Óraátállítás hamarosan! Mikor és merre kell tekerni a mutatót?
Ismét elérkezik majd az óraátállítás ideje. A nyári időszámítás kezdete 2024. március 31-én vasárnap hajnalban volt, amikor is 2:00 órakor 3:00 órára kellett előre állítani az órát, most pedig a téli időszámítás kezdődik. 2024. október 27-én vasárnap hajnalban 3:00 órakor 2:00 órára kell visszaállítani az órát.
Rossz szokások, amik károsan hatnak az agyunkra
Ki ne szeretne minden nap friss és üde gondolkodással állni az életéhez, legyen az munka, magánélet, vagy bármi más. Íme pár tipp, miket érdemes elkerülni a nap folyamán.
Miért fontos a kamasz gyerekemnek a laborvizsgálat?
Sajnos még mindig kevesen járnak rendszeres szűrővizsgálatokra és ennek fontosságára már kamaszkorban érdemes felhívni a figyelmet, arról nem is beszélve, hogy kamaszkorban a növekedés, valamint a hormonháztartás változása miatt fokozottabb igény lehet egy-egy vitamin, ásványi anyag pótlására, ezt pedig csak egy laborvizsgálat tudja megmutatni.
Gluténmentes étkezés előnyei
Az utóbbi években kimagasló hangsúlyt kapott az egészséges táplálkozás, mely jelentősen hozzájárult a gluténmentes élelmiszerek népszerűségéhez. A szupermarketek polcain egyre többször visszakacsintanak ránk a „Gluténmentes” feliratok, ráadásul számos étterem bővítette a kínálatát gluténmentes menüvel is.
Mikor vagyunk dehidratáltak?
A dehidratáció lényegében röviden azt jelenti, hogy kevesebb vizet viszünk be, mint amennyit veszít a szerveztünk. A nem megfelelő folyadékbevitel egyik legszembetűnőibbe jele, ha száraz a bőrünk, mert annak nedvességtartalma vízfogyasztáshoz kötött.
Miért fontos a B12 vitamin?
A vitaminok elengedhetetlenek az egészséges testi, szervi és pszichés működésünkhöz, nem lehet eleget hangsúlyozni fontosságukat. Egyik ezek közül a B12 vitamin, aminek sokféle jótékony hatása ismert.
A lelki nyugalom megtalálása önbizalmat ad
A lelki béke megteremtésének és megőrzésének módja az elégedettség így gyakorold a célok könnyű elérése érdekében.
Egy maximalista élete – egy anyai „blogbejegyzés” az újévre
Azt a világot éljük, hogy ha valamiben nem vagy a legjobb, akkor lehet, hogy mást keresnek a helyedre. Legyen ez magánélet vagy munkaviszony, pedig a maximalizmus nem vezet egészséges élethez.
Honnan tudjuk, hogy nincs rendben a vércukrunk?
A magas vércukorszint alattomos egészségügyi probléma, mivel nem okoz súlyos panaszokat, s a tünetei enyhék, így sokan észre sem veszik, hogy baj van. A kezeletlen és fel nem ismert probléma azonban súlyos betegségekhez vezethet.
Dolgok, amiket rosszul tudtál az alvásról
Az alvás olyasmi, amiről mindenki tudni vél egy csomó dolgot, de ennek legalább a fele tévhit. Összeszedtünk pár érdekes tényt arról, amivel életünk harmadát töltjük.
Az alvásmegvonás hatásai
A hosszú ideig fennálló alváshiány komoly egészségügyi problémákat okozhat. Bár nem egyértelmű, hogy az emberek mennyi ideig tudnak alvás nélkül életben maradni, a Guinness Rekordok Könyve szerint a leghosszabb ébren töltött idő 11 nap és 25 perc. Az alváshiány következményei azonban sokkal hamarabb jelentkeznek.
Meglepő testi tünetek, amit a tartós magány okozhat
A tartós magány nemcsak a mentális állapotra, hanem a fizikai egészségre is káros. Olyan tüneteket okozhat, amikről sokan nem is sejtik, hogy ez is állhat a hátterükben.
Boreout – szénné unni magunkat
Minden munkahelynek, munkatípusnak vannak jó és rossz oldalai. Vannak nagyon húzós időszakok és vannak azok, amikor úgy érezzük, hogy a percek óránként telnek el, mert nincs nagyon teendőnk, ekkor jön a boreout.
