Rossz szokások, amik károsan hatnak az agyunkra
Ki ne szeretne minden nap friss és üde gondolkodással állni az életéhez, legyen az munka, magánélet, vagy bármi más. Íme pár tipp, miket érdemes elkerülni a nap folyamán.
A jacuzzi jótékony hatásai szervezetünkre
Ki ne ismerné a pezsgőfürdőzést, hiszen régóta ismert és közkedvelt dolog a kis medencében vagy kádban ázni, de nem csak lelkünknek tesz jót, hanem a testünknek is.
A sztívia ritkán hallott mellékhatásai
Levélkivonata háromszázszor édesebb, mint a répacukor, ellenben kalóriamentes, ezért gyakran ajánlják azok számára, akik szeretnék elhagyni a cukrot étrendjükből. Gyakran olvashatjuk viszont, hogy a steviának egészségünkre káros mellékhatásai is lehetnek, ezért nem mindenkinek ajánlott a fogyasztása.
Mikor jelent problémát az alacsony pulzus?
A szívverés ritmusa attól függ, milyen gyorsan keletkeznek elektronikus jelek a szívizomzat összehúzódásait szabályozó ingerületkeltő központban, az úgynevezett szinuszcsomóban. Átlagosan 70-75 dobbanás történik percenként, de 60 és 100 között minden szám normálisnak tekinthető. Edzett sportolóknál gyakran alacsonyabb a pulzus ennél, de ez természetes jelenség.
Vérnyomáscsökkentő ételek
A magas vérnyomás hazánk egyik kiemelkedő helyen álló egészségügyi problémája, de nem csak Magyarországot érinti, hanem világszerte sok gondot okoz. Nézzük, hogy mit tehetünk ellene étkezésünkkel.
Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik
Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.
Amit a só fogyasztásáról tudni kell
Nagyon felkapott téma az egészséges táplálkozás terén a kevesebb só fogyasztása, de azért nem jó átesni a ló túloldalára. Sóra szüksége van a szervezetnek, de nem mindegy mennyire és milyenre.
Kortizolszint - ha magas, ezt tudnod kell
Sokszor nem tudjuk, hogy kimerültségünk, tartós hízásunk minek köszönhető, de érdemes utánajárni, hogy nem e egy hormon az oka, amit kortizolnak hívnak.
Az éjszakai köhögés elleni taktikák
A köhögés a légzőrendszer alapvető védekező mechanizmusa, melynek révén a légutakba került fertőző részecskék, szennyező anyagok, valamint a kóros körülmények között termelődő hörgőváladék kiürül. Ugyanakkor a köhögés kórjelző tünet, a heveny és idült légzőszervi betegségekben előforduló panaszok közül a leggyakoribb. Egyéb szervek betegségei (gyomor-tápcsatorna, szív), valamint a vashiány és egyes gyógyszerek is okozhatnak köhögést.
Színes ételek és italok, melyektől jobban érzed magad
Azt már sokan kutatták, hogy a színeknek milyen hatalmas jelentősége van az életünkben, de nem csak öltözködésünkben vagy környezetünk élénkítésében fontosak, hanem étkezésünknél is érdemes odafigyelni erre.
Reggeli napindító italok, avagy mi az aranytej
Ha esetleg egy újévi fogadalom, tudatos elhatározás, vagy csak a kíváncsiság miatt úgy döntünk, hogy a reggelt más napindító italokkal is megpróbáljuk lendületbe hozni, akkor a mai cikkünk kapóra jön.
Súlyos túlsúlyt okoz az egyik leggyakoribb étkezési zavar
Míg a bulimia és az anorexia túlnyomórészt a fiatalabb korosztályra jellemző, addig a falászavar esetén a 30-40 éves korosztály a leginkább érintett, a páciensek 40 százaléka közülük kerül ki.
A ginseng 10 meglepő mellékhatása
A ginsengben sok aktív összetevő található, a legfontosabbak a ginsenosidok vagy panaxosidok. A ginsenget régóta használja a hagyományos és a természetes orvoslás is az emberek egészségi állapotának növelésében és a betegségek leküzdésében. Adaptogénként tartják számon, olyan anyagként, amely segíti a szervezet természetes öngyógyítását. Sokféle egészségügyi probléma esetén használják, mint például fertőzések, hajhullás, stressz, merevedési zavarok és még a rák esetében is.
