Életmentő tanácsok! De szó szerint
Szó szerint életmentő tanácsokat hoztam a kánikula beköszöntével, kérem szívleljék meg ezeket a sorokat és legyünk felelős szülők, felelősségteljes autósok és gazdik!
Így tárold helyesen a gyógyszereket
Sokan nem olvassák el, vagy nem veszik komolyan a figyelmeztetést, hogy a gyógyszereket, étrendkiegészítőket hogyan kell tárolni.
Létezik télen allergia?
Tüsszögés, köhögés, orrfolyás, allergiás tünetek télen? Létezik téli allergia! A téli allergia: nagyon hasonlít az influenzára, könnyű összetéveszteni a megfázással!
Hogyan védekezzünk penész ellen házilag?
Hogyan védekezzünk penész ellen, lehetőleg természetes módszerek segítségével? Mai cikkünkben megmutatjuk, mit tehetünk egyszerűen, természetesen, házi módszerekkel!
Szemszárazság okai és tünetei
Ha a könnyek különböző elemeit termelő mirigyek nem működnek megfelelően, nem termelnek elegendő vizet, olajat vagy nyálkát, akkor szemünk kiszáradhat. A felmérések szerint a szemszárazság tüneteitől a lakosság 20-30 százaléka szenved, de az idősebbek körében ez az arány 50-60 százaléka is lehet, de gyakorlatilag bármi kiválthatja, és bármely életkorban előfordulhat.
Vegyünk szárítógépet, vagy ne?
Szárítógép vásárlásánál megoszlanak a vélemények, egyesek szerint nagyon hasznos és praktikus, mások szerint felesleges és értelmetlen kiadás. Most megvitatjuk a szárító fő előnyeit és hátrányait.
Ha penészesedik a lakás…
A penészes fal nemcsak esztétikailag okoz gondot, hanem az egészségre is rendkívül ártalmas, ezért mai cikkünk témájának segítségével megpróbáljuk megelőzni a bajt. Hogyan védekezzünk a penész ellen?
Vigyázz a tüdődre!
Ha megkérdeznénk, mi az, amit a tüdőnk egészségéért megtehetünk, mely válaszokat adnánk? Milyen életmódbeli tanácsokat fogadnánk meg az egészséges tüdőnk érdekében?
Mire jó az aromaterápiás diffúzor?
Mi az az aroma diffúzor vagy más néven hidegpárásító? Miért szükséges a párásító használata? Mennyi egyáltalán az optimális páratartalom a lakásban? Erről olvashatnak mai írásunkban.
Miként hat a szervezetünkre a téli hideg
A hideg napokon nemcsak az más, ahogyan reggel felöltözünk, hanem a szervezetünkre is hatást gyakorol. A hűvös levegőn más készítményekkel óvjuk a bőrünket, több vitamint eszünk, sok meleg folyadékot iszunk, de mi az, ami még jellemző ránk a téli hónapokban?
A megfelelő páratartalom nyomában
A levegőben lévő pára elől télen sem tudunk elbújni. Legyen értéke alacsony vagy magas. Néha nem is tudjuk mi van velünk. Ugyanakkor jelentős mértékben hat közérzetünkre, egészségünkre és a környezetünkre. Na de honnan tudjuk mikor mi a helyzet? Mit tehetünk, azon túl, hogy elviseljük? Mikor optimális a páratartalom környezetünkben?
Alap dolgok a szépségünkért
Sokszor a legalapvetőbb dolgok elmulasztásával ártunk a legtöbbet szépségünknek. Bőrünk, hajunk, körmünk, arcunk szépségéhez, egészségéhez elég betartani néhány egyszerű aranyszabályt.
Kullancsveszély!
Ugyan kullancsencephalitis elleni védőoltás van, de aki jártas a témában, tudja, hogy Lyme kór ellen nincs oltás. A beadható oltás ugyanis nem véd a kullancsok által gyakran terjesztett másik betegség, a Lyme-kór ellen!
Megviselnek a frontok, mit tegyek?
A természet részei vagyunk, folyamatos kölcsönhatásban a környezetünk változásaival, melyek tőlünk függetlenek, de olykor kellemetlenek, zavaróak lehetnek. Ilyenek az időjárási frontok is. Sokakat megvisel.
Amikor már elviselhetetlen a kánikula
A kánikula sokunknak megkeseríti az életét, tudom, hogy a többség szereti a nyarat, viszont az ember nem lehet nonstop vízparton, bizony jól jönnek trükkök a mindennapi életben a forróság elviseléséhez.
Nyissunk ablakot, ha esik!
Az emberi életforma a városias felé változik. Érdemes hát néhány dolgot átértelmezni, amelyet elődeinktől tanultunk, ilyen a szellőztetés is. Régen sokan becsukták az ablakot, ha jött az eső. Nekünk a városban érdemes inkább ekkor kinyitni.
Se túl magas, se túl alacsony
A párásítás jótékony hatása közismert, de az már kevésbé, hogy mikor és miért is lehet rá szükség. Egyébként az sem jó, ha túl magas az otthonunk páratartalma.
Nem tesz jót a túl meleg
A téli fűtési szezon olyan veszélyeket rejt szervezetünk számára, amelyekre nem is gondolnánk. A lényeg, óvatosan tekergessük a radiátort, ha nem muszáj, ne csináljunk „szaunát”.
Párásítsunk fűtésszezonban!
A fűtött lakásokban, helyiségekben általában szárazabb a levegő, ez pedig kellemetlen tüneteket okozhat: torokkaparást, száraz köhögést, kiszáradt bőrt, és szemviszketést érezhet, ha nem megfelelő a levegő páratartalma.
Mekkora az ideális páratartalom?
Lakóhelyünk páratartalma odafigyelést igényel, legfőképpen azért, mert a túl alacsony és a túl magas érték is káros lehet az egészségre.
Van belső, személyre szabott hőmérőnk
Ma már a legtöbb fórumon, ahol az időjárással kapcsolatban informálnak minket, a hőmérséklet mellett a hőérzetre vonatkozóan is kapunk információt. Nem véletlenül, a két dolog ugyanis nagyon eltérő lehet, a levegő hőmérsékletének ismerete még nem feltétlenül elégséges ahhoz, hogy az időjárásnak megfelelően öltözködjünk.