Házi mosogatógép tabletta

A mostani elsivatagosodó világunkban, ahol nagy kincs az egészség, Földünk és vizünk tisztaságának megóvása, sok módszert alkalmazhatunk, hogy vigyázzunk ezekre, magunkra és még spórolhatunk is vele, így kipróbáltuk a házi mosogatógép tablettát, íme, az eredmény.
Út a papírmentes konyha felé

A gyerekvállalás időszaka talán sok újdonsült édesanyának válik egy olyan periódussá az életében, amikor a kevés szabadidejében inkább befelé fordul, vagy a környezete csinosításán kezd dolgozni. Hiszen úgy a legkényelmesebb egy kisbabával otthon, ha jól érezzük magunkat az otthonunkban. Mi sem lehetne jobb első lépés, mint egy papírmentes konyha. De hogyan lássunk neki?
8 dolog, amit saját kezűleg is elkészíthetsz

Évtizedekkel, századokkal ezelőtt teljesen természetes volt, hogy a mindennapi élethez szükséges „termékeket” otthon készítették el a családok tagjai. Ma már egyszerűen csak levesszük őket a boltok polcairól. De vajon melyek azok a dolgok, ahol „megéri” a bolti verziót lecserélni az otthonira?
Mikortól adjunk a gyerekeknek zsebpénzt?

Ez egy örök dilemma. Valójában újkeletű dolog, hiszen az elmúlt évtizedekben ez talán nem is volt szokás, nem volt divat a zsebpénz. A mai világban már egész más a helyzet, a gyerekek korán megismerkednek a pénzzel, a szülők pedig tanácstalanok, hogy adjanak-e vagy sem. Vajon mi a helyes hozzáállás? Mikor teszünk jót?
Leugrunk egy hétre a Balcsira! Ja, nem…

Azt elismerem, hogy lemaradtam vagy tíz évvel a balatoni árak tekintetében. Na jó, annyival talán nem, de tisztán élnek bennem gyerekkorom balatoni kiruccanásai, (vissza is mennék néha abba a jó kis retró korszakba, hangulatba) illetve ifjúkorom nyaralásai a magyar tengernél, s akkor sokkal megfizethetőbb volt.
Lakható, átlátható és élhető a minimál stílus

Mutatós, átlátható és lakható a minimál stílus, érdemes megpróbálkoznunk a kialakításával, cserébe rendezettséget és nagyobb teret nyerhetünk!
Tippek költözés előtt állóknak

Általánosságban kijelenthetjük, hogy a költözés örömteli időszaka az életünknek. Az új lakhely gondolata felvillanyozza az embert, aztán jön a szomorú felismerés: a költözés elképesztő rumlival jár együtt!
Tippek túlköltekezés ellen II.

Az előző cikkemből kiderült, hogy mit tehetünk azért, hogy kevesebb fölösleges holmi kerüljön a kosarunkba és több pénz maradjon a pénztárcánkban, most pedig a túlköltekezés ellen ígért cikkem második része következik.
Tippek túlköltekezés ellen I.

Ki ne járt volna már úgy, hogy elugrik két dologért a boltba, aztán alig bírja cipelni a sok akciós holmit, mert hát ugye ez most milyen jó árban volt…Hazaviszünk egy halom felesleges holmit, mikor a hűtőből az előző se fogyott el, aztán csodálkozunk, hogy kifolyik a kezünkből a pénz. Figyeljünk néhány bolti trükkre, amivel vásárlásra csábítanak bennünket.
Lehet kerékpárral is vásárolni

Az egyik leggyakoribb érv a bicikli ellen, hogy nem lehet vele bevásárlást intézni. Pedig talán csak egy kis odafigyelés kellene, és talán a vásárlási szokásaink megváltozása is.
Egyetem környezettudatosabban

Egyetemistának lenni önmagában is egy kihívás. Az önállósodás köztes állapota, rengeteg nehézséggel. Sokan ilyenkor egyáltalán nem figyelnek az életvitelükre, pedig sokat tehetnek a maguk és környezetük egészségéért. A környezetünk védelméért pedig nem is kell olyan gyökeresen megváltoznunk.
Környezettudatosság iskolaidőben

Környezetünk védelme mindnyájunk feladata, anyagi, társadalmi helyzettől és kortól függetlenül, természetesen igazodva mindenkinek a saját szintjéhez. Sokszor már az is sokat számít, ha figyelünk arra, hogy ne okozzunk kárt.
Nyaralás nagyon olcsón

Amikor a hőmérséklet tartósan meghaladja a 30°C-ot, az ember akaratlanul is vágyni kezd egy hűvös strandra, egy szép hegyi nyaralóba vagy egy szép tengerparti házba. De ahhoz, hogy ezek a vágyak valóra váljanak, nem elég az erős elhatározás, anyagi ráfordítás is szükséges.
Spórolás kicsi ráfordítással

