Menü

Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…

Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.

Mikor szabad szedni anthisztamint, és mikor nem?

A patikákban több antihisztamin vény nélkül is megvásárolható, ám bizonyos készítményekhez csak receptre lehet hozzájutni. Az antihisztamin-tablettát a legtöbb esetben nem önállóan szedjük, rendszerint használunk mellette orrspray-t vagy szemcseppet is a szénanáthás tünetek enyhítésére. Ha orvos írja fel az antihisztamint, akkor több készítmény kombinációjából a tünetek kezelésére legoptimálisabb terápiát állítja össze.

Gyulladás ellen kakukkfű

A kakukkfű −népies nevein balzsamfű, démutka, kakucskafű, thimián, tömjénfű− nemesített és vadon élő fajtáinak száma meghaladja a háromszázat. Évelő növény, amely Európában szinte mindenhol fellelhető, rendszerint május és október között virágzik.

Vegyük elő a mézet!

A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.

Torokfájás vagy allergia? Mutatjuk a különbséget

Nemcsak légúti fertőzés, hanem egy nem megfelelően kezelt légúti allergia következtében is jelentkezhet kellemetlen, kaparó érzés a torokban.

Egyre népszerűbb a gyömbér shot

A gyömbérből készült vitaminbomba egyre népszerűbb, de nem csak a boltok polcairól szerezhető be; akár otthon is elkészíthetjük.

Edzés betegen? Ha igen, miért nem?

A kérdés az, hogy szabad-e edzeni betegen, többet árt, mint használ, vagy nem tilos, kerüljük messzire az edzőtermet, vagy egy kis náthával egész nyugodtan sportolhatunk? Mi az igazság? Kiderítjük!

Az őszi-téli betegségek természetes gyógymódjai

Vannak olyan betegségek, amik inkább az őszi, téli időszakban kerülnek felszínre és nem mindig van szükségünk gyógyszeres kezelésre, ezért otthonunkban próbálkozhatunk házi praktikákkal, hogy gyorsabban gyógyuljunk.

Tenger, maga a terápia

Milyen sokat mondogatjuk, hogy elmennék egy kis tenger útra, hogy feltöltődjek. Nem is tulajdonítunk ennek akkora jelentőséget, mint amekkora haszna lehet szervezetünkre. Sokan bele sem gondolunk, hogy a tenger terápiás jellege mennyire jelentős, nem csak pszichésen, hanem fizikailag is.

Gyógyszerek, amelyek legyenek a gyermekünknél a kollégiumban, albérletben

Már csak hetek vannak vissza az idei tanévből, szemeszterből, vizsgaidőszakból, azonban mindig aktuális témára leltem: melyek azok a gyógyszerek, amelyek a vidéken tanuló gyermekünknél jó, ha mindig vannak.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Mindenkinek ismerős az érzés, mikor fáj a torkunk, szúr, kapar, éget, a nyelés olyan, mintha kaktuszt ennénk. A torokfájásra számos gyógyszer létezik, azonban ezek helyett most természetes megoldásokat, népi gyógymódokat kínálunk.

Ha ilyen tüneteink vannak, ne menjünk rokonlátogatóba!

Sűrű időszak van az ember mögött, mire elérkezik a szenteste, a családi ajándékozás, vagy a rokonsággal körülvett asztalnál elfogyasztott ünnepi ebéd. Az adventi hajtás után sokan betegednek meg karácsonyra, szervezetük legyengül. Ebben az esetben mérlegelni kell, hogy valóban szerencsés dolog-e rokonlátogatóba menni.

Az influenza tünetei és természetes gyógymódjai

Az influenza korai tüneteinek időben való felismerése megakadályozhatja a vírus terjedését, és elősegítheti a betegség kezelését, mielőtt rosszabbodna. Minden évben heteket vesz el az életünkből, idén ne hagyja, hogy az influenza győzzön!

Torokfájásra, náthára, köhögésre…

Megduzzadt, fájó nyirokmirigyek, orrfolyás, torokfájás, fejfájás, szédelgés rossz közérzet. Ezek időszakát éljük, s bár ritkán vagyok beteg, ma délután tudtam, hogy munka után a patika felé veszem az irányt.

