Mire jó az articsóka?
A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.
Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik
Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.
Hisztamindiéta
Vannak olyan emberek, akik nem tudják tolerálni a hisztamint, ezért bizonyos dolgokra oda kell figyelniük, például a táplálkozásukra. Amit a hisztamindiétáról tudni érdemes.
Emésztési gondok – házi praktikák a leküzdéshez
Az ünnepek alatt az emberek hajlamosak mindenféle finomságot magukba tömni, hiszen ez az ünnep része, lakomát tartunk. A gyomor és emésztőrendszeri panaszok leküzdéséhez nem kell feltétlenül a patikába rohanni, van jó pár trükk a házunk táján is.
Miért káros a túlzott sófogyasztás?
Sajnos tény, hogy sok haláleset okozója a túlzott sófogyasztás. A túl sok só rengeteg módon károsítja egészségünket, ezért olyan fontos a sóbevitel minimálisra csökkentése.
Puffadás okai
A puffadás okai változatosak lehetnek. Az életmódbeli tényezők mellett bizonyos betegségek is közre játszhatnak a megjelenésében.
Mire jó a kömény?
A kömény hazánkban alapfűszernek mondható, így a legtöbb háztartásban megtalálható. Az étel ízesítése mellett, számos jótékony hatással is bír, ezért érdemes gyakran fogyasztani. Nézzük meg, milyen hatással lehet ránk a fűszerkömény.
A gyomorideg tünetei és kezelése
Életünk során sokféle stresszhelyzetbe kerülünk, vannak embertípusok, akik jól kezelik, de vannak, akik állandóan izgulnak, idegeskednek, ilyenkor alakul ki a gyomorideg.
Melyik laboreredmény jelzi, hogy baj van a hasnyálmiriggyel?
A hasnyálmirigy megfelelő működéséhez szükséges enzimek mennyisége vérképből vagy székletmintából mutatható ki.
Amit a petrezselyemről tudni érdemes
Ez a zöld levelű növény az egyik leghasznosabb fűszerünk, de emellett sokféle jótékony hatása révén egészségünk egyik őre is lehet.
Az irritábilis bél szindróma jelei
Bár kevesen ismerik, valójában nagyon gyakori jelenség és nem feltétlen csak idősebb korban jelentkezhet.
Ételadalék allergia
Mindenki ismerősi körében előfordul valaki, aki laktózérzékeny vagy épp pollenallergiás, ám egyre több embernél fordul elő az ételadalék allergia is.
Természetes gyomornyugtatók
Sokszor hangsúlyozzuk a természetes gyógymódok előnyeit, de van néhány kifejezetten egyszerű és elérhető alternatíva is, egészen pontosan a kertünkben.
Rezisztens (emésztésnek ellenálló) keményítők szerepe az étrendben
Mi az a keményítő? Mit jelent a rezisztens szó? Miért jut eszünkbe elsőként a „magas vércukorszint”, „gyors inzulinválasz”, a „hízás”, ha keményítőről beszélünk, s milyen szerepet játszik az egészségünk megőrzésében? Erről írunk ma.
Miért isszuk a gyomorkeserűket?
A gyomorkeserűk nevét nagyon helyesen kapcsolják össze sokan a gyógynövényekkel. Nagyszüleink idején bevett szokás volt, egy kiadós étkezés után egy korty gyomorkeserűt elfogyasztani. Én magam nem szeretem őket, de sokszor mégis gyógyírt jelentenek bizonyos problémákra. Melyek a gyomorkeserűk előnyei, mire használjuk, miért lehet szükség rájuk?
Hogyan okoz gondot testünkben a stressz
Egyre több helyen olvashatunk arról, hogyan betegíthet meg a stressz, mégsem vesszük elég komolyan. Ha értjük a folyamatot, könnyebben tehetünk ellene, ezért most megnézzük, miképp tud gondot okozni a stressz a testünkben.
