Amit a nagymamáink tettek megfázás ellen
Ki ne emlékezne, mennyire tiltakoztunk gyerekként, mikor törülközővel letakart fejjel jóanyánk odatolta a forrázott kamillateát és inhalálni kellett. Pedig egy rendkívül hatásos módszerről van szó!
Mit jelent a korlátlan szavatosság?
Az élelmiszerek többségénél figyelni kell a lejárati időt, azonban jónéhány termék esetében korlátlan szavatosságról beszélhetünk. Melyek azok az élelmiszerek, amelyek - helyes tárolással - korlátlan ideig fogyaszthatók?
Kreatív szépségápolás házilag
Szereted a bőrödet kényeztetni kicsit, de túl drágának, vagy esetleg természetellenesnek érzed a drogériában kapható termékeket? Semmi probléma, hiszen ezeket a szépségápolási termékeket elkészítheted otthon is, ehhez hoztam nektek néhány ötletet ebben a cikkben!
Magyar méz – egészséges táplálék
A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.
Milyen lesz egy 2024-es sikkes esküvő? – ezek a trendek idén
Az esküvőknél minden évben megválasztják az év színét, ettől függetlenül természetesen mindenki a saját ízlése szerint dekorálja a nagy napot. Nézzük, hogy idén melyik irányvonalat érdemes követni.
Ha nem múlik a gyereknél a köhögés…
Téli-télvégi időszakban gyakrabban betegek a gyermekeink, s különösen azok a gyerekek hajlamosak az influenzára, elhúzódó hurutos és/vagy száraz köhögésre, akik közösségbe járnak, azaz bölcsisek, ovisok vagy iskolába járnak, tehát szinte minden csemete.
Csinálj méhecskehotelt
A beporzó rovarok az élet fenntartásának egyik legfontosabb alapkövei, nélkülük nem lesz termés, amiből pedig nekünk csak hátrányunk származhat. Készítsünk számukra otthont!
Gyömbér, gyömbér, gyömbér
Mindenki ismeri a gyömbért, mint fűszert, a téli időszak kedvelt alapanyagát. Sokan azt is tudják, hogy mennyi jótékony hatása van az emberi szervezetre, de nem csak teaként vagy porítva használhatjuk, hanem készíthetünk magunknak orvosságot is belőle.
Mire jó a méhviasz?
A természetes alapanyagok használata évezredekre nyúlik vissza, hiszen a régmúltban nem voltak azok a laboratóriumok és ezt követően gyárak által előállított szintetikus anyagok, mint manapság. Pont egy ilyen ősanyag a méhviasz is, melynek felhasználási módja is igen sokrétű.
Szupergyors házi praktikák megfázás ellen
Amikor legyengül az immunrendszerünk, könnyebben betegszünk meg, könnyebben kaphatunk el különféle megfázásos betegségeket. A megelőzés természetesen az elsődleges teendőnk vitaminokkal, megfelelő étrenddel, sporttal, azonban, ha mégis sikerült összeszedni valami megfázásos nyavalyát, akkor jól jön néhány szuperhatékony otthoni praktika!
Hogy kerül gyömbér a kávéba?
Kávé és gyömbér? Elég érdekes párosításnak tűnhet első hallásra - látásra, mégis azt mondom ettől még ne zárkózzunk el, adjunk egy esélyt ennek a kombónak!
Melyik fajta méz mire jó?
A méz nagyon sok előnyös tulajdonsággal bír. A magam részéről, bár nyilván tudom, hogy cukor - ha egészségügyileg nem tiltott a fogyasztása pl. allergia, cukorproblémák és egyéb betegségek esetén – számomra nem volt még olyan diéta, amibe ne fért volna bele mértékkel az egészséges méz.
Vegyük elő a mézet!
A méz bármely időszakban, évszakban, napszakban valóságos csodaszer, kívül-belül alkalmazhatjuk, tökéletes gyulladásokra, szépen simítja ki a ráncokat és megfázásra is kiváló, utóbbit eddig is tudtuk, de nézzük ősszel mi mindenért érdemes elővenni a polcról.
