Menü

Szódabikarbóna a szépségápolásban?

A szódabikarbóna általában a sütemények tésztájába szokott kerülni, de úgy tűnik ez a filléres alapanyag sok területen alkalmazható, ma nem a konyhai felhasználásáról lesz szó, hanem arról, hogy építhetjük be a szépségápolásba.

Hisztamindiéta

Vannak olyan emberek, akik nem tudják tolerálni a hisztamint, ezért bizonyos dolgokra oda kell figyelniük, például a táplálkozásukra. Amit a hisztamindiétáról tudni érdemes.

Természetes szúnyogriasztók

Most, hogy beköszöntött a nyár, egyre több szabadtéri programot szervezünk a családdal. Mindenki várva várja, hogy a jól megérdemelt nyaralására indulhasson. Azonban, ezzel együtt megjelentek a szúnyogok is, akik elronthatják az idilli pillanatainkat. Éppen ezért, nézzünk meg pár természetes szúnyogriasztó praktikát, hogy a kirándulás élménye felejthetetlen legyen, de ne a csípések okán.

Fürdőzz jót

A fürdőzésnek bizonyos országokban nem csak tisztálkodási, hanem rituális háttere is van, de nem csak azért áztatjuk magunkat, hogy lelkileg és testileg megtisztuljunk, hanem azért is, mert ezzel gyógyíthatjuk magunkat.

A kötőhártya gyulladás tünetei, kezelése

Igazi téli betegségnek számít a kötőhártya megbetegedése, de ennek is többféle típusa van, nem mindegy melyikkel találkozunk, és hogyan kezeljük.

Hidegekcéma, a tél bőrbaja

Remek dolog télen. a friss levegőn időt tölteni, erősíti az immunrendszert, feltölt energiával, jó sportolási lehetőségeket rejt, de nem mindenki élvezi, mert egyes emberek bőrét nagyon megviseli a hideg. Kialakulhat a hidegekcéma, ami nagyon kellemetlen.

Lábgomba, a rémek réme

Nem szeretünk róla beszélni, szégyelljük, még az orvosnak se szívesen valljuk be, ha viszket a lábunk, pedig a lábgomba egy elterjedt betegség, emellett, ha időben elcsípjük, hamar gyógyulhatunk is.

Orális allergia szindróma

Az orális allergia szindróma valamilyen táplálékra adott helyi allergiás reakció, ami akár felnőtt korban is kialakulhat.

Ékszertisztítás házi módszerekkel

Sokan szeretnek ékszert hordani, többen le sem veszik fürdésnél, alvásnál őket, a mindennapi használatból kifolyólag azonban zsír, krémek, szappan, kosz és egyebek rakódnak le rajtuk, ezektől a lepedékektől pedig elszíneződhetnek.

Mit kell tudni az ekcémáról?

Talán az egyik leggyakoribb bőrbetegség az ekcéma, azonban több fajtája is van, ami akár felnőtt korban is jelentkezhet. Mutatjuk, mit kell róla tudni.

Szúnyogok elleni küzdelem

Mindannyian ismerjük az érzést, amikor este kényelmesen elfekszünk az ágyban, ki egy könyvvel, ki a távirányítóval, esetleg fagyival és megérkezik a nem várt vendég, ami irritáló hangon zümmög a fülünkbe és akkor sem hagy békén, ha fejre állunk. Ott cincog, amíg el nem fogy a türelmünk és villanyt kapcsolva, tv újsággal a kezünkben lesben állva várjuk a pillanatot, hogy közöljük vele: „Te belőlem nem eszel!”. Tippek és tanácsok a szúnyogok és csípésük ellen.

Így különböztetheted meg a napkiütést a napallergiától

Bár hasonló tünetekkel jelentkezik, fontos, hogy megkülönböztessük a napkiütést a napallergiától.

A rovarcsípésről

Nem csak a napsütést és a jókedvet hozza magával a nyár, sajnos a rovarcsípések is ilyenkor a leggyakoribbak. Megmutatjuk, hogyan lehet őket otthon kezelni a leghatékonyabban.

Talán mégis allergia?

Az allergiával kapcsolatos tévhitek között az egyik leggyakoribb, hogy ha valaki nem allergiás, akkor már nem is lehet. Sajnos az allergia életünk során bármikor kialakulhat, illetve nagyon változatos tünetek jellemzik.

Bőrbetegségek a terhesség alatt

A terhesség egy olyan állapot, mely alatt köztudottan az egész szervezet működése megváltozik. Ez alól a bőr sem kivétel. Enyhe elváltozások természetesen mindenkinél jelentkeznek, de vannak kellemetlenebb bőrproblémák is.

Miért nem ehet dinnyét, aki a parlagfűre allergiás?

Hogyan válhat egy „ártatlan” gyümölcs, a közkedvelt görögdinnye az allergiásoknak ellenséggé? A parlagfűre érzékenyeknél előfordulhat az úgynevezett keresztallergia.

Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés

Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?

Ne dobd ki a banánhéjat!

Sok olyan élelmiszerünk van a háztartásban, melyet nem csak fogyasztásra használhatunk, íme egy újabb újrafelhasználható csodaszer, amit nem érdemes kidobni: banánhéj!

A haj egészsége

A hajunk, körmünk és bőrünk nagyszerű előrejelzők az egészségünk szempontjából, hiszen ha valami nincs rendben a szervezetünkben, azt nagyon sokszor először rajtuk tapasztaljuk. Töredezik a körmünk, megváltozik a bőrünk tapintása, hullik a hajunk, vagy épp feldúsul. Most arról lesz szó, milyen jelzéseket küld nekünk a testünk a hajunkon keresztül, és hogyan őrizhetjük meg annak egészségét.

Itt a tavasz, na meg az allergiaszezon

A tavasszal nem csak a kellemes időjárás érkezett meg, hanem sajnos az allergiaszezon is. Mi okozza? Milyen más betegségre utalhatnak a tünetei? Lehetek még allergiás, ha eddig nem voltam? Jönnek a válaszok!

Télen is lehetnek szúnyogok

Az egyelőre enyhe tél miatt még most is találkozhatunk szúnyogokkal. Ráadásul a csípésük agresszívebbnek tűnhet ebben az időszakban, így a lakás, ház szúnyogvédelmét ilyenkor sem érdemes megszüntetni.

Hasznos a mályva virágja

Itt a mályvavirágzás ideje, nálunk is egyre közkedveltebb annak cserjés változata, a Hibiscus syriacus, amely akár 1,5 - 2,5 méteres magasságot is elérhet. Azért szeretik, mert sok virágot hoz, és mind a fehér, mind a lila változata nagyon mutatós, általában a kettőt együtt ültetik.

Allergiát jelezhet a szemünk

Szemünk állapota sok mindent elárul egészségünkről. Például azt, hogy esetleg allergiásak vagyunk valamire. Gyerekeknél különösen fontos az odafigyelés.

A tisztább látás érdekében

Zavaros vagy homályos látás, elhalványuló színek, rossz éjszakai látás, kettős vagy többes látás – íme néhány alapvető tünet, ami a szürkehályog kialakulását jelzi.