Együtt alvás a házikedvenccel pro és kontra
Egyre elterjedtebb napjainkban, hogy az emberek a házi állatokat családtagként kezelik olyannyira, hogy még az ágyukba is beengedik őket és együtt alszanak. Van, akinek ez természetes, mások számára megdöbbentő. Vajon okozhat-e higiéniai problémákat együtt aludni a kisállatainkkal? Erre kerestünk ma választ.
Kutyapanziók
Minden állattartóval előfordulhat, hogy el kell utaznia és nem tudja magával vinni házi kedvencét, rokonai, barátai pedig nem tudják vállalni az állat gondozását, ilyenkor jelent megoldást a kutyapanzió.
Milyen betegségeket szedhetünk össze házi kedvenceinktől?
Több kutatás is bizonyítja és természetesen ezzel egyet is értek, hogy a háziállatok tartása jót tesz az egészségnek, az életmódunknak. Ha azonban nem figyelünk a higiéniára, akkor sajnos betegségeket is elkaphatunk a kis kedvenceinktől.
Kutya a családban
Lakótelepen nőttem fel, sajnos soha nem volt háziállatom, így nem volt lehetőségem megtapasztalni, milyen érzés egy házi kedvenc a családban, ám költözésünk óta fontolgatom, hogy menhelyről hazaviszek egy kutyust.
Mire jó az ózongenerátor?
Az ózongenerátoros fertőtlenítésről leginkább Covid idején lehetett hallani, de vajon tudjuk ennek előnyeit-hátrányait?
Hogyan tehetjük könnyebbé házi kedvencünk szilveszterét?
A legtöbb ember izgatottan várja szilveszter éjszaka a tűzijátékot. Amikor kezd sötétedni, indulnak a nagy hanghatással és fénnyel járó durrogtatások. Nekünk szórakozásnak számít, de a legtöbb házi kedvenc ezt nem így gondolja. Vonyítanak, nyugtalanul és remegve szaladgálnak a környéken vagy elrejtőznek a legtávolabbi sarokban. De mit tehetünk mi, hogy számukra is kellemesebben teljen ez az ünnep?
A ház „mérgei”
Valószínűleg szinte minden háziasszony tisztítószer-repertoárjában megtalálható néhány olyan vegyszer, ami potenciálisan halálos méreg is lehet. Ezeket biztonságosan kell tárolni és alkalmazni, hogy elkerüljük az egészségkárosodást. Melyek ezek a vegyi anyagok?
Mi az az állatbarát munkahely?
Nagyon sokan szeretjük a háziállatokat, számos jótékony hatásuk van az életünkre, olyannyira, hogy manapság már léteznek állatbarát munkahelyek is. Mi az az állatbarát iroda és miért terjedtek el?
Beteg kutyával az élet
Mindig nagy boldogság, ha egy új élőlénnyel bővül a család létszáma. Nagy készülődés előzi meg, hogy biztos a megfelelő környezet várja az otthonunkba. De belekalkuláljuk-e az életünkbe, ha esetleg beteg kutyát fogadunk örökbe, vagy ha csak később derül ki számunkra, hogy többször kell állatorvosi látogatást tennünk, mint általában kellene.
Tippek a helyes elalvás előtti rutinhoz felnőtteknek
Sokan érzik azt, hogy este nehéz elaludni, valamiért nem komfortos az ágy, nem tudnak ellazulni, cikáznak a gondolatok. Van pár tippünk, amivel ezt könnyebbé tehetjük.
Állati meleg van!
A nyári hőséget és a kánikulai forróságot nemcsak az emberek, hanem az állatok is nehezen vészelik át. Ki jobban, ki rosszabbul tűri ezeket a megpróbáltatásokat, hirtelen jött meleget. Egy felelős állattartó odafigyel állatai megóvására.
Örökbefogadott kutya a családban
Egy kutya örökbefogadása egy életet meghatározó döntés, mellyel gazdagabbá, boldogabbá tehetjük a családunk és egy négylábú életét is. A nehézségek ellenére minden szempontból pozitív hatással lesz életünkre.
Csokimérgezés kedvenceinknél
Egy tanulmány szerint a karácsonyi ünnepek alatt négyszer gyakoribb a családban élő kutyáknál a csokoládémérgezés, mint máskor. A kutyák ugyan szeretik a csokoládét, azonban hiába néznek könyörgő bociszemekkel a gazdira, a csoki kis mennyiségben is megbetegítheti őket, figyelmeztetnek a szakemberek.
Beszélnünk kell arról is, ami fáj
Az életünk nagyon kiszámíthatatlan és bizony sosem tudni mi történik holnap, mit élünk meg, milyen érzelmekkel találkozunk, sajnos vannak természetes velejárói az életünknek, a gyász éppilyen.
