Menü

A jófiú szindróma

A jófiús viselkedés nem egyenlő azzal, hogy valaki erkölcsös, morálisan feddhetetlen életmódot követ, hanem, hogy kényszeresen jól akarja végezni a dolgait, elsősorban azért, hogy ezzel elnyerje mások elismerését. Önbecsülése tehát külső forrású, mások visszajelzéseiből, validációjából táplálkozik.

Verbális kommunikáció fontossága

Magányosnak érzed magad, esetleg sokat vagy stresszes a nap végén és konfliktusba keveredsz a szeretteiddel? Könnyen lehet, hogy ez azért van, mert nem szánsz elég időt arra, hogy szavakban kifejezd az érzéseidet és ledobd magadról a felgyülemlett problémák súlyos terhét!

Mi egy coach feladata?

Sok helyen találkozhatunk coach-okkal, ez a szakma egyre szükségesebbé és népszerűbbé válik, de talán teljesen egyértelmű mindenkinek, hogy mit is csinál egy coach, mi a feladata. Nézzük ki ő és mit csinál?

Milyen a reziliens személyiség és mit tanulhatunk tőlük?

A reziliens ember egy rugalmasan alkalmazkodni tudó ember, aki jól reagál az élet kihívásaira, nem sajnálja magát, nem omlik össze, hamar talpra áll. Mentálisan erős, egyensúlyban van a mentális és érzelmi egyensúlya, amelyet nehéz időszakokban meg tud tartani. Mit tehetünk, hogy ilyenné váljunk?

A sématerápia célja

Szükségleteink, vágyaink felébredésekor ezek kielégíthetőségére vonatkozó, az életünk során szerzett tapasztalataink emlékei is megjelennek. Sok lelki probléma hátterében az áll, hogy saját vágyaira, szükségleteire kapott, azokat elutasító, érvénytelenítő társas válaszok emléke hatással van a jelenre és ezért gyakran tévesen azt feltételezzük, hogy környezetünk a jelenben is elutasítóan válaszolna vágyaink kifejezésére.

4 jel amiből tudhatod, hogy maximalista vagy

Nincsen ebben alapvetően semmi rossz, rossz szándék pedig legkevésbé, mégis elgondolkodtató, hogy valóban szükség volt-e ilyen mélységben és részletességgel feldolgozni a témát. A maximalizmus ugyanis átszőheti egész életünket, hozzáállásunkat, személyiségünket; sőt, akár mindennapjainkat is megnehezítheti, ha valakinek a tökéletesség és a kontroll iránti igénye kényszeres viselkedésbe torkollik.

Társasjátékok a téli szünetre

Mit játsszunk az ünnepekkor? Mivel kössük le a gyerekeket? Milyen programot válasszunk, ha minőségi együtt töltött időre törekszünk? Máris összegyűjtjük a legkedveltebbeket!

Önsorsrontás: van ilyen, és abba lehet hagyni

Ha évek, évtizedek óta küzdünk a túlsúllyal, vagy hiába minden, mégsem tudjuk letenni a cigit, lehet, hogy mi is saját magunkat szabotáljuk? Mutatjuk, mire kell figyelni.

Csoportterápia – színház - spoiler

Csoportterápia a kaposvári Csiky Gergely Színházban.

Jelek, hogy mások miatt szúrod el az életed

Valami nem jó. Próbálsz boldog lenni – néha még úgy is érzed, hogy sikerül egy kicsit –, de időről időre szembesülsz a ténnyel, hogy nem megy. Nem érzed jól magad a bőrödben. Nem tudod önfeledten élvezni még azokat a pillanatokat sem, amikor végre kikapcsolódhatnál.

Ki a coach, és hogyan dolgozik?

Bizony ma már sok helyen találkozhatunk coachokkal, ugyanis ez a szakma egyre elterjedtebbé válik Magyarországon, mégsem teljesen egyértelmű mindenkinek, hogy mit jelent. Ki az a coach és mit csinál?