A fáradtsàg lehetséges okai
Gyakran érzi úgy, hogy teljesen kimerült? Nincs ereje semmihez, folyton álmos és nem tudja, mi lehet az oka? Gondolta volna, hogy az esetek nagy részében az életmódod a bűnös? Íme, kilenc gyakori ok, amely fáradtságot okozhat.
Miért jó a sós étel, és miért rossz a túl sok só?
Akik képtelenek megállni, hogy ne az egész zacskó chipset vagy sósmogyorót tömjék magukba, talán lelkifurdalást éreznek emiatt. Pedig nem kellene, mert nem a gyenge önuralmuk a ludas.
Tavaszi fáradtság? Mutatjuk a megoldást
Nem csak télen, de tavasszal is készülnünk kell az évszakkal járó fáradtságra. Mutatjuk, hogyan kerülhetjük el.
Mit tegyünk a tavaszi fáradtság ellen?
A tél az utolsókat rúgja, és legtöbben alig várjuk, hogy beköszöntsön tartósan a tavasz. Az évszakváltás, nem beszélve a hőmérséklet ingadozásról azonban megviselheti a szervezetünket. Forgolódunk az ágyban, nem bírunk elaludni, és minél inkább ezt érezzük, annál idegesebbek leszünk. Majd reggel fáradtan ébredünk, fáj a fejünk, és már rosszul is indul a napunk.
Milyen az arcmemóriád?
Bárkivel megtörténhet, hogy az utcán nem ismeri fel ismerőseit, akik ezen megsértődnek, pedig nem is biztos, hogy ennek az az oka, hogy valakit el akarunk kerülni, csak szimplán nem vettük észre. Ennen oka lehet az arcvakság.
Az alvás kóros állapotai
Az ember életében az alvás rendkívül fontos szerepet kap, hiszen életünk csaknem egyharmadát töltjük alvással. Azonban, ha nem tudjuk magunkat kellően kipihenni, annak a másnapi fáradtságon és mérgelődésen kívül más következményei is lehetnek.
Szükségünk van a csendre, de miért?
Nyüzsgő, zajos világban élünk, sokszor meg sem állunk egy percre sem, az utolsót is kihajtjuk magunkból, állandóan ingerek vesznek körül minket, ritka pillanat az, ha egy percnyi igazi csendet élünk meg. Pedig nagyon fontos elménk és testünk számára is.
Gondolj ezekre, ha utálsz takarítani!
A takarítás a nem szeretem feladatok egyike, de mégis el kell végezni. Ahhoz, hogy neki kezdjünk nem árt egy kis motiváció. Most mutatunk néhányat, amely segít a kötelező házimunka elindításában.
Figyelj a szívritmuszavar tüneteire
Szívünk dobbanásai a mindennapi életünk mozgatórugója, de nem mindegy, hogy milyen ritmusban, vagyis szabályosan teszi. Tüneteire figyelve megelőzhetünk későbbi nagyobb egészségügyi problémákat is.
Óraátállítás hétvégén! Hátrányos vagy előnyös?
Ismét elérkezik az óraátállítás ideje. A nyári időszámítás kezdete 2022. március 27-én vasárnap hajnalban volt, amikor is 2:00 órakor 3:00 órára kellett előre állítani az órát, most pedig a téli időszámítás kezdődik. 2022. október 30-án vasárnap hajnalban 3:00 órakor 2:00 órára kell visszaállítani az órát.
Önre is jellemző az őszi szorongás?
A téli depresszióról már biztosan halottunk, ám az őszi szorongás jelensége is közismert, sokan mégsem veszik észre magukon.
Milyen a jó munkakörnyezet
Ahhoz, hogy munkateljesítményünk csúcsát érjük el, nem mindegy, hogy milyen környezetben végezzük az adott munkatevékenységet. Mik azok a dolgok, amik segíthetnek ebben?
A pajzsmirigy megnagyobbodásának okai
A pajzsmirigy méretének, tapintásának a megváltozása az egyik legbiztosabb jele a pajzsmirigy rendellenes működésének. Az, hogy pontosan mi okozza a pajzsmirigy megnagyobbodását és milyen kezelés szükséges, csak alapos orvosi vizsgálattal állapítható meg.
B-vitamin: ezért érdemes szednie, ha szorongásra, depresszióra hajlamos
Egy friss kutatás alapján a B6-és B12-vitaminok segíthetnek a szorongásos tünetek enyhítésében.