Miért káros a túlzott sófogyasztás?
Sajnos tény, hogy sok haláleset okozója a túlzott sófogyasztás. A túl sok só rengeteg módon károsítja egészségünket, ezért olyan fontos a sóbevitel minimálisra csökkentése.
A fülzúgás okai és kezelési módja
A fülzúgás (tinnitus) teljesen tönkreteheti a mindennapokat, hiszen nagymértékben csökkenti a koncentrációs képességet, ami a munkában és a magánéletben nyújtott teljesítményünket is porig rombolhatja. A fülzúgás tehát nem játék, ugyanis magas vérnyomás vagy súlyosabb betegség is lehet a probléma forrása. Milyen betegségek okozhatnak elviselhetetlen fülzúgást, és hogyan kezelhető a tinnitus? Mutatjuk!
Mi történik a testeddel, ha abbahagyod az edzést?
Sokan tudják, hogy a rendszeres sportolásnak milyen jótékony hatásai vannak a testre és lélekre, azt azonban kevesebben, mi történik a szervezettel, ha valaki hosszú időre felhagy a testmozgással és az edzésekkel.
A fekete tea csökkenti a vérnyomást?
Jelentős vérnyomáscsökkenésre azért ne számítson az, aki fekete teát fogyaszt, mindenesetre már az is meglepő lehet, hogy a tea nem emeli a vérnyomást. Hiszen a tea koffeint tartalmaz, amely közismerten élénkítő, vérnyomásemelő hatással bír.
Meglepő testi tünetek, amit a tartós magány okozhat
A tartós magány nemcsak a mentális állapotra, hanem a fizikai egészségre is káros. Olyan tüneteket okozhat, amikről sokan nem is sejtik, hogy ez is állhat a hátterükben.
Banánkúra – a legegyszerűbb diéta
A tökéletes alak eléréséhez már mindenféle diétákat, fogyókúrákat találnak ki, de most itt a legújabb, a banánkúra, melyről azt mondják, hogy gyorsan és minden különösebb megerőltetés nélkül lehet fogyni.
Ami megakadályozza az érelmeszesedést és normalizálja a vérnyomást!
Nagyszüleink még naponta fogyasztották, mi maximum madáreleségként gondolunk rá, pedig Ázsiában és Afrikában ma is az alapélelmiszerek között szerepel… és ez nem véletlen! A kis gabonagolyók élettani hatásai csodálatosak a bennük lévő rengeteg ásványi anyag, nyomelem és vitamin miatt.
A bor vagy a sör az egészségesebb?
Kánikulában nem tanácsos alkoholt fogyasztani, mégis csábító lehet egy fülledt, nyári este egy korsó jéghideg, frissen csapolt sörrel vagy egy gyümölcsös rozéfröccsel hűsíteni magunkat. Na de mégis melyiket válasszuk? A bor jótékony hatását régóta ismerjük, és nemrég a sörről is beigazolódott, hogy egy csodálatos találmány.
Miért jó a sós étel, és miért rossz a túl sok só?
Akik képtelenek megállni, hogy ne az egész zacskó chipset vagy sósmogyorót tömjék magukba, talán lelkifurdalást éreznek emiatt. Pedig nem kellene, mert nem a gyenge önuralmuk a ludas.
Az alkoholfogyasztás és a magas vérnyomás
Ma már tény, hogy a rendszeres és túlzó alkoholfogyasztás és a magas vérnyomás szorosan összefügg egymással. Évente több millió ember hal meg világszerte alkohol okozta magas vérnyomásban.
Tünetek, ahogyan a magányosság hathat az egészségünkre
Az egyedüllét fontos: ez az az úgynevezett énidő, ami közben feltöltődünk, felfrissülünk. Más dolog, ha valaki magányos. A magány ugyanis jellemzően nem önként választott, szívesen vállalt létforma, sokkal inkább egy frusztráló és szomorú állapot.
Alkohol és gyógyszer?
Nem véletlen, hogy nem szabad gyógyszerre alkoholt inni, egyrészt rontja a gyógyszerek hatását, másrészt rosszul is lehetünk ettől a kombinációtól. Semmilyen orvosságra ne igyunk alkoholt!
