Segítségnyújtás nyáron
Bármikor találkozhatunk olyan helyzetekkel, ahol otthon is ellátható sérüléseket, esetleg betegségeket kell kezelnünk, most azonban néhány specifikusan nyáron előforduló esetről olvashatsz!
Poloskainvázió – megőrülök tőle!
A kinti hideg időjárás és benti fűtésszezon beköszöntével egyre több poloska jelenik meg otthonainkban és szinte alig lehet tőlük megszabadulni, mivel nagyon szűk helyekre, falak repedéseibe, konnektorok, villanyvezetékek kötődobozaiba is be tudnak mászni.
Házipatika, ha gyerekekkel utazunk
Murphy sosem pihen. Ha gyerekkel utazunk, nyaralunk, szinte borítékolható, hogy valamelyik beteg lesz, hasmenés-hányás, gyomorrontás, napszúrás, rovarcsípés, láz, köhögés… Széles lehet a paletta.
Mi az, ami vonzza a darazsakat?
Ha jön a jó idő, azzal együtt jár a számunkra nem kívánatos rovarok megjelenése is. A nyár folyamán a legtöbb időt a szabadban és a természetben töltjük, amikor is nagy bosszúságot okozhatnak a darazsak. Fájdalmas csípéseket, de akár allergiás reakciót is kiválthatnak. De mi az, amivel bevonzhatjuk ezeket az állatokat?
Bőrreakciók szúnyogcsípésre
Nyáron kivétel nélkül mindenki találkozik szúnyogokkal, azonban nem mindenki reagál a csípésükre ugyanúgy. Mutatjuk, milyen reakciót válthat ki a szúnyogcsípés.
Nyári pancsolás a gyerekekkel
Megérkezik meleg, ezzel együtt a medencézés is, mindenkinek jól esik a hűsölés. Vannak szabályok, amiket érdemes betartani minden oldalról, hiszen a baj könnyen jön.
Természetes szúnyogriasztók
Most, hogy beköszöntött a nyár, egyre több szabadtéri programot szervezünk a családdal. Mindenki várva várja, hogy a jól megérdemelt nyaralására indulhasson. Azonban, ezzel együtt megjelentek a szúnyogok is, akik elronthatják az idilli pillanatainkat. Éppen ezért, nézzünk meg pár természetes szúnyogriasztó praktikát, hogy a kirándulás élménye felejthetetlen legyen, de ne a csípések okán.
Idegen kullancsfaj jelent meg Magyarországon!
Aki szokott kirándulni, feltétlen olvassa el, ugyanis egy veszélyes kullancsfaj jelent meg Magyarországon, az éghajlatváltozás és a melegebb nyarak következményeként. A Hyalomma nevű kullancs nagyon sok kórokozót hordozhat, ez pedig a túrázókat, kirándulókat, terepfutókat fokozott óvatosságra inti.
Mik a teendők kullancscsípés esetén?
A kullancsszezon minden év egyik kellemetlen, senki számára sem vágyott időszaka, amely jellemzően a tavaszi időjárás közepétől egészen ősz végéig tart, ez az időszak pedig a klímaváltozásnak köszönhetően egyre hosszabb. Az atkafélék rendjébe tartozó kullancsok számos betegséget terjeszthetnek, ezek közül a legismertebb és legveszélyesebb a Lyme-kór, amelyről ebben az írásban írok részletesebben, valamint írok annak megelőzéséről, felismeréséről, tüneteiről és a kullancseltávolítás helyes technikájáról is
Csípések és kezelésük
Rovarcsípés bárkin bármikor előfordulhat. A körülöttünk élő rovarok kertészkedés közben, sétálva vagy otthon is okozhatnak kellemetlenségeket, duzzanatot, viszketést, bőrpírt, rosszabb esetben súlyosabb allergiás reakciót.
Indul a kullancsszezon – mire figyeljünk?
Ahogy közeledik a jó idő, úgy kell felkészülnünk a kullancsok megjelenésére. Mire érdemes figyelnünk és hogyan védekezhetünk?
A túrázás, terepfutás elengedhetetlen kellékei
A túrázás, terepfutás rendkívül népszerű szabadidős tevékenységek és mozgásfajták lettek az elmúlt években. Nézzük mi az a felszerelés, ami elengedhetetlenül szükséges, ha terepcipőt húzunk.
