Hogyan maradjunk tudatosak Black Friday idején?
Közeledik a Black Friday akciók időszaka, azonban érdemes odafigyelni néhány dologra ezzel kapcsolatban. Ha tudatosan elkerüljük a reklámok manipulációját, és megteszünk pár egyszerű lépést, akkor könnyen hozzájuthatunk jó áron a karácsonyi ajándékainkhoz!
Hasznos megtakarítási tippek
Nagyon sok magyar hónapról-hónapra szűkösen gazdálkodik a jövedelméből, ugyanakkor nyilvánvalóan szeretnének spórolni, hogy stabilabb anyagi helyzetet teremtsenek maguknak. Természetesen félretenni nem egyszerű dolog, de ha megvan a kellő elhatározás, a következő lista is nagy segítséget jelent a kezdéshez.
Trükkök, amivel rávesznek az online vásárlásra
A reklámok folyamatosan jelen vannak az életünkben. Nehéz definiálni egy olyan jelenséget, ami ennyire intenzíven jelen van mindennapjainkban, mint a hirdetés. A marketing és a reklámok fő célja a meggyőzés, a rábeszélés, manipulálás.
Hogyan vásároljunk tudatosan?
Különböző marketingfogásokkal, reklámokkal és akciókkal irányítanak bennünket vásárlás közben, akár a termék új és tetszetős csomagolásával, akár azzal, hogy melyik polcra tették, akár esetleges akciókkal, így, ha nem követjük szigorúan a listánkat, bizony könnyen elcsábulhatunk és a végeredmény: a tervezett vásárlási összeg sokszorosa a pénztárnál.
Ne tiltsuk a gyerekeknek az édességet
Igen, tisztában vagyok vele, hogy mit írtam címként, nem tévedés valóban úgy gondolom, hogy ne tiltsuk az édességet a gyereknek, ugyanis megvan a helye az étrendben, máris kifejtjük, hogy mit értünk ezalatt.
Mire figyeljünk az ajándék visszaváltásakor?
A leggondosabban kiválasztott ajándékkal is megesik, hogy a megajándékozott nem szeretné megtartani. Nem tetszik neki, nem jó a méret, nem jó a színe, már van belőle itthon, vagy csak hibás a termék. Ha bármilyen probléma felmerül, akkor a két ünnep között van lehetőségünk helyrehozni a bakit. Na de hogyan?
Miért fogyasszunk sütőtököt?
Az ősz egyik nagy klasszikusa a sütőtök. Szeptembertől januárig tart a szezonja, és a nevével ellentétben nem csak sütni, de főzni, köretként, desszertként is felhasználható. A felhasználásának sokszínűsége mellett, számos jótékony hatással is rendelkezik, így könnyedén feltölthetjük a vitaminkészletünket a hideg időben.
Hogyan tároljuk a házi tojást?
A vásárlás során a minőségi élelmiszer kiválasztása nagyon fontos. Az is elengedhetetlen, hogy ezeket megbízható helyről szerezzük be és figyeljünk arra is, hogy a termék friss legyen. Az alapvető élelmiszerek közé tartozik a tojás, viszont tárolásában és kezelésében igen körülményes tud lenni.
Hogy sokáig szép legyen a medencénk
Akár csak egy nyári szezonra veszünk kerti medencét, akár komolyabbat, hosszabb időre, melyet egész évben kint hagyhatunk, mindenképp fontos ezek fenntartása és tisztítása. Mindez néhány hasznos kellékkel meg is oldható, a következőkben ezeket gyűjtjük össze.
6 dolog, amit érdemes használtan venni
A jelenlegi civilizáció egyik legfőbb célja az állandó gazdasági növekedés. De van-e értelme és meddig folytatható? Érdemes átgondolni, mi az, amit megéri használtan beszerezni. Így nemcsak a költségeinket csökkenthetjük, hanem a bolygónak is spórolhatunk, és máris tettünk a fenntarthatóságért.
10 dolog, amit ne vásárolj 2023-ban
A minap láttam egy videót a legnagyobb videómegosztó oldalon, ahol egy kétgyermekes, minimalista életmódot folytató édesanya osztotta meg, mi az a 10 dolog, amire 2023-ban biztosan nem költ pénzt, ezzel többek között pénzt megtakarítva. Gondoltam megosztom veletek, milyen meglátásai vannak a hölgynek, és így ti is átgondolhatjátok, vajon kibírnátok-e így egy teljes évet.
