Menü

Allergia ősszel

Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!

Hogyan vezess biztonságosan eső esetén

Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!

Koffein hatása nyáron a szervezetünkre

A felnőtt népesség nagy része fogyaszt valamilyen formában koffeint. Ennek a legkedveltebb módja a kávézás, azonban ezt is túlzásba lehet vinni. Ennek a negatív hatásairól és megelőzéséről olvashatunk ebben a cikkben!

Hűsítő tippek alváshoz – itt a kánikula!

Bizony el sem merem mondani hány fokos napi hőmérsékleteket mutatnak az időjárásjelző oldalak a hétre, de azt elárulom, hogy jó lesz megjegyezni, hogy mit tehetünk a kánikula elviselhetőbbé tételéért, például este, amikor aludni szeretnénk.

Tippek fesztivál szezonra

Itt a nyár és ezzel együtt elindulat a fesztivál szezon is! Mielőtt belevetnénk magunkat a zenei forgatagba és a sátorozásba, érdemes alaposan átgondolni, hogy mit vigyünk magunkkal, és mire figyeljünk a fesztiválon töltött időnk alatt. Ehhez olvashattok néhány tippet ebben a cikkben!

A fejfájások típusai - A legtöbb kezelhető

A fejfájás az egyik leggyakoribb panasz; alig van olyan ember, aki élete során ne találkozna vele. Becslések szerint Magyarországon körülbelül egymillió migrénes van, és ennél is nagyobb azok száma, akik a visszatérő fejfájás egyéb formáiban szenvednek.

Téliesítsd az autód!

Aktuálissá vált az autók télre való felkészítése. Vannak, akik minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban szerintem senkinek sem árt átismételni a teendőket. Nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Ezeket gondold végig, mielőtt elektromos rollert veszel!

Mivel az elektromos rollerek, mint innovatív közlekedési eszközök egyre népszerűbbek, összeszedtük, mire érdemes figyelni, ha valaki ilyen jármű vásárlásán gondolkodik.

Poloskainvázió – megőrülök tőle!

A kinti hideg időjárás és benti fűtésszezon beköszöntével egyre több poloska jelenik meg otthonainkban és szinte alig lehet tőlük megszabadulni, mivel nagyon szűk helyekre, falak repedéseibe, konnektorok, villanyvezetékek kötődobozaiba is be tudnak mászni.

Időjárás hatásai a vérnyomásunkra

Hideg- és melegfrontok érkezésekor sokan szenvednek fejfájástól vagy levertségtől, ám nem ez az egyetlen tünet, amit az egyes frontok előidézhetnek. Gyakori jelenség az időjárás okozta magas vérnyomás is, ami ugyan jellemzően csupán pár napig tart, mégis megnehezítheti az életünket. Szerencsére van mód természetes vérnyomáscsökkentésre, de ha nagyon megvisel bennünket a front, akár orvosunkat is felkereshetjük.

Valóban veszélyes a trambulin?

Amikor az időjárás engedi – tehát nagyjából tavasztól késő őszig – az egyik legkedveltebb kinti játék, mely sok kisgyerekes család udvarán megtalálható: a trambulin. A népszerű játék-és sporteszköz azonban könnyen veszélyforrás lehet.

Mit vigyünk magunkkal az Ultrabalatonra?

A hétvégén 17. alkalommal rajtol el Magyarország egyik legnépszerűbb és legkedveltebb sporteseménye, az XVII. NN Ultrabalaton! A Balatont megkerülő egykörös verseny Közép-Európa leghosszabb futóversenye, amelyet egyéniben, váltóban, futva vagy bringával is teljesíthetnek a résztvevők.

Húsvét a szabadban!

A tavaszi szünetben is szeretnénk élményt adni a gyerekeinknek, s remélhetőleg az időjárás is engedi, hogy húsvéti játékokat játszhassunk a szabadban! Erre gyűjtünk ötleteket!

Otthoni kondigépeink rendszeres karbantartása

Egy edzés sikeressége sok mindenen múlik, de alapvető fontosságú, hogy a gépek biztonsággal használhatók legyenek, s nem mindegy milyen állapotban vannak. A minőségi kondigépek egyik fő ismérve a tartósság, ez pedig rendszeres ápolással, ellenőrzéssel, karbantartással, kenéssel, tisztítással, s a rendeltetésszerű használattal érhető el.