Bőrápolás otthon
Az egészséges és ragyogó bőr elérése nem feltétlenül jelenti, hogy drága kozmetikai termékeket kell vásárolni. Otthon is alkalmazhatunk számos hatékony bőrápolási technikát, amelyek természetes alapanyagokra támaszkodnak. Ezek az otthoni megoldások nem csak gazdaságosabbak, de gyakran biztonságosabbak is, mivel elkerülhetjük a kemikáliák és irritáló anyagok használatát.
Ezért olyan egészséges a levendula méz
Idén is rengetegen keresték fel a magyar levendulaföldeket és szedték tele táskájukat a hazai termesztésű illatos, lila virágokkal. Nem meglepő, hiszen a levendulatermesztés egyre népszerűbb Magyarországon is.
Papucs szezon – így csináld, hogy ne kelljen „sarkon fordulni”
A nyár, a meleg magával hozza, hogy nyitott lábbeliket hordjunk, ezért érdemes odafigyelni arra, hogy lábunk esztétikailag és egészségügyileg is rendben legyen.
Hogyan szabaduljunk meg a duzzadt ajkaktól?
Előfordul, hogy az ajkak valamilyen sérülés következtében nagymértékben megduzzadnak. Ezt okozhatja szélsőséges időjárás, szárazság, tápanyaghiány, vírusos fertőzés, sérülés vagy vágás, kiszáradás, rovarcsípés, allergiás reakció, vagy a szájápoló termékek helytelen használata.
Mit kapunk a méhektől?
A méhek nem csak ökológiai szerepük miatt pótolhatatlanok, számunkra is hasznos tápanyagokkal szolgálnak.
Kedvenc kávéink
Szeretünk kávézni. Az ízét, aromáját, frissítő, élénkítő hatását. Szeretjük jegesen és forrón, isszuk édesen vagy tejjel, de minden nélkül is jó erősen. Szeretjük egy elegáns kávézóban és szívesen fogyasszuk otthon vagy a teraszon reggelente egy köntösbe, vagy plédbe csavarva magunkat, amikor kel fel a nap. Az ínyencek szeretik feldobni ezzel-azzal, nézzük, milyen kávékülönlegességeket készíthetünk mi magunk is otthon.
Természetes fájdalomcsillapítók – mit mire alkalmazz
Senki sem él néha, vagy akár gyakran jelentkező fájdalom nélkül, aminknek nagyon sokféle csillapítási módja van. Nem kell feltétlenül azonnal gyógyszerekhez nyúlni, mert léteznek természetes módszerek is, csak körbe kell nézni magunk körül egy kicsit.
Egy remek fűszer a szépségápolásban
Az egyik internetes oldal konkrétan azt javasolta, hogy a ránctalanító krémünket is lecserélhetjük erre a fűszerre, nos eddig is sejtettem, hogy nemcsak belsőleg szépít, most utánajártam, külsőleg hogyan alkalmazható. A kurkumáról lesz szó.
Egészséges karácsonyi desszertek
A karácsony közeledtével nem feltétlen kell megszakítanunk a diétánkat. Mutatunk néhány egészséges desszert variációt az ünnepekre.
Az őszi-téli betegségek természetes gyógymódjai
Vannak olyan betegségek, amik inkább az őszi, téli időszakban kerülnek felszínre és nem mindig van szükségünk gyógyszeres kezelésre, ezért otthonunkban próbálkozhatunk házi praktikákkal, hogy gyorsabban gyógyuljunk.
Ne dobd ki az almahéjat
Az alma Magyarország legelterjedtebb gyümölcse, mondhatni az egyik legolcsóbb is a piacon, sokféle vitamint tartalmaz, íze pedig süteményeiket bármikor feldobja. Mivel héját nem mindig használjuk fel, így erre adunk néhány tippet.
Tényleg egészséges a gabonapehely?
Valóban a gabonapehely a legjobb választás egy egészséges és gyors reggelire a gyerekeknek?
A legjobb házi arcpakolások
Arcpakolást otthon is készíthetünk, ráadásul így biztosan egészséges alapanyagok kerülnek a bőrünkre, amik egészségünknek is jót tesznek.