A frontok hatása a gyerekekre
Akinek gyereke van, annak talán nem mondok újat azzal, ha a mai témámban azt feszegetem, hogyan hatnak a frontok a gyerekekre, merthogy hatnak, az egészen bizonyos, ezért jó, ha számításba vesszük a legközelebbi hangulatváltozásnál, hogy a hiszti oka lehet, hogy a fronthatás
Az orrvérzés kezelése
Orrvérzésről beszélünk minden olyan esetben, amikor vérzést észlelünk az orrjáratokból. Ennek mértéke változó lehet, az időnkénti enyhe vérzésektől a nagyon súlyosig terjedhet.
A sajt bőrre, hajra és egészségre gyakorolt jótékony hatása
A sajt nagyon gazdag kalciumban, amely erősebbé teszi a fogakat. A sajtnak alacsony a laktóztartalma, ami károsítja a fogakat. Fogyasszon az étkezések között egy falat sajtot, így megakadályozhatja a fogszuvasodás kialakulását.
Fogyassz fahéjat és légy egészséges!
A fahéjat valójában a fahéjfa (másnéven ceyloni fahéjfa vagy cimetfa) kérgéből nyerik. Sokáig mind fűszerként, mind hagyományos gyógymódként használatos volt. Kiegészítő anyagként a mai napig megtalálható kapszulákban, teákban és különféle kivonatokban, az orvosok azonban gyógyászati célokra nem ajánlják.
Miért szuperélelmiszer a cékla?
Éppen ősszel terem és kiváló immunerősítő, valamint minden része felhasználható: ez a szuperélelmiszer a cékla.
Mitől szédülünk el, ha felállunk
Szinte mindenki tapasztalta már, hogy ha hirtelen feláll, olykor szédül, esetleg elsötétül a látása. Mutatjuk, mi okozhatja.
Miért épp a nordic walking?
Sokan vannak, akik szeretnének mozogni, de nem tudnak edzőterembe járni, intenzívebb sportot folytatni, ennek ellenére törekednek a mozgásra, néhány kiló leadására, fitt életmód folytatására, egészséges élet kialakítására. A nordic walking edzés számukra igazán tökéletes választás lehet.
A legjobb táplálékkiegészítők inzulinrezisztenciásoknak
Minap beszélgettem egy szakemberrel, s arra a kérdésemre, hogy a ma piacon lévő számtalan vitamin és táplálékkiegészítő közül, melyik az a pár alap étrendkiegészítő, amit mindenképp ajánlana egy inzulinrezisztenciás betegnek, mely anyagilag is belefér és ár-érték arányban ajánlható. Nézzük a legjobb táplálékkiegészítőket inzulinrezisztenciásoknak.
Mi történik éjszaka a testünkkel, avagy az éjszakai műszak hátrányai
Ez a kérdés régóta foglalkoztatja a tudósokat, hogy mi történik éjjel a szervezetünkben, milyen folyamatok játszódnak le, milyen belső ritmus irányítja ezeket. Mi történik éjszaka a testünkben és mi az a cirkadián ritmus? Ezekre keressük a válaszokat.
Veszélyes ételek magas vérnyomással
A népbetegségnek számító magas vérnyomás ellen nemcsak gyógyszeres kezeléssel, hanem életmódunkkal is sokat tehetünk. Mint sok más betegség, megfelelő étrenddel jól kezelhető ez az egészségügyi probléma is.
Honnan tudható, hogy szív eredetű a mellkasi fájdalom?
Számos oka lehet a mellkasi fájdalomnak Sokan terheléskor tapasztalják a szorító mellkasi fájdalmat, majd mivel pihenésre elmúlik a kényelmetlenség, nem foglalkoznak vele tovább.
Miért használjunk glicint cukor helyett?
Természetes édesítőszerrel is tehetünk egészségünkért? A válasz igen, mutatjuk hogyan.
A Coca Cola hatása szervezetünkre
Az egyik legközkedveltebb szénsavas üdítőital hatásait vizsgáltuk a szervezetre, mutatjuk mi történik testünkben, ha ezt fogyasztjuk.