Erre figyelj, ha ködben vezetsz!

Sok baleset megelőzhető lenne, ha az ember megfogadná a rendőrség tanácsait, s törekedne a biztonságos közlekedésre.

Az őszi időjárás lélektani hatásai

Előbb utóbb elkövetkezik az ősz, vele együtt pedig az őszi időjárás is, avagy viharok, esők, és a hűvösebb időjárás. A nyár a legtöbb embert a szabadba hívja, míg ősszel ennek ellenkezője játszódik le, és mindenki beltérbe húzódik. Sokunkat az őszi időjárás különböző módokon, de megvisel: fáradtak, ingerültek, kimerültek leszünk. Arra nézhetünk meg néhány tippet ebben a cikkben, hogy mit tehetünk ez ellen, valamint azt, hogy egy-egy helyzetben hogyan tehetünk ezen rossz érzések ellen.

Tavaszi bőrápolás

Régóta vártuk már a tél végét, most végre újra itt a tavasz. Hagyományosan ez az ideje a külső-belső megújulásnak. A hideg, szeles időjárás megviselte bőrünket, de különböző krémekkel, arcpakolásokkal és hidratáló krémek segítségével újra széppé varázsolhatjuk arcunkat, nyakunkat, kézfejünket és egész testünk igényelheti a gondos ápolást.

Tavasz a konyhában

Hamarosan remélhetőleg már nem csak a naptár, hanem az időjárás szerint is beköszönt a tavasz, s hozza magával a jóidőt, a színeket, az aktív szabadtéri időszakot! Vajon, hogy mutatkozhat meg az otthonunkban, a konyhánkban, hogy eljött a tavasz?

Nemcsak nyáron támadnak a kullancsok!

Rossz hírünk van! Nyár végén is támadnak a kullancsok, nincs vége a kullancsszezonnak. A száraz, kánikulai nyári melegben kicsit visszahúzódtak ezek a vérszívók, azonban az őszi csapadékos időjárás közeledtével, ismét támadásba lendülnek, fokozottan védekezzünk ellenük!

A futópad szabad szabadtéri futás? Előnyök-hátrányok

A futópad monoton, azonban a sok hátránya mellett legalább annyi előnnyel is felruházható. Az éremnek mindig két oldala van, nézzük hát az érveket és ellenérveket!

Mit vigyünk magunkkal kempingezéshez?

A kempingezés, sátrazás nagyon kedvelt és viszonylag költségtakarékos pihenési, nyaralási forma, nem véletlenül népszerű. Vajon mi mindent kell vinnünk és hogyan készüljünk fel rá?

Hogyan hat a hőség a magas vérnyomásra?

Az időjárás rengeteg emberre hatással van. A jó időnek a legtöbben örülünk. Azonban a nagy hőség és a kánikula, az állandó izzadás mellett sokszor levertséget, fejfájást okoz, emellett pedig a vérnyomást is befolyásolja.

Milyen egy tökéletes piknik?

A szabadban rendezett összejövetelek mindig sikert aratnak, részei lehetnek egy kirándulásnak, vagy lehet egy szülinap, vagy más alkalom megünneplése is a barátokkal. Piknikre fel!

Futás babakocsival

Szülés után nyilván nem az az első dolgunk, hogy elővegyük a futóbabakocsit, azonban pár hét, hónap után eljön az ideje a sportolás megkezdésének is, erre a célra remek találmány a futóbabakocsi. Mire figyeljünk a használatakor?

Hogyan hat ránk az állandó borongós idő?

Mostanság rossz időket élünk! Noha most ez nem lelki értelemben értendő, hanem a tényleges időjárásra. Valahogy az az érzése az embernek, hogy “az időjárás szólt a Napnak, hogy ne kapcsolja be a fűtést, legalábbis Magyarország felett biztosan ne”. Mi nem sok mindent tehetünk ez ellen azon kívül, hogy várjuk a jobb időt és a tartós tavaszi időjárást, ami lassan már nyár lesz.

Tippek a frontot okozó tünetek ellen

Az időjárás, a frontok alakulása sokunk életét befolyásolja napi szinten, akár tudunk róla, akár nem. Vannak ugyanis, akik nem is hozzák összefüggésbe az időnkénti elviselhetetlen fejfájásukat, ízületi fájdalmaikat, rossz közérzetüket, például egy közelgő melegfront érkezésével.