Miért használjunk glicint cukor helyett?
Természetes édesítőszerrel is tehetünk egészségünkért? A válasz igen, mutatjuk hogyan.
A manuka méz pozitív hatásai
Vajon mi az a manuka méz és miért olyan nagyon népszerű a világban, magasabb ára ellenére is? Melyek azok a tulajdonságok, amelyek miatt többre hivatott, mint pusztán az édes íze miatti használat? milyen összetevői vannak? Valóban egy ősi csoda vagy túlzás?
Természetes módszerek torokfájás ellen
Mindenkinek ismerős az érzés, mikor fáj a torkunk, szúr, kapar, éget, a nyelés olyan, mintha kaktuszt ennénk. A torokfájásra számos gyógyszer létezik, azonban ezek helyett most természetes megoldásokat, népi gyógymódokat kínálunk.
Eltüntetik a pattanásokat a vállról ezek a házi módszerek
Sokszor a műszálas vagy a túl szűk felsők okoznak hasonló tüneteket, de előfordul, hogy a hormonegyensúly felborulása vagy emésztőrendszeri problémák húzódnak a háttérben.
Jó választás édesítőszerre váltani?
Az édesítőszerek szinte alapdolgok egy fogyókúra, testsúlycsökkentő diéta esetén. Kalóriamentesek, nem emelik a vércukrot, segítik a diéta hatékonyságát, kevesebb lemondással járnak az étkezések, azonban fontos, hogy mértékkel fogyasszuk őket, figyeljünk arra, mely típusokat válasszuk és tartsuk szem előtt a lehetséges hátrányaikat is.
Immunerősítő élelmiszerek
A megfelelő higiénia és a rendszeres sport mellett a jó táplálkozás is fontos ahhoz, hogy kihozzuk immunrendszerünkből a legtöbbet. Ha odafigyelünk arra, hogy mit eszünk, nagyobb eséllyel kerülnek el a fertőzések, betegségek, többek között a megfázás.
Körömerősítő vitaminok természetes formában
A helytelen táplálkozás, a kimerültség, a stressz és a gyakran változó időjárás is befolyásolhatja a körmök kinézetét és egészséges fejlődését. Lakkok és tabletták formájában a körömerősítő vitamin szolgálhat segítségül, hogy táplálja és megerősítse a szerkezetét.
Hogyan kerülhetjük el és mit tehetünk megfázás ellen?
A betegség, mint olyan, eléggé személyes dolog. Noha a megfázás általában nem okoz komoly tüneteket, akkor is kellemetlen tud lenni, elég csak az állandó köhögésre vagy tüsszögésre gondolni. Az őszi időszakban rengeteg embert “beránt” a náthaszezon, köztük engem is. A tünetek sokszor egyéntől függnek van aki szárazon köhög, van aki hurutosan, van akinek folyik az orra vagy éppen fáj a füle a megfázástól. Mindenkinek megvannak a bevált gyógymódjai - teák, kotyvalékok, illóolajok, levesek és a többi.
Érdekességek a propoliszról
A méhek köztudottan nagyon hasznos állatok: segítik a növények beporzását, mézet készítenek, segítik a természet körforgását fenntartani. Sokan azonban nem tudják, hogy a propolisz is a méhek érdeme. A propolisz, vagy másnéven méhszurok egy olyan anyag, amelyet a méhek a kaptár védelmére, a betolakodó baktériumok és egyéb kórokozók ellen gyűjtenek.
Édes, mint a méz
Van, aki a kávéjába teszi, mások az arcukra kenik, teában ismert leginkább, de süteményekhez is használjuk, meg úgy egyénként is, ki hinné, hogy mi mindenre jó a méz!
Nyári arcpakolások
Ki gondolná, hogy bizonyos gyümölcsöknek nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is jó hatása van a szervezetünkre? Készítsünk gyümölcsös, nyári arcpakolásokat!
