Hibák, amiket elkövetünk állásinterjún
Ismerős a szitu, amikor szempár szegeződik ránk, remeg a hangunk, izzad a tenyerünk, dadogunk, bakikat ejtünk, pedig egy állásinterjún a lehető legtöbbet szeretnénk kihozni magunkból.
Hogyan lehetünk hatékonyak csapatban?
A hatékony csapatmunka előnyeit, jelentőségét, szabályait kutatva arra voltam kíváncsi, hogyan működik a csapatmunka, melyek a szabályai, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a munkavállalók közötti együttműködést? Erre kerestem meg a válaszokat!
Pótvizsgázik a gyerekem
Bizony több okból is előfordulhat, hogy valakinek osztályozóvizsgát, javítóvizsgát kell tennie, nem feltétlen volt rossz tanuló vagy hanyag, az is lehet, hogy sajnos kórházban volt, huzamosabb ideig betegeskedett és emiatt maradt ki sokáig az iskolából.
Nyári fitnesz tippek
Nyáron sem késő belekezdeni valamilyen testmozgásba. Néhány egyszerűbb ötletet és tippet szeretnék bemutatni a nyári sportolással kapcsolatban. Mire érdemes odafigyelni, és hogyan tudjuk motiválni magunkat arra, hogy még egy meleg napon is kimozduljunk valahová.
Hogyan tartsuk fent a motivációt?
Ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, szükségünk lesz arra, hogy folyamatosan motiváltak maradjunk. Ez azonban nem jön mindig könnyedén, éppen ezért érdemes foglalkozni a motiváció kérdésével.
4 jel amiből tudhatod, hogy maximalista vagy
Nincsen ebben alapvetően semmi rossz, rossz szándék pedig legkevésbé, mégis elgondolkodtató, hogy valóban szükség volt-e ilyen mélységben és részletességgel feldolgozni a témát. A maximalizmus ugyanis átszőheti egész életünket, hozzáállásunkat, személyiségünket; sőt, akár mindennapjainkat is megnehezítheti, ha valakinek a tökéletesség és a kontroll iránti igénye kényszeres viselkedésbe torkollik.
Önsorsrontás: van ilyen, és abba lehet hagyni
Ha évek, évtizedek óta küzdünk a túlsúllyal, vagy hiába minden, mégsem tudjuk letenni a cigit, lehet, hogy mi is saját magunkat szabotáljuk? Mutatjuk, mire kell figyelni.
Hogyan vonjuk be a gyerekeket a házimunkába?
A házimunkában való részvétel egy amerikai kutatás szerint felelősségteljesebbé teszi a gyermekeket, illetve a szociális életüket is javíthatja, ami később az élet több más területére is kiterjed.
Miért fontos már gyerekkorban a sport?
Szülőként és sportolóként régóta hangoztatott véleményem, mely szerint a mozgás - legyen az bármilyen sporttevékenység - minden életkorban fontos, legyen az akár 4 éves óvodás, vagy akár 70 éves nyugdíjas. Szerencsére futócsoportunkban mindenféle korosztály megfordul, ahol együtt élhetjük át a futás, biciklizés, mozgás örömét. Miért fontos már gyerekkorban a sport és miért fontos, hogy a szülő is rendszeresen mozogjon? Elmondjuk.
5 jel, hogy nagyon érzelmes vagy, és emiatt túl sokat aggódsz
Emiatt persze előfordul, hogy nem találod a helyed a világban, de ne aggódj! A végén te fogsz nevetni…ez ugyanis a magas érzelmi intelligencia jele.
Boreout – szénné unni magunkat
Minden munkahelynek, munkatípusnak vannak jó és rossz oldalai. Vannak nagyon húzós időszakok és vannak azok, amikor úgy érezzük, hogy a percek óránként telnek el, mert nincs nagyon teendőnk, ekkor jön a boreout.
Mit csinál a coach?
A coaching tulajdonképpen egy fejlesztő tanácsadás, a hivatalos megfogalmazás szerint úgy is mondhatnánk, hogy a személyes kompetenciafejlesztés egyik leghatékonyabb formája, egy tanácsadó segítségével.
Az álmodozás pozitív hatásai
Talán emlékszik arra, hogy gyerekkorában álmodozott az órán. Talán kinéztél az ablakon és álmodoztál, de a tanáraid lebeszéltek róla. Nem voltál engedetlen, amikor a gondolataid máshová szöktek. Mindannyian álmodozunk, és gyakrabban, mint gondolnád
5 gyakori, gondolati síkon történő önbántalmazás
Külső szemmel talán úgy tűnhet, hogy a fiatalok számára az élet könnyű, lehetőségekkel teli és még bárhogy alakulhatnak a dolgaik a karrier, párválasztás, vagy családalapítás szempontjából. Ez azonban egy idealizált és sztereotip kép, amely eltakarja azt, hogy a fiatal felnőttek milyen nehézségekkel küzdenek, hogy valóban megéljék önmagukat és az eléjük táruló lehetőségeket.
Tart még az újévi fogadalmad?
Kinek meddig tart az újévi lelkesedés? Megszegted már a fogadalmad, vagy még figyelsz rá és teszel érte? Január közepén járunk, vajon az edzőtermek meddig üzemelnek még teltházzal? Rágyújtottál ma? Folytatod a diétát? Hogy állsz az újévi elhatározásokkal?