Amit tudni kell a felnőtt pszichodiagnosztikáról

A felnőtt pszichodiagnosztika egy olyan folyamat, amely feltárja azokat az okokat, okozatokat, melyek a páciens életét megnehezítik

Mit jelent érzelmileg leválni a szüleinkről

Az egészséges felnőtt személyiséghez hozzátartozik az önállóság, mind fizikai, mind érzelmi értelemben. Határokat felállítani és érzelmileg leválni a szüleinkről az egyik legfontosabb lépés a felnőtté válásban.

Jelek, amik arra utalnak, hogy egy kontrollmániással van dolgod

A kontrollmániás vagy control freak kifejezések egyértelműen nem pszichológiai szakszavak, mégis szemléletesen közvetítik a problémát, amellyel sok nőnek és férfinak akad dolga a mindennapokban. Lényege, hogy az érintett személynek extrém magas kontrolligénye van, amely a környezete számára akár abnormálisnak, vagy a nem hivatalos definícióból kiindulva egyenesen „szörnyen” zavarónak tűnhet.

Erősíti a köteléket a párok közt a szeretetnyelv ismerete

A szeretet utáni vágy mindenki alapvető érzelmi szükséglete. A szeretet kifejezése többféle csatornán, különféle módon történhet, 5 szeretetnyelvet különböztethetünk meg.

Mi az a reiki?

A reiki tulajdonképpen egyfajta természetes érintéses gyógymód, amelyben az energia közvetítése játssza a szerepet. A módszert Mikao Usui hozta létre az 1920-as években, 21 napos böjtje során.

Az egyedüllét pozitív hozadékai

Egyedül lenni a social media világában nem egyszerű feladat. Folyamatosan össze vagyunk kötve másokkal, ha szeretnénk, ha nem. A kapcsolataink határoznak meg bennünket, hogy mennyi ismerősünk van Facebookon vagy hányan követnek az Instagramon. Túlságosan függünk másoktól, az egyedüllét szinte már elképzelhetetlennek, sőt ijesztőnek tűnik. Pedig annál fontosabb.

Elismerés, népszerűség, és az önbizalomhiány- avagy hogyan hat ránk az énkép?

Az énképünk legfontosabb része az önbecsülésünk. Az önmagunkról alkotott meggyőződéseink befolyásolják az érzelmeinket, irányítják a cselekedeteinket, és hatnak a mindennapjainkra. Alapvetően mind az önmagunkkal való elégedettségre törekszünk és pozitív énképre vágyunk. A kérdés az, hogy miért számít ebben az önismeret és, hogy mitől lesz pozitív az énképünk?

Személyiségtípusok

Ha mindig is úgy érezted, hogy ellentétesek az érzelmeid, hogy nem találod a megfelelő párt, hogy nem találod a neked megfelelő munkát, akkor ajánlom, hogy tölts ki a személyiség tesztet!

Önfejlesztő applikációk

Mai rohanó világunkban sokszor a saját dolgainkat is nehéz fejben tartani. Nincs időnk órákat olvasni, kikapcsolódni, de főleg nem önfejlesztő tevékenységeket végezni. Napjaink igényeihez igazítva, szinte mindenre van már applikáció, így az önfejlesztésre is van tömörített megoldás.

Gondolatok a Szólít a szörny című filmről

A film felszólít az igaz életre, minden olyan nehézségre, amivel szembe kellene néznünk, viszont a kegyes hazugságok árnyékában élve nem látjuk a fától az erdőt.

Jelek, hogy el vagy fáradva lelkileg

Egy hosszú, stresszes időszak után a lélek is egy kis pihenésre, kényeztetésre és megértésre vágyik. Csak sokszor nem halljuk meg a suttogását, csupán már akkor figyelünk oda rá, amikor komolyabbá fordul a helyzet, és orvoshoz kell mennünk.