Az embert a betegségeken és a kötöttségeken túl a legjobban az anyagi helyzete aggasztja. Az elsődleges szempont minden munkavállalásnál, hogy megfelel-e az anyagi stabilitásra való törekvésünk céljára. És ez sokszor nem egy egyszeri kérdés, hanem minden nap feltesszük. Ezért is fontos, hogy az általunk nehéz munkával megszerzett pénzt tudatosan adjuk ki a kezünkből. Ennek a kiadásnak a számontartására és megfékezésére pedig számos módszer van.
Advent előtti kézműveskedés

A boltok polcain november elején már sok karácsonyi dekorációt találunk. Ajándékvásárlásra buzdítanak, és talán nem is hiába. Közel az advent, és nem lehet mindent belesűríteni négy hétbe. Íme, néhány ötlet, amit már november elején elkészíthetünk mi magunk.
Vásárlás-mánia

Az üzletek folyamatosan változó-bővülő kínálata mindenkire nagy hatást gyakorol. Vágyakozunk, hogy megvehessük azokat a ruhadarabokat, konyhai eszközöket, játékokat, műszaki cikkeket, amiket a szemünk meglát a boltok polcai között sétálva. De vannak, akik nem csupán eljátszanak a gondolattal, hogy milyen jó lenne megvenni, hanem a tettek mezejére is lépnek. És akik ezt folyton, kényszeresen megteszik, azokra bizony már mondhatjuk, hogy vásárlás-mániások.
Rokonok távol egymástól – hogyan kezelhetjük?

Szinte minden családban van egy rokon, aki a többitől távol él. Országon belül vagy országon kívül, Budapesten vagy Angliában, mindenképpen nehéz távol lenni. Nehéz összeegyeztetni az ünnepeket, a találkozókat, a családi nyaralásokat, mert mindig bele kell kalkulálni az utazást. És még így is előfordul, hogy belefáradunk a folyamatos tervezésbe és utazásba. Hogyan könnyíthetnénk a terheinken?
Kullancs, szúnyog és társai

A levegőből és a földről is irtják rendszeresen a vérszívókat, ám még mindig vannak területek az országban, ahol egyszerűen nem lehet kimenni a kertbe, mert még a szúnyogriasztó spray ellenére sem. Megnyugtató, hogy komoly betegséget csak nagyon ritkán kaphatunk szúnyogcsípéstől, azért nem árt többféleképpen is védekezni ellenük.
Miért jó magunknak főzni?

A főzés tevékenysége általában a családos, vagy párkapcsolatban élő személyek mindennapjaira korlátozódik. Ugyan, ki akar időt pazarolni főzésre egy hosszú munkanap után, ha abból csak egymaga fog enni? Most mutatok pár ötletet, hogy elfelejtsük a (gyors) éttermeket és a konzerveket, és kedvünk legyen az általunk főzött ételeket enni.
Takarékra! – A legjobb applikációk a spórolás elősegítésére

Telefonálunk, netezünk, fényképezünk, dokumentumot hozunk létre… lassan már nincs olyan, amit az okostelefonunkkal ne tudnánk megoldani! Néhány applikációval pedig már költségvetést is tervezhetünk.
Legyen kisebb az ökológiai lábnyomod!

A környezetkutatók megkongatták a vészharangokat. Ha így folytatjuk, 2050-re 3 Földre lesz szükségünk az életünk fenntartásához. Ahogyan élünk, ahogy használjuk a bolygó erőforrásait, meghatározza ökológiai lábnyomunkat. Az átlagos egy főre eső ökológiai lábnyom 2,5-szer nagyobb, mint 1961-ben. Tehetünk ellene!
Váltás autóról biciklire

Másoknak természetes a városi kerékpáros közlekedés, én még csak most tanulom. Szoknom kell, hogy merre induljak, mit vigyek magammal, és mennyi idő alatt érek oda a célpontra. Viszont egy teljesen újfajta közegbe és kultúrába csöppentem, ami nagyon tetszik!
Újrahasznosítás az étkezésben is

A hétköznapi ember rengeteg ételt dob ki. Pedig kiváló ötletek vannak arra vonatkozóan, hogy miként gondolhatjuk újra a már meglévő ételeinket. Gazdálkodjunk okosan a konyhában is!
Rajtad múlik! Használj kevesebb csomagolóanyagot

Sok mindent megtehetünk azért, hogy kevesebb hulladék keletkezzen a környezetünkben. Kis odafigyeléssel sokkal kevesebb csomagolóanyagot kell felhasználnunk.
A takarékoskodás ésszerű, a fukarkodás viszont hátráltatja a gyarapodást

Takarékoskodunk, vagy fukar módon spórolunk? Nem mindegy. Az egyik ugyanis azt jelenti, hogy ésszerűen gazdálkodunk a meglévő javainkkal, a másikkal viszont olyan energiákat közvetítünk, amely elzárja a gyarapodás lehetőségét.
Gazdálkodj okosan!

A mai világ gyorsan változó körülményei miatt a takarékoskodás lassan a túlélés alapvető feltétele lesz. Nemcsak a szegényebb anyagi körülmények között élőknek érdemes „megtanulni” spórolni.