Menü

A cirbolyafenyő gyógyhatása

Ez a fenyőfajta az alpesi térség jellegzetes, fagytűrő fafajtája, így akár 2000 méteres magasságban is találkozhatunk vele. A tiroli Pitztalban a Keleti-Alpok legnagyobb, összefüggő területű cirbolyafenyő-erdeje található.

A méhpempő áldásos hatásai

A méhpempő egy természetes táplálékkiegészítő, amelyet a fiatal dolgozó méhek garatmirigy-váladékából nyernek ki. Ezt a fehér színű anyagot számos jótékony hatása miatt érdemes beépíteni a mindennapok étrendjébe.

Szebb bőr, kevesebb pattanás!

Van pár fontos vitamin, ami segít eltüntetni a makacs pattanásokat és belsőleg is támogatják a bőr egyensúlyát, illetve néhány tanács, amit érdemes megfogadni és máris jelentős javulás érhető el az arcbőr problémáinak terén. Nézzük!

Ezért tartsd tisztán a sminkecseteket, szivacsokat!

A sminkeszközök alatt olyan kellékeket értünk, mint az ecsetek, applikátorok, szivacsok és pamacsok. Ezeket mi nők nap, mint nap használjuk, azonban csak kevesen figyelnek oda a rendszeres és alapos fertőtlenítésükre, tisztításukra. Hogy ezek tisztántartása miért fontos feladat, máris összefoglaljuk!

Melyik fajta méz mire jó?

A méz nagyon sok előnyös tulajdonsággal bír. A magam részéről, bár nyilván tudom, hogy cukor - ha egészségügyileg nem tiltott a fogyasztása pl. allergia, cukorproblémák és egyéb betegségek esetén – számomra nem volt még olyan diéta, amibe ne fért volna bele mértékkel az egészséges méz.

Vegyük elő a mézet!

A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.

Sminkeszközök tisztítása

A sminkeszközök, ecsetek, applikátorok, szivacsok és pamacsok használata sok nő életében mindennapos, a reggeli rutin része, azonban kevesen tudják megmondani, hogy mikor tisztították utoljára az eszközöket és mennyire figyelnek a rendszeres fertőtlenítésre.

Mi az a lapacho tea?

A lapacho egy örökzöld, rózsaszín virágú növény, melynek rengeteg fajtájából csak néhány nyújt megfelelő alapanyagot a lapacho főzethez.

A legerősebb gyulladáscsökkentő ételek

Nem, nem gyógyszerek. Ételek! Ez pedig lényeges különbség, s mivel előfordul, hogy szervezetünkben olykor gyulladások keletkeznek, érdemes tisztában lenni azokkal a természetes forrásokkal és lehetőségekkel, amelyekkel megelőzhetőek az egészségügyi problémák.

A fokhagyma egészségre gyakorolt jótékony hatásai

A fokhagyma nagyjából minden háztartásban megtalálható, ha nem is frissen, de legalább őrölve, hiszen a magyar konyha egyik elengedhetetlen alapköve. Amellett, hogy íze fokozza ételeink zamatát, számos jótékony hatással van egészészségünkre.

Amit érdemes tudni a chiliről

Már hazánkban is elterjedt a különböző színű, nagyságú és erősségű terméseket adó növény, viszont sokan nem ismerik a chili paprikát a maga kis valójában.

Tenger, maga a terápia

Milyen sokat mondogatjuk, hogy elmennék egy kis tenger útra, hogy feltöltődjek. Nem is tulajdonítunk ennek akkora jelentőséget, mint amekkora haszna lehet szervezetünkre. Sokan bele sem gondolunk, hogy a tenger terápiás jellege mennyire jelentős, nem csak pszichésen, hanem fizikailag is.

Mit kell tudni az ekcémáról?

Talán az egyik leggyakoribb bőrbetegség az ekcéma, azonban több fajtája is van, ami akár felnőtt korban is jelentkezhet. Mutatjuk, mit kell róla tudni.

Mi mindenre jó a svédkeserű?

Már több, mint 200 éve ismert, mégis kevesen alkalmazzák a svédkeserűt, pedig szinte csodaszernek számít.

Olívaolaj vagy étolaj?

A hagyományos étolaj helyett ma már több lehetőség közül is válogathatunk, ott van például az olívaolaj. Na de miért jobb választás a konyhában?

A manuka méz pozitív hatásai

Vajon mi az a manuka méz és miért olyan nagyon népszerű a világban, magasabb ára ellenére is? Melyek azok a tulajdonságok, amelyek miatt többre hivatott, mint pusztán az édes íze miatti használat? milyen összetevői vannak? Valóban egy ősi csoda vagy túlzás?

Mi az a Lapacho Tea és mire jó?

Az inkák már évszázadokkal ezelőtt is használták, mégis kevesen ismerik ezt a csodaszert.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Mindenkinek ismerős az érzés, mikor fáj a torkunk, szúr, kapar, éget, a nyelés olyan, mintha kaktuszt ennénk. A torokfájásra számos gyógyszer létezik, azonban ezek helyett most természetes megoldásokat, népi gyógymódokat kínálunk.