Ne szorongj többé!

A szorongással mindannyian találkozunk akár nap mint nap. Ez teljesen rendjén való, hiszen a szorongásnak vagyis a félelemnek gyakran evolúciós funkciója van, megvéd minket, attól, hogy számunkra veszélyes tevékenységeket folytassunk, vagy éberebbé tesz minket, hogy jobban tudjunk figyelni magunkra vagy a szeretteinkre.

Amikor nem vagyunk éhesek, mégis eszünk

Egész nap odafigyelsz, szépen tartod a diétát, okosan eszel, nem sütizel, nincs csoki, megállod a munkahelyi névnapozást, aztán este otthon 7 órakor borul a szépen felépített terv, jön egy kisebb feszültség, érzelmi kilengés és máris borul a bili. Ismerős?

Önbizalmunk fejlesztése

Mikor van szükségünk, önbizalmunk fejlesztésére? Mikor érdemes elgondolkodni azon, hogy szükségünk van önismeretünkkel való foglalkozásra, és ha igen, hogyan tegyük ezt

Érdemes-e megváltozni mások kedvéért?

: Egy bizonyos fokú simulékonysággal mindnyájan rendelkezünk. Ez azt szolgála, hogy a társadalomban, mint egységben akkor is megálljuk a helyünket, ha bizonyos csoportok működése a mi elveinkkel és mentalitásunkkal nem egyezik meg. De hogy meddig éri meg simulékonynak lenni, és mi az a fok, amely már inkább káros, mint hasznos, azt nagyon nehéz felfedezni.

Ráérős főzés

Ha abban a szerencsés, avagy kevésbé szerencsés helyzetben vagy, hogy sok időt tölthetsz az otthonodban, esetleg van egy-két ráérősebb napod, próbálj ki valami olyat, amire néha sajnálod az idődet. Gyors ételek, gyors étkezés, gyors főzés helyett próbáld ki a lassú ételek, hosszú étkezés, ráérős főzés kombinációját. Adjuk meg a tiszteletet az ételnek, amit készítünk és fogyasztunk!

Napjaink betegsége a társas magány

Sok pozitív oldala van a közösségi oldalaknak, de nagyon sok veszélyt is jelentenek, közvetlenül és közvetve is. Minél többet nyomkodod a mobilodat, minél többször kattintasz fel a facebookra, minél többször számolod meg az instagram lájkokat, annál inkább egyedül érzed magad.

Az egyedül lakás rejtett oldalai

Az önálló élet sok felelősséggel jár, emellett rengeteg választási lehetőség között kell döntenünk – olykor jól, néha pedig rosszul. Ezekből sokat tanulunk, és idővel egyre könnyebben megy majd minden – ezt azonban türelemmel ki kell várnunk. Akár rólunk van szó, akár a gyermekünket engedjük ki a családi fészekből, érdemes felkészülni az egyedül élésre.

Amikor legyőznek az önmagunk felé táplált érzéseink

A környezetünk véleménye rólunk nagyban befolyásolja a saját véleményünket. A felénk táplált érzések pedig előbb-utóbb interiorizálódni fognak. Csakhogy mégis magunkban kell rendet tenni ahhoz, hogy a külvilág is elfogadhasson.

Jelek, hogy alacsony az érzelmi intelligenciád

Amikor tévedsz, valld be, ha pedig a párod téved, csak hallgass? Ez lenne a párkapcsolati titok? Finom gesztusokból, érzésekből olvasunk és próbáljuk megérteni társunk reakcióit.


Önsegítő pszichológiai trükkök

Szinte minden nap egy érzelmi hullámvasúton utazunk, a negatív állapotokba ragadva pedig értékes perceket, órákat vesztegethetünk el az időnkből. Pedig az érzéseinket már pusztán azzal is tudjuk kontrollálni, ha alaposan megfigyeljük őket.