Rezisztens (emésztésnek ellenálló) keményítők szerepe az étrendben
Mi az a keményítő? Mit jelent a rezisztens szó? Miért jut eszünkbe elsőként a „magas vércukorszint”, „gyors inzulinválasz”, a „hízás”, ha keményítőről beszélünk, s milyen szerepet játszik az egészségünk megőrzésében? Erről írunk ma.
A CLA pozitív hatásai a szervezetünkre
A CLA segít a raktározott zsírok lebontásában és energiaként történő felhasználásában, így járulva hozzá a zsírégetés folyamatához. Azáltal ugyanakkor, hogy segíti az izomtömeg növekedését is, tovább fokozza hatékonyságát, hiszen nő a szervezet energiaigénye, így a korábbi izomtömegnek megfelelő energiabevitel további energiahiányt eredményez, ami további fogyáshoz vezet majd, amennyiben megfelelően táplálkozunk mindehhez!
Színezd újra!
Sokan lógnak egész nap a közösségi oldalakon, firkálgatnak munkahelyükön, vagy bambulják a televíziót otthon, telefonálgatnak, smseznek, azonban van jónéhány más jellegű stresszlevezető kikapcsolódási módszer is, mellyel érdemes megismerkednünk.
A kakaó igazi csodaszer
A kakaó és a belőle készített csokoládé kicsik és nagyok kedvence. Különleges ízéhez azonban értékes hatóanyagok is társulnak, ezért valóban érdemes rendszeresen fogyasztani belőle. Csak éppen nem mindegy, hogyan!
Mi az az erdőterápia?
Különösebb magyarázatot nem igényel, miért annyira népszerű program erdőben lenni, nagyokat túrázni a fák között, hiszen mindenki tapasztalhatta már milyen szellemi- fizikai élményt, megmagyarázhatatlan nyugalmat tud adni egy nagy erdei séta, egy hegymászó túra, egy erdei iskola. Nos mielőtt azt hinnénk pusztán erről van szó, nézzük mit jelent és milyen egészségügyi hatásai vannak az erdőterápiának.
Magas vérnyomás kezelése gyógyszerek nélkül
Ahhoz, hogy a magas vérnyomást természetes módszerekkel kezeljük, nagyon fontos, hogy a keringési rendszer rendben legyen.
Mi a különbség a túlsúly és az elhízás között
Talán a két fogalom kicsit összemosódott, kicsit ugyanazt a jelentést társítjuk hozzá, pedig közel sem egyforma „súlycsoportról” beszélünk. mi a különbség a túlsúly és az elhízás között?
Gyermekláncfű házilag felhasználva
A gyermekláncfűben található fitonutrienseknek víz- és hashajtó hatása egyaránt van, így segít megszabadulni a szövetek között felhalmozódó, felesleges folyadéktól.
Nem mindegy, mivel vesszük be a gyógyszert
Persze tudjuk, hogy ha gyógyszert szedünk, arra nem szabad alkoholt inni, de más italok is veszélyeztethetik a gyógyszerek hatásosságát.
Az adrenalin kimerültség nyomában
Folyamatosan fáradtság gyötör? Úgy érzed, régóta feszegeted saját határaid? Teljesítőképességed nem bír el többet? A stressz az elmúlt évben magasabb szinten ért bennünket, mint azt megszokhattuk.
A kalcium szerepe a fogyásban
Nem csak a csontok egészégéhez nélkülözhetetlen a kalcium, a fogyás sem működik enélkül megfelelően.
A kávé negatív hatásai szervezetünkre
A kávé sok jó és rossz hatását is a benne lévő koffeinnek köszönheti. Ha mértékkel fogyasztjuk a koffeint, akkor javíthatja a kedvünket, segíti az emésztésünket és növeli a mentális és fizikai teljesítményünket is.
A magas vérnyomás súlyos szövődményei
A magas vérnyomást azért is nevezik „néma gyilkosnak”, mert gyakran nem jár látványos, vagy ijesztő tünetekkel. Éppen ebben áll a veszélye: sokan nem veszik komolyan az állapotot, hiszen nem érzik rosszul magukat
Galagonya: a legjobb vérnyomáscsökkentő, szíverősítő
A galagonya a rózsafélék családjába tartozik és számos változata, alfaja ismeretes. A hazánkban őshonos fajok közül a cseregalagonya és az egybibés a leggyakoribb. Virága fehér, illatos, öt sziromlevélből áll. Mindkét faj a rózsafélék (Rosaceae) családjába tartozik.