Teával az egészségért
Akár egy megfázásról, influenzáról vagy hétköznapi stresszről van szó, a tea mindig jó alternatív megoldás. Ha igazán hatékonyak akarunk lenni, a tea fajtáját sem hagyjuk figyelmen kívül, hiszen mind valami másra van jó hatással.
Mindenünk a méz
A mézet nemcsak akkor veszem elő, ha mézes sütit szeretnék, hanem akkor is, ha arcpakolást készítek, vagy, ha a hajamra kenem, s arra is jó, ha a megfázás tüneteit szeretném enyhíteni, azt pedig talán nem is hallottuk eddig, hogy a paraziták ellen is hatásos. Ennyi mindenre jó a méz? Igen!
Mi az a superfood?
Bár az utóbbi időben kevésbé találkozhattunk ezzel a szóval, azonban a superfood kifejezés pár éve futótűzként terjedt el a köztudatban, holott nem egy új jelenségről van szó. Mi az a superfood és miért kapta fel ennyire a média?
Ráncok kialakulása és megelőzése
Rengetegen küzdünk a ráncokkal, előbb vagy utóbb mindenkinek eljön az életében az a pont, ahol, amikor tükörbe néz, új barázdákat és mélyedéseket fedez fel az arcán. Ez természetes folyamat, azonban lassíthatunk a kialakulásukon különböző módszerekkel.
Immunerősítő tippek a járvány idejére
Bár most a Corona vírustól hangos az egész világ, ettől függetlenül nem tűntek el az eddigi betegségek sem, így az influenza, téli nátha, megfázás ugyan annyira jelen van, mint eddig. Emiatt, és mert persze egy kis nátha is a lakásba kényszeríthet most minket a fokozott óvintézkedések miatt, nem árt odafigyelni immunrendszerünkre. Íme néhány tipp, hogyan is legyél szuper ellenálló ilyen időkben.
A méz áldásos hatásai
A méz tartalmaz szénhidrátokat, cukrokat, fehérjéket, szerves savakat, vitaminokat, ásványi anyagokat, enzimeket és természetes antibiotikumokat
Dió, az apró egészségbomba
A karácsonyi sütemények elengedhetetlen hozzávalója a dió, amit azonban nem csak az ünnepi időszakban érdemes fogyasztani.
Hatékony gyógymódok megfázás ellen
A megfázással bátran szembenézhetsz és felveheted vele a harcot. Megfázás kezelése házilag? Itt van pár szuper ötlet.
Pakolások zsíros hajra
A hamar zsírosodó haj sokak életét megkeseríti. Itt vannak azok a praktikák, amik segíthetnek, hogy hajad tovább őrizze szépségét.
A legtovább elálló élelmiszerek
Bosszantó érzés, mikor elfelejtünk megenni valami a hűtőből, vagy a spájzból és mire észbe kapunk, már lejárt pár napja a szavatossága, azonban jó hír, hogy vannak olyan élelmiszereink, amiből nyugodtan betárazhatunk, mert nagyon sokáig elállnak.
Hogyan halványíthatóak a májfoltok?
A májfolt talán az egyik leggyakoribb rendellenessége a bőrnek. Betegségnek talán nem kell nevezni, hiszen ártalmatlan dologról van szó, csupán esztétikailag lehetnek zavaróak, s sok embernek keserítik meg az életét.
Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés
Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?
Kávézok, tehát vagyok
A kávé, mint napindító. Kávé, mint ébresztő. Kávé, mint újraébresztő. És kávé, mint addikció. Jót teszünk vagy ártunk magunknak, ha kávézunk?
Korlátlan szavatosság?
Az élelmiszerek többségénél figyelni kell a romlandóságot, azonban jónéhány élelmiszer esetében a korlátlan szavatosságról beszélhetünk. Melyek azok az élelmiszerek, amelyek - helyes tárolással - korlátlan ideig fogyaszthatóak?
Szörpök a kertből
Kertünk egy természet adta csoda: friss, éltető és ízletes, egészséges élelmiszerek tárháza. Akinek kertje lehet, érezze magát igazán szerencsésnek. Azonban kertünk terményeiből nemcsak lekvárok készülhetnek, hanem rendkívül finom és változatos szörpök is.
Lennél vegán?