Anya, aki nélkül nem menne
Az anya az a személy, aki mindent egyben tart. Anya főz, mos, takarít, gyereket rendez, életet koordinál, bevásárol. Félreértés ne essék, a férfiak szép szerepet vállalhatnak ebben, de mi van akkor, ha túl sok tennivaló hárul anyára és kidől a sorból?
Mennyi vízre van szükségünk és milyen forrásokból juthatunk hozzá?
Sok kérdés felmerül a folyadékfogyasztással kapcsolatban, a legfontosabbakat most szeretnénk ebben a cikkben összeszedni.
Férfi ciklus
Hölgyeim! Nem csak mi küzdünk szervezetünk ciklikus, hormonális változásaival, hanem a férfiak is, csak ők valószínűleg erről mit sem tudnak, pedig sok mindenre magyarázatot adhat egészségük szempontjából is, ha ismerik testük periodikus változásait.
Tippek a vizsgadrukk leküzdéséhez
A vizsgadrukk az az érzés, amivel előbb-utóbb mindenki találkozik az élete során. Legyen az egy KRESZ-vizsga vagy egy matematika érettségi. Különbözőek vagyunk abban, hogy mennyire izgulunk a vizsgák során. A vizsgadrukk azonban leküzdhető.
Hatékony energetizáló gyógynövény
Fáradt és lehangolt? Sajnos nem léteznek varázslatok, amelyektől egy pillanat alatt felfrissülünk. Léteznek azonban természetes gyógynövények, amelyek fellendítik az energiaszintjeinket. Adjunk erőt a testünknek ezzel a tíz növénnyel, hogy leküzdhesse az ilyen lehangolt pillanatokat!
Hogyan ismerjük fel a hiánybetegséget
A különböző vitaminok hiánya a szervezetben különböző tünetekkel jár, de miből tudhatjuk pontosan, hogy melyik vitaminra van szüksége éppen testünknek?
A krónikus fáradtság szindróma első jelei
A Chronic Fatigue Syndrom – CFS –, vagyis a krónikus kimerültség szindrómája már évszázadok óta létezik, korábban viszont idegi alapú betegségként, ideggyengeségként tekintettek rá.
A tavaszi fáradtság legbiztosabb ellenszerei
Március van, az idő néha már kezd a tavaszra hasonlítani, hosszabbak a nappalok, több a napfény, lassan zöldellik a környezetünk, mi pedig küzdünk a menetrendszerűen bekövetkező tavaszi fáradtság ellen. Hogy tudjuk ezt leghatékonyabban legyőzni?
Miként hat a szervezetünkre a téli hideg
A hideg napokon nemcsak az más, ahogyan reggel felöltözünk, hanem a szervezetünkre is hatást gyakorol. A hűvös levegőn más készítményekkel óvjuk a bőrünket, több vitamint eszünk, sok meleg folyadékot iszunk, de mi az, ami még jellemző ránk a téli hónapokban?
Ha elér minket a téli depresszió, többet kell fényre menni!
Ismét elérkezett a téli depresszió tüneteinek megjelenési ideje. Vannak, akik pontosan tudják, hogy minden évben a tél közeledtével nehezebb hónapok elé néznek. Sajnos nem tehetjük meg, hogy hetekre elutazunk valami egzotikus vidékre, így kénytelenek vagyunk tudomásul venni: téli hónapok következnek.
Néhány tévhit a PCOS-ról
A PCOS, vagyis policisztás ovárium szindróma egy nagyon összetett kórkép, ám van néhány gyakori tévhit vele kapcsolatban. Nézzük meg, mik ezek.
Fáradtság és energiahiány okai és kezelése természetes módszerekkel
Mai felpörgött és rohanó világunkban gyakran érezzük azt, hogy fáradtak és kimerültek vagyunk. Az energia és a motiváció hiánya gyakran nem csak kimerültséget és kiégést okoz, hanem komolyabb fizikai tünetekkel vagy akár betegségekkel is járhat.
Tippek őszi stresszoldásra!
Még az olyan aprónak tűnő, hétköznapi kihívások is okozhatnak bennünk feszültséget, mint a családi élet szervezése, a háztartás menedzselése vagy a munkahelyi rutinfeladatok elvégzése. Az ősszel újrainduló mókuskerékben szinte észre sem vesszük, hogy tűréshatárunk végéhez értünk, a felgyülemlett stresszt pedig ideje lenne levezetni. Ebben akár néhány otthon is elvégezhető, egyszerű gyakorlat is segíthet – állítja a NaturMed Hotel Carbona orvosa, aki a stressz oldásával kapcsolatban ad hasznos tanácsokat.