Az ünnepek jelentősége az életünkben
Az ünnepi szokások és az ünnepi készülődés mára már jócskán megváltozott. A korábbi napi rutinunk mellett átalakulhatott a személyes kapcsolattartás is, ami sokszor az online térre tevődött át, új rutinok kialakítását hozva magával. Az ünnepek ma már keretek között vannak, az igazi értéket persze mi adjuk az ünnepeknek, de fontossá váltak a külsőségek is. Az írásban arra keresem a választ, hogy mi az ami igazán fontos számunkra az ünnepekben?
A vásárlásfüggőség tünetei
A vásárlásfüggőség a viselkedési függőségek csoportjába tartozó betegség, ami során a beteg túlzott vágyat érez az ismételt vásárlás iránt. A vásárlás jellemzően nem a valós szükségletek kielégítésére irányul, hanem öncélú és kontrollálhatatlan belső igényre válaszol, melynek hátterében lelki okok vannak. Fiziológiai és/vagy pszichológiai függőség jellemzi bizonyos termékektől és szolgáltatásoktól.
Vegyünk szárítógépet, vagy ne?
Szárítógép vásárlásánál megoszlanak a vélemények, egyesek szerint nagyon hasznos és praktikus, mások szerint felesleges és értelmetlen kiadás. Most megvitatjuk a szárító fő előnyeit és hátrányait.
Tippek az egészséges étkezéshez a mostani drágulás mellett
Mindannyian tapasztaljuk nap, mint nap az árak folyamatos drágulását, ám emellett is lehet törekedni a tudatos bevásárlásra, hogy étrendünk egészséges keretek között maradhasson. Nehéz beszerezni a zöldséget, gyümölcsöt, mert néha a pénztárcánk nem teszi lehetővé ezek megvásárlását, ám segít néhány tipp a tudatos életmódhoz.
Minimalizmus a mindennapokban
Csak egy táskával utazni – jól hangzik. Könnyen kivitelezhető is. Otthon azonban már sokkal nehezebb kevesebből kijönni.
Mosás takarékosan, okosan!
Ismerős az a mondás, hogy a szennyes mennyiségét elnézve, nálunk lakik még egy család, akikkel még nem találkoztunk…. szinte van, hogy egy egész álló nap megy a mosógép, a mosószeres flakon meg kéthetente ürül. Drága mulatság.
Lakható, átlátható és élhető a minimál stílus
Mutatós, átlátható és lakható a minimál stílus, érdemes megpróbálkoznunk a kialakításával, cserébe rendezettséget és nagyobb teret nyerhetünk!
Black Friday és ami mögötte van, avagy valódi kedvezmények vagy átverés?
A „Black Friday” - magyarul „Fekete Péntek” egy minden évben november végén beköszönő vásárlásra ösztönző program, kereskedelmi kedvezmény. Az akcióban részt vevő üzletek akár 50-70%-os kedvezménnyel csábítják a vásárlóikat. Mennyire valósak az ilyenkor csábító akciók? Valódi kedvezmények vagy átverés?
A szupermarketek trükkjei
A legtöbb bevásárlóközpont mindenféle felületen és módon, reklámmal, emaillel, online és számtalan más egyéb módszerrel szeretné becsalogatni a potenciális vásárlókat az üzleteikbe. A szupermarketek marketingje a vevők manipulálására nagy hangsúlyt fektet, különböző trükkökkel cserkésznek be minket. Vagy nem?
Miért vásárolj turkálóban?
Egyre trendibbé válik a fenntartható divat és öltözködés jegyében a secondhand shopokban (azaz turkálókban) való vásárlás. Sokan még mindig óvakodnak turkálókban vásárolni, pedig a fenntartható és környezettudatos élet felé egy nagy lépést jelent.
Neutrális, supinált, vagy pronáló cipők?
Futócipő vásárlásakor sok kérdés felmerül, ezért ajánlott szakértőkre bízni a választást, vagy legalábbis a döntésben való segítséget. A jobb futóboltokban kellő szakértelemmel rendelkező eladók segítik a vásárlást.
