Menü

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Betegséget okozhat a légkondi! Mi az a légionárius betegség?

A rosszul üzemeltetett klíma számos betegség forrása lehet. Mire figyeljünk oda, ha bekapcsoljuk a berendezést?

A fekete retek gyógyhatása, felhasználása

A fekete retek télen is könnyen beszerezhető zöldség! Javasolják megfázás, influenza, de emésztési problémák esetén is. Tudj meg mindent a fekete retekről!

Létezik télen allergia?

Tüsszögés, köhögés, orrfolyás, allergiás tünetek télen? Létezik téli allergia! A téli allergia: nagyon hasonlít az influenzára, könnyű összetéveszteni a megfázással!

Használjuk helyesen a légkondit!

A nyári kánikula beköszöntével egyre több lakásba kerül légkondi. Sajnos sokan nincsenek tisztában a berendezés megfelelő használatával, ezért egészségügyi problémáknak teszik ki magukat és családtagjaikat. Az alábbiakban tippeket adunk arra vonatkozólag, mire figyeljünk a használatkor.

Szupererős gyógynövények torokfájás ellen

A torokfájás a téli időszakban különösen gyakori panasz, amelynek hátterében a leggyakrabban a rhinovírus okozta megfázás áll, de az influenzafertőzést is jelezheti. Nem szűnő vagy erősödő fájdalom, megduzzadó nyirokcsomók esetén feltétlenül orvos segítségét kell kérni, de enyhe panaszok esetén a házi patika is sokat segíthet.

Mi az a lapacho tea?

A lapacho egy örökzöld, rózsaszín virágú növény, melynek rengeteg fajtájából csak néhány nyújt megfelelő alapanyagot a lapacho főzethez.

Az orvosi tüdőfű gyógyhatásai

Az orvosi tüdőfű kiválóan alkalmas légúti megbetegedések kezelésére, azonban általánosan is gyógyhatású.

A fülgyertyázás módszere

Sokan szenvedünk hallójárataink, arcüregeink gyulladásos betegségeivel, de ezeket nem csak gyógyszerese kezeléssel lehet orvosolni, hanem vannak alternatív gyógymódok is, amik segíthetnek, mint például a fülgyertya használata.

Egyre népszerűbb a gyömbér shot

A gyömbérből készült vitaminbomba egyre népszerűbb, de nem csak a boltok polcairól szerezhető be; akár otthon is elkészíthetjük.

Edzés betegen? Ha igen, miért nem?

A kérdés az, hogy szabad-e edzeni betegen, többet árt, mint használ, vagy nem tilos, kerüljük messzire az edzőtermet, vagy egy kis náthával egész nyugodtan sportolhatunk? Mi az igazság? Kiderítjük!

Újra megjelent a madárinfluenza Európában – aggódnunk kell-e?

Európában újra nő a madárinfluenzás esetek száma. Ez a jelenleg ismert leghalálosabb állati betegség, amely néhány héten belül a megfertőzött csoport 90%-ának halálát okozza. Valóban szükség van az aggodalomra?

Hogyan kerülhetjük el és mit tehetünk megfázás ellen?

A betegség, mint olyan, eléggé személyes dolog. Noha a megfázás általában nem okoz komoly tüneteket, akkor is kellemetlen tud lenni, elég csak az állandó köhögésre vagy tüsszögésre gondolni. Az őszi időszakban rengeteg embert “beránt” a náthaszezon, köztük engem is. A tünetek sokszor egyéntől függnek van aki szárazon köhög, van aki hurutosan, van akinek folyik az orra vagy éppen fáj a füle a megfázástól. Mindenkinek megvannak a bevált gyógymódjai - teák, kotyvalékok, illóolajok, levesek és a többi.

Az influenza tünetei és természetes gyógymódjai

Az influenza korai tüneteinek időben való felismerése megakadályozhatja a vírus terjedését, és elősegítheti a betegség kezelését, mielőtt rosszabbodna. Minden évben heteket vesz el az életünkből, idén ne hagyja, hogy az influenza győzzön!