Ezt teszi a cukormegvonás a testeddel
Manapság egyre többet próbálják száműzni a cukrot az étrendjükből, ami bár egészséges, viszont nem árt tisztában lenni a mellékhatásokkal.
Hogyan győzhetjük le az őszi fáradtságot?
A tavaszhoz hasonlóan ősszel is sokakon úrrá lesz a tartós fáradtság, és az állandó levertség. Hosszabb távon pedig a depresszió. Ez ráadásul párosul a hűvös és borongós őszi időjárással. Mit tehetünk ellene?
Káros a túl sok alvás?
Káros lehet a túl sok alvás? Lehet, egyáltalán túl sokat aludni? Milyen káros hatásai, következményei vannak? Ezekre fogjuk megkeresni a választ.
A fehérjehiány kialakulása és tünetei
Hiába foglalkozunk egyre többet egészségünkkel és alakunkkal, sokszor olyan diétákat követünk, ami nem tartalmaz elegendő fehérjét szervezetünk számára. Ennek akár hiánytünetei is jelentkezhetnek idővel.
Fruktózfelszívódási zavar
Itt a nyár, kevesebbet és könnyebb ételeket eszünk, sokat vagyunk a napon. Na de akkor mégis mitől ez a puffadás? Talán épp a gyümölcsök okozta fruktózfelszívódási zavarral küzd.
Miből látni, hogy valaki dehidratált?
A vízfogyasztás az év minden hónapjában fontos, de nyáron különösen lényeges. Ha bizonyos tünetek jelentkeznek, akkor nem ittunk eleget és már dehidratáltak vagyunk.
Miért olyan fontos a B vitamin és milyen tünetek jelzik a hiányát
Minden vitamin nagyon fontos a szervezetünknek, de a B vitamin bevitel különösen ajánlott az immunrendszer támogatása érdekében. A legjobb megoldás élelmiszerek formájában bevinni.
Mi lehet az oka, ha mindig fázol?
Ha valaki folyton fázik, még akkor is, mikor a család többi tagja már hőségre panaszkodik, akkor annak több oka is lehet. Általában a nők fázósabbak, mint a férfiak, de azért nekik is ajánljuk a cikket
Tanácsok kisbabánk szoptatásához
Azt hiszem abban minden édesanya egyetért, hogy a legfontosabb egy egészségesen fejlődő, nyugodt, kiegyensúlyozott baba, aki a megfelelő mennyiségű és minőségű anyatejet kapja. Természetesen mindannyian erre törekszünk.
Jelek, hogy el vagy fáradva lelkileg
Egy hosszú, stresszes időszak után a lélek is egy kis pihenésre, kényeztetésre és megértésre vágyik. Csak sokszor nem halljuk meg a suttogását, csupán már akkor figyelünk oda rá, amikor komolyabbá fordul a helyzet, és orvoshoz kell mennünk.
Biztos, hogy eleget eszel?
A diéták lényege nemcsak az, hogy minél kevesebbet együnk, hanem azt is szem előtt kell tartani, hogy ne menjünk bizonyos kalóriaszám alá, vagy ne együnk túl keveset
Alvásmegvonás hatásai
Az alváshiány káros hatásai messze túlmutatnak azon, hogy folyamatosan fáradtnak érezzük magunkat. Az éjszakai pihenés mennyiségének tartós csökkenése vagy minőségének romlása komoly egészségügyi kockázatokat hordoz magában.
Frissesség kávé nélkül
Kávét kezdünk el kavargatni vagy energiaital után nyúlunk, netán a cukroszacskót zörgetjük, mikor elér bennünket a délutáni fáradtság, esetleg az ebéd utáni kajakómát, álmosságot próbáljuk egy kis csoki kibontásával kompenzálni? Ismerős szituáció?
Vegyél egy nagy levegőt
Sokszor már ennyi is elég, hogy megnyugodjon az ember egy kicsit. A megfelelő légzéstechnika, egy relaxációs légzés gyorsan megnyugtat. Szoktad alkalmazni?