A néma segélykiáltás: az önbántalmazás
Ütések, harapás, bőrcsipkedés, hajtépkedés adott esetben vagdosás és még sok más hasonló formája van a fiatalok körében egyre nagyobb arányban előforduló önkárosításnak. Az önsértés számos lelki problémára nyújthat megküzdési módszert, ami könnyen megszokássá válhat és akár tragédiával is végződhet – még akkor is, ha a szándék az lenne, hogy az önbántalmazáson keresztül keressen kiutat az ember.
Nemcsak nyáron támadnak a kullancsok!
Rossz hírünk van! Nyár végén is támadnak a kullancsok, nincs vége a kullancsszezonnak. A száraz, kánikulai nyári melegben kicsit visszahúzódtak ezek a vérszívók, azonban az őszi csapadékos időjárás közeledtével, ismét támadásba lendülnek, fokozottan védekezzünk ellenük!
A rovarcsípésről
Nem csak a napsütést és a jókedvet hozza magával a nyár, sajnos a rovarcsípések is ilyenkor a leggyakoribbak. Megmutatjuk, hogyan lehet őket otthon kezelni a leghatékonyabban.
Csípések fajtái
Sokan nem is gondolják, milyen veszélyes lehet egy méh- vagy egy darázscsípés. Ezek a kis teremtmények - főleg védekezés céljából méreganyagot juttatnak a csípés pillanatában az ember szervezetébe. Ez a méreganyag enyhébb esetben bőrpírt, duzzanatot, fájdalmat okoz, súlyosabb formában viszont akár halálhoz is vezethet.
Ne bántsd a pókokat!
A Magyarországon előforduló pókfajok közül azok, amik lakásokban is előfordulhatnak, mind veszélytelenek. A legtöbb pókunk ártalmatlan, ezért semmi értelme rettegni tőlük.
Kullancsveszély!
Ugyan kullancsencephalitis elleni védőoltás van, de aki jártas a témában, tudja, hogy Lyme kór ellen nincs oltás. A beadható oltás ugyanis nem véd a kullancsok által gyakran terjesztett másik betegség, a Lyme-kór ellen!
Így ismerhetjük fel az ágyi poloska csípését
Az ágyi poloska 0,5-0,7 cm nagyságú, lapos, barnás-vöröses árnyalatú élősködő, mely állatokból, emberekből táplálkozik. Az ágyi poloska a világon mindenütt elterjedt, és bár gyakoribb az elhanyagolt, szennyezett környezetben, a tiszta otthonokban is megtelepedhet (számoltak már be ágyi poloskákról luxusszállodákban is).
Természetes megoldások szúnyogcsípésre
A szúnyogok zümmögésénél talán csak a csípésük okozta duzzanatok, és vöröslő viszkető foltok bosszantóbbak. Néhány egyszerű, természetes és hatékony megoldást mutatunk a szúnyogcsípések kezelésére. Ezek gyorsak, egyszerűek, vegyszerektől mentesek. Egy próbát megér. Most már, csak egy szúnyogra kell várni.
Kullancs, szúnyog és társai
A levegőből és a földről is irtják rendszeresen a vérszívókat, ám még mindig vannak területek az országban, ahol egyszerűen nem lehet kimenni a kertbe, mert még a szúnyogriasztó spray ellenére sem. Megnyugtató, hogy komoly betegséget csak nagyon ritkán kaphatunk szúnyogcsípéstől, azért nem árt többféleképpen is védekezni ellenük.
A viszkető bőr egyik lehetséges oka, az ágyi poloska – áttekintés
Sok apró rovar és bogár okozhat kellemetlen meglepetéseket, de az egyik legnagyobb feladat közülük az ágyi poloskák társasága. Miért szeretnek minket, és mit tehetünk ellenük?
Ágyi poloska előfordulhat a legtisztább szobában is
Az élősködök sajnos télen sem kerülik el az embert. Az ágyi poloska például téren is gyakori hívatlan vendég lehet, és még a legmakulátlanabb otthonokba is beférkőzhet. Hogyan ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Nem kell félni Magyarország legnagyobb pókjától
Sok magyar családnál okozott már riadalmat kis hazánk legnagyobb pókja, a szongáriai cselőpók. Sokan ugyanis nem is tudják, hogy nálunk is él ilyen méretű pókfaj.