Az egoizmus, ahogyan még nem láttad

Természetesen az önközpontúság és önimádat nem vonzó tulajdonság. Ennek ellenére nem szabad úgy tekintenünk, mint egy javíthatatlan és megfejthetetlen hibát. Sok minden állhat az egoizmus hátterében, és sok pozitív dolgot is eredményezhet. Ezért azt javaslom, áss a mélyére, ismerd meg, tudj róla, így helyesebben tudod felmérni a helyzeteket.

A közösségi oldalak hatása az önismeretre

Az önbizalom és a közösségi média kapcsolatba állítása mindennapos, hiszen jól láthatóan szoros az összefüggés. De ennél tágabb téren összeegyeztethető az, hogy a közösségi oldalak használata mellett hogyan tudjuk a saját külső-belső értékeinket, vágyainkat, örömeinket szemlélni. Tehát az, hogy hogyan ismerjük magunkat, szintén összefügghet azzal, amit a világhálón tapasztalunk.

8 ok, hogy miért menj táncházba egy sima buli helyett

Szórakozni mindenki szeret. Ennek vannak közismert, szűk körben ismert, és egészen sajátos módjai is. Kevesen tudnak ellenállni egy jó lagzinak, ahol élő zene és hangulatos díszítés biztosítja a táncos jókedvet. És ezt a hangulatot sok más buli is igyekszik megtartani. De ha valami újra vágysz, akkor mindenképpen próbáld ki a táncházat! Íme, nyolc érv, hogy miért.

Okok arra, hogy az egyedüllét jót tesz neked

Sokak rettegnek az egyedül töltött idő gondolatától. Bár a tartós magányról már kiderült, hogy több betegség, így a demencia kockázatát is megnöveli, az időnkénti egyedüllét számos egészségügyi előnnyel jár.

A plusz súly pszichológiai háttere

Az elhízás hátterében álló pszichológiai okok sokrétűek. Általában elmondható azonban, hogy a gyermekkori táplálkozási szokásoknak meghatározó szerepük van abban, hogyan viszonyul a személy az étkezéshez. Ha mindkét szülő túlsúlyos, a gyermek esélye arra, hogy szintén súlyfelesleggel küzködjön75% körül mozog.

Nyerj motivációt önmagad belső békéjéből

A világ összes motivációs videóját megnézheted, a legnemesebb célokat leírhatod, de ha nem vagy jóba önmagaddal, akkor csak egy bizonyos ideig-óráig tart az egész. Vajon otthon a saját két kezünkkel is el tudjuk érni a motiváció legmagasabb szintjeit és a flow érzést?

3 könyv a még mindig hosszú estékre

Élnek olyan szerencsés emberek a bolygón, akiket nemcsak a természet szépségével, hanem a betűk halmazával is el lehet kápráztatni. Ők szerencsések, mert szinte bárhol, bármikor le tudják kötni magukat mindössze szavak különféle kombinációjával. Nekik szeretnénk most kedvezni a következő könyvajánlóval.

Nem, nem és nem! avagy a hiszti pozitív hatásai

A hisztizés a gyermekek érzelmi fejlődésének egyik nagyon fontos állomása, sok jótékony hatása van. Gondoltad volna?

A nemet mondás gyümölcse

Akaratunk érvényesítése azért fontos, mert a boldogságunk abban az útban rejlik, amit bejárunk életünk során. Vannak balra, jobbra kanyarok, stop táblák, amelyek döntések sorozatát jelentik számunkra. Minden embernek van egy itt és mostja, ehhez a belső hangokra való figyelés elengedhetetlen szerepet játszik. Ha mindig a külvilágnak akarunk megfelelni, nem engedjük önmagunkat érvényesíteni, akkor falakba ütközünk. Az elkövetkezendőkben számos tippet kaphatsz arra, hogyan erősítsd magad és ezáltal a jövőben könnyebben tudj nemet mondani.