Érvek, hogy miért egyél több céklát
A cékla az egyik legegészségesebb zöldség. Tele van antioxidánsokkal, ásványi anyagokkal, sok vasat, kalciumot, magnéziumot tartalmaz, bővelkedik vitaminokban. Sokan csak savanyúság formájában fogyasztják, de kiváló grillezve húsok mellé köretnek, vagy salátába nyersen lereszelve, a frissen facsart céklalé pedig egyenesen kincset ér. Ha ez nem lenne elég, mondunk 7 érvet, hogy meggyőzzünk, érdemes minél több céklát enni.
Mi az az időszakos böjt és mire jó?
Ez az utóbbi időben felkapott étkezési forma egyre nagyobb teret hódít és kezdjük elfelejteni a belénk nevelt napi legalább háromszori étkezést. De mi is ez pontosan és mire jó?
Az étkezés utáni séta jótékony hatásai
Talán evés után sokan inkább ejtőznének, mégis érdemes egy rövid sétát beiktatni, hiszen szervezetünk és egészségünk is meghálálja hosszú távon.
Napi néhány ölelés csodákra képes
Nem csak a lustaság, de úgy tűnik a szeretet is fél egészség. Napi néhány ölelés csodákra képes, akár betegségektől is megvédhet.
Hogyan hat a hőség a magas vérnyomásra?
Az időjárás rengeteg emberre hatással van. A jó időnek a legtöbben örülünk. Azonban a nagy hőség és a kánikula, az állandó izzadás mellett sokszor levertséget, fejfájást okoz, emellett pedig a vérnyomást is befolyásolja.
Az ölelés ereje
Ha átölelünk valakit, azonnal szívet melengető, kellemes boldogság érzést, elégedettsége tapasztalunk, de a tudósok szerint az ölelés előnye ennél jóval több. Érdekes tény, hogy egy átlagos ölelés mindössze 3 másodpercig tart, 20 másodperc elteltével pedig már boldogsághormonok szabadulnak fel, ezért jó egy hosszú ideig tartó ölelés.
Alacsony kortizolszint – mit jelent?
Lényegében egy újabb stressz okozta betegségről lesz szó, mely nem más, mint a kortizol hiánya, alacsony kortizolszint. Mit jelent, mit jelez a hiánya, mit lehet tenni ellene, ennek jártunk utána. Ismerkedjünk meg a stresszhormonnal, melynek neve: kortizol.
Mindennapi csodaszerünk, a Matcha tea
Mostanra már Európában is nagy hírnévnek örvend Ázsia legkedveltebb teája, a Matcha tea. De vajon mitől ilyen felkapott és milyen hatásai miatt szeretik ennyire?
Házi praktikák szédülés ellen
Ki ne érezte volna már úgy magát, mintha ringlispílen ülne, vagy épp liftezne vele a világ? Hogy a szédülés kinél milyen tünetekkel vagy érzettel jár, és mi okozhatja, arra a válasz szinte mindenkinél más és más. Nem véletlen hát, ha a kezelési lehetőségek is eltérőek.
Hidegzuhany – talán mégsem olyan rossz?
Ahány ember, annyi szokás. Van, aki egyébként is szeret hideg zuhannyal kelni, van, aki szinte gőzfürdőt csinál, viszont talán többen vannak, akik reggelente inkább kihagyják a sokkoló hideg zuhanyt. Vagy mégis érdemes lenne kipróbálni?
Antioxidánsok a konyhában
Mi az az antioxidáns? Tehetjük fel mindjárt a cikk elején a kérdést. Antioxidáns alatt azokat a természetes vegyületeket értjük, amelyek képesek gátolni, vagy lassítani a káros oxidációs, bomlási folyamatokat.
Mi az a CBD és miért hasznos számunkra?
Sokaknak már ismerős lehet a CBD, sokszor hallunk ilyen hatóanyagú étrend-kiegészítőkről. Van, aki nyugtató hatása miatt olvasott róla, de akár depresszió kezelésénél is megemlítik. Ugyanez igaz a hírére is. Nagyon megoszlanak a vélemények róla, ezért érdemes tisztázni mi is ez és mire való.
