Foglalkozzunk a visszérrel!
Visszérbetegségek alatt a vénák kóros kitágulását értjük, ez elsősorban alkati megbetegedés. Kialakulásában a genetika mellett az állandó megterhelés, az álló foglalkozás mellett is nagy szerepet játszik. A visszér kezelése azért fontos, mert ha elhanyagoljuk a problémát, trombózist is okozhat.
Tanácsok orrfolyás ellen
Orrváladék minden nap termelődik, hogy az orrnyálkahártyát nedvesen tartsa, megelőzze a kiszáradását, a száraz orr kialakulását. Fontos szerepe van abban, hogy megakadályozza a kórokozók, por és pollenek tüdőbe jutását.
A horkolás és kialakulása, okai, jellemzői
Maga a horkolás nem betegség, önmagában csak ártalmatlan hangjelenség, ugyanakkor az említett éjszakai légzéskimaradásokat jelentő alvási apnoé szindróma részjelensége is lehet, amit egészségügyileg komolyabban kell venni, mint a szimpla horkolást.
Ha pajzsmirigy gyógyszert szedünk, ezekről feltétlen tudnunk kell!
Sajnos ma már szinte népbetegségnek számít – különösen a nők körében - a pajzsmirigybetegség. E fontos szervünk zavarai számtalan problémákat okozhatnak, melyek befolyásolhatják a közérzetünket és a mindennapi életünket.
Az orrsövényferdülésről röviden
Az orrsövényferdülés egy összefoglaló kifejezés, ami ennek a területnek az aszimmetrikusságára, különböző formájú és mértékű deformitásaira utal. Az esetek döntő többségében ennek fejlődésbeli okai vannak, előfordul viszont, amikor valamilyen orrot ért baleset következtében alakul ki a probléma.
Állandóan folyik az orrunk?
Az elhúzódó orrfolyás gyakran előforduló panasz, melynek kiváltó okait fel kell mielőbb térképezni, kezelése enélkül nem megy. Hogy mik lehetnek a gyakori kiváltó okok és mit tehetünk orrfolyás ellen, szakértőktől megtudjuk.
Ne halogassuk avagy miért fontos a visszér kezelése?
A vénák kóros kitágulását értjük visszérbetegségek alatt, mely elsősorban alkati megbetegedés. Kialakulásában a genetika mellett az állandó megterhelés, az álló foglalkozás mellett is nagy szerepet játszik. A kezeletlen visszér rontja az érintett végtag vérkeringését, súlyos esetekben trombózis is okozhat
Praktikák horkolás ellen
Nem tehetünk róla, hiszen nem vesszük észre, mivel alvás közben történik, mégis kellemetlen, mi az? Nos a horkolás, mely gyakori jelenség, a népesség 10-20 százaléka horkol.
Horkolás: ártalmatlan, vagy aggasztó?
A horkolás egy gyakori, kellemetlen hangjelenség, melynek hangereje és rendszeressége igen változó. Ártalmatlan dolog az éjszakai légzéskimaradás, vagy egészségügyi problémákat, betegségeket jelez? Erre keresünk választ.
Szürkehályog műtét: mit kell tudni róla?
A szürkehályog széles körben ismert, és legtöbbször műtéti kezelést igénylő betegség, állapot. A szemlencse elhomályosodásával, elszürkülésével jár. Mivel ez a korral alakul ki, inkább az idősebb korosztály körében elterjedt. De vajon kell-e félni a műtéttől, illetve mivel jár a folyamat?
Gyógyvizeink
Magyarország termálvizekben gazdag, ez pedig egy olyan adottság, amit érdemes kiaknázni, mivel jótékony hatással van egészségünkre.
Mivel csökkenthetjük a trombózis rizikóját?
A trombózis igen súlyos betegség, ami genetikai hajlam miatt vagy egészségtelen életmód miatt alakulhat ki.
Artritisz és oszteoartritisz jelentés
Idősebbek körében ez egy ismert kifejezés, mert idős korban szinte mindenkinél megjelenik ez a betegség, de mit is jelent pontosan az artritisz? A betegségnek különböző formái vannak, de melyik is az oszteoartritisz?
Dióhéjban a lézeres szemműtétről
Ha szemüveges vagy, nyilvánvalóan hallottál már a különböző műtéti lehetőségekről. Ennek egyik leggyakoribb típusa a lézeres szemműtét. Másik lehetőség lehet a lencseimplantátum, ami rövidlátók esetében még jobb megoldásnak bizonyulhat. De ki az alkalmas jelölt egy szemműtétre?
Sikeres vesetranszplantáció állatból emberbe
Első nekifutásra talán meredeken hangzik, mégis van létjogosultsága az úgynevezett xenotranszplantációnak. Tudósok ezúttal immár második alkalommal ültettek át malacvesét emberi testbe. De hogyan is lehetséges ez?
A gyerekkori gyakori orrfolyás oka
Talán nem hiába a „kis taknyos” elnevezés. Már elnézést, hogy ez jutott eszembe elsőre, de ez a megnevezés valahol talán innen ered. Gyermekkorban nagyon gyakori az orrfolyás, ennek okait vizsgáljuk ebben a cikkben.