Pszichológiai elméletek lustaságra
Már olvashattad, hogy mi az evolúciós magyarázat a lustaság mögött, tekintsük meg a pszichológiai hátterét. Az egyik ok pontosan az evolúciós okban keresendő: a hosszútávú célok nem adnak azonnali jutalmat számunkra.
Van, hogy elveszik a motiváció…
Igen, ilyen van, előfordul időnként, hogy valahol „félúton” elveszik a motiváció, nem találjuk azt a bizonyos sugallatot, nem jön az ihlet, nincs ösztönzés, cél. Mit tegyünk, amikor ez előfordul velünk?
A meditáció számtalan jótékony hatása
Aki meditál, az elméjét edzi. Mint a testnek a sport. A befelé fordulásról szól, a gondolatok megfigyeléséről, a jelen pillanatban való létezésről és még sok másról is, s mindehhez nincs szükség másra, csak egy kis csendre, nyugalomra és motivációra.
Ha pótvizsgázik a gyerek…
Több okból is előfordulhat, hogy valakinek osztályozóvizsgát, javítóvizsgát kell tennie, nem feltétlen hanyag volt, lehet, hogy betegség miatt maradt ki sokáig az iskolából, vagy egész más oka van annak, hogy tanév közben nem sikerült valamely tantárgyat kellőképp elsajátítani, az augusztusi pótvizsgákon újra lehetőséget kapnak a diákok. Hogyan készítsük fel a gyereket a pótvizsgára?
Őszi sporttippek
Javában benne vagyunk az őszben, a ködös reggelekben, az esősebb délutánokban, a capuccinos délelőttökben, de a hétvégi biciklizésekben, a napsütötte, erdei túrákban is tarkabarka levelek között. A szabadtéri sportolás legjobb időszaka.
Kétszáz maraton!
42,195 km. Ennyi egy maratoni táv. Egyet is nehéz és küzdelmes lefutni, nemhogy kétszázat. Kele Géza futónagykövet ennyit teljesített eddig, s a történet folytatódik. Bár elfoglalt és mindig úton van, mégis volt rám néhány perce, nekem pedig öröm és motiváló volt Gézával beszélgetni. Vajon mi kell ahhoz, hogy valaki ilyen eredményt tudhasson maga mögött?
Sport és tanulás? Avagy a sporttevékenység hatása a tanulásra
Sosem tartottam helyesnek a sportmegvonással büntetni a gyereket, holott bennem is megfordult már, hogy „még egy rosszjegy és nincs fociedzés”. Pedig a sport és a tanulás meglepően jó kapcsolatban van egymással.
Miért jó csapatban versenyezni?
Egy csapatversenynek mi a célja, avagy miért jó ez egyáltalán és mire jó a közös sport? Egy csapatversenyre hogyan lehet felkészülni, mitől lehet hatékony és miben segíti a mindennapjainkat? A cikkből kiderül.
Miért tegyünk nyelvvizsgát?
Nyilván a legtöbben azért mennek el nyelvvizsgázni, mert kötelező, kell ugyanis a diplomához. A covid időszak alatt nagyon sokan átvehették diplomájukat nyelvvizsga nélkül is, azonban ettől függetlenül érdemes körül járni a témát, hogy mi mindenre jó még egy nyelvvizsga.
Függőséget okoz a sportóra?
A nagy kérdés az, elvehetik-e a modern kütyük és csúcsmodern okosórák a futás csodálatos élményét és örömét? Függőséget okoz a sportóra használata, vagy hasznos eszköz teljesítményünk fejlesztésére, sportolásaink megfigyelésére? A legújabb kutatások szerint a 21. század futója egyre inkább az okosórája rabjává válik.
A hatékony tanulásról
Mint kiderült, a legtöbb diák főként a könyvei és a jegyzetei újraolvasása útján próbál tanulni; a pszichológusok laborkísérleteinek ill. a diákok körében végzett éles megfigyeléseinek eredményei azonban egyaránt azt mutatják, hogy ez egy nemcsak, hogy nem hatékony tanulási módszer, de borzasztóan rossz hatásfokú tanulási módszer.
Shinrin-yoku, azaz erdőfürdőzés
Talán már hallottunk az erdőfürdőzés kifejezésről, bár nem annyira ismert itthon, annak ellenére, hogy nem egy újkeletű dologról van szó. Nézzük is mi ez a misztikusan hangzó, ám annál hétköznapibb tevékenység.
A sikeres vállalkozás titkai
A legjobbnak vélt ötlet a zsebünkben, elegendő forrás a számlánkon, lelkesedésünk töretlen, belevágunk egy saját vállalkozásba.
Y és a Z generáció a munkaerőpiacon
A vállalatok folyamatosan keresik az ideális megoldást a fiatal tehetségek kiválasztására és megtartására. Az igazi kihívás a cégek számára – még úgy is, hogy az Y és Z generációs munkavállalók egyre többen vannak a munkaerőpiacon – a tehetségek megszólítása és érdeklődésének felkeltése a szervezet és a munka világa iránt.
Egy teljes alkoholmentes hónap hatásai
Érdemes kis lépésekben haladni, akár egy hónapos vállalásokkal belevágni a teljes életmódváltásba. Ezen az elven indultak el az egyhónapos kihívások, januárra pedig kettő jut: ez a veganuár (a vegán étrend népszerűsítésére) és a száraz január.
