Mikor vagyunk dehidratáltak?
A dehidratáció lényegében röviden azt jelenti, hogy kevesebb vizet viszünk be, mint amennyit veszít a szerveztünk. A nem megfelelő folyadékbevitel egyik legszembetűnőibbe jele, ha száraz a bőrünk, mert annak nedvességtartalma vízfogyasztáshoz kötött.
Epley-manőver – a szédülés egyik ellenszere
A szédülés nem csak ijesztő lehet egy ember számára, hanem igen veszélyes is. Különböző okok állhatnak a hátterében és ez által a kezelése sem mindegy, de ha a fül a gond okozója, akkor van egy remek torna erre.
Vérnyomáscsökkentő ételek
A magas vérnyomás hazánk egyik kiemelkedő helyen álló egészségügyi problémája, de nem csak Magyarországot érinti, hanem világszerte sok gondot okoz. Nézzük, hogy mit tehetünk ellene étkezésünkkel.
Vegyük észre időben! Ezek a stroke előjelei és tünetei
Szélütés, gutaütés: évszázadok óta velünk élő szavak, amelyek az agyi vérkeringési zavar szinonimái. Ki ne hallott volna arról a betegségről, amelyet a köznyelv egyébként tévesen agyvérzésnek hív. A stroke a harmadik leggyakrabban halált okozó betegség Európában. Éves viszonylatban 1,4 millió halálesetet regisztrálnak, de hogyan ismerhető fel időben és melyek a hirtelen kialakuló tünetek?
Mikor szabad szedni anthisztamint, és mikor nem?
A patikákban több antihisztamin vény nélkül is megvásárolható, ám bizonyos készítményekhez csak receptre lehet hozzájutni. Az antihisztamin-tablettát a legtöbb esetben nem önállóan szedjük, rendszerint használunk mellette orrspray-t vagy szemcseppet is a szénanáthás tünetek enyhítésére. Ha orvos írja fel az antihisztamint, akkor több készítmény kombinációjából a tünetek kezelésére legoptimálisabb terápiát állítja össze.
Fémallergia tünetei
Amellett, hogy számos fém (nátrium, kálium, kálcium, stb.) szervezetünk elengedhetetlen építőeleme, sok fém annak ellenére, hogy önmagában nem képez veszélyt a szervezet számára, képes immunreakciókat elindítani. A szervezetünk válasza sokszor a fémmel való találkozás formájától, illetve a fém mennyiségétől függ.
A fülkürthurut
A fület érintő betegségek nem csak kellemetlen tünetekkel járnak, hanem befolyásolják a mindennapi életünket, sokszor nem is gondoljuk, hogy a fülünk gondja okozza a problémákat.
Agyvérzés: mi lehet a lelki háttere?
Itthon évi 40-50 ezer szélütés fordul elő, melynek oka a rizikófaktorok halmozott jelenléte. A magas vérnyomás, a szívbetegség, a diabétesz, a magas vérzsírszint vagy a túlzott alkoholfogyasztás mellett a lelki tényezők is kockázatot jelenthetnek.
Nyaki gerinc eredetű szédülés, szédülékenység
A szédülésnek – szédülékenységnek számos oka lehet, s a páciensek sokszor hónapokig, évekig járják a diagnosztikus köröket a különböző szakterület képviselői között, amíg az igazi okra fény derül. Jól ismertek a szédüléssel járó gyakoribb kórképek, melyek a belsőfülben található egyensúlyszabályozó végkészülékek megbetegedéseiből, (perifériás eredet) és az agyban - agytörzsben levő egyensúly szabályozásért felelős területek daganatos, infarktusos, vérzéses (TIA), gyulladásos kóros állapotából eredeztethetőek (centrális eredet).
Időjárás hatásai a vérnyomásunkra
Hideg- és melegfrontok érkezésekor sokan szenvednek fejfájástól vagy levertségtől, ám nem ez az egyetlen tünet, amit az egyes frontok előidézhetnek. Gyakori jelenség az időjárás okozta magas vérnyomás is, ami ugyan jellemzően csupán pár napig tart, mégis megnehezítheti az életünket. Szerencsére van mód természetes vérnyomáscsökkentésre, de ha nagyon megvisel bennünket a front, akár orvosunkat is felkereshetjük.