Az alvás és a vele kapcsolatos tévhitek
Az alvás mindenki számára elengedhetetlen, befolyással van mindennapi tevékenységünkre, viselkedésünkre. Viszont sok ezzel kapcsolatos tévhit is kering a köztudatban, amiket jobb tisztázni…
Tippek a stroke megelőzéséhez
Az egyik legfontosabb dolog, amit a stroke kockázatának csökkentése érdekében megtehet, a vérnyomás 140/90 határértékek alatt tartása.
D-vitamin pótlása télen
A tél végére a magyarok 95%-a általában D-vitamin-hiányban szenved. Hiába esik szó a különböző fórumokon a D-vitamin pótlásának fontosságáról, arról, hogy kiknek és milyen D-vitamint célszerű szedni, mennyi egység az ajánlott, erről nem sokat, vagy nem egyformán írnak. Hogyan pótolhatjuk télen ezt a zsírban oldódó, hormonhatású vitamint?
A hasra hízás veszélyes
Az anyagcsere és a hormonok következtében mindenki máshova hízik, a nemek között azonban van különbség. Míg a férfiak a hasi területen raktározzák el a zsírt, a nők a csípő és a lábak környékén. Persze ebben a genetikának is nagy szerepe van.
A spenót egészségügyi hatásai
A spenót, a tápanyagokat tekintve, valódi kincsesbánya. Energiával tölt fel, hozzájárul a mentális- és fizikai egészségünkhöz, számos betegség megelőzésére és kezelésére alkalmazható.
A sok állás veszélyei
Sok állásnak azt nevezhetjük, ha valaki a munkaideje több, mint 60%-ában áll, munkáját állva végzi. Sokat állnak egy helyben a bolti eladók, a tanárok, a pultosok és pincérek, a futószalagnál dolgozók, a biztonsági őrök, a fodrászok, szakácsok és még sorolhatnánk. Ezeknél a foglalkozásoknál különösen fontos odafigyelni a sok állással járó életmód veszélyeire.
Ételek érelmeszesedés ellen
Az érelmeszesedés az ütőerek belső falainak zsírok lerakódása miatt történő beszűkülésével és megkeményedésével járó betegség.
Jótékony könnyek?
Hogy milyen haszna van a könnyeknek, és milyen szempontból lehetnek ártalmasak, mindig is mítoszok övezték. Egyesek varázserejűnek gondolták, mások éppen pusztítónak, és a kettőben az a közös, hogy mindig valamilyen kulturális és viselkedésbeli norma irányította a megítélést. De valójában mire jók a könnyek?
Chia mag: csak mértékkel!
A chia mag sok egészséges, diétás recept alapvető hozzávalója, mivel különlegesebbé teszi az ételt és hamar ad telítettség érzést. A dél-amerikai növényt azonban odafigyeléssel kell használni, mert túlzott és korlátlan fogyasztása többféle panasz okozója lehet.
A délutáni alvás hatásai
A biológiai óránknak köszönhetően délután három és öt óra között napközbeni álmosságot, fáradtságot érzünk. Az igazság azonban az, hogy minél fáradtabb akkor, amikor végül este lefekszik, annál mélyebben fog tudni aludni.
A magas nyugalmi pulzus veszélyei
A pulzus tapintásával indirekt adatot nyerünk a vérnyomásról, következtethetünk érszűkületre, illetve bizonyos szívbillentyű-betegségekre, valamint fontos információt kapunk különböző ritmuszavarok esetén. A pulzusszám értékelése számtalan tényezőtől függ. Nyugalomban, illetve aktív mozgás vagy stressz szituáció kapcsán, egészséges egyén esetében is más-más értékek mérhetők.
Megviselnek a frontok, mit tegyek?
A természet részei vagyunk, folyamatos kölcsönhatásban a környezetünk változásaival, melyek tőlünk függetlenek, de olykor kellemetlenek, zavaróak lehetnek. Ilyenek az időjárási frontok is. Sokakat megvisel.
Sportolhatok, ha épp meg vagyok fázva?