Az internet pozitív oldala a tanulás szempontjából
Az internetről sok mindent gondolhatunk: függőséget okoz, tele van haszontalan programokkal és még az adataink is veszélyben lehetnek. De arra is érdemes kitérnünk, hogy ha megfelelően használjuk az internet végtelen adathalmazát, számtalan dolgot képesek lehetünk autodidakta módon megtanulni.
Szeretjük, ha fáj?
Ha az egyik legfurcsább emberi szokást kellene említenem, a fájdalomhoz és bánathoz való ragaszkodás lenne az. Valamiért szeretünk a negatív dolgokba kapaszkodni. De mi ennek az oka, és hová vezethet?
Jó-e, ami jó, ha nem tudja senki?
Számos dolognak örülünk napjaink folyamán. Ez az öröm garantálja az állandó motivációt is. De igazi boldogságot okozhat-e valami, amiről csak mi tudunk? Vagy az örömünkkel való dicsekvés szükséges az örömök megéléséhez?
Kirakat-kapcsolatok, avagy amikor csak „jól néznek ki egymás mellett”
A 21. század az újdonságok százada, azonban vannak dolgok, amelyek nem változnak. A házasságok és párkapcsolatok motivációi általában érzelmi alapúak, de előfordul nagyon sok olyan is, amelyet külső tényező indít.
Érzelemmentes kapcsolatok kontra magány?
A biztonsági játékok mindig is szerves részét képezték a napjainknak. A kényelem és a változástól való félelem sok helyzetben uralkodik el a döntéseink felett, de manapság a párkapcsolatok terén is sűrűn találkozhatunk ezzel a jelenséggel.
Légy elégedett önmagaddal
Mint mindenkinek, nekem is egy nap 24 óra áll a rendelkezésemre, hogy valami jót alkossak, valami szépet tegyek hozzá a világ dolgaihoz. Már csak azért is érdemes élni, mert az élet szép. Még akkor is, mikor a leglehetetlenebb helyzetben vagyunk, akkor is fel tudunk fedezni a környezetünkben valamit, ami csodálattal tölt el. Mindig találjuk meg a módját, hogy ha csak egy kicsit is lecsípjünk ebből a 24 órából egy nap, és arra szenteljük, hogy értékes perceket áldozzunk a minket körülvevő világ számára.
Csoportmunka, ahogyan (nem) szeretjük
Akár normál, akár távoktatásban vegyünk részt, szinte elkerülhetetlen, hogy csoportban dolgozzunk. Ez ugyanígy a munkahelyen is elég gyakran előfordul. Ezért nagyon nagy erény, ha jól tudunk másokkal együtt működni. Márpedig ez nehezebb feladat, mint gondolnánk.
Érdemes-e megváltozni mások kedvéért?
: Egy bizonyos fokú simulékonysággal mindnyájan rendelkezünk. Ez azt szolgála, hogy a társadalomban, mint egységben akkor is megálljuk a helyünket, ha bizonyos csoportok működése a mi elveinkkel és mentalitásunkkal nem egyezik meg. De hogy meddig éri meg simulékonynak lenni, és mi az a fok, amely már inkább káros, mint hasznos, azt nagyon nehéz felfedezni.
Praktikák otthoni tanulásra
Tanulni bizony nem mindig könnyű, senki sem születik úgy, hogy tudná, hogyan kell. A tanító mellett te is sokat segíthetsz gyermekednek, hogy elsajátítsa a megfelelő módszereket.
Egyedül vagy edzőtárssal edzeni?
Edzeni jó! Edzeni kell! Feltölt, segít feloldani a benned összegyűlt feszültséget, még több energiád lesz, sok-sok örömhormon szabadul fel benned, egyszóval szükséged van rá. Vajon, mi a jobb? Ha ezt is közösen csinálod a barátnőddel, vagy azt hagyjátok meg inkább csak a bevásárlásra? Összeszedtük az előnyöket és a hátrányokat, és utólagosan majd eldöntöd Te!
A hűtlenség, mint bélyeg
Az emberek személyiségének és cselekedeteinek elkülönítése nagyon nehéz feladat. Bizonyos tettek következményeképpen ezért is fordul elő megbélyegzés. Vannak bélyegek, melyek egy idő után elkopnak, érvényüket vesztik, és vannak olyanok, melyeket nagyon nehéz eltüntetni.
Miért ne halogass vizsgákat?
Ha te is hajlamos vagy arra, hogy a teendőidet halogasd, és ennek a szokásnak a vizsgáid is ki vannak téve, akkor van számodra egy rossz hírem: jobb lenne leszoknod erről. Ki is derül, hogy miért.
Hasznos tanácsok időgazdálkodásra
Hogyan kezdhetnénk jobban egy új évet annál, mint hogy felvértezzük magunkat néhány hasznos időgazdálkodási tippel?
Miért ne halogassuk a takarítást?
Sokan szeretik az idejüket jóval szórakoztatóbb tevékenységekkel tölteni, mint a házimunka. Mégsem érdemes sokáig eltekinteni tőle. De mi az oka annak, hogy sokszor elnapoljuk a takarítást, és miért nem tanácsos megtenni?