A megfelelő páratartalom nyomában

A levegőben lévő pára elől télen sem tudunk elbújni. Legyen értéke alacsony vagy magas. Néha nem is tudjuk mi van velünk. Ugyanakkor jelentős mértékben hat közérzetünkre, egészségünkre és a környezetünkre. Na de honnan tudjuk mikor mi a helyzet? Mit tehetünk, azon túl, hogy elviseljük? Mikor optimális a páratartalom környezetünkben?

Alap dolgok a szépségünkért

Sokszor a legalapvetőbb dolgok elmulasztásával ártunk a legtöbbet szépségünknek. Bőrünk, hajunk, körmünk, arcunk szépségéhez, egészségéhez elég betartani néhány egyszerű aranyszabályt.

Nyaralás rossz időben

Mióta megkönnyebbülhettünk egy kicsit a bezártság terhétől, egyre több program fordul meg a fejünkben, amelyek közül az egyik a nyaralás. De nemcsak a vírus, az időjárás is képes olykor keresztülhúzni a számításainkat

A nyár és a kalandvágy

Amíg az ember fiatal, elég sok hullámát éli át az újdonságra és kalandra való vágyakozásnak. De olykor nemcsak a fiatalok ráznák le a monotonitás terhét. Nyáron pedig még alkalmasabbá válik a kedv, a környezet és a körülmények.

Fényből minél többet

A téli hónapok fényhiánya után már mindenki örömmel fogadja a napsütéses tavaszi napokat! Nem véletlenül!

A frontérzékenység kezelése

A frontérzékenység mindennapos probléma, amely kezelése nemcsak fájdalomcsillapítókkal, hanem természetes anyagokkal is történhet.

Hideg-betegség: van összefüggés?

Hányszor hallani: „öltözz fel, megfázol!”- azonban vajon hogyan függ össze a hideg idő és a betegség? Tényleg a hidegben leszünk náthásak?

Vírusok mindenhol

Az enyhe novemberi idő, bár élvezzük, nem igazán hasznos. Nagyon kedvez a vírusok és baktériumok által okozott fertőzések kialakulásának, és ez ellen folyamatos és intenzív védekezés szükséges.

Immunerősítés ősszel

Bár olykor az időjáráson sem látszik meg, de valóban elkezdődött az igazi őszi időszak. Viszont ez a kései nyár számos lehetőséget tartogat számunkra, ha szeretnénk az egészségünket felkészíteni a jóval vitaminszegényebb téli hónapokra.

Gyerekcsősz vagy bölcsőde?

Fiatal szülők egyik legsarkalatosabb kérdése az elmúlt időkben, hogy érdemes-e bébiszittert fogadniuk, vagy inkább maradjanak a bölcsöde-megoldásnál. Most összegyűjtöttük mindkettő előnyeit és hátrányait is, hogy könnyebb legyen a mérlegelés

Nyáron fogyni? Lehet!

Nyáron mindenki szeretne gátlások és komplexusok nélkül strandolni, azonban ez nem mindenki számára lehetséges, hiszen rengetegen elégedetlenek az alakjukkal. Ám a megoldás nem az, hogy nem járunk strandra, nyáron is lehet fogyni. Aki nem hiszi, próbálja ki.

Az időjárási frontok szervezetünkre gyakorolt hatásai

A front lényegében hideg és meleg légtömegek határán kialakult légköri képződmény, melyet egyes meteorológiai paraméterek (hőmérséklet, légnyomás, páratartalom, szélerősség, ionizáció) egyidejű, hirtelen változásai jellemeznek. Hazánk felett átlagosan heti egy ciklon vonul át, egy hideg-, illetve egy melegfronttal kísérve, így évente kb. 100 front érinti az országot.

Megviselnek a frontok, mit tegyek?

A természet részei vagyunk, folyamatos kölcsönhatásban a környezetünk változásaival, melyek tőlünk függetlenek, de olykor kellemetlenek, zavaróak lehetnek. Ilyenek az időjárási frontok is. Sokakat megvisel.

Mozgási lehetőségek tavasszal

Nemcsak rendszeresen sportoló emberek és versenysportolók léteznek, hanem olyanok is, akik rengeteg elfoglaltságuk mellett olykor mégis szeretnének időt szakítani valami intenzívebb mozgásformára. Tavasszal erre számtalan lehetőség adódik.