Mit is nevezünk EQ-nak?

Az EQ, vagyis érzelmi intelligencia az IQ későn felfedezett része. Általában, aki szuper intelligens, az az érzelmeit is helyén tudja kezelni. Hogyha egy ember felhalmozott lexikális tudással rendelkezik, viszont szociális kapcsolataiban nem korrekt, a konfliktusokat sem tudja jól kezelni, akkor kiegyensúlyozatlanná válik. A boldog élethez 20 százalék IQ és 80 százalék EQ szükséges.

Önismerettel a stressz ellen

A modern világ talán egyik legnagyobb problémája az emberekre nehezedő egyre nagyobb nyomás és stressz, amit, ha nem kezelünk megfelelően, testünk is megsínyli.

A meditálás az egészséges életmód része?

A meditációt ,bár a spiritualitással azonosítják, a legtöbb ember már meditált. Még, ha tudtán kívül is. Talán, veled is megtörtént már?

Személyes történetekkel lehet pályázni az Éva-díjra

Az Éva magazin idén újra pályázatot hirdet. „Írd ki magadból!” címmel arra buzdítja olvasóit, hogy írják meg saját – izgalmas, megrázó, boldog vagy akár eddig eltitkolt–,legszemélyesebb történetüket.

Külföldi önkéntesség-gyermekből felnőtt 2.

Személyes tapasztalataim az EVS-ről, önkéntesként Olaszországból. A tapasztalatról, ami rávilágított miben vagyok erős, habár eddig nem is sejtettem!

Külföldi önkéntesség - Gyermekből felnőtt 1.

Előzőleg a külföldre kivándorolt vagy onnan már éppen hazatért magyarokról szóló dokumentumfilm-sorozatról írtam. Ennek kapcsán saját tapasztalataim jönnek, Olaszországból szeretettel!

Önismereti kaland külföldön, avagy mi is az EVS?

Előzőleg a külföldre kivándorolt vagy onnan már éppen hazatért magyarokról szóló dokumentumfilm-sorozatról írtam. Ennek kapcsán és folytatásként most saját tapasztalataimat osztom meg, hiszen 10 hónap kinn tartózkodás után hazatértem. Ismerd meg, hogy mi az EVS!

Kineziológia - egy népszerű terápiás lehetőség

A különböző természetgyógyászati ágakat bemutató sorozatunkban most a jelenleg talán legfelkapottabbat, a kineziológiát mutatjuk be. Az alternatív gyógymódok ezen ága annyira népszerű, hogy szinte már nincs is olyan, aki ne találkozott volna legalább ismerősein keresztül ezzel a módszerrel.

Pályaválasztás: mi leszek, ha nagy leszek?

A jó pálya- és iskolaválasztás hosszú időre befolyásolhatja gyermekünk életét. A középiskola hatással van a későbbi életpályára is, ezért fontos, hogy tudatosan végiggondolt döntést hozzunk, természetesen a gyermekünk véleményét is figyelembe véve.

Megtaláltad már az igazi hobbidat?

Igaz, hogy a világ felgyorsulásával mintha mindenre egyre kevesebb időnk lenne, de hobbinknak – mondhatjuk – mégis lennie „kell”. Sokan azonban nem tudnak rá időt szakítani vagy úgy érzik, nincs semmi, amiben igazán el tudnának merülni.

Végeztek az első Junior Sikerakadémiások

Mindenki tudja, hogy gyermekkorban lehet a legjobban megalapozni a sikeres és boldog életet. Szabó Péter motivációs előadó és csapata ezért hozta létre a Junior Sikerakadémiát, amelynek mintaprojektjében most először végeztek a fiatalok.