Tippek tanuláshoz
Már egy hónapja tart a tanév és egyre közelebbé válik az egyetemisták számára a vizsgaidőszak, az iskolásoknak pedig a félévzárás. A tanulás folyamatában nagyon hangsúlyos, hogyan, kivel, mennyit és hol tanulunk, nem is gondolnánk mennyire. Lássunk pár tippet, ami segíthet a teljesítmény növelésében!
A zenetanulás pozitívan hat az agyműködésre
Függetlenül attól, hogy milyen dalokat szeretünk hallgatni, kik a kedvenceink, csak a javunkat szolgálja a zene szeretete, fizikai és mentális egészségünket jótékonyan befolyásolja.
Visszatérés a régi önmagamhoz
A legjobb önfejlesztés, ha figyelsz önmagadra, próbálod minél jobban megismerni és elfogadni saját magad, hiszen csak így tudsz lépésről-lépésre haladni a célod felé.
Önsegítő pszichológiai trükkök
Szinte minden nap egy érzelmi hullámvasúton utazunk, a negatív állapotokba ragadva pedig értékes perceket, órákat vesztegethetünk el az időnkből. Pedig az érzéseinket már pusztán azzal is tudjuk kontrollálni, ha alaposan megfigyeljük őket.
Tippek a stagnáló fogyás ellen
Nyugodj meg, ez a folyamat teljesen természetes. A lehető legrosszabb amit tehetsz, ha ilyenkor lazítasz az edzésen, vagy feladod a diétádat.
Lépj új utakra
A testi-lelki feltöltődésen kívül nagyon sokat adhat a sport, s egy idő után, ha már rendszeres futókká váltunk, érdemes elgondolkodni azon, hogyan lehetne jobb, hatékonyabb, gyorsabb a fejlődésünk. Íme néhány tipp!
A lustaság kialakulásának okai
Génterápiával kezelt lusta majmokat munkamániássá változtatták. A felfedezés, amelyik rávilágít arra, hogy hogyan dolgozik az agy.
Vidd vissza azt a kávéscsészét…
Egy állásinterjún meg kell győznöd a felvételiztetőket, hogy érdemes téged választaniuk, és te vagy a megfelelő ember az állásra! Egy felvételi elbeszélgetésen nagyon sok minden számít!
Mire készülj?
A plusz súly pszichológiai háttere
Az elhízás hátterében álló pszichológiai okok sokrétűek. Általában elmondható azonban, hogy a gyermekkori táplálkozási szokásoknak meghatározó szerepük van abban, hogyan viszonyul a személy az étkezéshez. Ha mindkét szülő túlsúlyos, a gyermek esélye arra, hogy szintén súlyfelesleggel küzködjön75% körül mozog.
Az út szépsége emel fel, nem a cél gyors elérése
Soha nincs késő, hogy valamit elkezdj. Legyen szó egy új munkáról, egy hivatásról, akármilyen kapcsolatról vagy akár egy hobbiról, ami később talán a megélhetésedet is biztosítja
Nyerj motivációt önmagad belső békéjéből
A világ összes motivációs videóját megnézheted, a legnemesebb célokat leírhatod, de ha nem vagy jóba önmagaddal, akkor csak egy bizonyos ideig-óráig tart az egész. Vajon otthon a saját két kezünkkel is el tudjuk érni a motiváció legmagasabb szintjeit és a flow érzést?
A legideálisabb napszak edzéshez
A reggeli edzések felgyorsítják az anyagcserét, ráadásul elkerülhetjük, hogy a napközben váratlanul becsúszó teendők felborítsák az edzéstervünket, ráadásul a nyugodt alvás is sokkal esélyesebb, ha nem este állunk neki a pulzusszám növelésének. Ám ha valaki nem egy korán kelő típus és csak nyűg számára, hogy már hajnalban csörög az ébresztőóra, azzal csak árt a szervezetének.
Amit nem mondtak el Neked az életmódváltásról
Mindenki az életmódváltás pozitív hozadékait hangoztatja, azt viszont nem szokás reklámozni, ami nem kellemes, ami áldozattal és lemondással jár. A diéta egy valóságos aknamező. Miért is?
Hogyan uraljuk a vizsga előtti stresszt?
Vizsgázni mindig egy stresszes helyzetet jelent, ahol túlterheltnek érezzük magunkat, és csak a vizsga időpontjáig látunk. Hogyan tehetjük könnyebbé magunknak az efféle időszakokat?
A kiégés ismertető jelei
A burnout nemcsak a munkamániások iszonyatos betegsége, mindenkit fenyeget, aki a magánélete és munkája között nem találja meg a harmóniát. A kiégés gyógyítása nehezebb, mint a megelőzése.
Amikor a cselekvés gátja te vagy – önmagunk csapdájában
Mindannyian kerülünk olykor-olykor nehéz helyzetekbe. De ha magunkat sodorjuk bele folyton, akkor sokkal nehezebb kijönni belőle. Ez a helyzet akkor is, amikor valamit csupán azért nem teszünk meg, mert valami hatalmas visszahúzó erőt tapasztalunk, no de nem akárhonnan: saját magunkból.
Ugrókötelezés télen-nyáron
Hajlamosak vagyunk télen néhány plusz kilót felszedni, hiszen a vastag öltözék alatt úgysem látszik. A tavasz érkeztekor azonban fogjuk a fejünket, hogy a sztreccs trikók nem úgy állnak rajtunk, ahogy azt elképzeltük. Szerencsére télen is tehetünk valamit az ellen, hogy a tavasz beköszöntése ne csak aggódnivalót hozzon az életünkbe.