Mi a különbség a vegán és vegetáriánus étrend között? Kipróbálnád a vegán életmódot, vagy túl szélsőségesnek találod? A növényi alapú étrendnek kétségtelenül számos előnye is van, érdemes tenni egy próbát és megfigyelni mi történik, azonban a megfelelő körültekintés és a tudatos tápanyag összeállítás ennél az irányzatnál is nagyon fontos.
Ebédopció egészségesen
Nincs lehetőség a munkahelyeden, hogy megmelegítsd az ebédedet, de nem akarod minden nap ugyanazt a sajtos szendvicset nyammogni? Úgy érzed, nem jó az emésztésed, és nem laksz jól, hiába fogyasztasz el 3 szendvicset is főétkezésként?
Az ősz narancssárga kincse, a sütőtök
Az ősz számos kincset rejteget magában, ezek közül az egyik legnagyobb a sütőtök. Nem csupán sütve jó, ezen kívül is számos recept alapja, és nem csupán finom, hanem nagyon jó hatással is bír. Íme, néhány dolog, hogy még csábítóbb legyen ez a fantasztikus zöldség!
Nem rontottam el, csak még nincs kész!
Odaégett? Túl sós? Túl híg? Leragadt vagy szétesett? Ne bosszankodj! Nincs elrontott étel, csak olyan, ami még nincs kész! Mindenkivel előfordul, hogy egy étel nem sikerül épp a legtökéletesebbre, ám ezen könnyen segíthetünk!
Zabkása, arcradír, hajpakolás
A zab nagyon népszerű, olcsó és egészséges élelmiszerünk. Magas rost és gazdag E- illetve B-vitamintartalma mellett számos gyulladáscsökkentő anyagot is tartalmaz, a bőrnek is valóságos csodaszer, ne csak együk, külsőleg is szépüljünk tőle!
Egészséges édesség
Ki ne álmodna egy olyan nassolnivalóról, amely egészséges, gyógyító hatása van, finom is és még édességnek is nevezheti? Az édességek igen csábítóak tudnak lenni, az emberek pedig olykor-olykor el is csábulnak, és a kosarukba teszik vásárlás közben a nyalánkságokat.
Kend a hajadra, avagy hajpakolások házilag!
Dús és egészséges, tekintélyes és fényes, csillogó hajkorona? Természetes megoldások olcsón és gyorsan? Egyszerű hajpakolások házilag! Nézzünk néhány szépségtippet!
Néhány hiba, amit elkövetünk szépségápolásnál
Számtalan médiumban hallani-látni-olvasni arról, hogyan ápoljuk bőrünket, hajunkat, milyen kencéket, kozmetikumokat kenjünk magunkra, hogy sminkeljünk. De ritkán esik szó azokról a mindennapi szépségápolási szokásainkról, amelyek –valójában- káros hatással vannak ránk. Nézzünk néhány hibát, amit ilyenkor elkövethetünk.
Egészséges édességek
Sokan azt hiszik, az egészséges táplálkozás egyet jelent azzal, hogy kizárjuk a finom ételeket, különösen az édességeket. De ennek nem kell így történnie. Ha pár dolgot megváltoztatunk az étkezési szokásainkkal kapcsolatban, akkor továbbra is fogyaszthatjuk a kedvenc édességeinket.
Egyszerű megoldások magas vérnyomásra
A hipertónia a fejlett országokban, már mondhatjuk, népbetegségnek számít. A népesség mintegy 15 százaléka szenved tartósan magas vérnyomástól. Évente csaknem 5000 magyar ember halála írható e betegség számlájára. Mik lehetnek a kiváltó okok, s milyen megoldást kínálunk? Cikkünkből kiderül.
Alternatív hozzávalók a konyhában
Még a csapból is a diéták folynak, azonban, ha egy egyszerű sütit szeretnénk elkészíteni, gyakran bajban vagyunk, hogy mit használjunk, a szokásos összetevők helyett.
