Menü

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Masszázsra indulsz? – így készülj rá

A masszázs egy testet és lelket melengető, pihentető vagy épp frissítő terápia, amire érdemes kicsit felkészültebben érkezni.

Lázcsillapítás házilag

A láz nem betegség, csak tünet. Ha lázasak vagyunk, okkal gyaníthatunk a háttérben valamilyen betegséget. A lázat leggyakrabban különböző baktériumok és vírusok okozta fertőzések váltják ki, ezek mellett azonban lázas állapot állhat elő még gyulladások vagy daganatos és allergiás betegségek velejárójaként is.

Legionella, te már hallottál róla?

Sokunknak ismeretlenül csengő név, pedig mindennapjainkban találkozunk vele, megisszuk, fürdünk benne, de ha belélegezzük, súlyos problémákat okozhat, ez a Legionella-baktérium.

Mit kell tudni a kéz-láb-szájfertőzésről?

Rövid láz, melyet piros kiütések, pöttyök követnek. Ovis betegségnek is hívják. Mit kell tudni a kéz-láb-szájfertőzésről?

Edzés betegen? Ha igen, miért nem?

A kérdés az, hogy szabad-e edzeni betegen, többet árt, mint használ, vagy nem tilos, kerüljük messzire az edzőtermet, vagy egy kis náthával egész nyugodtan sportolhatunk? Mi az igazság? Kiderítjük!

Herpeszvírus okozta fertőzések: tünetei, lefolyása és kezelése

A herpeszvírusok családjába száznál is több kórokozó tartozik, melyek közül legalább 8 képes megfertőzni az embert, öt ezek közül pedig nagyon gyakori.

Bevált borogatási módszerek

A borogatásnak a két legismertebb fajtája a hideg és a meleg borogatás. Hideg borogatást alkalmazhatunk például rándulásra vagy ízületi gyulladásra. A borogatás ezeknél az egészségügyi problémáknál ne tartson 30 percnél tovább, de naponta több alkalommal is meg lehet ismételni.

Gyógyszerek, amelyek legyenek a gyermekünknél a kollégiumban, albérletben

Már csak hetek vannak vissza az idei tanévből, szemeszterből, vizsgaidőszakból, azonban mindig aktuális témára leltem: melyek azok a gyógyszerek, amelyek a vidéken tanuló gyermekünknél jó, ha mindig vannak.

A láz és annak házi kezelési módszerei

Sokan megijednek, amikor egy betegség esetén megmérik testük hőmérsékletét, de nem biztos, hogy minden esetben rosszat jelent, sőt inkább hasznos reakció szervezetünktől.

Jelek, amelyek immunhiányra utalnak

Az immunhiányos betegségeknek több formáját ismerjük. A primer immunhiány tünetei rendszerint már gyermekkorban megmutatkoznak. Léteznek másodlagos immunhiányos állapotok, amelyek más betegségekhez – például diabétesz, vesebetegség – jönnek létre. Ezen kívül gyakori fertőzéseket okozhat az is, ha valaki olyan gyógyszert szed, amely az immunrendszer működését gátolja, például autoimmun betegség esetén. A szerzett immunhiány legismertebb formája pedig az AIDS.

Ha ilyen tüneteink vannak, ne menjünk rokonlátogatóba!

Sűrű időszak van az ember mögött, mire elérkezik a szenteste, a családi ajándékozás, vagy a rokonsággal körülvett asztalnál elfogyasztott ünnepi ebéd. Az adventi hajtás után sokan betegednek meg karácsonyra, szervezetük legyengül. Ebben az esetben mérlegelni kell, hogy valóban szerencsés dolog-e rokonlátogatóba menni.

A család gyógyszereiről se feledkezzünk el!

Egymást követően egybefüggő munkaszüneti napok esetén, bizony nemcsak az ünnepi készülődés a fontos, a karácsonyfa beszerzése, a karácsonyi menü összeállítása és az ajándékok megvásárlása, csomagolása, hanem az is fontos, hogy a család gyógyszerei, vitaminjai is elegendőek legyenek.

A klíma hatásai az egészségünkre

A nem megfelelő klímakörülmények az egész szervezetünkre hatással lehetnek, de elsősorban a légző rendszerünkre és a vérkeringésünkre. A hideg - meleg környezeti változásokhoz mindenki másképp tud alkalmazkodni. Az ideális klíma általi hőmérséklet megítélése elég szubjektív, így a tünetek jelentkezése igen változó lehet, attól függően ki mennyire érzékeny.

Gyermekkori védőoltások fontossága

A védőoltások feltalálásáig számos olyan fertőző vírusos és járványos betegség szedte áldozatait, melyeket ma a védőoltásoknak köszönhetően elkerülhetünk. Mit előznek meg? mit tartalmaznak, kik kaphatják és mikor? Kiknek ellenjavallt? Erről szól mai cikkünk.

Így ismerhetjük fel az ágyi poloska csípését

Az ágyi poloska 0,5-0,7 cm nagyságú, lapos, barnás-vöröses árnyalatú élősködő, mely állatokból, emberekből táplálkozik. Az ágyi poloska a világon mindenütt elterjedt, és bár gyakoribb az elhanyagolt, szennyezett környezetben, a tiszta otthonokban is megtelepedhet (számoltak már be ágyi poloskákról luxusszállodákban is).

Amit senki sem szeretne hazavinni

A kellemes, nyárias időben szívesen keressük az árnyékos erdőket, órákig lehet barangolni, túrázni, terepen futni. Ezzel nem is lenne semmi baj, ha a kellemetlenkedő szúnyogokon kívül egyéb veszélyes vérszívók ne leselkednének ránk.