Ölelésterápia
A világ egyik legjobb dolga, érzése, mikor megölel a párunk, nyakunkba csimpaszkodik a gyerekünk, átölelnek a szüleink, vagy mi öleljük át a nagyszüleinket. Csupán mert jó. De, hogy ezzel mennyi mindent adunk, talán nem is gondolnánk. Mit is adhat egy ölelés?
Kórosan sokat alszol? Erre figyelmeztet a szervezeted
Néha vannak időszakok, főleg télen, amikor több mint nyolc óra alvásra van szükségünk. De ha ez az időszak túlságosan kitolódik, vagy az alvásra szánt idő túlzottan meghaladja a szokásosat, akkor az akár problémák előjele is lehet.
Praktikák alacsony vérnyomás ellen
A legtöbb embernek nincs szüksége orvosi kezelésre az alacsony vérnyomása miatt. Nekik is érdemes azonban ismerniük néhány módszert, amely megemelheti a vérnyomást.
Alvás, evés, és minden, amit a stressz kialakíthat
A stresszevés valóban létező probléma, sok fiatal szenved benne, de nemcsak evésre kényszerít az állandó stressz. Agresszív viselkedést is kialakíthat, kényszeres alvást, de a káros szenvedélyek sem ritkák azok körében, akiket a szokásosnál több izgalom ér.
Van-e olyan, hogy túl sok alvás?
Hogy a kialvatlanság káros, arról mindnyájan hallottunk már, de valahogy sokkal nehezebb elképzelni, hogy létezik túlalvás is. Lehet, hogy csak azét, mert a mai világban a pihenésre is egyre kevesebb időnk jut, ezért el sem tudjuk képzelni, hogy azt túlzásba is lehet vinni.
Fáradtság 8 óra alvás után
A kóros fáradtság nagyjából népbetegségnek számít, szinte nincs olyan ismerősünk, aki ne panaszkodott volna legalább egyszer arra, hogy folyton fáradt. Nem véletlenül: az életvitelünk nagyon felgyorsult, és gyakran nem is élünk a legegészségesebben. Ezek lehetnek az okai annak, hogy viszonylag sok alvás után is mindig fáradtnak érezzük magunkat.
A vesebetegség árulkodó tünetei
A vese gyulladásos betegségei elsősorban fiatal nőknél fordulnak elő, döntő többségében úgynevezett felszálló gyulladásról van szó, ami azt jelenti, hogy húgyúti fertőzésből, hólyaghurutból alakulnak ki. Kiváltó oka elsősorban a felfázás és annak elhanyagolása
A túl sok vitamin veszélyes!
Az emberek többsége általában rendszeresen fogyaszt valamilyen mesterséges vitaminkészítményt. A túlzott vitaminbevitel azonban ugyanolyan káros lehet, mint a vitaminhiány.
Drasztikus szénhidrátmegvonás diétában
A glikogén vagy a glükóz hiánya zavart okoz az izomműködésben is. Ha ezekből a szénhidrátokból nincs elegendő a szervezetben, az az állóképesség és a fizikai teljesítmény nagymértékű csökkenését eredményezheti.
Újabb titokra derült fény a krónikus fáradtság szindrómával kapcsolatban
A legújabb kutatási eredmények szerint a krónikus fáradtság szindróma kapcsolatban állhat azzal, ha az immunrendszer túl aktívan dolgozik
Kimerülés ünnepek előtt
Igazán nehéz az év utolsó heteiben egyensúlyt tartani az elfoglaltságok között. Nagy év végi hajrá van a cégnél, szalagavatók közelednek és múlnak, beköszönt a vizsgaidőszak, vagy a félévzárás, és még a karácsony is hatalmába kerít minket a nagy készülődési lázzal. Mire az ünnepek eljönnek, már semmi energiánk nem marad.
Gyors szívverés – kezdjek aggódni?
Az egészségünkkel kapcsolatban soha nem lehetünk elég óvatosak, ezért minden apró jelre figyelmeztetésképpen kell tekintenünk. Így van ez a szívünk egészsége esetében is, hiszen szerencsére ez a szervünk szorgos munkája mellett azonnal jelez, ha valami gond van. Nekünk csak meg kell tanulnunk figyelni rá.
A sírás jótékony hatásai
Bár a sírás nem pozitív történésként él bennünk, és a legtöbben negatív érzelmeket és élményeket csatolnak hozzá, mégis rengeteg pozitív dolog is eszünkbe juthatna róla. Például már az örömkönnyek is olyan dolgok, amelyek melegséggel töltik el az ember szívét. De még ezen kívül is találunk bőven hasznot benne.