Motivációs tippek téli futáshoz
Mint sok minden másnak az életben, a futásnak is egyik legfőbb alapját képezi a motiváció. Sport nélkül nehezen létezik kiegyensúlyozott étrend is, mivel ez a kettő kéz a kézben jár. Télen még nehezebb elindulni, mert hideg van és sötét, ráadásul esik a hó. Hogyan lépjünk mégis ki az ajtón?
Alul motivált vagyok – mi a baj velem?
A motivációnk elvesztése könnyen depresszióba sodorhat minket. Hogy ezt a veszélyt elkerüljük, muszáj megtalálni az okainkat, és megváltoztatni azokat, vagy legalábbis tenni a változásért.
Motiváló tanácsok a jövő évre
Habár karácsonyig még majdnem egy teljes hónap áll előttünk, és az újév is még ugyanennyire van, nem nagyon tudjuk már takargatni szemeink elől azok eljövetelét. Annak ellenére, hogy akár minden napra is tekinthetünk új kezdetként, lehetőségként, sokan mégis úgy gondolják, csak az újév hozhat változhat. A következőkben néhány apró tippel szeretnénk segíteni olvasóinkat, hogy mivel dobják fel az olykor-olykor szürke felhőkkel borított napokat.
Egészséges a versenyszellem?
Napjaink teli vannak kihívásokkal, a legnagyobb feladatoknak pedig ezek abszolválása bizonyul. Amivel nincs is semmi gond, ha az emberben él egy minimális mennyiségű versenyszellem, ami akkor is hajtásra készteti, ha magától már feladná. De mennyi ez az egészséges mennyiség, és mikor lesz túl sok a kompetíció?
Mit is nevezünk EQ-nak?
Az EQ, vagyis érzelmi intelligencia az IQ későn felfedezett része. Általában, aki szuper intelligens, az az érzelmeit is helyén tudja kezelni. Hogyha egy ember felhalmozott lexikális tudással rendelkezik, viszont szociális kapcsolataiban nem korrekt, a konfliktusokat sem tudja jól kezelni, akkor kiegyensúlyozatlanná válik. A boldog élethez 20 százalék IQ és 80 százalék EQ szükséges.
Létezik őszi depresszió!
Beköszöntött az ősz. Itt a szeptember, elkezdődött az iskola, rövidültek a nappalok, lehullanak lassan a levelek, bizony egy nyár eltelt, az ősz már itt és mivel az idő repül, lassan beköszöntenek a fagyokkal a télies napok is. Néhányan ilyenkor hajlamosak belesüppedni egyfajta őszi depresszióba. A jelenség létezik, de hogyan tehetünk ellene?
Újratervezés
Az őszi időszak is lehet kedvcsináló, mind a sportban, mind a diétában, sosem késő belevágni abba a bizonyos újévi, vagy jövő nyári formába. S mégis, hogyan is kellene elkezdeni, vagy újrakezdeni a mozgást?
A „kapcsolat nélküli” kapcsolat
Vannak-e a szerelemnek fokozatai? Milyen az a vak szerelem? Mi okozza, hogy manapság a párkapcsolatban a felek nem akarnak elköteleződni és megállapodni? Létezik-e a barátság extrákkal? Mi történik manapság egy ismerkedéskor? Most kiderül!
5 tévhit az érzelmi intelligenciáról
Tudjuk, hogy mi az érzelmi intelligencia, vagy mégsem? Sokan a hiperérzékenységgel azonosítják, pedig erről szó sincs. Illetve azt gondoljuk, szoros összefüggésben van az IQ-val.. ez sem egészen így van. Nézzük, mi az igazság!
Hullafáradt gyerekek, kimerült szülők - tanév vége van
Már csak pár nap van vissza az iskolából, de még ezt a pár napot is túl kell élni valahogy. Témazáró dolgozatok, nagyfelelések, házi dolgozatok. De hogyan éljük túl az év végét?
Pillangó hadművelet 2.0.-2. Alapelvek és motivációk
Mit használok cukor helyett? Milyen ételeket imádtam? Fogok-e enni édességet? Hol vezetem majd a fogyásom alakulását? Mik a spéci trükkjeim, amelyek segítenek a falásrohamok ellen? Ma, ezek derülnek ki fogyókúrás naplómból.
Nincs kedvem dolgozni
Bizony van olyan, amikor nehezen találunk motivációt a munkához (vagy akár más cselekvéshez) s keressük a megoldást, hogy lelkesebben fogjunk neki az előttünk álló feladatoknak. Az biztos, hogy halogatni nem tanácsos: máskor sem lesz könnyebb megcsinálni. De mit tehetünk akkor, amikor egyszerűen tényleg nincs kedvünk dolgozni?
Közeleg a határidő – a halogatásról
A legtöbben beleesünk abba a hibába, hogy a ránk bízott feladatokat nem kezdjük el időben teljesíteni. Mindig fel lehet még takarítani, kimosni egy adagot, megnézni egy részt a sorozatból, vagy gyorsan bevásárolni, mielőtt hozzálátnánk ahhoz a bizonyos munkához. Hogyan védekezzünk a halogatás ellen? A cikkből kiderül.