Hogyan gyógyítanak és tanítanak minket az állatok?
Egy 2004-ben készült híres tanulmány kimutatta, hogy a szociális kapcsolataink dramatikus mértékkel estek vissza. Valójában a magány az első ok, amiért az emberek terápiára kezdenek járni. A New York Times „a magány járványának” hívja a jelenséget. A magánynak viszont számos utóhatása van, többek között az élethosszt is csökkentheti.
Ivartalanítsuk-e házi kedvenceinket?
Már-már úgy tűnt, elfogadottá válik az ivartalanítás ténye és előnyei is elismertek lesznek, nemrégiben mégis egyre több ócsároló cikkel találkozhatunk az interneten. Miért válasszuk mégis az ivartalanítást? Miként biztosíthatunk jobb életet kedvenceinknek?
Kutyát tartani? Miért ne?
Kutyát tartani felelősség - hangzik minden szülő szájából. Általában ezzel rekesztik be az "akarok kutyát - nem kaphatsz kutyát" vitákat. De legközelebb, ha a gyerek kutyát kér, mondjuk rá ezt: miért is ne?
Anya, melegem van!
Beköszöntött az igazi kánikula. Nehéz sokszor elviselni a hőséget és a magas páratartalmat, de néhány tipp segítségével talán könnyebben átvészelhető ez az időszak!
Lukács Miki: „48 nm-en éltünk két kutyával és két macskával”
Lukács Miki és Peller Anna felelős gazdiként tudják, hogy nem csak saját és gyermekük egészségére kell odafigyelniük, kedvenceiket is számos betegség fenyegeti. Az egyik legalattomosabb ezek közül a szívférgesség, amelyet egyetlen szúnyogcsípéssel elkaphat a kutya, és akár az életébe is kerülhet.
Nyári Dia és Nagy Alexandra tavaszi tündérek lettek
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók. A JOY-Tündér nagyköveteiként Nyári Dia és Nagy Alexandra is szeretnék, hogy minél többen megismerjék az egyesület működését.
Cica a lakásban II.
A cikksorozat első részében csak az alapvető, szinte mindenki által ismert teendőket szedtem össze a macskatartáshoz, most viszont inkább Snezi mindennapjait, személyiségét mutatnám be, hátha segítség lehet olyanoknak, akik ugyan abban a cipőben járna, mint mi.
Cica a lakásban
Nagy felelősség egy macska örökbefogadása, de ahogy a mondás is tartja "egyetlen szőrmók kiscica is elegendő ahhoz, hogy a lakhelyed otthonná váljon". De mire van szüksége egy benti cicának?
Édes élet édesítőszerekkel
Miért olyan népszerű az édesség sokunknak, miért keressük folyton ezt az ízélményt, és miért jó egy desszerttel lezárni a vasárnapi ebédet? Ha pedig édesítésről beszélünk, vajon cukrot vagy édesítőszereket használjunk inkább, melyeket és milyen gyakran? Erre keressük a választ.
Kutya a családban
A gyerekek egy háziállat mellett felelősséget tanulnak, hiszen az állatot minden nap gondozni kell, emellett szociális készségeket is elsajátíthatnak, s türelmességet gyakorolhatnak. Mindezek érdekében pedig a tiltakozó szülők (vagy nagyszülők) szíve is meglágyul néha...
Cicatartás felelősségteljesen
Sokat beszélünk a kutyásokról, de kevesebb szó esik róla, hogy miként lehet okosan és felelősségteljesen macskát tartani. Éppen ezért a cicák helyzete sokszor nehezebb lehet, mint a kutyáké. Amennyiben kisállatunk van, akkor vegyük komolyan ezt a döntést, és vegyük figyelembe a fontos szempontokat!
Ilyen a lakásban tartott kutyák élete
„Szó sem lehet arról, hogy kutyát tartsunk, hiszen társasházban élünk! Majd ha kertes házba költözünk…”- halljuk gyakran az elsőre logikusnak hangzó kijelentést. Vajon a kutya számára tényleg ez a jó döntés?
A kutya-macska együttélés megoldásai
Egyes tévhitek szerint a kutyák és a macskák nem képesek az egészséges együttélésre. Azonban ahogy minden probléma, ez is megoldható, ha lassan és bölcsen dolgozunk a megoldásán.
Ismét támadnak a szúnyogok, terjed a szívférgesség
A kutyákat halálos veszéllyel fenyegető megbetegedés, a szívférgesség fertőzés kórokozója szúnyogok által terjed, így tavasszal és nyáron kiemelten oda kell figyelni a megelőzésre. Mivel egyre elterjedtebb, ezért a május 10-ei szívférgesség napja erre a betegségre kívánja felhívni a figyelmet, amellyel még a gazdik is megfertőződhetnek.
Júniusban ismét itt a Hard Dog Race, a kutyás akadályfutás!