Miként termelhetünk kevesebb háztartási hulladékot?
Tanulmányok szerint egy ember - nem egy háztartás! - egy év alatt átlagosan 5 tonna szemetet termel. Ez borzasztóan sok, még belegondolni is ijesztő. A szelektív hulladékgyűjtés nem újkeletű, s nem is bonyolult, mégis a legjobb megoldás az lenne, ha sokkal kevesebb szemetet termelnénk. Hogyan?
Ne ajándékozz húsvétra élő nyuszit!
A nagy vásárlásban sok szülő felelőtlen döntést hoz és úgy vásárol élő állatot, hogy nyuszit, csibét, hogy a gyermek pillanatnyi boldogságának eleget tegyen, az ajándékozás hevében nem gondolva az állattal járó felelősségről
Mi mindenre jó a kókusz?
A hindu néphagyomány szerint 99 féle betegség gyógyítására jó a kókusz. Rostban és ásványi anyagokban gazdag. Tartalmaz magnéziumot, kalciumot, cinket, szelént, foszfort és vasat is. Telítetlen zsírsavakban is gazdag, ezért a szívbetegségek kialakulásának esélyét is jelentősen csökkenti. Kiváló csonterősítő.
Karanténkarácsony fillérekből
A költséghatékony karácsony nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem ajándékozunk senkinek semmit, sokkal inkább lehet fókuszálni a kézzel készített, egyedi, személyes meglepetésekre.
Hogyan kerüld el a tömeget a korlátozások idején?
Mostanában egyre fontosabb, hogy minél kevesebb embertársunkkal találkozzunk személyesen egyszerre. Az új korlátozások még inkább ezt a célt szolgálják és azt, hogy ezzel egészségünket megőrizzük. Ez esetenként pedig tumultussal járhat. Fontos, hogy több megoldást használjunk. Mit tehetünk, hogy elkerüljük a tömeget a korlátozások idején
Tippek túlköltekezés ellen I.
Ki ne járt volna már úgy, hogy elugrik két dologért a boltba, aztán alig bírja cipelni a sok akciós holmit, mert hát ugye ez most milyen jó árban volt…Hazaviszünk egy halom felesleges holmit, mikor a hűtőből az előző se fogyott el, aztán csodálkozunk, hogy kifolyik a kezünkből a pénz. Figyeljünk néhány bolti trükkre, amivel vásárlásra csábítanak bennünket.
Környezettudatosság a konyhában
A környezettudatossággal már számtalan cikkben foglalkoztunk, a téma egyre aktuálisabb és fontosabb. Úgy gondolom apró napi rutinszerű tevékenységeink megváltoztatásával, gondos odafigyeléssel különösen a háztartásban tehetünk sokat a földünk, környezetünk védelméért, megóvásáért.
Káros kozmetikumok – jobb, ha nem használod
Meglepődnél, ha olykor tüzetesen végigolvasnád az arckrémed, az alapozód, a krémeid, a tusolód, az arcpakolásaid, a dekor kozmetikumaid összetevőinek listáját! Pedig van belőlük a fürdőszobapolcon dögivel. Állítólag egy átlagos nő százhatvannyolc, egy férfi nyolcvanöt kozmetikai összetevőt ken magára egyetlen nap alatt.
Ami hiányozni fog a karantén után
A karantén keserves kényszerdöntés volt és a javunkat szolgálta, mégis nehéz volt elviselni a bezártságot, azonban kétségtelenül voltak, vagy vannak olyan oldalai, amelyek talán mégis a javunkat szolgálták.
Mit is rabolunk a polcokról?
A járvány teljesen átalakította hétköznapjainkat, és ez a Hajrá Egészség oldalán is meglátszik. Egész egyszerűen át kell állnunk más fajta életritmusra, más fajta egészséges életmódra. Hogy jelenleg pánik folyik az emberek között? Ezt most nem tudom megállapítani. De hogy az első napokban az volt, az bizonyos. A felvásárlási láz a tetőfokára hágott, és ha ez nem lenne elég nagy baj, akkor ezt tetézte, hogy sokszor haszontalan termékeket kezdtek el felhalmozni. Persze a legfontosabb, hogy jelen helyzetben ez indokolatlan is.