Így tanulj meg főzni
Valamikor mindenki elkezdi: egészen kicsi korában, a nagymama mellett, vasárnaponként, vagy felnőtt korában szakácskönyvből. Egy biztos: a főzés elsajátítása mindenkinek hasznos és szükséges, de nem mindegy, hogyan lát neki.
Kifogás vagy motiváció? Melyiket választod?
Aggasztó adat: egyre kevesebb magyar sportol! Egy friss uniós felmérés szerint a magyarok több mint fele semmilyen sporttevékenységet sem folytat. A kutatás kitér arra is, hogy nemcsak Magyarországon, az unióban is kevesen mozognak: átlagosan 46 százalék a nem sportolók aránya. Vajon mi az oka ennek?
Nyelvtanulás, magolás nélkül
A nyelvtanulásról sokaknak még mindig a szavak magolása és a drága magánórák jutnak eszébe, pedig önmagunk is sokat fejlődhetünk, egy kis akarással és odafigyeléssel. Vigyázat, tuti tippek következnek!
Az egészségfejlesztő – életmód tanácsadásról
Mindenkivel megeshet, hogy úgy érzi, megrekedt az életben és nem tudja, merre is induljon tovább. Ilyenkor érdemes egészségfejlesztő – életmód tanácsadó szakemberhez fordulni. De mit is csinálunk pontosan?
Mitől lesznek sikeresek újévi fogadalmaink?
Holnaptól. Hétfőtől. Januártól. Január elsejétől. Ismerősen hangzik? Vajon hányan fogadjuk meg szilveszter éjjel pezsgővel a kezünkben, hogy jövőre lefogyunk, nem dohányzunk, kevesebb édességet eszünk, elkezdünk sportolni. De most tényleg sikerül! Elhatároztuk, megfogadtuk, koccintottunk rá. De vajon ennyi elég a sikerhez? Egy elhatározás?
Menjek / maradjak
A kivándorolt vagy éppen külföldről hazatért, „új mobilitást” képviselő magyarokról szóló dokumentumfilm-sorozat legújabb epizódját, az Édes Otthont nemrég mutatták be a 14. Verzió Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválon.
Motiváció a mozgáshoz
Manapság egyre több helyen látni, hogy a mozgás az emberek nagy hányadát érdekli, de mi a kiváltó ok? Túlontúl sokat olvashatjuk talán az ezekkel kapcsolatos cikkeket, megnyilvánulásokat a közösségi médiában? Vajon régen is ennyi „Gyurma Gyuri és Iron Lady” volt, csak kevesebb figyelmet kaptak?
Életmódváltás újratöltve
Szerezzük vissza a motivációt - avagy ha ezen a nyáron nem a bikini nyert, hanem a strandkendő, mert a diéta nehéznek bizonyult, akkor hogyan tovább...?
5 mód, hogy motiváltak maradjunk
A motiváció tulajdonképpen arra vonatkozik, hogy miért is csináljuk azt, amit csinálunk? Van egy kérdés, amit időnként érdemes feltennünk magunknak: „Mi ad értelmet, jelentést az életemnek?”
Legyünk szuperjól akár két hét alatt!
A zöldségek és gyümölcsök az egészséges étrend nélkülözhetetlen részét képezik. Szerencsére az előnyeik nem csak a fizikai egészségünkhöz köthetőek. Egy új kutatás szerint, ha többet fogyasztunk belőlük, 2 hét alatt a pszichológiai jólétünk is javulásnak indul.
Egyszerű módszer fittséged utánkövetésére
Minden ember életében eljön legalább egyszer az a pillanat – de legtöbbünk esetében ez a szám egynél nagyobb -, amikor elhatározza magát, hogy igen, rendszeresen fogok sportolni. Mégis sokszor túl gyorsan elengedjük a fonalat. Hogyan könnyíthetünk ezen?
Edzés egyedül
Edzésnaplóm legújabb részében az önállósodásról lesz szó. Rászántam magam, hogy egyedül is elkezdjek edzeni. Számomra ennek nagy jelentősége van, komoly lépcsőfoknak tekintem, hogy saját motivációmból, és nem a megbeszélt időpont miatt vagyok ott a teremben.
A boldog emberek 8 közös tulajdonsága
Mindenki boldog szeretne lenni, ezért az elmúlt évek során a tudományos kutatások is nagyobb hangsúlyt fektettek erre a témára. De vajon mi teszi boldoggá a legtöbb embert?
30 napos szeretetkihívás
Muszáj tennünk az előrelépésért, különben évekre ugyanabban a környezetben ragadunk, ami nem mozdítja elő a növekedésünket. Évtizedek telhetnek el, mire rájövünk, hogy a fiatalkori önmagunkhoz képest szinte semmit nem léptünk előre.
Hogyan ismerjük fel egyéni céljainkat?
Mi emberek rendszerint valamilyen cél eléréséért küzdünk. Ahelyett, hogy felismernénk, nemcsak a cél elérése a lényeg, hanem maga a folyamat, az út, ahogy oda eljutunk. Vannak viszont olyan társaink, akik szeretnének látni, tenni valamit, de nem találják mi is az, amit igazán odaadóan, szeretettel telten tudnának tenni.
Nyugodtan beszélhetünk magunkban!
Szokták mondani, hogy aki magában vagy magához beszél, nem normális. Vajon tényleg így van? Miért él bennünk ez a feltételezés? Pedig egyes tudományágak szerint ha valaki magában beszél, az a pszichológiai egészség jele.