Miért (nem) járunk pszichológushoz?
A címben szereplő kérdés nem véletlenül hangzik így. Az igazság sokszor beleveszik a pszichológusokat körülvevő misztikus, pletykákkal és megbélyegzéssel teli ködbe, megjegyzem, jogtalanul. Lassan már testi fájdalmainkkal is ciki szakemberhez fordulni, a pszichés panaszainkkal pedig titkolni való, hatalmas szégyen. De miért lett ez így?
Kirándulás ősszel – hova menjek?
A – remélhetőleg – pihenéssel töltött nyár után ősszel újult energiával állhatunk neki a munkának. Viszont még ekkor is jól eshet egy kis kikapcsolódás, esetleg utazás. Mutatunk pár helyet, ahová akkor is érdemes elmenni, amikor már vége a strandidőnek.
Egészséged megőrzése tanévkezdés után
Szeptember elsejével elindul egy új tanév. Mindegy, hogy iskolába jársz, esetleg egyetemre, vagy óvodáskorú kisgyereked van, a szeptember mindenképpen fontos pont lesz az életedben. Ami pedig biztos, hogy sosem lehetsz rá elég felkészült.
Mit és hogyan igyunk sportoláskor
Szakemberek szerint a sportolásra előre fel kell készülni, a testmozgáshoz ugyanis érdemes jól hidratált állapotban hozzákezdeni, persze ez nem azt jelenti, hogy teleisszuk magunkat.
Az arányos folyadék beviteli terv éppolyan fontos, mint egy jó edzésterv.
5 reggeli azoknak, akik nem akarnak reggelizni
Egy kiadós, tápanyagban gazdag és egészséges, vitamindús reggelivel igazán jó lehet indítani a napot, együtt enni, reggel, családi körben. Megéri emiatt korábban felkelni
5 totális változás, amikor gyereked lesz
Minden nő életében hatalmas változás, amikor anya lesz. Előtte sok klisét hallunk, és ezek közül vannak dolgok, amik tényleg megtörténnek, de vannak, amikről sose gondoltad volna, hogy veled is úgy lesz. De hogyan is néz ki ez a gyakorlatban, a mindennapokban?
Nyár eleji kimerültség – hogyan jöjjek rendbe?
Hosszú, fárasztó tél és eseménydús tavasz után nem véletlenül vagyunk kicsit fáradtabbak, gyengébbek és olykor ingerültebbek. Pedig ilyenkor kell rákapcsolni, kicsit keményebben dolgozni, mielőtt a nyaralás ideje eljönne. Most adok pár tippet, hogy újult energiával indulj a nyárnak.
Napfényes gondolatok
Március elsejével, bizony a meteorológiai tavasz hivatalosan is beköszöntött, a naptár bizony visszalapozhatatlanul márciust mutat. Tavaszi fáradtság, vagy feltöltődés? Neked mit jelent?
Tavaszi fáradtság? Tehetsz ellene!
Micsoda disznóság! Végre süt a nap, 10-15 fok van, kirándulóidő, erre pont most érzed úgy, mintha ólmos fáradtság nehezedne rád. Igen, ez a tavaszi fáradtság. Lássuk, mit tehetsz ellene!
Burnout- A kiégés szindrómája
Kimerültél? Fáradt vagy? Eleged van? Csak a rosszat kapod mostanában? Lehet, hogy Burnout- szindrómában szenvedsz! A következőkben áttekintjük, mit takar ez a Burnout/ kiégés- szindróma, és, hogy mit tehetsz ellene!
A nassolás és ami a háttérben van...
Megőrülünk egy szelet csokiért, sós mogyoróért vagy akár a kettőért egymás után? Vajon miért nassolunk? Valóban éhesek vagyunk, vagy valami egészen másról van szó? Mi lehet az oka a főétkezések közötti evéseknek és hogyan tudjuk kezelni, hogy felesleges kalóriákat fogyasszunk?
Agyonhajszolt anyukák
Fárasztó dolog édesanyának lenni. Sokszor érzem, hogy hatalmas terhet viszünk a hátunkon, aminek a középpontjában természetesen nem mi állunk, hanem a gyermekeink. Minden a mi dolgunk: hogy indul a nap, mit vesz fel, mit eszik, mi történik vele, rá gondolunk, ha nincs velünk, s vele foglalkozunk, amikor együtt vagyunk.
