Éjszakai lábgörcs
Sokaknak ismerős a kínzó fájdalom, mely sokszor éjjel, a legkedvesebb álmunkban tör ránk, amikor is begörcsöl a lábunk. Ennek több oka is lehet.
Foglalkozzunk a visszérrel!
Visszérbetegségek alatt a vénák kóros kitágulását értjük, ez elsősorban alkati megbetegedés. Kialakulásában a genetika mellett az állandó megterhelés, az álló foglalkozás mellett is nagy szerepet játszik. A visszér kezelése azért fontos, mert ha elhanyagoljuk a problémát, trombózist is okozhat.
Office torna
Az irodai munka hátránya a mozgásszegény életmód, amit könnyen orvosolhatunk napközben is egy kis mozgással, mely nem fog minket zavarni a munkavégzésben, mégis átmozgat és frissen tart. Az office torna nem helyettesíti a rendszeres sportolást, de kiegészítheti a mindennapokban az egészségesebb élet fenntartását.
Vegyük elő a mézet!
A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.
Kertészkedés, mint testedzés
Amikor a szüleimnek megemlítem, hogy sportolhatnának, biciklizhetnének, sétálhatnának többet, mindig azt a választ kapom, hogy a kertészkedés az ő testedzésük. S valójában nem is elhanyagolandó mozgás.
Ne halogassuk avagy miért fontos a visszér kezelése?
A vénák kóros kitágulását értjük visszérbetegségek alatt, mely elsősorban alkati megbetegedés. Kialakulásában a genetika mellett az állandó megterhelés, az álló foglalkozás mellett is nagy szerepet játszik. A kezeletlen visszér rontja az érintett végtag vérkeringését, súlyos esetekben trombózis is okozhat
Milyen a jó munkakörnyezet
Ahhoz, hogy munkateljesítményünk csúcsát érjük el, nem mindegy, hogy milyen környezetben végezzük az adott munkatevékenységet. Mik azok a dolgok, amik segíthetnek ebben?
Szervezeted gyilkosa a napi 8 órás ülőmunka
Manapság rengetegen végeznek ülőmunkát, ami egyre több egészségügyi problémát okoz, főleg azért, mert nem mozgunk eleget a munkavégzés közben. Sajnos az ülő életmód nem is a felnőtt életben kezdődik az irodai környezetben, hanem már gyerekkorban, az iskolapadban és a számítógép előtt. Káros hatásai pedig egyre gyűlnek, fokozódnak, míg nem ott tartunk, hogy már a munkavégzésünket veszélyeztetik.
Irodai munkavégzés - előnyök, hátrányok
Az irodai munka mindig is népszerű volt, amellett, hogy ez a munkavégzés számos előnnyel és hátránnyal jár. Vajon ki, hogy éli meg, hogy a saját otthonából, akár az ágyából is lehet irodai munkások? Home office, irodai munka, jó, vagy rossz nekünk?
Mozgáshiány
Sokat hallunk arról miért fontos a mozgás és milyen előnyei vannak. Azonban a másik oldalon ott van az is, milyen veszélyei vannak annak, ha mozgásszegény életmódot élünk. Ha több tünet is ismerős, nem árt rendszeresíteni a mozgást a mindennapjainkban.
10 000 lépés az egészséghez. Eddig ma mennyi volt?
Hallottuk már néhányszor, hogy aki egészséges és fitt szeretne lenni, annak10 ezer lépést kell megtennie egy nap. Mi ebben az igazság, hogy érhetjük el ezt a lépésszámot, mennyit kell mozogjuk egy nap? „Beszélgessünk” erről kicsit.
Kinesis– az otthoni edzés újdonsága
A Kinesis tulajdonképpen egy változatos edzés, falra szerelt csövek segítségével, melynek legnagyobb előnye, hogy a legegyszerűbb alapgyakorlatoktól kezdve az egészen összetett mozgáskombinációkig mindenki megtalálhatja a neki való szintet és típust a 360 fokban forgatható zárt kábelrendszerrel. A gyakorlatokat így egy háromdimenziós térben végezhetjük.
A sok állás veszélyei
Sok állásnak azt nevezhetjük, ha valaki a munkaideje több, mint 60%-ában áll, munkáját állva végzi. Sokat állnak egy helyben a bolti eladók, a tanárok, a pultosok és pincérek, a futószalagnál dolgozók, a biztonsági őrök, a fodrászok, szakácsok és még sorolhatnánk. Ezeknél a foglalkozásoknál különösen fontos odafigyelni a sok állással járó életmód veszélyeire.
Az ülőmunka az új népbetegség
Hát- és nyakfájás, zsibbadó lábak, görnyedt testtartás… Mit okoz hosszútávon a szervezetünkkel mindez? Az ülőmunka az új népbetegség. Mit szólnál egy pár perces office vagy, ami mostanság aktuálisabb: home office mozgáshoz?
Ülőmunka közben sport?
Ülőmunkát végezve a testünk sajnos ehhez a fajta „terheléshez” is gyorsan alkalmazkodik. Görnyed a hát, görbül a gerinc, lemerevednek az izmok, elzsibbadnak a lábak, és még sorolhatnám, de ehelyett inkább nézzünk valami mozgás után, ha már kénytelenek vagyunk ülőmunkát végezni.
Jógagyakorlatok hátfájásra
Az ülőmunka napjainkban talán a legtöbb munkavállalót érinti. Irodai dolgozók, ügyintézők, bolti eladók is dolgoznak asztal előtt, legtöbb esetben számítógépen. Ennek rengeteg negatív következménye lehet, ami vagy hamarabb vagy később mutatkozhatnak.
Többnyire ülőmunkát végzek, mit tegyek?
A szervezetünk nem arra született, hogy egész nap egy helyben üljünk, ha mégis ezt tesszük, annak hosszú távon káros következményei lehetnek. Hogyan hat ránk az ülőmunka és mit tehetünk az egészségünk érdekében?
5 jó tanács az irodai ülőmunka egészségkárosító hatása ellen
Bár az állómunkánál kényelmesebbnek tűnhet, a folyamatos ülőmunka közel sem veszélytelenebb az egészségünkre nézve.
Minden mozgás számít!
Érdemes emlékeztetni magunkat néhány apró trükkre, amivel plusz mozgásra bírhatjuk a testünket. Ez főleg azok számára fontos, akik ülőmunkát végeznek, vagy nem sportolnak rendszeresen, de a többieknek is hasznosnak bizonyulhatnak. Kis dolgokkal is sokat tehetünk az egészségünkért!
Koncentráljunk a core izmokra!
Az ülőmunka hátrányait az utóbbi időben alaposan kiveséztük, de ez nem jelenti azt, hogy nincsenek újdonságok a témában. A nagyobb ismeretanyag nagyobb eredményességet is jelenthet.
A fejfájást gyakran a nyakmerevség okozza
A fejfájás oka nagyon sok esetben valahol máshol keresendő, mint magában a fejben. Valamilyen hiánybetegséget, szervi elváltozást is jelezhet, de sok esetben az izmok megfeszülése, vagy nyaki problémák okozzák a rendszeres fejfájást. Sokszor a kulcs túlságosan is hétköznapi dolgokban rejlik…