Tévhitek a bölcsességfogakról
Van, akinek már 20 éves korára kihúzták, van, akinek még csak később kezdett nőni és van, akinek eleve nem is volt bölcsességfoga. Nézzük milyen tévhitek övezik azt a bizonyos 4 fogat.
Biztosan csak beütöttem, vagy mégsem?
Biztosan előfordult már, hogy észre se vette, hogy beütötte valahova a lábát, csak másnap az ott megjelenő kék-zöld foltról jutott eszébe. Van azonban, hogy tényleg nem az emlékezetünk csal és más oka van a foltoknak.
Sérv típusok és kezelési módjaik
A sérv (hernia) akkor fordul elő, amikor valamilyen belső szerv (például a bél egy kis szakasza) kikerül abból az üregből, amelyben normál esetben a helye van.
Mit tehetünk szétnyílt hasizom ellen?
A szétnyílt hasfal a terhesség velejárója lenne? Sajnos azt kell, hogy mondjam, többedik terhességnél igen nagy az esély rá. Az egyenes hasizmok eltávolodása a terhesség alatt alapvetően egy teljesen természetes folyamat, ha a magzat növekedésére gondolunk, akkor nyilvánvaló következménye a terhességnek. Hogy lehet megelőzni, mi a megoldás?
Nem tehetünk róla, de kellemetlen
A horkolás a légutak összeeséséből adódó hangjelenség, amely egyénenként eltérő. A jelenség maga nem betegség, azonban ez a légzéskimaradás bizonyos esetekben súlyos további betegségekhez vezethet, amit alvási apnoének hívunk
Akik húsz évet letagadhatnak
Vannak olyan emberek, akikre ránézünk, és azt mondjuk, nem létezik, hogy ötven éves… Kizárt, hogy harmincnak néz ki miközben ötvenöt. Hogyan csinálja? Megvan a titkuk. S olykor nem is kell nagy dolgokra, plasztikai műtétekre, horribilis összegekre gondolni, csak kis trükkökre.
Adj vért!
Egy véradás neked maximum egy órába telik, de három ember életét mentheted meg! Ha rendszeresen megteszed, hogy elmész vért adni, akkor ezúton is hatalmas tisztelet és köszönet Neked! Ha még nem tetted, ideje csatlakozni!
Előzzük meg, kerüljük el, figyeljünk oda! - Te voltál már?
A szűrővizsgálatok célja a betegségek korai felismerése, lehetőleg még a tünetmentes időszakban. Egy pár perces kellemetlen vizsgálat, vagy vérvétel „jó befektetés”. Hiszen meggyőződhetünk az egészségi állapotunkról, a későbbi életminőségünket ezzel jelentősen befolyásolhatjuk. Te voltál már?
Telefonvonal a visszérbetegségekről
Miközben a lakosság 80%-ának van valamilyen fokú visszeressége, sokan mégsem kérnek orvosi segítséget. Ezért indult el hazánk egyedülálló, hiánypótló információs honlapja, illetve a hozzá kapcsolódó normál díjas telefonvonal, amely szeretne leszámolni a hiedelmekkel.
Zsibbadás: az idegeink panaszt jeleznek!
Sokszor nem is tulajdonítunk neki jelentőséget, ha zsibbad valamelyik végtagunk, pedig a visszatérő bizsergető érzés az ortopéd szakorvos szerint súlyos neurológiai vagy mozgásszervi betegséget is jelezhet. Csak alapos vizsgálattal lehet kideríteni, mi a kiváltó ok és ennek ismeretében megtalálni rá a gyógymódot.
Egy kiskutya naplója - A lányság elveszítése
Aggódva figyeltem, ahogy egyre inkább közeledik az ivartalanítás dátuma. Nem csak féltem, hanem lelkiismeret-furdalásom is volt. De tudtam, hogy meg kell tennünk ezt a lépést - nem csak a kedvencem hosszú távú érdekében, hanem a kutyás társadalom miatt is ez a felelősségteljes döntés.
A kiskutya, aki lenyelt egy 20 cm hosszú kést
Kis házi kedvenceinket ma már teljes mértékben családtagként kezeljük. Többek között ezért is megrázó számunkra, ha történik velük valami... A történetben szereplő kis kedvenc családjának is volt most miért aggódnia!
Házi kedvenceinknek is fontos az immunerősítés
Sokat olvasni télvíz idején az immunerősítés fontosságáról, arról azonban kevés szó esik, hogy nemcsak a gyerekeknek és a felnőtteknek hasznosak a vitaminok, hanem a háziállataiknak is. A hideg időjárás bizony az ő szervezetüket is megviseli, akkor is, ha házon kívül, és akkor is, ha lakáson belül laknak.
Vigyázzon, kire bízza az egészségét!
Érdeklődjön a közvetlen ismeretségi körében, más orvosoknál, valamint éles helyzetekben kérje ki több szakember véleményét is az állapotáról! Sajnos egészség-témakörben sok a felelőtlen, sőt a szükséges ismeretekkel nem rendelkező „szakember”
Felébredhetünk műtét közben?
Gyakori kórházi filmklisé, hogy a páciens felébred a műtőasztalon a beavatkozás közben. Minden fájdalmat érez, de nem tud mozogni.