A klíma hatásai az egészségünkre

A nem megfelelő klímakörülmények az egész szervezetünkre hatással lehetnek, de elsősorban a légző rendszerünkre és a vérkeringésünkre. A hideg - meleg környezeti változásokhoz mindenki másképp tud alkalmazkodni. Az ideális klíma általi hőmérséklet megítélése elég szubjektív, így a tünetek jelentkezése igen változó lehet, attól függően ki mennyire érzékeny.

Teával az egészségért

Akár egy megfázásról, influenzáról vagy hétköznapi stresszről van szó, a tea mindig jó alternatív megoldás. Ha igazán hatékonyak akarunk lenni, a tea fajtáját sem hagyjuk figyelmen kívül, hiszen mind valami másra van jó hatással.

Természetes antibiotikumok

Antibiotikumot szinte mindenki szedett már, a leggyakrabban felírt gyógyszereink egyike. Gyorsan segítenek, ám hatékonyságuk mellékhatásokkal jár, ezért érdemes megismerkedni a természet kínálta antibiotikumokkal, melyek természetesen nem helyettesítik az orvos által előírt kezelést.

Torokfájásra, náthára, köhögésre…

Megduzzadt, fájó nyirokmirigyek, orrfolyás, torokfájás, fejfájás, szédelgés rossz közérzet. Ezek időszakát éljük, s bár ritkán vagyok beteg, ma délután tudtam, hogy munka után a patika felé veszem az irányt.

Sportolhatok, ha épp meg vagyok fázva?

Tengernyi ok és írás, cikk és tanulmány létezik arról, hogy szánjuk rá magunkat, kezdjük el, sportoljunk, menjünk, csináljuk, kocogjunk, tornázzunk, súlyzózzunk, bicajozzunk, azonban arról is beszélni kell, mikor nem ajánlott mozogni, mert fontosabb a pihenés, regenerálódás. Néhány eset, amikor NEM ajánlott edzeni.

Beteg gyerekkel otthon

Nem alszik éjjel. Csillog a szeme. Forró a homloka, arca, háta. Izzad. Lázas. Nyűgös. Beteg. Hétfő reggel van.

Kezdődik a tél

Mit tegyek az egészségemért most, hogy téliesre fordult az időjárás? Szinte minden télen feltesszük ezt a kérdést, hiszen nyáron sokkal könnyebb dolgunk van: nem kell rétegesen öltözködni, nincs influenza-járvány, és nem merülünk ki olyan hamar. De télen sem kell szenvedéssé válnia az egészségi állapotunk karbantartásának.

Gránátalma "fröcskölés mentesen"

A gránátalma egy olyan gyönyörű bordó gyümölcs, ami rengeteg magot rejt magában: egy átlagos méregtű gránátalmában közel 600 mag található. Ráadásul ezek a magok nemcsak ízletesek, hanem nagyon sok előnyös tulajdonságuk is van. Vajon melyek pontosan a gránátalma előnyei?

Városlista nélkül a hosszantartó köhögés és allergia ellen

Az influenza, a makacs vírusoknak köszönhetően elhúzódó tünetekkel, szövődményekkel járhat. Ha betegség után visszamarad a köhögés akár nekünk, akár a gyermekünknek, akkor érdemes szakorvoshoz fordulni. Február végén az allergia szezon is elindul. Az allergia tünete is lehet azonban a köhögés. De honnan tudjuk, hogy mi okozza köhögést?

Már megint influenzajárvány

Minden évben figyelmeztetnek minket az influenzára és sűrűn előfordul, hogy járvánnyá növi ki magát ez a jellegzetes téli megbetegedés. De mik a tünetei? Mi a különbség a nátha és az influenza között?Kiderül!

Mit tehetünk influenza ellen?