A túlzott rostfogyasztás jelei
Biztosan tisztában vagy vele, a rostos ételek fogyasztása nagyon egészséges. Jótékony hatású a szív- és érrendszerre, a megfelelő anyagcsere működésre, a gyomor egészségére és a vér glükóz szintjének stabilizálására. Bár általában nem fogyasztunk eleget, ennek ellenkezője is megtörténhet, amikor is túl sokat fogyasztunk egyszerre, ráadásul rövid idő leforgása alatt, ami szintén problémákat okozhat.
Tejérzékenység – laktózérzékenység. Mi a különbség?
A laktózérzékenység és a tejallergia nem ugyanaz. Teljesen más mind a tüneteikben, mind a diétában. Mi a különbség és milyen étrend betartása szükséges a különböző érzékenységek esetében?
Fruktózfelszívódási zavar
Itt a nyár, kevesebbet és könnyebb ételeket eszünk, sokat vagyunk a napon. Na de akkor mégis mitől ez a puffadás? Talán épp a gyümölcsök okozta fruktózfelszívódási zavarral küzd.
Amiket sose fogyasszunk éhgyomorra
Mindenkinek megvan a saját reggeli rutinja és természetes, hogy más és más dolgok válnak be mindenkinek, de van néhány alapvető szabály, amit érdemes követni.
Laktózérzékenység kezelése
Sokakat érint a laktózérzékenység, szinte már népbetegség, azonban könnyen kezelhető, sőt, akár meg is szüntethető.
Emésztésjavító ételek
Élete során mindenki találkozik emésztési problémákkal, vagy székrekedés, vagy hasmenés formájában. Vannak, akik gyógyszerhez nyúlnak és vannak, akik a jól ismert házi praktikákhoz.
Talán mégis allergia?
Az allergiával kapcsolatos tévhitek között az egyik leggyakoribb, hogy ha valaki nem allergiás, akkor már nem is lehet. Sajnos az allergia életünk során bármikor kialakulhat, illetve nagyon változatos tünetek jellemzik.
Nem csak a csirkecsont árthat, avagy tilos ételek kutyáknak
Aki nem ért hozzá, könnyen árthat házi kedvencének, van ugyanis néhány étel, amely egyáltalán nem ajánlott a kutyáknak, mert sajnos nem tudják megemészteni, vagy számukra káros anyagokat tartalmaz, esetleg fulladást, hasmenést okozhatnak. Melyek a tiltólistás élelmiszerek a kutyusoknak?
Terhesség és székrekedés
A puffadás, a székrekedés kihat a közérzetünkre, s akár az egész napunkat is elronthatja, főleg, ha elhúzódó, vagy gyakran ismétlődő, rendszeres problémáról van szó. Hasznos tanácsokat hoztunk, melyeket természetesen nem csak a várandósok figyelmébe ajánlunk!
Gyógynövények túlevés ellen
Az ünnepek ideje alatt nem egyszerű ellenállni a nagy lakomázásoknak otthon, vagy épp családi körben. Sokszor csak a szemünk kívánja az ínycsiklandó ételeket, amelyek szó szerint tálcán kínálják magukat. Egy nagy adag halászlé, kacsa bőséges körettel, még néhány szelet süti, és máris szembesülünk a túlevés kínzó következményével, a gyomorégéssel.
Filléres trükkök a tartós fogyáshoz!
Köztudott, hogy a nyári alak télen készül. Ezért bizonyára már többen dolgoznak alakjuk formálásán, vagy legalábbis gondolkoznak, hogyan kezdjenek bele. Az étrend és a mozgás mellett azonban vannak apróbb trükkök, melyeket bevethetünk a vágyott forma eléréséhez vezető - és egyáltalán nem egyszerű - úton.
Édességvágyunk rejtett okai- talán ez egy betegség jele?
A cukoréhség és a leküzdhetetlen édességvágy mögött nem biztos, hogy a saját gyenge ellenállási képességünk az ok. Ha gyakran érzünk szinte leküzdhetetlen vágyat a magas cukortartalmú élelmiszerek iránt, könnyen lehet, hogy rejtett probléma áll a háttérben.