Gondolataink börtönében

Megfigyelte már, hogyan rohannak egymás után a gondolataink megállíthatatlanul? Úgy érezhetjük, olyan ez, mint az éjszakai álmaink - nincsenek az irányításunk alatt. Pedig ez tévedés: igenis megtanulhatunk bánni a gondolatainkkal - főleg, hogy azok sokszor nem a javunkat szolgálják.

Várjuk vagy keressük a nagy Ő-t?

Nagy kérdés szingliként: keressük az igazit, megkockáztatva, hogy ezzel túlzottan rágörcsülünk a pártalálásra, vagy csak várjuk a nagy Ő-t, aki nem biztos, hogy besétál az ajtónkon...? Erre keressük a választ.

Add a randin önmagad!

Miért van ennyi sikertelen párkapcsolat? Sokszor már az alapoknál, azaz a párválasztásnál problémák vannak. Annyi okosságot olvashatunk arról, hogy milyennek kellene lennünk, hogy közben elfelejtünk önmagunk maradni, a másik pedig csak egy kreált képet ismerhet meg a kapcsolat elején.

Már nem könyvekből okosodunk?

Vajon végleg leáldozott az a korszak, hogy könyveket veszünk elő, ha szeretnénk megtudni valamit? Úgy tűnik, főleg a lexikonok és szótárak ideje járt le. Vajon veszítünk vagy nyerünk vele, hogy helyette online tájékozódunk?

Érvek az öregedés mellett

Öregedni, megöregedni igenis jó! A mai társadalom fiatalság-fétise elképesztő, és óriási üzlet rejlik ebben a szemléletben - talán ezért esik kevesebb szó arról, hogy miért is jó idősebbnek lenni. Ne csak a hátrányokról panaszkodjunk, hanem élvezzük ki a fantasztikus lehetőségeit és előnyeit!

Út egy új karrier felé

Ma egy életpályamodell többnyire nem egy karrierből áll, hanem egyre inkább fontos a váltás, változtatni tudás és ehhez kapcsolódóan a szakmai újrakezdés kihívása is megjelenik. Ma már munkavállalói és munkáltatói oldalról sincsenek úgynevezett „bebetonozott” állások, a munkahelyváltás gyakori és természetes jelenség lett.

A pont, amivel örökre véget vethetsz az elhízásnak

Egyetlenegy dolog megtanulásával örök időkre szembeszállhatunk a túlsúllyal, vajon mi lehet ez? Cikkünkből kiderül!

Az anyai önismeret tükrében

„Nem bírom, hogy állandóan csak anya, anya..., nincs türelmem ehhez!” Elítélendő-e ez az anyuka, aki így fogalmaz a saját gyerekével kapcsolatban?

Te milyen szinten kommunikálsz?

A jó kommunikációt mindenhol hangsúlyozzák, és sokat olvashatunk a különböző kommunikációs technikákról is. Társas kapcsolatokban, családon belül, esetleg barátok között viszont fontos a kommunikáció szintje, mélysége is.

Ön elégedett magával?

Az önmegvalósítás korszakát éljük. De vajon mi magunk is az önmegvalósító személyek táborába tartozunk? Egyáltalán mire jó az önmegvalósítás?

Idén is volt Everness – ez a fesztivál más, mint a többi

A nyár a fesztiválok időszaka, de van egy közöttük, ami más, mint a többi. A balatoni színhelyű Everness a lélekkel foglalkozik, és önmagadhoz visz közelebb.

Szakmai továbbképzés a fogyatékossággal élő fiatalokért

Állami támogatással valósulhatott meg az a gyakorlatorientált továbbképzés, ahol fogyatékossággal élő fiatalokkal foglalkozó pedagógusok továbbképzése valósult meg.

Az álom, mint az önismeret elmélyítésének eszköze

Álmainkban az elvárások kontrollja nélkül nyerhetnek szabad utat vágyaink, illetve céljaink. Gyakran még azt is nagyon nehéz megfogalmaznunk, hogy mire vágyunk, de álmaink segítségével legmélyebb vágyainkat is a felszínre hozhatjuk.