Most már hivatalosan is járvány van. A kórházak sorra vezetnek be látogatási tilalmat, a betegek száma folyamatosan nő. Szinte nincs olyan, akinek a családjában, kollégái közt nincs érintett. Mit tehetünk egészségünk megőrzése érdekében?

Télen is fontos a sport

Mindenhonnan halljuk, hogy milyen fontos a sport és milyen jó hatással van a szervezetünkre. Azonban télen mégis kevesebbet mozgunk, pedig ilyenkor kéne igazán!

Alaposan gondoljuk meg a „lábon kihordást”!

Ugyan az influenzaszezon szerencsére a vége felé közeledik, továbbra sem árt óvatosnak lennünk. Senki nem akar lázat, fájdalmat, rosszullétet, és egyáltalán kiesni sem szeretünk a napi ritmusból. Az influenza ugyanakkor ezek mellett sokkal súlyosabb következményekkel is járhat.

Csökkent az influenzások száma

Úgy tűnik, végre lecsengőben van a járvány.

Kezdődik az influenza szezon

Az utóbbi napokban jelentősen megnövekedett az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz látogatók száma.

Közeleg az influenza?

Az influenza idén még nem okozott nagyméretű járványt, de a jelek arra utalnak, hogy hamarosan ez is bekövetkezhet.

Hogy védjük meg magunkat és másokat?

Elértünk az évnek abba a szakaszába, amikor egyre több a meghűlt, náthás ember. Hogy kerüljük el, hogy védjünk meg másokat, hogyan éljük túl?

Kockázatos „lábon kihordani”

Korábbi írásainkban többször is foglalkoztunk a megelőzés fontosságával, de arról is érdemes szót ejteni, hogy mi a helyes cselekvés akkor, ha elkaptuk a betegséget.

Mit tegyünk, ha a fáj a torkunk?

Erre a kérdésre bármely célzott gyógyszerreklám gyorsan megadja a választ, de érdemesebb továbbmenni, és tisztábban látni a fájdalom hátterét.

Nyakunkon a járvány

Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) jelentése szerint a közelmúltban megháromszorozódott azok száma, akik influenzagyanús tünetekkel fordultak orvoshoz. Nyakunkon a járvány, érdemes odafigyelni néhány dologra.

Miért egészséges a forralt bor?

Ismét itt van a forralt bor szezon, amikor mind a karácsonyi vásárokban, mind otthon szívesen eliszogatunk egy pohárka finom fűszeres forralt bort. Azt tudjuk, hogy meghűlés, nátha esetén jót tesz a forralt bor, de azt is tudjuk, hogy miért?

Alapvető a higiénia

Az ősz bizony egyúttal a náthás, influenzás megbetegedések kezdetét is jelenti. Néhány alapvető higiéniás szabály betartásával azonban sokat tehetünk a fertőzések elkerülése érdekében.

Durvább volt, mint a pestis, vagy a világháború

A spanyolnátha az influenza egy típusa (törzse), amely a 20. század elején néhány hónap leforgása alatt írd és mond közel százmillió ember ölt meg.

Miért jó nekünk a cink?

Általában nem sokat tudunk róla és hirtelen nehéz is hová tenni, de egy rendkívül fontos elemről van szó. Érdemes megismerni közelebbről a cinket.

Mikor és hogyan mossunk kezet?

Nemcsak az influenza, a nátha és egyéb megbetegedések miatt fontos a kézmosás. És az sem mindegy, hogy mosunk kezet

Itt az influenzajárvány

Ahogyan arra számítani lehetett, újra eljött a téli influenzajárvány ideje. Mit jelent ez pontosan, és hogyan védekezzünk ellene?

Ismert és elismert: Csipkebogyó tea

A csipkebogyó tea magas C-vitamin tartalma és immunerősítő hatása szélesebb körben ismert, de kiváló magnéziumforrásként izomgörcsök enyhítésére is kiválóan szolgál.