„Csak még egy kanállal…”
Sajnos nagyon sok kisgyermekes családban felmerül az evés problémája. Nem eszik jól a gyerek, vagy nem akkor és nem azt, amit, és amikor kéne, vagy a korábbi kedvelt ételeit egyik napról a másikra már csak turkálja a tányérban. A kényszerítéssel azonban a gyermeknek védekező mechanizmusa alakul ki, az étkezés ellen. De, akkor mi a teendő?
Bevált népi gyógymódok
A régi "öregeket" ha ledöntötte lábáról a betegség vagy megfájdult valamijük, a természet gyógyító szereit hívták segítségül. Teák, kenőcsök, gyógyfüvek felhasználásával remek főzeteket és krémeket készítettek. Nagyszüleink nem véletlenül használták ezeket.
Készítsük fel a kicsik szervezetét a tavaszra!
Ha hihetünk az előrejelzéseknek, lassan valóban beköszönt a tavasz: itt az ideje kimozdulni a barlangunkból, a nagykabátot pedig eltenni. De hogyan tegyük tavaszkésszé a borongós téli hónapokban legyengült izgő-mozgó felfedezőket? A Czeizel Intézet gyermek gasztroenterológusának tanácsaival kirobbanó formában várhatjuk az éltető napsütést!
Sérüléseink
Aki rendszeresen sportol, tudja, hogy minden óvatosság ellenére, alkalmanként előfordulhatnak sportsérülések. Húzódások, ficamok akár sporttevékenység nélkül, a mindennapjaink alatt is könnyen kialakulhatnak. Elég egy rossz mozdulat és a fájdalom, akár napokig jelen lesz. Hogy mit tegyünk, ha már megtörtént a baj? Erről szól mai cikkünk!
Diéták útvesztőjében
Aki mostanában készül étrendje megreformálására, - ugyan sokkal több diétás termék, készétel, liszt és élelmiszer áll rendelkezésre, mint évekkel ezelőtt - bizony ember legyen a talpán, ha kiigazodik a számtalan diéta és javasolt irányzat, mindenmentes étrend között. Írásunkban ezúttal ezeket foglaltuk össze.
Miért jó ha sportol a gyerek? Anyukák kispadon!
A mozgás fontossága vitathatatlan. Legyen felnőtt, vagy gyermek. Milyen előnyei vannak szinte bármilyen sportnak? A gyerekek és persze az anyukák számára! Nézzük például ha a család apraja-nagyja focirajongó...
Édesítőszerek babakorban?
Nyírfacukor, xillit, stevia, eritrit, barna cukor, cukor, méz, vagy nádcukor? A kínálat óriási, s ma már teljesen el lehet veszni az édesítőszerek útvesztőjében, de mit adhatunk a babának?
Egészséges turmixok
Nyers. Friss. Éltető. Tele van vitaminnal. Laktat. Számtalan ízben elkészíthető, többféle módon variálható. Tetszetős, mutatós. Akár lehet édesség is! Tele van rostokkal. Magunkkal vihetjük bárhová. Alacsony kalóriatartalmúak. S ami még jobb: igazán gyorsan össze lehet dobni, akár reggelire, akár kisebb köztes étkezésre! Turmixokat ajánlunk!
Mivel édesítsük a babák ételeit?
Sok egészségtudatos szülőnek jelent problémát az édesítés kérdése, hisz cukrot nem szeretne adni, ismerve annak a teljes testre és fogakra kifejtett káros hatását. Lássuk, mit tehetünk!
Szépségszalon - otthon
Az otthoni szépségápolás előnye, hogy olcsó, gyors, könnyű, kéznél van s még bevásárolni sem kell hozzá különleges alapanyagokat, hiszen a konyha és a hűtőszekrény tele van szépítő élelmiszerekkel. Mindenkinek jár egy kis kényeztetés! Cikkünkben néhány hasznos és egyszerű szépségtippet gyűjtöttünk össze.
Édes élet édesítőszerekkel
Miért olyan népszerű az édesség sokunknak, miért keressük folyton ezt az ízélményt, és miért jó egy desszerttel lezárni a vasárnapi ebédet? Ha pedig édesítésről beszélünk, vajon cukrot vagy édesítőszereket használjunk inkább, melyeket és milyen gyakran? Erre keressük a választ.