„Az én vezérem bensőmből vezérel”

Az önmagunk megismerésében már az is fontos előrelépés lehet, ha felismerjük függőségeinket, valamint azokat a gondolkodási sémáinkat, amelyek korlátozzák énünk pozitív kibontakozását. Tartsunk nagytakarítást lelkünkben is, a gondolataink között!

Mennyire cselekszel aszerint, hogy mit szólnak mások?

A szocializáció természetes része, hogy valamilyen szinten alkalmazkodunk környezetünk elvárásaihoz. Ki jobban, ki kevésbé, személyiségétől és neveltetésétől, élettapasztalataitól függően.

Nem önzés önmagunkat szeretni

Sokan azt hiszik, hogy csak az önző ember van elfoglalva magával, és hogy aki saját magát szereti, attól bizonyára távol áll az önzetlenség. Pedig nem így van, az egészséges önszeretet alapfeltétele a boldogságunknak, és a másokkal való jó kapcsolatunknak.

Írjon levelet felnőttként is a Jézuskának!

Az Advent az elcsendesedés időszaka, ami nem csak arra való, hogy felkészüljünk a karácsonyra, és megvásároljunk egy halom ajándékot. Jó lenne, ha az ünnepek közeledtével lelkileg is felkészülnénk, elmélyülnénk, vagy akár év végi értékelést készítenénk. Az írás segít rendezni a gondolatainkat, és rábír minket a valós és konkrét időráfordításra.

Találjon pszichológust a neten!

Pár hete írtunk arról, hogy teljesen egészséges dolog felkeresni egy pszichológust, amennyiben bármilyen elakadást tapasztal az életében, vagy ha olyan lelki problémát tapasztal, amellyel együtt tud élni a mindennapokban, mégis zavarja Önt.

A tudatosság ára

Cikksorozatunk első részében azzal foglalkoztunk, hogy a tudatos gondolkodás önmagunkról, a lelkünkről egyre inkább elterjedni látszik. Mindez szép és jó – de vajon mennyibe kerül, ha valaki el akar indulni a „lelki úton”? Megteheti-e ingyen, vagy egyáltalán megéri-e fizetni érte?

A tudatosság kora – ébredező világ

Azt mondják, ez az a kor, amikor az emberek a „tudatukra ébrednek”. Hogy mindez mit takar?

Gondolkodva játssz! – társasjátékok nyári estékre

Nagyon jó időtöltés, ha társasjátékokkal töltjük az időnket, és nem csak télen. Kellemes nyárestéken ücsöröghetünk a szabad levegőn, akár kettesben, akár nagyobb társasággal. Egy jó kis játék pedig elengedhetetlen eszköze a közös szórakozásnak. Most a hétköznapiaktól kicsit eltérő társasokat ajánlunk: olyanokat, melyek révén (még) jobban megismerhetjük párunkat, barátainkat, vagy amelyek közös gondolkodásra ösztönöznek.

Önerősítés, a stabilitás útja

Az önerősítés nem mást jelent, mint a rossz szokásoktól, hibás beidegződésektől való megszabadulást, ezáltal stabilabb és szabadabb emberekké válhatunk, illetve az életünket megnehezítő válságokat is mérsékelhetjük.

Hogyan szeressük önmagunkat?

Az emberek többsége elégedetlen a testével, ez több tényező együttesen okozza. A médiában felállított „egy dimenziós” kép a szépségről a legtöbb nő és férfi számára olyan összehasonlítási alapot ad, amiből csak vesztesként jöhetnek ki. De gyakran nem is testünkkel vagyunk elégedetlenek, hanem más problémák vetülnek ki testképünkre.

Párválasztás és a torzító pillanatnyi ingerek

Az alapos önismeret nemcsak pályaválasztáskor, hanem párválasztáskor is fontos, főleg ha nem szeretnénk csalódni.