A szájvíz használata

A szájvíz alkalmazása ma már egy hétköznapi dolognak számít, míg régen csak akkor használtuk, ha felírta a fogorvos. Miért van ez és valójában mit tartalmaznak?

Gyógynövényekkel a légúti megbetegedések ellen

Ahogy közeledik az ősz, úgy közeledik az influenza-szezon, így érdemes lehet néhány könnyen elérhető gyógynövénnyel megelőzni a problémát.

Édes, mint a méz

Van, aki a kávéjába teszi, mások az arcukra kenik, teában ismert leginkább, de süteményekhez is használjuk, meg úgy egyénként is, ki hinné, hogy mi mindenre jó a méz!

Lándzsás útifű - gyom vagy gyógynövény

Gyakran tévesztjük össze a gyomokat a gyógynövényekkel. Sok esetben nem is lehet elkülöníteni őket, hiszen vannak gyomok, amik gyógyhatással is rendelkeznek, ilyen például a lándzsás útifű is.

Mik azok a flavonoidok?

A flavonoidok a növényvilágban elterjedt gyógyhatású vegyületcsoport. Rengeteg gyógynövény a flavonoidoknak köszönheti az előnyös tulajdonságait. mit kell tudni ezekről a vegyületekről?

A kapor, mint természetes inzulin

A cukorbetegeknek nem véletlenül ajánlott a kapor. A fahéj mellett a kapormag is hatékony vércukorszint-csökkentő hatással bír a 2-es típusú diabetesz esetében. Kutatások szerint a kapormag segíti az inzulin termelődést a hasnyálmirigyben

Mi mindenre jó a kókusz?

A hindu néphagyomány szerint 99 féle betegség gyógyítására jó a kókusz. Rostban és ásványi anyagokban gazdag. Tartalmaz magnéziumot, kalciumot, cinket, szelént, foszfort és vasat is. Telítetlen zsírsavakban is gazdag, ezért a szívbetegségek kialakulásának esélyét is jelentősen csökkenti. Kiváló csonterősítő.

A levendula – mi mindenre is jó?

Kerti dísznövényként a legismertebb, de felhasználják továbbá fűszerként, és a belőle kivont illóolajat is számtalan kozmetikai termékben hasznosítják. Nézzük, mire is jók ezek…

Immunerősítő tippek a járvány idejére

Bár most a Corona vírustól hangos az egész világ, ettől függetlenül nem tűntek el az eddigi betegségek sem, így az influenza, téli nátha, megfázás ugyan annyira jelen van, mint eddig. Emiatt, és mert persze egy kis nátha is a lakásba kényszeríthet most minket a fokozott óvintézkedések miatt, nem árt odafigyelni immunrendszerünkre. Íme néhány tipp, hogyan is legyél szuper ellenálló ilyen időkben.

Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés

Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?

Fogfájás – de miért pont most?

Murphy-törvénye vagy sem, de általában a lehető legrosszabbkor részesülünk a fogfájás kínzó, lüktető fájdalommal járó adományában. Az időzítés persze nem is lehetne jobb. Mit tegyünk?

Szív- és érrendszerre ható gyógynövények- 2. rész

A gyógynövényeknek már régóta ismertek jótékony hatásai, most pedig összeszedjük azokat, amik a szív- és érrendszerre hatnak.

Természetes szappannal ápoljuk bőrünket

Manapság ismét divatba jött a szappanok használata. Az emberek szívesen térnek vissza a természetes eredetű, klasszikus termékekhez, legyen szó akár ételekről, tisztító- és mosószerekről, vagy piperecikkekről. Lassan már minden kirakodóvásárban, sőt a drogériák polcain is nagyobb szappankínálatot találhatunk.

Praktikák hagymaszag ellen – fintor helyett mosolyt az arcokra

Ismeretes, hogy a vöröshagyma és a fokhagyma fogyasztása nagyon jó hatással van az egészségünkre. Ám a fogyasztását kísérő, hosszú ideig tartós hagymaszag miatt, aki szereti, az is többször meggondolja, hogy mikor egyen ebből az rendkívül jótékony hatású fűszernövényből.

Kézmosással és antibakteriális szappannal a fertőzések terjedése ellen

Október 15. a Kézmosás Világnapja, melynek célja, hogy a gyakran elhanyagolt, alapvető higiéniai tevékenységre, a kézmosás fontosságára hívja fel a lakosság, és főleg a fiatalabb generáció képviselőinek figyelmét.

Természetes szemölcsirtó

A népi gyógyászat egyik legsokoldalúbb gyógynövénye a vérrehulló fecskefű: mindenféle bőrbajokra, szemölcsre, tyúkszemre, nehezen gyógyuló sebekre, ótvarra, illetve máj- és epebántalmakra, epekőre, fogfájásra, látásjavításra, refluxra is használták.