A cinkhiány tünetei és kezelése
Bár a cinkről talán ritkábban esik szó más ásványi anyagokhoz – vagy akár a vitaminokhoz – képest, valójában igen fontos, hiszen a második legnagyobb mennyiségben megtalálható nyomelem a szervezetünkben a vas után. Nagyjából száz enzim működéséhez járul hozzá.
Házi praktikák a hajad egészségéért
Ki ne szeretné, ha a haja szép, egészséges, dús és csillogó lenne!? Vannak bevált trükkök, amikkel otthon segíthetünk, hogy ne kelljen minden esetben szalonba rohanni.
Miért hullik ősszel jobban a hajunk?
Ősszel a levelekkel együtt a haj is jobban hullik, így természetes, ha a megszokottnál erősebb a hajhullás. Évszakváltáskor ez nem meglepő, hiszen ahogy testünk minden sejtje megújul, ez a hajunkra is igaz.
“30 éves sem vagy, de már kopaszodsz”
Állítólag már Julius Caesar is szenvedett attól, hogy napról napra egyre kevesebb haja van, ezért mindent kipróbált, hogy visszaszerezze a természetes koronáját. A férfiak szőrzete mindig is beszédtéma. Évszázadok óta úgy tartjuk, hogy a férfias férfi tetőtől talpig szőrös, na de őszintén azért kopasz férfiak is lehetnek sármosak, például ki mondaná, hogy Bruce Willis nem nézett ki jól fiatalon. Ebben a cikkben a (fiatalkori) kopaszodással foglalkozunk, megtudhatjuk, hogy miért alakul ki, milyen lelki problémákat okoz és, hogy hogyan lehet küzdeni ellene már ha akarunk.
Miért fontos a B12 vitamin?
A vitaminok elengedhetetlenek az egészséges testi, szervi és pszichés működésünkhöz, nem lehet eleget hangsúlyozni fontosságukat. Egyik ezek közül a B12 vitamin, aminek sokféle jótékony hatása ismert.
Alopecia areata – foltos hajhullás
Hajunk állapota sokban befolyásolja a kinézetünket, sokan küzdenek töredezéssel, zsírosodással és emellett nagyon sokan hajhullással, melyekre érdemes tünetként is figyelni.
Olajok a hajra – tedd szebbé és egészségesebbé
Minden reklámblokkban van legalább egy szépségápolási termék reklámja, rengeteg sampon, balzsam és ápoló áll rendelkezésünkre, hogy megkeressük a hajunknak megfelelő legjobb flakont. Sokszor el is veszünk ezek sűrűjében, adunk egy kis segítséget ehhez.
Csalán – szúr, de jót tesz
A csalán nem csak gyom, ami akarva, akaratlanul nő a kertben és a természetben, hanem egy nagyon fontos gyógynövény is. Gyerekeink csak csípős virágnak nevezik, pedig fantasztikus lehetőségeket rejt magában.
A keserűsó, ami gyógyít és szépít is
A keserűsó az a természetes ásványi por, amely nagyszüleink háztartásának mindenkori részét alkotta, sokoldalúságával segít bajainkon és még bőrünk szépségére is jó hatással van, egyike azoknak a természetes gyógyhatású anyagoknak, amit a WHO is elismer.
A pajzsmirigy megnagyobbodásának okai
A pajzsmirigy méretének, tapintásának a megváltozása az egyik legbiztosabb jele a pajzsmirigy rendellenes működésének. Az, hogy pontosan mi okozza a pajzsmirigy megnagyobbodását és milyen kezelés szükséges, csak alapos orvosi vizsgálattal állapítható meg.
Hajhullás: mennyi a normális? Okok és megoldások
Hosszú, rövid, vastag szálú vagy zsíros, a legtöbb nő számára a haj több, mint egy rostköteg. A stílus és személyiség kifejezési lehetősége. De ha hullani kezd, valóban megviselheti a lelket.
Diéta és a vitaminhiány
Sajnos nem minden diéta egészséges, a fogyókúrák többsége egyoldalú, a súlycsökkentő étrendre való törekvés gyakran szélsőséges étkezésekhez vezet, ami súlyos vitaminhiányt alakíthat ki. Dietetikusok szerint az egyes diétáknál a vitaminpótlásra nagyon kell figyelni.