Tengernyi ok és írás, cikk és tanulmány létezik arról, hogy szánjuk rá magunkat, kezdjük el, sportoljunk, menjünk, csináljuk, kocogjunk, tornázzunk, súlyzózzunk, bicajozzunk, azonban arról is beszélni kell, mikor nem ajánlott mozogni, mert fontosabb a pihenés, regenerálódás. Néhány eset, amikor NEM ajánlott edzeni.
Vérnyomáscsökkentés természetes módon
Sokszor sajnos csak a szívinfarktus, a stroke vagy éppen a veseelégtelenség hívja fel a figyelmet a magas vérnyomásra. Jó tudni, hogy az életmóddal, tudatos táplálkozással jelentősen befolyásolható az értéke. A vérnyomás alapesetben természetes módon emelkedik és süllyed, de a tartós megnövekedett állapot károsíthatja a szívünket, a vesénket, sőt akár az agyunkat is.
Amit a vízről érdemes tudni
Naponta szajkózzuk, hogy eleget kell inni, napi 2-2,5 litert, de az igazi okát nem tudjuk. Csupán annyit, hogy ez így egészséges. Most többet is megtudhatunk a folyadékbevitel fontosságáról.
A nagy teakörkép
A teafogyasztás hagyománya évezredes múltra tekint vissza.
Azért fáj, mert nem ittál eleget...
Legalább 2-3 liter folyadékra lenne szükségünk minden nap – ezt nem véletlenül halljunk gyakran, hiszen testünk számára az egyik legfontosabb a megfelelő folyadékbevitel. Ha nem figyelünk erre tudatosan, akkor annak nagyon sok negatív következménye lehet.
A biztos alapok
Sokszor gondoljuk azt, hogy az egészséges életmódhoz illetve a fitt formánkhoz, csinos külsőnkhöz megannyi drága dolog szükséges, azonban a legfontosabb feltételei a testi és lelki egészségnek valójában nem kerülnek semmibe. Csupán nyolc dolog kell hozzá!
Az öregedés – 3. rész
Legtöbbünk talán legnagyobb félelme az öregedés. Kinek a szépség elmúlása, kinek a halál közeledése miatt, de egy biztos, senki sem szeretne megöregedni.
Egészséges édességek
Sokan azt hiszik, az egészséges táplálkozás egyet jelent azzal, hogy kizárjuk a finom ételeket, különösen az édességeket. De ennek nem kell így történnie. Ha pár dolgot megváltoztatunk az étkezési szokásainkkal kapcsolatban, akkor továbbra is fogyaszthatjuk a kedvenc édességeinket.
A testmozgás 6 meglepő előnye
Persze mindenki tudja, hogy a testmozgás egészséges és jó hatással van a szervezetünkre, de van néhány igen meglepő előnye is.
Szív- és érrendszerre ható gyógynövények- 2. rész
A gyógynövényeknek már régóta ismertek jótékony hatásai, most pedig összeszedjük azokat, amik a szív- és érrendszerre hatnak.
Szív- és érrendszerre ható gyógynövények
A gyógynövényeknek már régóta ismertek jótékony hatásai, most pedig összeszedjük azokat, amik a szív- és érrendszerre hatnak.
Télen is fontos a sport
Mindenhonnan halljuk, hogy milyen fontos a sport és milyen jó hatással van a szervezetünkre. Azonban télen mégis kevesebbet mozgunk, pedig ilyenkor kéne igazán!
2-es típusú cukorbeteg? Figyel a vércukrára? Vigyázzon a szívére is!
Akár 6 évvel is tovább élne? Tartsa karban vércukorszintjét, csökkentse a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát, hogy teljes értékű életet élhessen!
Kávé - inni, vagy nem inni, az itt a kérdés!
A kávéfogyasztás egészségességéről szóló viták bizonyos időközönként újra és újra fellángolnak. Tartották már az impotencia és az elmebaj okának éppúgy, mint mennyből kapott gyógyszernek. Lássuk, mi szól mellette és mi ellene!
A fiatalító elixír – olajfa vagy olajfűz?
Mennyiben hihetünk a fiatalító termékeknek, milyen anyagokat érdemes használnunk a sejtek fiatalságának megőrzéséhez? Természetesen a megelőzés a leghatékonyabb fiatalító módszer, de ha valaki mégis szívesen használna néhány természetes eredetű segédanyagot, annak talán segíthetünk.