Tedd könnyebbé az éjszakai vezetést!
Előfordulhat, hogy akaratunkon kívül kerülünk abba a helyzetbe, hogy az éjszaka folyamán kell autóval hosszabb utat megtennünk. Ha egyedül utazunk sofőrként, nehezebb dolgunk van, de így sem lehetetlen a feladat megoldása.
Egy pohár vizet - mikor és mennyit?
Sokunknak ismerős lehet az, hogy napközben elfelejtünk inni. És az, hogy aztán hirtelen pótoljuk, és nincsen semmi baj. A rossz hír az, hogy a folyadék hirtelen pótlása értelmetlen. Mit tegyünk hát?
Edzésnapló: a láthatatlan látszani kezd
Kellemes része a sportolásnak, amikor már valami eredménye is van az erőfeszítésemnek. De az is öröm, ha lélekben kezdődik a változás, és ez kihatással van a szemléletmódomra.
A nem pihentető alvás 5 leggyakoribb oka
Hánykolódás, forgolódás, küzdés az alvással: sokunk számára ismerős érzés. Történhet azért, mert egyáltalán nem is tudunk elszundítani, de problémáink adódhatnak az alvási fázisok fenntartásával is.
10 ok, amiért fáradt lehetsz
Bármilyen komolyabb betegség fáradttá teheti az embert. Azonban vannak kisebb, láthatatlanabb okai is annak, ha a reggeli ébredéskor úgy érezzük, az éjszakai pihenés helyett mintha kimostak volna minket. Most 10 okot ismertetünk, melyeknek szerepe lehet a fáradtságérzet kialakulásában.
Óvatosan a vitaminhiánnyal!
A vitaminhiány komoly egészségügyi problémákat képes kiváltani, legtöbbször azonban enyhébb, de nem épp kellemes testi tünetek is megelőzik. Figyeljünk oda magunkra, és ismerjük fel a jeleket!
Alvás, alvás és alvás
Ki nem szeret aludni? Még többet aludni? És ki alszik eleget? Na ugye. Pedig az egészségünkkel (is) játszunk ám!
Különös odafigyelést igényelnek a gyerekek a nyári szünet előtt
A gyerekek általában nagyon elfáradnak a nyári szünet előtti utolsó időszakra, ezért különös törődést igényelnek ezekben a napokban. A visszaszámlálás megkezdődött, de a szülői figyelmet sokszorosítani kell.
Testi-lelki felépülés szülés után
Bár a várandóság illetve a szülés korántsem tekinthető betegségnek, mégis komoly fizikai és lelki megterhelést jelent, ezért fontos, hogy beszéljünk a szülés utáni felépülésről.
Multitasking képesség – a modern kor elvárása?
Az úgynevezett „multitasking” fogalom a számítástechnikából ered, magyarra körülbelül úgy lehetne lefordítani, hogy egyszerre több feladatot, párhuzamos tevékenységeket folytatunk
Elfáradunk évvégére
Ön is számolja már a napokat a karácsonyi szabadságig, és alig várja, hogy pihenhessen egy kicsit? Úgy érzi, tartalékolnia kell az erejét, hogy kitartson az év utolsó napjaira? Nos, mindez nem meglepő, pedig ez az állapot egy egyszerű pszichológiai tényező eredménye.
Szelídítsük meg a sárkányt – egy est Soma Mamagésával
Soma Mamagésa szombathelyi előadásán jártunk, melynek címe: Hogyan ne sárkányosodjunk el?
Tavaszi fáradtság egész évben?
Mindenki ismeri a tavaszi fáradtság jellegzetes érzését, pedig az energia elvesztése nemcsak abban az év eleji időszakban van jelen. Mi az oka annak, ha elfogy az erőnk?
Mit tegyen a frontérzékeny?
Akik erre érzékenyek, az elmúlt napokban is tapasztalhatták, hogy az időjárás nemcsak a szabadidős programot tudja befolyásolni, hanem a hangulatot és az egészséget is. A frontok hatással vannak ránk, még ha nem is vesszük észre.
Tavaszi fáradtság
Örülünk, ha reggel napsütésre ébredünk, de néhány óra elteltével, már legszívesebben újra aludnánk.. Ez biztos jele, a tavaszi fáradtságnak.