Nemzetközi viszonylatban is egyedülálló a kutyás akadálypályás futóverseny, a Hard Dog Race. Bár a program nem egy könnyed teadélután, de speciális képzettséget nem igényel sem kutyától, sem embertől. A verseny inkább a kutya és gazdája együttműködésének élményét nyújtja. Ráadás az egész napos családi program, „kutyás ünnep”!
Tudta, hogy a macskák is stresszelhetnek?
Tapasztalta, hogy egy megszokottól eltérő helyzet miatt cicája viselkedése hosszabb-rövidebb időre feltűnően megváltozott? A „Nagy Macskás Felmérés” válaszadói közül sokan vettek már észre kedvencüknél olyan tüneteket, mint például a karmolászás vagy az elrejtőzés. Valószínű, hogy ezek a cicák stressztől, szorongástól szenvedtek.
Keveset sétáltatják az udvaron tartott kutyákat
Sajnos nagyon sok a tévhit az állattartással kapcsolatosan, az egyik legfontosabb ezek közül az, hogy az udvaron tartott kutyáknak nincs szükségük a sétára. "Kirohangálják magukat az udvaron" - hallhatjuk a legismertebb, egyébként helytelen érvet. Eláruljuk, miért van szüksége minden kutyának a kimozdulásra.
Kutya és gyerek - mennyire kompatibilisek?
Mennyire fér meg egymás mellett a kutya és a gyermek, s milyen hatással van csemetéink egészségére, ha egy szőrös állattal élnek egy fedél alatt? Nos, úgy tűnik, már az egészségügy is elismeri, hogy erősítik a gyerekek immunrendszerét a háziállatok, sőt a lelkiállapotukra nézve is kedvező pozitívumai vannak.
Egy kiskutya naplója – 3. rész: Kutyául készülünk
Hippie, a foltos apró eb örökbefogadásának története újabb fejezettel bővül. Hogyan készül a családunk a kiskutya érkezésére lelkileg és gyakorlatilag? Mit szükséges beszerezni az apró háziállatunk részére? Olvassátok el az újabb fejezetet!
Egy kiskutya naplója - megmentett életek (1. rész)
Sokszor írtam már a felelős állattartásról. Igen ám, de hogy zajlik ez a hétköznapokban? Tartsatok velem a kutyás sorozatomban, ahol Hippie, a mentett kis Jack Russell terrier kutyuskám történetét mutatom be. Valós időben, valós eseményekkel. Azt nem ígérhetem, hogy "mintagazdi" leszek, de nem is ez a célom. Hanem valami egészen más...
Állattartás az állatvédő szemével
Ha állatbarát vagy, akkor sok állatot tartasz otthon, és gyakran jársz állatkertbe? Egyáltalán nem így van - megvizsgáltuk a kérdést az állatvédők szemszögéből. Mert ez csupán az emberi érdek lenne, de az állatoknak egészen más lehet a jó, mint az embernek.
Élet a segítőkutyákkal
Kevesen tudják, hogy nem csak vakvezető kutyák léteznek, hanem az ebek más hátránnyal küzdő emberek életét is segíteni tudják. Ezen túl hallás- és mozgássérült-segítő, autistasegítő- és terápiás kutyák tehetik könnyebbé a mindennapokat. Hogy még jobban megismerjük őket, interjút készítettünk Mányik Richárddal, a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület elnökével, aki vezető kutyakiképző is, valamint Pálfy Anna gyógypedagógus, terápiás kutyafelvezetővel.
A hírességek kutyás futással figyelmeztettek a szívférgességre
Sarka Kata, Szabó Zsófi, Katus Attila, Nyári Dia, Nagy Alexa és Tornóczky Anita közös futást szerveztek egymással és kutyusaikkal a Városmajorban, hogy így figyelmeztessék az ebtartókat a szívférgességre - a szúnyogok terjesztette betegség ugyanis halálos veszéllyel fenyegeti a házi kedvenceket. A betegség terjedését a megfelelő eszközökkel meg lehet állítani!
Az akvárium nyugtató hatása
Már rengeteg kutatás igazolta az állattartás nyugtató hatását. A jó hír az, hogy ehhez nem kell mindenkinek valamilyen szőrös háziállatot tartania otthon, ugyanis az akvárium mind közül az egyik leghatásosabb módszer a stresszoldásra.
Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés
Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.
Asztrafóbia: rettegés a vihartól
Ha valaki fél a viharban, akkor az utóbbi időszakban sok rossz napja lehetett. A nyár elmúltával is rengeteg vihar tarkítja napjainkat. Vannak, akik ezt szépnek látják, és egyenesen vadásszák azokat, hogy lefotózhassanak egy lenyűgöző villámlást, vagy testközelből élhessék át a vihar erejét.