Bevált népi gyógymódok

A régi "öregeket" ha ledöntötte lábáról a betegség vagy megfájdult valamijük, a természet gyógyító szereit hívták segítségül. Teák, kenőcsök, gyógyfüvek felhasználásával remek főzeteket és krémeket készítettek. Nagyszüleink nem véletlenül használták ezeket.

Gyógyulj nyers gyömbérrel!

Az őszi-téli időszakban sok embert elér a torokfájás, és az ehhez kapcsolódó megbetegedések. Ennek megelőzéseképpen érdemes otthon tartanod gyömbért, hiszen nyersen való fogyasztásával megelőzheted és gyógyíthatod a betegségedet!

A legfontosabbak a nátháról

Betegként gyógyulásnak, gyógyító technikának nem csak azt a módszert tartjuk, ami a betegséget magát megszünteti, hanem azt is, ami a betegség tüneteit enyhíti. Keveseket érdekel, hogy benne van-e még a kórokozó, ha már újra erősnek érzi magát.

Gyógyulás gyömbérrel egy éjszaka alatt

Épp a legkellemesebbnek ígérkező kirándulás előtt tört rám a legfájdalmasabb torokfájás, amit valaha éreztem. Tudtam, valahogy meg kell gyógyulnom másnapra, mert nem szeretnék kimaradni a kellemes élményekből. A gyömbér és a kitartás segített rajtam: másnapra tényleg sokkal jobban lettem.

Miért fáj a torkunk?

A hideg évszakban nagyon sokan szenvednek a torokfájás és a hozzá kapcsolódó kellemetlen tünetek miatt. De biztos, hogy csak a hűvös idő az oka? Tudj meg mindent arról, hogy miért fájdulhat meg a torkod, így könnyebben megküzdhetsz vele és megelőzheted a betegségedet! Gyógyulj szívvel-lélekkel!

Mitől fáj a torkunk és mit kezdjünk vele?

A torokfájás sajnos a mindennapok velejárója az őszi és téli időszakban. Érdemes többet megtudni róla.

Kerüld el a nyár végi megfázást!

Az évszakok közti átmenet kockázatot jelent az egészségünkre nézve, ilyenkor ugyanis nagyon könnyű megfázni. Íme néhány jótanács, hogy nyár végén is megőrizhessük egészségünket.

Mit tegyünk, ha a fáj a torkunk?

Erre a kérdésre bármely célzott gyógyszerreklám gyorsan megadja a választ, de érdemesebb továbbmenni, és tisztábban látni a fájdalom hátterét.

Gyömbérrel a gyógyulásért

A különböző mesterséges gyógyszertári készítmények helyett használjuk ki a természet gyógyító tárházát! Gyógyuljunk gyömbérrel, ami kiváló fertőtlenítő hatású, és olcsó, valamint végtelenül egyszerű gyógymód a számunkra.

Miért vegyük komolyan a náthát?

A náthát általában nem vesszük komolyan, persze szenvedünk a kellemetlen tünetektől, de eszünk ágában sincsen otthon maradni egy kis megfázás miatt, bevetünk néhány panasz enyhítő módszert, aztán végezzük a napi rutint tovább. Pedig több okból is érdemes lehet nem elbagatellizálni a náthát!

Hagyományos tippek torokfájás ellen

Mi tegyünk, ha nem sikerült megelőzni a megfázást és egyik legmakacsabb tünetét a torokfájást? Hagyományos tippek, ötletek.

Amikor nem múlik a köhögés

Ősszel és télen főleg azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó köhögésre, akik közösségbe, bölcsödébe, óvodába, iskolába járnak. A megfázás, influenza és egyéb légúti megbetegedések velejárója a köhögés, az orrfolyás, orrdugulás, torokfájás. Ezekre számtalan házi gyógymód létezik, amiket érdemes kipróbálni, mielőtt az antibiotikum után nyúlnánk.