A legfontosabbak a nátháról
Betegként gyógyulásnak, gyógyító technikának nem csak azt a módszert tartjuk, ami a betegséget magát megszünteti, hanem azt is, ami a betegség tüneteit enyhíti. Keveseket érdekel, hogy benne van-e még a kórokozó, ha már újra erősnek érzi magát.
Városi méhészet – egy új, követendő forma
Hugh Whittingstall 1998-ban induló műsora, a River Cottage még a főzni nem szerető, nem tudó és megtanulni talán nem is akaró háziasszonyok kedvét is meghozta ehhez a lépéshez. Magyarországon talán az ő szájából hallhattuk először a városi méhészkedés fogalmát.
Diétás tévhitek
Rengeteg valótlan gondolattal találkozunk, ami a fogyókúrákat, diétákat illeti. Ezek közül most igyekszünk jó párat tisztázni, hogy eloszlassuk a közhiedelem középpontjában álló tévhiteket. Meglátod, így könnyebb lesz az egészséges életmód!
Gyümölcsturmix az erős immunrendszerért
Ha erősíteni szeretné az immunrendszerét, vagy betegség esetén növelni szeretné a rost- és folyadékbevitelét, akkor igyon gyümölcsturmixot! Mert gyógyulni nem csak teával lehet…
Arctisztítás házilag – tejes csodák
Nem csak kozmetikusnál érhetünk el csodákat, hanem otthonunkban is készíthetünk olyan arctisztító keverékeket, amelyek kényeztetik bőrünket, ráadásul teljesen természetesek. Ennek legjobb alapanyaga a tej, és az egyéb tejtermékek. Ha arctisztításról van szó, akkor házi tejtermékek használata ajánlott.
Az ország legvarázslatosabb piaca
Egyre felkapottabbak újra az olyan piacok, ahol házi készítésű, bio, vagy kézműves dolgok kaphatóak. Ezzel gyakorlatilag visszatérünk a régi hagyományokhoz, amikor természetes volt, hogy a piacon vásárolnak az emberek, valamint hogy a piacokon nem nagykerből hozott termékekhez juthatunk, hanem mindenki a saját portékáját árulja. Az ország legkedveltebb biopiaca a Balaton-Felvidéken található.
Kényeztető lábfürdő a testnek és a léleknek
A lábfürdő használata az ősidőkre nyúlik vissza, és télen szüleink, nagyszüleink is alkalmazták például megfázás ellen. Sajnos kezd „kimenni a divatból”, pedig egy kis extrával kiegészítve igazi testi-lelki felfrissüléssé válhat.
Pörc Delikát– a gasztronómiai boldogságforrás
„Malackodjunk egy kicsit!” A balatonkenesei Pörc elnevezésű delikátba érdemes ellátogatni. Sőt, ajánlott itt bevásárolni, mindjárt leírjuk, hogy mit. Ha felejthetetlen klasszikus, balatoni élményt keres, akkor reggelizzen a Pörcben! „Aki nem boldog, utánunk az lesz” – olvashatjuk a delikát facebook oldalán. Nem csalás, nem ámítás – teszteltük és igaz!
A napfény íze – ismeri Ön a napteát?
Itt a nyár, használjuk ki a napfény energiáját a legtermészetesebb ital elkészítéséhez! A tűzhely, vízforraló és főleg a mikrohullámú sütő bekapcsolása helyett nyáron a napfény segítségével is készíthetünk teát.
Köhög a gyerkőc? – nem kell gyógyszer, csillapítsunk hagyományos módszerekkel!
Rengetegszer indul úgy a reggel, hogy gyermekünk szűnni nem akaró köhögéssel kezdi a napot. Láz és torokfájás sincs, így egyszerű módszerekkel elérhetjük ennek megszűntetését.
Ismert és elismert: Csipkebogyó tea
A csipkebogyó tea magas C-vitamin tartalma és immunerősítő hatása szélesebb körben ismert, de kiváló magnéziumforrásként izomgörcsök enyhítésére is kiválóan szolgál.