Mindennapi apró boldogságforrásaink
Amikor valahol szóba kerül a boldogság szó, a legtöbben azonnal valamilyen idealizált, problémáktól mentes csodavilágot vizualizálnak lelki szemeik előtt. Ha reálisan belegondolunk, akkor tudjuk, hogy földi életünk során ez a fajta boldogság valószínűleg sosem jön el, és a fogalmat másképp kell értelmeznünk.
Végeztek az első Junior Sikerakadémiások
Mindenki tudja, hogy gyermekkorban lehet a legjobban megalapozni a sikeres és boldog életet. Szabó Péter motivációs előadó és csapata ezért hozta létre a Junior Sikerakadémiát, amelynek mintaprojektjében most először végeztek a fiatalok.
Többet eszünk az okostelefonok miatt?
Az internet, az okostelefonok növelhetik az agy impulzusigényét, és használatuk révén gyakran kap üzenetet a jutalomközpont. Szinte ugyanez történik evéskor, a finomságok fogyasztásakor is – a két terület összefüggése pedig elgondolkodtató.
Diéta: minden kezdet nehéz
Ha nehezen veszed a diéta első napjait, heteit, akkor ne lepődj meg - ez bizony kritikus időszak. De adjon erőt, hogy ha a kezdeteket átvészeled, akkor belerázódsz, és később már sokkal könnyebb lesz!
Elismerés a munkában
Sokaknak fontos, hogy a családjuk körében megbecsüljék, másoknak az számít, ha a barátaik, szerelmük elismerését ki tudják vívni. Ami viszont biztos, hogy mindenkinek kulcsfontosságú a hétköznapok során, az az, hogy a munkájukban elismeréshez jussanak.
Kardiót vagy súlyzókat válasszunk, ha fogyni szeretnénk?
Évtizedek óta ismert az a hagyományos felfogás, miszerint a kardió edzés a legjobb, ha fogyni szeretnénk. Közben megismerkedhettünk a súlyzós edzésformával is. De vajon melyik a hatékonyabb?
Motivációs jutalmazó rendszer a gyakorlatban
Bizonyára sok szülő számára okoz fejtörést, hogy miként tudja motiválni a gyermekeit egy olyan világban, ahol bármi elérhető. A szakértők azt javasolják, hogy büntetés helyett pozitív jutalmazással próbáljuk ezt elérni csemetéinknél. Az úgyevezett smiley-s rendszerrel sikerült mindezt megvalósítanunk – íme a hosszú távú tapasztalatok!
Gyerekek a siker és a motiváció útján
Szabó Péter, Magyarország legnépszerűbb motivációs előadója hívta életre hazánk első sikerakadémiáját. A cél az, hogy a felsős, valamint középiskolás gyerekek megszeressék és megismerjék önmagukat, tudatosabbá és optimistábbá váljanak és ezzel elinduljanak egy boldogabb élet felé.
Hogyan éljük túl az éjszakai műszakot?
Valószínűleg egyikünknek sincs szüksége arra, hogy bemutassák neki az éjszakai műszak jellegzetességeit. Még ha nem is tapasztaltuk, hatásait láttuk családtagjainkon, barátainkon, hallottuk ismerőseink elbeszéléseiből. Nagyon nehéz egész éjszaka ébren maradni – de ami még nehezebb, hogy ehhez még egészséges életmódot is társítsunk.
Az edzés mellett fontos a pihenés
Mi az, amit a legtöbben elfelejtenek azok közül, akik rendszeres testmozgást végeznek, akár rövid, akár hosszabb ideje? Igen, nem más, mint a pihenés különböző formái. Pedig a testnek erre is szüksége van, és az egyensúlyi állapot eléréséhez bizony ez is hozzátartozik.
Az optimizmus tanulható!
Észre sem vesszük, mennyi negatív mondat épült be a személyes szótárunkba, valamint hogy mennyi destruktív megfogalmazással találkozunk nap mint nap. Ne becsüljük alá ezek jelentőségét, inkább teremtsünk magunk köré pozitív, optimista környezetet! Megváltozhat tőle az életünk. Íme néhány ötlet, hogy hogyan csináljuk!
Az álmodozás az élet megrontója?
Az egyik szemlélet szerint álmodozni felesleges, mert csak nehezítjük az életünkkel azzal, hogy nem a realitás talaján mozgunk. Sőt, egyes nézetek szerint gátolhat bennünket az eredmények elérésében. Mások viszont úgy vélik, enélkül élni sem érdemes, hiszen az álmaink képezik minden motivációnk alapját. Kinek van igaza?
Ha semmibe veszed saját magad, másoktól se várd az ellenkezőjét
Problémáink sokasága fakad az önbecsülés hiányából. Bagdi Bella személyiségfejlesztő tréner eseménye segíthet abban, hogy értékelni tudd önmagad!
Egészséges táplálkozás: csak örömmel megy
Olvashatunk bármennyit az egészséges táplálkozásról, és megpróbálhatnak minket rábeszélni az életmódváltásra, de ha nem leljük meg benne a saját örömünket, akkor minden hiába. Önsanyargatás helyett lássuk és keressük meg a kellemes oldalát a dolognak!
Sétálj az egészségedért!
