktikái közül.
Geocaching, a kincskereső játék
A geocaching egy világszintű szervezet, a világ minden táján megtalálható, a kincskeresés és felfedezés modernkori játéka. Nagyon sokszor találkozom olyan emberekkel, akitől, ha megkérdezem, hogy hallott e már róla, fogalma sincs miről beszélek. Pedig szó szerint a világon mindenhol játszák, követik, teljesítik, de nézzük, miről is van szó.
Hogyan segítheti az asztrológia az egészséges életet?
A kínai filozofikus gondolkodásban az öt fázis tana az egész világ működését leírja. Ennek a logikáját alkalmazzák a hagyományos kínai orvoslásban, és a kínai asztrológia rendszerében is. Az öt fázis (elem) a következő: fa, tűz, föld, fém, víz. Ezek építik fel a világot, így az emberi testet is, de megtalálhatók egy asztrológiai képleten belül.
Hallottad már a kifejezést: ayurvéda?
Az Ayurvéda a legősibb gyógyító tudomány, mondhatni, egyidős az emberiséggel, s alkalmazása, tanulmányozása ma is aktuális. Népszerűsége és hatékonysága, sikeressége elsősorban annak köszönhető, hogy a megelőzésre fekteti a hangsúlyt és holisztikus szemléletű tudomány.
Mit jelent a túlfogyasztás és mit tehetünk ellene?
„Az emberek jelenlegi fogyasztásukat tekintve úgy élnek, mintha 1,7 Föld állna rendelkezésünkre, pedig csak ez az egy bolygónk van” – idézem Antal Alexát, a WWF Magyarország kommunikációs vezetőjét. A túlfogyasztás korunk egyik legnagyobb problémája, melynek száma országonként más és más.
Környezetvédelmi világnap
Június 5-én ünnepeljük a környezetvédelmi világnapot. Ha azt mondom környezetvédelmi világnap, valószínűleg sokan gondolunk az ezzel a tág fogalommal kapcsolatosan a környezetvédelemre, de vajon pontosan mit jelent ez, mi tartozik ehhez és melyek a céljai ennek a kezdeményezésnek?
Vízerek a lakásban
A vízérsugárzás a földalatti rétegekben található vízzáró rétegek között kialakuló átszivárgó vízmosások következtében alakul ki. Polarizálja a föld belsejében lévő energiákat és térhálós sugárzásokat. Az emberi szervezet 60-70%-a víz. A vízerek frekvenciái nagyon hasonlítanak az ember szerveinek frekvenciáihoz. A vízérsugárzás információtartalma megzavarja az emberi test harmónikus működését.
Igazi fenyő vagy műfenyő?
Minden évben találkozunk azzal a kérdéssel, hogy milyen fenyőfát vásároljunk. Igazi legyen? Ha igazi, akkor melyik? Ha műfenyő, akkor mekkora? Honnan szerezzük be? Most ehhez adunk egy kis segítséget.
Kullancs, szúnyog és társai
A levegőből és a földről is irtják rendszeresen a vérszívókat, ám még mindig vannak területek az országban, ahol egyszerűen nem lehet kimenni a kertbe, mert még a szúnyogriasztó spray ellenére sem. Megnyugtató, hogy komoly betegséget csak nagyon ritkán kaphatunk szúnyogcsípéstől, azért nem árt többféleképpen is védekezni ellenük.
A konyhakert új generációja: a magaságyás
Az utóbbi években itthon is egyre több helyen látni magaságyást. Azon túl, hogy a hajolgatás kiiktatásával kényelmesebbé teszi a hagyományos kiskerti zöldségtermesztést, a magaságyás dekoratív is. Emellett azonban van egy elsőre nem is oly szembeszökő előnye: a komposztálás.
Földmegosztó program
Hugh Whittingstall mutatta be azt a kezdeményezést, hogy ha valakinek van egy földje, ami szabad, és ő nem tud vagy nem akar használni, akkor felajánlhatja a közösség, az érdeklődök számára, akik ingyen és bérmentve mehetnek oda termelni.