Dolgok, amiket rosszul tudtál az alvásról
Az alvás olyasmi, amiről mindenki tudni vél egy csomó dolgot, de ennek legalább a fele tévhit. Összeszedtünk pár érdekes tényt arról, amivel életünk harmadát töltjük.
Gyümölcsök és zöldségek mérgező részei
Bár a gyümölcsök és a zöldségek alapvetően egészségesek, azonban néhány részüket nem szabad elfogyasztani, ugyanis mérgező lehet.
Fáradékonyság? Okozhatja vashiány is
Ha még nyáron is a fáradékonysággal küzdünk, talán nem a tavaszi energiahiány és nem is a téli depresszió az oka. Vashiány is állhat a háttérben.
A szaunázás szabályai és jótékony hatásai
A szaunázás évezredek óta népszerű tevékenység, nem véletlenül, ugyanis számos pozitív egészségügyi hatása van az izzasztás gyógyító erejének.
Figyelj a szívritmuszavar tüneteire
Szívünk dobbanásai a mindennapi életünk mozgatórugója, de nem mindegy, hogy milyen ritmusban, vagyis szabályosan teszi. Tüneteire figyelve megelőzhetünk későbbi nagyobb egészségügyi problémákat is.
Mitől szédülünk el, ha felállunk
Szinte mindenki tapasztalta már, hogy ha hirtelen feláll, olykor szédül, esetleg elsötétül a látása. Mutatjuk, mi okozhatja.
Mennyi vízre van szükségünk és milyen forrásokból juthatunk hozzá?
Sok kérdés felmerül a folyadékfogyasztással kapcsolatban, a legfontosabbakat most szeretnénk ebben a cikkben összeszedni.
Vashiány tünetei és kezelése
Mit jelent és honnan tudjuk, hogy vashiányunk van? Melyek a jellemző tünetek, hogy orvosolhatjuk a problémát?
Hogyan kezeljük a szédülést?
A szédülés fokozza a sérülések és balesetek kockázatát, kezeletlen szédülés esetén pedig egy esetleges súlyosabb, veszélyes betegség is a háttérben maradhat. Éppen ezért a visszatérő szédülés orvosi kivizsgálást és kezelést igényel.
Ezt teszi a cukormegvonás a testeddel
Manapság egyre többet próbálják száműzni a cukrot az étrendjükből, ami bár egészséges, viszont nem árt tisztában lenni a mellékhatásokkal.
Miből látni, hogy valaki dehidratált?
A vízfogyasztás az év minden hónapjában fontos, de nyáron különösen lényeges. Ha bizonyos tünetek jelentkeznek, akkor nem ittunk eleget és már dehidratáltak vagyunk.
Házi praktikák szédülés ellen
Ki ne érezte volna már úgy magát, mintha ringlispílen ülne, vagy épp liftezne vele a világ? Hogy a szédülés kinél milyen tünetekkel vagy érzettel jár, és mi okozhatja, arra a válasz szinte mindenkinél más és más. Nem véletlen hát, ha a kezelési lehetőségek is eltérőek.
Torokfájásra, náthára, köhögésre…
Megduzzadt, fájó nyirokmirigyek, orrfolyás, torokfájás, fejfájás, szédelgés rossz közérzet. Ezek időszakát éljük, s bár ritkán vagyok beteg, ma délután tudtam, hogy munka után a patika felé veszem az irányt.
Az alacsony testhőmérséklet hátterében álló okok
Az ember normális testhőmérséklete 36.1- 37.0 C között ingadozik. Ettől való élettani eltérés természetesen lehetséges, azonban a 35.1-35.4 nem igazán fér bele az egészséges kategóriába.
A krónikusan alacsony vérnyomás kiváltó okai, kezelése
Az orvostudomány rengeteget foglalkozik a vérnyomás kóros értékeinek egészségre gyakorolt hatásaival. Ennek ellenére legtöbbször csak a magas vérnyomásról hallunk. Az alacsony érték az agyi teljesítmény csökkenését, a motiváció hiányát és a gondolkodás lassúságát eredményezheti.
Vigyázzunk rájuk!
Kitört a vakáció, a fáradhatatlan és energikus gyermekeink végre kiszabadultak az iskolából. Bicikliznek, gördeszkáznak, pancsolnak, ugrálnak, szaladgálnak, játszótereznek, hintáznak reggeltől estig. Rengeteg a veszélyforrás. Vigyázzunk rájuk!