Természetes módszerekkel az ősz hajszálak ellen!
Sokan elkeserednek, amikor meglátják az első ősz hajszálakat, mely akár bizony nem ritkán már huszonéves korban is előfordulhat! Miért őszülünk és mit tehetünk ellene?
A szelénhiány leggyakoribb tünetei
A fáradtság, a kimerültség, az izomfájdalom, vagy a hajhullás tipikusan olyan tünet, melynek hátterében számos kiváltó ok, vagy akár betegség is állhat. Elsőre nem gondolnánk, de mindegyik utalhat szelénhiányra is.
Mi állhat a hajhullás mögött?
Szinte minden második nő találkozik élete során a hajhullással, ám legtöbbször nem derül fény az okokra. Megmutatjuk, mi minden okozhatja ezt a kellemetlen tünetet.
Hogyan vezethetjük ki a nehézfémeket a szervezetünkből?
Egy felnőtt átlagban 30-50 mg fémet eszik meg naponta, ez pedig aggasztó statisztika, rengeteg szövődménnyel! Hogy kerülnek a nehézfémek a szervezetünkbe, s milyen tüneteket okoz a szervezetünkben jelenlévő nehézfém lerakódás?
Vashiány tünetei és kezelése
Mit jelent és honnan tudjuk, hogy vashiányunk van? Melyek a jellemző tünetek, hogy orvosolhatjuk a problémát?
Elhanyagolt csodaszerünk – a homoktövis
Bár ősszel mindig előkerül, egész évben érdemes fogyasztani a homoktövist, hiszen számtalan panaszra és betegségre kínál megoldást.
Hogyan okoz gondot testünkben a stressz
Egyre több helyen olvashatunk arról, hogyan betegíthet meg a stressz, mégsem vesszük elég komolyan. Ha értjük a folyamatot, könnyebben tehetünk ellene, ezért most megnézzük, miképp tud gondot okozni a stressz a testünkben.
Néhány tévhit a PCOS-ról
A PCOS, vagyis policisztás ovárium szindróma egy nagyon összetett kórkép, ám van néhány gyakori tévhit vele kapcsolatban. Nézzük meg, mik ezek.
A fehérjehiány kialakulása és tünetei
Hiába foglalkozunk egyre többet egészségünkkel és alakunkkal, sokszor olyan diétákat követünk, ami nem tartalmaz elegendő fehérjét szervezetünk számára. Ennek akár hiánytünetei is jelentkezhetnek idővel.
Melyek az inzulinrezisztencia tünetei?
Szervezetünkben egyáltalán nem mindegy, milyen a vércukorszintünk. Ennek szabályozásában tölt be fontos szerepet az inzulin. Inzulinrezisztencia esetében a sejtek "éheznek", ugyanis a sejtek rezisztensek lesznek az inzulin hatására, nem veszik fel a cukrot, és lényegesen több inzulinnak kell jelen lennie a vérben ahhoz, hogy sejtbe a cukor bejuthasson.
Lehet, hogy Önnek is vashiánya van?
A Magyarországon népbetegségnek számító vashiány sokkal gyakrabban áll hétköznapi problémák hátterében, mint gondolnánk. A fáradékonyság, fejfájás, vagy gyengeség csak néhány olyan tünet, ami mögött másik tucatnyi ok mellett a vashiány is felsorakoztatható.
Mit tegyünk a hajhullás ellen?
Az állandó meleg, a kötött sapkák, a kinti zimankó egyaránt ártanak a fejbőrünknek. Ha a te hajadat is megviselte a tél, nem kell pánikba esned. A hajhullás valahol egy természetes folyamat, napi 80 hajszál elvesztése még természetesnek mondható, e felett viszont már valamilyen más probléma állhat a hajhullás hátterében.
Mi történik, ha éhezünk?
Mi történik, ha éhezünk? Mit jelent a mennyiségi és mit a minőségi éhezés? Mi a megoldás?