A séta egyszerű, nem kerül semmibe, és az egyik legkönnyebb mód, hogy aktívak maradjunk, fogyjunk, és egészségesebbek legyünk.
Smiley jutalmazó rendszer gyerekeknek
Minden szülő tapasztalhatta már, hogy a gyerekeket nem is olyan könnyű motiválni, valamint jutalmazni. De még ez is egyszerűbb, mint bármilyen módon határozott, de kedves módszerrel kifejezni a nemtetszésünket. A modern nevelési irányzatok jogosan elutasítják a büntetést, ami megalázó és lélekölő lehet. Mutatunk helyette egy kedves és egyszerű rendszert!
Az igaz barátság jelei
Az egészséges élethez az igaz emberi kapcsolatok, a barátságok is hozzátartoznak. Ahogy haladunk előre az életutunkon, sok emberrel találkozunk, közülük azonban csak néhányan válnak igaz barátainkká. Van néhány jel, amelyek félreérthetetlenül megkülönböztetik az igaz barátságot más kapcsolatoktól.
Valódi motivációk szükségesek a sikeres diétához
Kevés elhízott ember érzi jól magát a bőrében, és a legtöbbjük fejében néha halkan, néha pedig hangosan, de megfordul, hogy talán jó lenne lefogyni. Akkor vajon mi az oka annak, hogy ez viszonylag keveseknek sikerül? A kulcs a komoly elhatározásban és a megfelelő motivációkban rejlik.
Reggeli edzés? Könnyű mondani! De hogyan vidd véghez?
Terveztél egy kis edzést estére, de valami közbejött - egy randi vagy egy határidős munka, és ott mintha elszaladt volna előled a napi mozgás. Ha folyton ez történik veled, egyetlen logikus megoldás létezik: tedd át az edzést reggelre! De hogyan?
Tanulásteszten jártunk a gyerekkel
Küzdünk a gyerekkel az iskolában, nehézkesen megy a tanulás. Akármennyit is gondolkodtunk, nem tudtuk megállapítani, mi lehet a valódi probléma. Magasak az elvárásaink? A gyermek nem kompatibilis az iskolarendszerrel? Indokolják-e a képességei a megélt gondokat? Megpróbáltunk utánajárni a Pedagógiai Szakszolgálat segítségével. "Élménybeszámoló".
Év végi hajrá az iskolákban
Hamarosan itt a tanév vége, körülbelül egy hónap van a nyári szünetig, és még kevesebb az osztályozó értekezletekig. A gyerekek igencsak leterheltek. Felmerül bennünk ilyenkor a kérdés: mi múlik ezen? Az iskola az előrejutás kulcsa?
Megújulás, nemcsak tavasszal
A megújulás fontosságát lépten-nyomon hangsúlyozzák, nemcsak a párkapcsolatban, de az élet más területein is érdemes kilépni az állóvízből, és fejlődni. A kiégés intenzív módon ront az életminőségen, ezáltal akadálya a boldogságnak.
Konfliktus a félévi bizonyítvány miatt - megéri?
Kiosztották a félévi bizonyítványokat. Ha jól sikerült, akkor felmerül a kérdés: mit kellett ezért megtennie a gyereknek és a szülőnek? Ha pedig rosszul, akkor az, hogy vajon megéri emiatt konfliktusba keveredni a gyermekünkkel?
A fogadalmakon túl
A „holnaptól változtatok” mondat a legtöbb embernél visszajáró vendég, amely nagy elhatározással fogalmazódik meg, de legtöbbször hamar kipukkad, mint egy lufi.
Fogadalmak helyett inkább tervezzünk!
Igazán kész vagy rá?
Sok hobbifutónál jön el az nap, amikor úgy dönt, magasabbra emeli a lécet. Verseny-, és rekordhajhászás – csak óvatosan velük.
Tele vannak az edzőtermek az első negyedévben
Mindenki megújult lelkesedéssel áll az újév előtt, és tele vagyunk fogadalmakkal. A tapasztalatok szerint az első negyedévben tele vannak az edzőtermek az új, most még lelkes sportolni vágyókkal, tavaszra azonban a legtöbbek lendülete csökken, és csak azok maradnak, akik komolyan gondolják az életmódváltást.
Elfáradunk évvégére
Ön is számolja már a napokat a karácsonyi szabadságig, és alig várja, hogy pihenhessen egy kicsit? Úgy érzi, tartalékolnia kell az erejét, hogy kitartson az év utolsó napjaira? Nos, mindez nem meglepő, pedig ez az állapot egy egyszerű pszichológiai tényező eredménye.
Hatékony irányítás- Az irányítás megosztása
A szervezetirányítás hatékonyságának szempontjai régóta központi témája a szociológiának és a pszichológiának is. Jelentős változások történtek abban, hogy milyen motivációs rendszerek segítségével igyekeznek optimalizálni az eredményességet.
Mi motivál minket a munkában?
A humánerőforrás menedzsment területén fontos kérdés a szakértők számára, hogy milyen tényezők határozzák meg a munkakedvet és a teljesítményt. Ugyanakkor ez a téma a személyes pályafutás kapcsán is tisztázandó, önismereti kérdés.
Siker: a hegy és az arra felvezető út
Nem minden siker címlap sztori, vannak teljesen hétköznapi sikerek is, és több a hasonlóság közöttük, mint azt gondolnánk.