A kukoricaolaj egészségügyi előnyei
A kukoricaolaj egy egészséges, ehető olaj, amit egyre gyakrabban használnak a főzéshez is. Milyen jótékony hatása van az egészségünkre?
Kovászos uborka, ecetes uborka… és még?
A filmekben az uborkát inkább csak arc- vagy szemhéjpakolásként alkalmazzák. De mi a helyzet az egészségünkre gyakorolt hatásával? Ki gondolná, hogy ez a zöld kis növény mennyi egyszerű, de annál jótékonyabb hatással bír az egészségünkre!
Miért érdemes vérnyomásunkat mindkét karon mérni?
A vérnyomásunk fontos bepillantást enged nyerni az egészségünkbe, de még több kulcsot kaphatunk a megoldáshoz, ha egy kis változtatást eszközölünk a módszerben, ahogyan mérjük a vérnyomásunkat.
A mindennapi kávénk: függőséget okoz, vagy egészséges?
Úgy látszik, sosem ér véget a vita, hogy a kávé egészséges-e, vagy sem. A legújabb kutatások szerint a kávéivás igenis jót tesz, mert általa tud a szervezetünk a leghatékonyabb módon feltankolni antioxidánsokkal. Persze, nem emiatt okoz függőséget a mindennapi reggeli ébresztőnk.
Gombafogyasztás okosan
A gomba nagyon egészséges, de sokakban felmerül a kérdés: hogyan és milyen formában fogyasszuk, hogy biztonságos, de mégis annyira friss legyen, hogy élvezhessük a vele járó előnyöket?
Zab: nem ördögtől való
A zabról nem is oly rég a legtöbb embernek a takarmány jutott először eszébe, mára ez megváltozott, de még mindig sokan vannak olyanok, akik nem tudják elképzelni, hogy zabot egyenek. Pedig...
Magas vérnyomás: igazi tömegbetegség
Magyarországon a legújabb becslés szerint mintegy 3.5 milliónyian szenvednek magas vérnyomásban.
Miért egészséges a forralt bor?
Ismét itt van a forralt bor szezon, amikor mind a karácsonyi vásárokban, mind otthon szívesen eliszogatunk egy pohárka finom fűszeres forralt bort. Azt tudjuk, hogy meghűlés, nátha esetén jót tesz a forralt bor, de azt is tudjuk, hogy miért?
Gyereknek is lehet magas a vérnyomása
Gyermekkorban is oda kell figyelni a magas vérnyomásra! - figyelmeztetnek a szakemberek. Ha tapasztaljuk, komolyan kell venni, szükséges kivizsgáltatni az okokat. Sokszor kezelni is muszáj a nagyobb baj elkerülése végett.
Fronthatás várható
Az időjárás jelentések mindig tájékoztatnak az aktuális fronthatásokról is, de vajon hogyan befolyásolják szervezetünket az adott frontok, és mit tehetnek a frontérzékenyek a tünetek megelőzése érdekében?
Az aztékok is algát használtak
Sok szó esett már az oldalon a szuperélelmiszerekről. Bármilyen furcsa, gyakorlatilag az alga is ide tartozik, a szupertáplálékok közé. Bár előbb jut róla eszünkbe az akvárium, vagy a kerti tó tisztításának fontossága, a gyógyító hatása nem elhanyagolható.
Kell e tartózkodniuk a kismamáknak a sós ételektől?
A magas vérnyomás igen kedvezőtlen hatással lehet egy várandós kismamára, növeli a szívinfarktus, illetve különböző pajzsmirigy megbetegedések kockázatát, ráadásul a magzat fejlődését is negatív irányba befolyásolhatja.
Kicsi, zöld, jó – a kivi
A kivi az egyik legfelkapottabb gyümölcs ebben a január végi-február eleji időszakban. Népszerűvé válásának oka nem véletlen, a sok vitamin mellett különböző betegségek megelőzésében is segíthet.
A kabin veszélyei
A szaunázásnak ma már nálunk is rengeteg formája elérhető. Aki a klasszikus, finn típust kedveli, nem árt néhány dolgot megfogadnia, annak érdekében, hogy a szaunázás valójában egészséges és ne káros legyen.