Hogyan fagyott be az Antarktisz?
A kutatók valószínűleg végre felfedezték, hogyan került az Antarktisz 34 millió évvel ezelőtt vastag jégréteg alá. Két tényező játszott szerepet a legdélebbi kontinens eljegesedésében.
Továbbra is óriási veszély a légszennyezettség
A WHO legújabb jelentése szerint az emberiség jelentős többsége egészségre veszélyes légszennyezettségi körülmények között él.
Gondozzuk okosan a szobanövényeinket!
Mindenkivel előfordult már, hogy a rohanó hétköznapok során felocsúdva egyszer csak körbenéztünk a lakásban, és azt vettük észre, hogy a kedvenc növényeink levele lefelé konyul, vagy éppen már ki is múltak. Ilyenkor elgondolkodunk: miért történhetett? Gondozásukhoz biztosítunk most néhány könnyen betartható, hasznos információt!
Hálával a bolygónk felé - ma van a Föld Napja
Ha körülnézünk az ember s tudomány által belátható Univerzumban, akkor rájöhetünk, mekkora ajándék a Föld bolygó - a tág környezetünkben nincs hozzá hasonló. Mégis úgy tűnik, hogy nem vigyázunk a kincsre, amely csodálatos élőhelyet biztosít a számunkra.
Egymillió zacskó fogy naponta Magyarországon
Nem egyszerű környezettudatosan vásárolni hazánkban, pedig fontos lenne a tudatosság, ha megismerjük a statisztikákat: mindössze egyetlen nap alatt milliónyi zacskóval vásárol a magyar.
Bolygónk védelmében – a Föld Órája margójára
Most volt a Föld Órája, de vajon mennyit segít mindez a bolygónkon? Valóban akkora a probléma, amekkorának a környezetvédők beállítják? Sajnos igen, és ahogy azt mindig hirdetjük: rajtunk is múlik – nem csupán egyetlen órára.
Forrósodik a talaj a lábunk alatt
Pontosabban a Föld, amely az elmúlt három évtizedben kimutathatóan melegedett. A nyarak egyre többször szélsőségesen tikkasztóak, ennek pedig következményei vannak.
A takarékosság öröm
A pazarlás olyan, mint a testsúly: mindig megfogadjuk, hogy odafigyelünk rá, hosszú távon valahogy mégsem sikerül fenntartani az életmódunkban eltervezett pozitív változtatást.
Használj kevesebb csomagolóanyagot: hasznosíts újra Te magad!
Sok mindent megtehetünk azért, hogy kevesebb hulladék keletkezzen a környezetünkben. Cikksorozatunk 2. részében bemutatjuk, miként lehetsz Te magad az újrahasznosító, és hogy ennek milyen környezetvédelmi előnyei vannak.
Rajtad múlik! Használj kevesebb csomagolóanyagot
Sok mindent megtehetünk azért, hogy kevesebb hulladék keletkezzen a környezetünkben. Kis odafigyeléssel sokkal kevesebb csomagolóanyagot kell felhasználnunk.
Beszélni kell a környezeti változásokról!
Ha nem beszélünk életünk, bolygónk, környezetünk változásáról, nem is tudatosul bennük az, amit nagyon fontos lenne megtenni a közeljövőben. Kinek mi a felelőssége?
Ültessük át a szobanövényeket, itt a tavasz!
A szobanövények számára az őszi, valamint a tavaszi átültetés a legkedvezőbb. A természet megújulásával egy ütemben a szobanövények is tavasszal fejlődhetnek a legtöbbet, ez főleg akkor igaz, ha megfelelő környezetben és talajban lakhatnak. De vajon mi a tökéletes időpont az átültetéshez?
Tovább melegszik a Föld
Az eddigi 2014-es adatok alapján a kutatók úgy gondolják, hogy az idei esztendőben ismét megdől a globális melegrekord, amely a klímaváltozás szempontjából nem túl biztató.