Lehet kerékpárral is vásárolni
Az egyik leggyakoribb érv a bicikli ellen, hogy nem lehet vele bevásárlást intézni. Pedig talán csak egy kis odafigyelés kellene, és talán a vásárlási szokásaink megváltozása is.
Egyetem környezettudatosabban
Egyetemistának lenni önmagában is egy kihívás. Az önállósodás köztes állapota, rengeteg nehézséggel. Sokan ilyenkor egyáltalán nem figyelnek az életvitelükre, pedig sokat tehetnek a maguk és környezetük egészségéért. A környezetünk védelméért pedig nem is kell olyan gyökeresen megváltoznunk.
Egészséges életre nevelnéd gyermeked?
Az életmódját mindenki maga választja, de azért van hatása annak, ahogyan a körülöttünk lévő emberek, a hozzánk legközelebb álló személyek élnek. Ez az állítás a gyermekekre hatványozottan igaz. Ezért nekünk, felnőtteknek még nagyobb felelősséggel kell eljárnunk velük kapcsolatban
Az ajándékozás pszichológiája
A karácsonyi ajándék sok mindent elmond arról is, aki adja, és arról is, aki kapja, illetve a kettőjük kapcsolatáról A karácsony az ajándékozás és az ajándék elfogadásának időszaka. Sok ember számára egyik sem könnyű, nem utolsó sorban azért, mert az ajándékoknak jelentésük van.
Ne vegyél újat!
Vannak dolgok, amikből tényleg nem érdemes, sőt szerintem felesleges újat venni, tökéletesen megteszi a használt is. Miért?
Környezettudatosság iskolaidőben
Környezetünk védelme mindnyájunk feladata, anyagi, társadalmi helyzettől és kortól függetlenül, természetesen igazodva mindenkinek a saját szintjéhez. Sokszor már az is sokat számít, ha figyelünk arra, hogy ne okozzunk kárt.
Spórolás kicsi ráfordítással
Az embert a betegségeken és a kötöttségeken túl a legjobban az anyagi helyzete aggasztja. Az elsődleges szempont minden munkavállalásnál, hogy megfelel-e az anyagi stabilitásra való törekvésünk céljára. És ez sokszor nem egy egyszeri kérdés, hanem minden nap feltesszük. Ezért is fontos, hogy az általunk nehéz munkával megszerzett pénzt tudatosan adjuk ki a kezünkből. Ennek a kiadásnak a számontartására és megfékezésére pedig számos módszer van.
Ne legyen stresszes kinyitni a ruhásszekrényt!
Gyakran érzed reggel, amikor kinyitod a szekrényt, hogy nincs mit felvenned? Mit gondolsz, miért van ez? Irtsd ki a stresszt a ruhásszekrényedből! Segítünk!
Infuenszer-példaképek – Hol húzzuk meg a privát szféra határát? 2.rész
Az előző részben kifejtettük, hogy lényegében kik az influenszerek, és felmerült a nagy kérdés: vajon miért van rájuk szükség, vagy épp miért nem? Miért jobb talán, ha vannak saját ötleteink, és elgondolásainkat követni, avagy miért nem probléma, ha épp példaképeket keresünk magunknak. Ezúttal az új internetes dimenzió etikai vetületét jártuk körül, hiszen érdekes kérdés, hogy mit szabad, mit illik, és mit nem egy-egy öntevékeny elgondolás kapcsán.
Infuenszer-példaképek – Hol húzzuk meg a privát szféra határát? 1.rész
Hétköznapjaink során mind magánéleti mind munkahelyi okokból gyakran kerülünk telefon, illetve számítógép közelébe. Ha a közösségi média felületein is jelen vagyunk, nagy kérdés lehet számunkra, hogy mit osszunk meg, és mit tartsunk meg magunknak a privát családi életünkből?
Hány nap van karácsonyig?
Ahhoz, hogy a karácsony igazán úgy sikerüljön, ahogy elterveztük, a készülődést időben el kell kezdenünk, méghozzá egy jó tervezéssel. Hány nap is van még karácsonyig?
Kezdődik!