Folyamatosan változó időjárás - hogyan viseljük el?

Az idővel bolondító április szerepét napjainkban a február és a március vette át. Hideg és meleg szinte napi szinten váltják egymást, és ez megviseli a szervezetünket is. Ezért új technikák kellenek ahhoz, hogy a betegségeket elkerüljük.

Hogyan segíthetünk az állatoknak átvészelni a telet?

A telet az állatok fajtáiknak megfelelően élik meg, míg egyesek melegebb vidékre költöznek, más állatok téli álmot alszanak, vagy egyesek hibernálják magukat. Mindenki megpróbál túlélési módot keresni. Lássuk, hogyan segíthetünk nekik átvészelni a hideg téli hónapokat!

Kezdődik a tél

Mit tegyek az egészségemért most, hogy téliesre fordult az időjárás? Szinte minden télen feltesszük ezt a kérdést, hiszen nyáron sokkal könnyebb dolgunk van: nem kell rétegesen öltözködni, nincs influenza-járvány, és nem merülünk ki olyan hamar. De télen sem kell szenvedéssé válnia az egészségi állapotunk karbantartásának.

"Azért, mert" avagy a téli kifogások

Télen hideg van. És sötét. Reggel 5 órakor még, este 5 órakor pedig már sötét van. Az utak csúszósak, latyakosak. Élénk, hideg szél fúj. Vagy esik. Fázunk. Ázunk. Kedvetlenek vagyunk. Télen kevesen vágnak bele az életmódváltásba. Vajon miért?

Migrén? Időjárás? Stressz? – Mit tegyek a fejfájás ellen?

A fejfájás nem ismeretlen probléma szinte senki előtt. Néha azt sem tudjuk, hogy mi okozza, csak jön, és sokszor az is rejtély, hogy mitől múlt el. Ezért aztán az univerzális fejfájás-elmulasztó módszer még várat magára, de biztos, hogy mindnyájunknak megvan a maga rítusa, amit fejfájás esetén bevet. Persze ez attól is függ, hogy mi alakítja ki azt.

"Itt van az ősz, itt van újra..."

Előfordul, hogy így ősszel igencsak szeszélyes az idő, gyakran barátságtalan időre ébredünk, ami sajnos meg tudja határozni a napindító hangulatunkat, ám semmiképp nem szabad, hogy egy esősebb, borúsabb időjárás, vagy a reggel napfény hiánya elrontsa a kedvünk! Az ősz is szép. Így, ahogy van.

Gyümölcsök nyárson - a grillezés befejező ételei

A nyári - illetve az őszi hétvégék egyik népszerű baráti, családi programja a grillezés, ahol együtt élvezhetjük a szabadidőt és a finom falatokat. A bográcsban fövő pörkölt, vagy a tárcsán készülő húsok, zöldségek és a grillen piruló sajtok mellett desszerteket is készíthetünk az édesszájú vendégek örömére.

A depressziót (f)okozó külső tényezők

Depresszióban szenvedni nemcsak az tud, akit valami trauma ért. Manapság a kiégés, az apátia sokak számára fenyegető veszély. Belső folyamatok mellett, számos külső tényező is közrejátszhat a kialakulásában.

Fontos teendők nyaralás előtt, ne felejtsd el!

Mielőtt nyaralni indulunk, szinte biztos, hogy a tökéletes szervezésbe is akadhatnak gondok, melyek már csak a nyaralás alatt jutnak eszünkben. Íme, néhány tipp, amit érdemes nem elfelejteni, mielőtt az éves fáradtságot pihennénk ki.

Hosszabb utazás kisgyerekkel, avagy "Ott vagyunk már?"

Igazi kihívás két gyerekkel zökkenőmentesen elindulni s bárhová időben odaérni, a hosszabb utazásokat, azonban alaposan meg kell tervezni! Néhány ötletet adunk most arra, hogyan lehet enyhíteni a hosszú utak unalmát.

Hidegrekordok időszaka

Több hőmérsékleti rekord is megdőlt az utóbbi napokban az extrém hideg időjárásnak köszönhetően.

Miért fáj a torkunk?