Betegségek, amelyek a hajadról árulkodnak
Nem csupán a hajad szépségének, hanem az egészségi állapotának megőrzése is nagyon fontos. A hajproblémák, mint a hajhullás vagy a töredezés ráadásul nemcsak esztétikai probléma, hanem a szervezeted figyelmeztető jele is lehet, hogy valami nem működik jól.
FOGadd meg, hogy rendesen fogat mosol
A helytelen fogápolás, a rossz fogak, egy rossz tömés, elhalt fog, a fogászati gócok betegségeket okozhatnak. A gyulladások olyan problémákat okozhatnak, mint a hajhullás, ízületi panaszok, belgyógyászati és ideggyógyászati betegségek, bőr- vagy akár szemproblémák. A góckutatás, a helyes fogápolási szokások kialakítása rendkívül fontos.
A foltos hajhullás kezelése
Sokak számára jelent leküzdhetetlen problémát, az alopecia areata, egy jelenleg is zajló vizsgálat azonban megoldást nyújthat a foltos hajhullás kezelésére.
A hajhullás lelki okai és kezelése
Ha hullik a hajunk, nemcsak a potyogó hajszálak, de az egészségünk miatt is aggódhatunk. A lelki problémák testünkre is kihatást gyakorolnak.
A haj egészsége
A hajunk, körmünk és bőrünk nagyszerű előrejelzők az egészségünk szempontjából, hiszen ha valami nincs rendben a szervezetünkben, azt nagyon sokszor először rajtuk tapasztaljuk. Töredezik a körmünk, megváltozik a bőrünk tapintása, hullik a hajunk, vagy épp feldúsul. Most arról lesz szó, milyen jelzéseket küld nekünk a testünk a hajunkon keresztül, és hogyan őrizhetjük meg annak egészségét.
Gyors hajnövesztési módszerek, ha újra dús hajat szeretnél
Az kérdés, hogy az otthoni módszerek, pakolások mennyire hatékonyak, az viszont biztos, hogy a hajnövesztésnek vannak nagyon látványos eredményeket hozó módszerei is.
A nassolás és ami a háttérben van...
Megőrülünk egy szelet csokiért, sós mogyoróért vagy akár a kettőért egymás után? Vajon miért nassolunk? Valóban éhesek vagyunk, vagy valami egészen másról van szó? Mi lehet az oka a főétkezések közötti evéseknek és hogyan tudjuk kezelni, hogy felesleges kalóriákat fogyasszunk?
Hogyan előzzük meg az őszi hajhullást?
Sokan megriadnak az ősszel gyakran jelentkező fokozott hajhullástól. Aggodalomra nincs ok, a hajhullás kismértékű fokozódása természetes folyamat. A tünetek általában pár hét alatt megszűnnek, azonban egy kis gondoskodással akár meg is előzhetjük.
Állítsd meg a hajhullást házi praktikákkal!
Egyre több hajszál van a párnádon, a fésűdön? Esetleg azzal szembesülsz, hogy csomókban hullik a hajad? Vagy korábbi dús sörényed hirtelen megfogyatkozott? Ez a férfiaknak is komoly lelki problémát okoz, hát még a külsőségekre valamit is adó nőknek! Állítsd meg most a hajhullást bevált házi praktikáink segítségével!
Szőlőmag-szerelem
Manapság a szőlővel kapcsolatosan leginkább arról hallhatunk, hogy az egyik legmagasabb kalóriatartalmú gyümölcs, és értékeit tekintve cukorbetegeknek nem javasolt a fogyasztása.
Hajhullás szülés után
A terhesség hatására a kismama szervezetében jelentős hormonális változások zajlanak, ennek hatása még a haj állapotán is tükröződik. A várandósági „megszépülést” azonban szinte menetrendszerűen követi a szülés utáni hajhullás.
Még hangulatunkra is jó hatással lehet
A messziről érkező gyümölcs meghódította Európát, a banán az alma után a legkedveltebb gyümölcs itthon is. Az Indiából származó gyümölcs a 19. században jutott el Európába, ma már egész évben kapható a legtöbb nyugati országban.