Megérkezett az adventi időszak, beköszöntöttek a karácsonyvárás izgalmas hetei, a hangulatos téli esték. Kezdődik. „Apa kezdődik.” Adventi őrület. Vagy mégsem?
Advent előtti kézműveskedés
A boltok polcain november elején már sok karácsonyi dekorációt találunk. Ajándékvásárlásra buzdítanak, és talán nem is hiába. Közel az advent, és nem lehet mindent belesűríteni négy hétbe. Íme, néhány ötlet, amit már november elején elkészíthetünk mi magunk.
Vásárlás-mánia
Az üzletek folyamatosan változó-bővülő kínálata mindenkire nagy hatást gyakorol. Vágyakozunk, hogy megvehessük azokat a ruhadarabokat, konyhai eszközöket, játékokat, műszaki cikkeket, amiket a szemünk meglát a boltok polcai között sétálva. De vannak, akik nem csupán eljátszanak a gondolattal, hogy milyen jó lenne megvenni, hanem a tettek mezejére is lépnek. És akik ezt folyton, kényszeresen megteszik, azokra bizony már mondhatjuk, hogy vásárlás-mániások.
Segíthetsz rajtuk!
A szegénységben élő családokon, gyerekeken idén is segíthetünk, ha tartós élelmiszereket, tisztító- és tisztálkodási szereket, valamint jó állapotú könyveket és játékokat, édességeket vagy ruhákat ajándékozunk. Csatlakozzunk a gyűjtőakciókhoz idén is!
Tökfaragás és felháborodás – avagy Halloween van-e Magyarországon?
A magyarok mindig találnak alkalmat a jókedvű mulatozásra, vagy a sírásig éneklős-közösen táncolós-hajnalig beszélgetős összejövetelekre. Ezek a sztereotípiák nem csupán a külföldiek fejében élnek, mi is sűrűn hangoztatjuk őket. Mégis, ha az idegen népektől átvett ünnepekről van szó, heves tiltakozás alakul ki, és foggal-körömmel védjük magunkat, azt hangoztatván, hogy: „de hát ez nálunk nem szokás!”. Erre legjobb példa a Halloween.
Akciós. Megveszed?
Minden harmadik magyar rendszeresen vásárol fölösleges dolgokat - olvasom az interneten az egyik legfrissebb kutatás eredményét. Sokan úgy vélik bölcs dolog követni az akciókat, figyelni a kedvezményeket. Ész nélküli költekezés vagy tudatos, akciókat figyelő, kedvezményeket követő tervezett vásárlás? Ez itt a kérdés.
Vigyük-e el vásárolni magunkkal gyermekünket?
Kisgyermekes családok mindennapos problémája, hogy a vásárlást hogyan oldják meg. Lehet-e úgy bevásárolni, hogy közben folyton ezt halljuk: „Anya, ez mi? Ilyet veszünk? Csokit kérek! Nem, csokit kérek! Apa, ez milyen játék? Megvesszük?”
Hulladékmentes élet
Ha nyaralni indulunk, és egy kellemeset fürdőznénk vagy kirándulnánk, bizony elronthatja a jókedvet a szemét. Úgy gondolom, senki nem mártózna meg abban a tengerben vagy óceánban ahol, egy hatalmas szemétkupac úszkál. De a hegyen túrázáskor készült fotón se mutatna jól a háttérben egy halom szemétkupac. De mit tehetünk, hogy megóvjuk a környezetünket, és ezáltal az egészségünket?
Tudtál erről? Megnézed? Érdekel? – Alattomos ételek
Mielőtt beleharapsz a kedvenc ételedbe, vagy töltesz egy pohárral a finom üdítődből, netán ketchupot locsolsz a bolognai tésztádra, érdemes egy mozdulattal megfordítani kedvelt finomságod dobozát, hogy a csomagoláson lévő adatokra rápillants egy kicsit. Mennyi is ebben a cukor?
5 totális változás, amikor gyereked lesz
Minden nő életében hatalmas változás, amikor anya lesz. Előtte sok klisét hallunk, és ezek közül vannak dolgok, amik tényleg megtörténnek, de vannak, amikről sose gondoltad volna, hogy veled is úgy lesz. De hogyan is néz ki ez a gyakorlatban, a mindennapokban?