A hideg évszakban nagyon sokan szenvednek a torokfájás és a hozzá kapcsolódó kellemetlen tünetek miatt. De biztos, hogy csak a hűvös idő az oka? Tudj meg mindent arról, hogy miért fájdulhat meg a torkod, így könnyebben megküzdhetsz vele és megelőzheted a betegségedet! Gyógyulj szívvel-lélekkel!

Kerüld el a nyár végi megfázást!

Az évszakok közti átmenet kockázatot jelent az egészségünkre nézve, ilyenkor ugyanis nagyon könnyű megfázni. Íme néhány jótanács, hogy nyár végén is megőrizhessük egészségünket.

A frontok az étvágyunkra is hatással vannak

Nem érted, hogy miként változik az étvágyad, miért vágysz egyik nap több ételre, máskor pedig kevesebbre? Nos, mindehhez még a fronthatásoknak is köze lehet! Természetesen sok más tényező is közrejátszik, amivel érdemes foglalkozni.

Fellélegezhetnek az allergiások

A hűvös-csapadékos időjárás kellemetlen pollenidőszaknak vetett véget.

Megdőlt a melegrekord

Ritka meleg februárt élünk, ezt mutatja a minap megdőlt fővárosi hőmérsékleti rekord.

Meleg télen? Nem túl jó...

Sokan szeretik a szokatlanul enyhe, meleg időt a hideg télen, ám akadnak olyanok, akik azt mondják: az a jó, ha az évszaknak megfelelő az időjárás. Több szempontból is az utóbbiaknak van igazuk.

Nyugodtan mozogjunk télen is!

A hideg évszakot és a szabadtéri sportolást sokan összeegyezhetetlennek tartják egymással, pedig távolról sem állja meg a helyét az ellentét.

A novemberi meleg árnyoldala

A novemberi melegnek szinte mindenki örül, de meg kell azt is jegyezni, hogy szervezetünk akár rosszul is reagálhat az évszakhoz képest szokatlan időjárásra.

Fronthatás várható

Az időjárás jelentések mindig tájékoztatnak az aktuális fronthatásokról is, de vajon hogyan befolyásolják szervezetünket az adott frontok, és mit tehetnek a frontérzékenyek a tünetek megelőzése érdekében?

Eső után parlagfű

A megszokottnál csapadékosabb nyár egy szempontból mindenképpen pozitív volt: a sok eső nem kedvezett az allergén növények hatásfokának. Sajnos ez a strandszezonnal ellentétben a parlagfűszezon végét egyáltalán nem jelenti.

Nem különleges a trópusi nyár

Bármennyire fura, teljesen normális az elmúlt hetekben hazánkban tapasztalható, trópusi jellegű időjárás. A fülledtség és a sok csapadék nem különleges, csak zavaró.

Nem csak nálunk szól bele az időjárás a nyaralásba

Jónéhányan bosszankodnak az idén: a tavalyi kánikulához, és rengeteg napsütéshez képest idén sokkal változékonyabb az időjárás. Sokan jártak úgy, ha csak néhány nap szabadságra volt lehetőségük, hogy nem igazán tudtak strandolni, vagy kirándulni. Idén mintha több lenne a felhő, és a csapadék. Bizony vannak ilyen nyarak. Ne lepődjünk meg: nemcsak nálunk.

Mit tegyen a frontérzékeny?

Akik erre érzékenyek, az elmúlt napokban is tapasztalhatták, hogy az időjárás nemcsak a szabadidős programot tudja befolyásolni, hanem a hangulatot és az egészséget is. A frontok hatással vannak ránk, még ha nem is vesszük észre.

Van belső, személyre szabott hőmérőnk

Ma már a legtöbb fórumon, ahol az időjárással kapcsolatban informálnak minket, a hőmérséklet mellett a hőérzetre vonatkozóan is kapunk információt. Nem véletlenül, a két dolog ugyanis nagyon eltérő lehet, a levegő hőmérsékletének ismerete még nem feltétlenül elégséges ahhoz, hogy az időjárásnak megfelelően öltözködjünk.

Minden az időtől függ

Az őszi évszak egyik legtökéletesebb szabadidős mozgásformája, a túrázás. A szervezetünkre gyakorolt jótékony hatásairól már szóltunk, arról viszont nem, milyen felszerelésre lesz szükségünk egy-egy kirándulás alkalmával.