Sztárok legőrültebb diétaötletei

A sztárok aztán bármire képesek, csakhogy legjobb formájukat mutassák, s egymással versenyeznek a kifutókon, de némely diétaötlet egyenesen bizarr. Egyiket se tessék követni, vagy kipróbálni!

Sportolhatok, ha épp meg vagyok fázva?

Tengernyi ok és írás, cikk és tanulmány létezik arról, hogy szánjuk rá magunkat, kezdjük el, sportoljunk, menjünk, csináljuk, kocogjunk, tornázzunk, súlyzózzunk, bicajozzunk, azonban arról is beszélni kell, mikor nem ajánlott mozogni, mert fontosabb a pihenés, regenerálódás. Néhány eset, amikor NEM ajánlott edzeni.

Nátha kezelése gyorsan

Tél van, és a változékony időjárás ellenére többnyire hideget tapasztalhatunk a napi sétáink során. Amivel semmi gond nincs, egészen addig, míg meg nem jelenik az ismerős vörös folt az arcunkon, amit az orr folyás okoz, és el nem kezd rázni a hideg a fűtött szobában is. A téli náthán mindenki szeretne minél hamarabb túlesni. Mutatunk pár örök érvényű tippet.

A fájdalom a barátunk?

Izomláz esetén a „láz” megnevezés az izomzat gyulladását jelenti, s általában edzés másnapján jelentkeznek. Az izomláz nem más, mint a testedzés hatására bekövetkező mikroszkopikus sérülés. Mi a teendőnk vele?

Amikor hiába kérlek, hogy ne a napon focizz

A szervezet meleg érzése 30-35 foknál jelentkezik. A napszúrást tartós, hosszabb ideig történő, tűző napon tartózkodás váltja ki, s ha hosszabb ideig éri fokozott hősugárzás a fejet, hőguta alakul ki. Hogyan előzhető meg, illetve, ha megtörtént, hogyan kezelhető a napszúrás?

Bevált népi gyógymódok

A régi "öregeket" ha ledöntötte lábáról a betegség vagy megfájdult valamijük, a természet gyógyító szereit hívták segítségül. Teák, kenőcsök, gyógyfüvek felhasználásával remek főzeteket és krémeket készítettek. Nagyszüleink nem véletlenül használták ezeket.

Mit tehetünk influenza ellen?

Most már hivatalosan is járvány van. A kórházak sorra vezetnek be látogatási tilalmat, a betegek száma folyamatosan nő. Szinte nincs olyan, akinek a családjában, kollégái közt nincs érintett. Mit tehetünk egészségünk megőrzése érdekében?

Döntéshelyzet betegség esetén

Gyakran jelentkezhetnek kínzó, kellemetlen egészségügyi tüneteink: láz, fejfájás, köhögés, torokfájás. De fájhat a hátunk, vagy lehet arcüreggyulladásunk is. Közben pedig azon morfondírozunk, vajon menjünk-e másnap dolgozni, vagy elengedjük-e gyermekünket az iskolába. Mi alapján döntsünk?

Nem a lázra kell figyelni, hanem arra, amit jelez

A nyugati országokban már jól bevett gyakorlat, hogy nem biztatnak különösebben a láz csillapítására. Erre nincs is szükség - a láz sokak által rettegett negatív hatásait teljesen más okozza. A szervezetben jelentkező láznak pedig hasznos funkciója van: egyrészt jelzés, másrészt segít a baktériumokkal való megküzdésben.

Betegen közösségben

Örök körforgás a gyerek közösségekben, hogy a betegségek folyamatosan jelen vannak, valaki mindig beteg, és előbb utóbb mindenki elkapja az aktuális fertőzést közösségen belül.

Ne ijedjünk meg a láztól!

Sokakat megijeszt a láz, és nincsenek vele tisztában, hogy mi áll a jelenség hátterében, vagy hogy mi a pontos teendő. A legfontosabb azt tudatosítani, hogy megfelelő odafigyelés mellett egyáltalán nem kell tartani tőle.

Kell-e a lázat csillapítani?

Sok a tévhit e témával kapcsolatban, s az utóbbi időben ismét napirendre került a kérdés, amelyet most mi is igyekszünk tisztázni.

Itt a dinnyeszezon, használjuk ki!

Ki az, aki a görögdinnyéről ne a nyárra asszociálna? Azonnal eszünkbe jut, ahogy ülünk a teraszon és a hűvös gyümölcsöt falatozzunk, miközben süt a nap, és dinnyelé csorog végig a kezünkön.

Nem betegség, tünet

A láz nem betegség, hanem tünet, mely a szervezet egyik legfontosabb védekező reakciója a baktériumokkal illetve a vírusokkal szemben.

Kombinált lázcsillapítás

A láz szervezetünk természetes védekező rendszerének reakciója, melyet leggyakrabban bakteriális illetve vírusos fertőzések váltanak ki. A láz tehát nem ellenségünk, hiszen segít legyőzni a betegséget, ugyanakkor kordában kell tartani, mivel nagyon megviseli a szervezetet.

A kabin veszélyei

A szaunázásnak ma már nálunk is rengeteg formája elérhető. Aki a klasszikus, finn típust kedveli, nem árt néhány dolgot megfogadnia, annak érdekében, hogy a szaunázás valójában egészséges és ne káros legyen.

Ismert és elismert: Csipkebogyó tea

A csipkebogyó tea magas C-vitamin tartalma és immunerősítő hatása szélesebb körben ismert, de kiváló magnéziumforrásként izomgörcsök enyhítésére is kiválóan szolgál.