Zene az ember életében
Egy napunk sem telhet úgy el, hogy ne hallottunk volna valamilyen muzsikát. Gondoljunk csak bele, hogy utazás közben, munkahelyen, iskolában, vagy csak sétálva az utcán is érintkezhetünk a zenével. De milyen hatással van ránk?
Stresszmentesen! De hogyan?
Stresszmentesen. Könnyű mondani, ó ha ez ilyen egyszerű lenne! Szükség van apró megoldásokra, kis trükkökre, amelyek segítségével, - amennyire csak lehet - kiküszöbölhető az idegeskedések egy része. Mindet nem, de a szükségtelen stressz forrásokat kiiktathatjuk. Máris mondom hogyan.
Miért jó ha sportol a gyerek? Anyukák kispadon!
A mozgás fontossága vitathatatlan. Legyen felnőtt, vagy gyermek. Milyen előnyei vannak szinte bármilyen sportnak? A gyerekek és persze az anyukák számára! Nézzük például ha a család apraja-nagyja focirajongó...
Téli leárazások vagy átverés?
A rengeteg reklám a valóságban gyakran csalódássá válik. A beharangozott óriási kedvezmények helyett sok helyen csak 10-20 százalékos kedvezményt ígérnek, ennyit pedig az év többi napjaiban is látni. Biztosan annyira leakciózzák az árakat, ahogy hirdetik?
Ötletek téli depresszió ellen
Januárban nem nehéz depresszióssá válni. A napok rövidek és sötétek, alig süt a nap. Az év végi stressz és a fényhiány okozhat levertséget, rossz hangulatot, depressziót. Télen lemerül a szervezet energiaszintje, jellemző a fáradékonyság, a nyomott hangulat, a kedvetlenség.
Hogyan szűnik meg az időérzékünk vásárláskor?
Itt a karácsonyi láz és ezzel együtt rohamosan nő a bevásárlóközpontok tömeges forgalma. Milyen marketing trükköket, taktikákat vetnek be az üzletek, hogy minél több időt töltsünk bent vásárlással?
Csalónapok
Vajon mit jelent heti egy csalóétkezés az egészséges életmódban? Milyen hatással van a szervezetünkre, ártunk vele, vagy segít hosszútávon? Le tudunk mondani örökre a kedvenceinkről? Erről elmélkedtünk. Te mit gondolsz?
Édes élet édesítőszerekkel
Miért olyan népszerű az édesség sokunknak, miért keressük folyton ezt az ízélményt, és miért jó egy desszerttel lezárni a vasárnapi ebédet? Ha pedig édesítésről beszélünk, vajon cukrot vagy édesítőszereket használjunk inkább, melyeket és milyen gyakran? Erre keressük a választ.
Koránkarácsony
Bizonyos üzletekben nem hogy már most, hanem október közepe óta karácsony van. Vajon miért kezdődik mindig egyre hamarabb az üzletek karácsonyi marketingakciója?
Hogyan válasszunk (jól) ajándékot?
Bár a karácsony kétségtelenül a szeretet egyik legszebb ünnepe, s helyes értékrendben nem az ajándékozásról szól, azért nem árt időben felkészülni gondolatban, ötletekben, tervezésben s persze anyagiakban a közelgő év végi meghitt napokra. Ha kifogytunk már az ötletekből, akkor érdemes elolvasni a cikket, néhány tippet csokorba gyűjtöttünk.
Hogyan vásároljuk és tároljuk az élelmiszereinket?
A minőségi élelmiszerek kiválasztása a vásárlásnál kezdődik, de oda kell figyelni a megvásárolt termékek megfelelő tárolásra, a hűtő tisztán tartására. Az alapvető élelmiszer-biztonsági szabályok betartásával elkerülhetőek az élelmiszerek okozta megbetegedések.
Dolce Vita testközelből – egészség olasz módra
Hogyan is élik valójában „édes életüket” az olaszok? S miért foglalnak el ma is magas helyet a hosszú élettartam toplistáján Európában? Cikkírónk, aki maga is ott él hónapok óta, testközelből ismeri a válaszokat.
Édes gyerekeink, avagy miért NE dugjuk el a csokit?
Az egészséges életmódban hivatalosan nincs helye a cukros édességeknek, és csak nagy adag bűntudattal fogyaszthatunk el egy szelet sütit, vagy pár kocka csokit. Pedig az édes ízek iránti vágy már az anyatejjel elkezdődött az életünkben, az édes íz nem ellenség, elfojtásával több kárt okozhatunk, mint hasznot.
Használt könyvet olvasni – élménybeszámoló
Sokáig ódzkodtam a használt könyvek vásárlásától, pedig számos előnnyel rendelkezik. Aztán elérkezett az idő, amikor kifogytam az olvasnivalóból, pénzem viszont nem sok volt, de a listámon számos könyvcím sorakozott, amelyek iránt égető vágyat éreztem, hogy elolvashassam őket.
Mindennapi vásárlással a Magyar Vöröskereszt véradókamionjának üzemeltetéséért
A Magyar Vöröskereszt véradókamionjának üzembe helyezése óta több mint 40.000 ember nyújtotta itt segítő karját véradásra, ez azt jelenti, hogy már 18.000 liter vért gyűlt össze a kamion segítségével. Most mindennapi vásárlással támogathatjuk a kamiont.
Ajándékvásárlás: többet szívvel, mint pénzzel!
Nem kell teljesen kivonódni az ünnepeket megelőző ajándék vásárlási lázból, de némi józan megfontolással sokat tehetünk környezetünkért ebben az időszakban is.
Korán készülünk a karácsonyra?
Sok helyen már október elején-közepén kikerültek a karácsonyi díszek az utcákra, bevásárlóközpontokba, és a cégek elindították a karácsonyi, vagy karácsonyt előkészítő kampányaikat. Elegünk van belőle? Túl korai lenne, vagy van benne ráció?
Egyre több egészségeset veszünk
A GfK piackutatása szerint a magyarok egyre jobban érdeklődnek a egészséges táplálkozás iránt.
Turbózd fel az ajándékbeszerzést ünnepek előtt!
Mentesítsd magad a stressztől, és szerezd be a karácsonyi ajándékokat még az ünnepek előtt! Advent előtt még van pár napod, hogy elkerüld a rohamot az üzletekben. Légy jól szervezett!
Hangák: a fantasztikus anyuka-manufaktúra
A hangák közössége az összefogásról, valamint a környezetvédelemről szól. Eddig ötven anyuka összefogásával valósult meg egy olyan társadalmi vállalkozás, melynek keretében bio és környezettudatos termékeket vásárolhatunk, ráadásul a vásárlásunkkal még nemes célokat is támogatunk.
Ne főzz porból, keverj magadnak!
Rohanó világunkban egyre népszerűbbek a fűszerkeverékek, a különböző instant ételporok, készételek, ízesítők.
Még mindig nem elég széles az egészséges ünnepi édességek kínálata
Egyre többen szeretnének odafigyelni saját és családtagjaik egészségére az ünnepek idején. Persze azért nem szívesen száműzzük teljesen a hagyományos édességeket az otthonunkból karácsony idején, de sajnos még mindig nem elég széles az egészséges kínálat.
Készüljön tudatosan az ünnepekre, és kerülje el a karácsonyi őrületet!
Egy nap van karácsonyig, még ki kell takarítani a házat, csomagolópapírt venni, ünnepi menüt főzni, feldíszíteni a karácsonyfát, végül pedig valódi öröm nélkül fáradtan mosolyogsz, miközben a gyerekek bontogatják az ajándékot – ismerős a szituáció? Sajnos sokaknál az ünnepi készülődés inkább ünnepi őrületre hasonlít, amely megöli a karácsonyi varázs hangulatát. Készüljön előre tudatosan, hogy idén nyugodtabb és tervezettebb legyen a készülődés!
Ajándékvásárlás másképp – harc helyett meghittség
Naná, hogy mindenki totál ki van bukva attól, hogy az üzletek már november utolsó/december első napjaiban ránk zúdítják a fényes papírba öltöztetett, ünnepi dallamokkal kísér(t)ő, fahéjillatú karácsonyi kínálatot. Ettől függetlenül érdemes körülnézni, több okból is.