Tüntessük el a szem alatti táskákat, karikákat!
Duzzadt szem, álmos arc, szem alatti táskák és karikák, fáradt fakó bőr netán pattanások - amikor ezek köszönnek vissza a tükörből, máris azon gondolkodunk mivel tudnánk mindezt eltüntetni. A vastag sminken túl is van élet és megoldás, mutatjuk!
Ha a szünet után nehezen megy a korai kelés…
A kevésbé megfeszített nyári időszak, a vakáció és a nyaralások után valószínűleg sokaknak nehezére esett hosszú idő után először újra korán kelni. Akinek gyermeke van, tudja, hogy sajnos visszaállni a korai kelésre és korábbi esti lefekvésre nem könnyű feladat, sok esetben hetekbe is telhet.
Alvásminták és egyebek megváltozása az alkohol megvonása után
Az alkoholfogyasztás hirtelen abbahagyásának hatása a hangulatban és az érzelmi állapotban is megmutatkozik. Nem ritka, hogy az absztinencia korai szakaszában az emberek hangulatingadozásokat és fokozott szorongásszintet tapasztalnak.
Létezik-e tudatos álmodás?
Minden ember álmodik, méghozzá az emberek többsége éjjel teszi ezt, ezért igen nagy jelentősége van az alvásnak az életünkben. Életünk során körülbelül 25 évet töltünk pihenéssel, amelynek jelentős részét álmok teszik ki, vagyis a két terület összekapcsolódik. Tudatosítani a képzeletbeli vágyak fontosságát és a tudatos álmodás segítségével megérteni, hogy mi zajlik bennünk fontos területe az életünknek, de mégis nehéz elérni.
Szezonális depresszió nyáron
Hiába van nyár, lehangoltnak, motiválatlannak és kialvatlannak érzed magadat? Lehetséges, hogy te is azon kevés emberek egyike vagy, akit nem a hideg évszakban, hanem a napos hónapok egyikében ér utol a szezonális depresszió! Ennek tüneteiről és okairól olvashatsz most.
Együtt alvás a házikedvenccel pro és kontra
Egyre elterjedtebb napjainkban, hogy az emberek a házi állatokat családtagként kezelik olyannyira, hogy még az ágyukba is beengedik őket és együtt alszanak. Van, akinek ez természetes, mások számára megdöbbentő. Vajon okozhat-e higiéniai problémákat együtt aludni a kisállatainkkal? Erre kerestünk ma választ.
Hűsítő tippek alváshoz – itt a kánikula!
Bizony el sem merem mondani hány fokos napi hőmérsékleteket mutatnak az időjárásjelző oldalak a hétre, de azt elárulom, hogy jó lesz megjegyezni, hogy mit tehetünk a kánikula elviselhetőbbé tételéért, például este, amikor aludni szeretnénk.
Holdállások hatása szervezetünkre
Mindig is érdekelte az embereket, hogy a bolygók milyen hatással vannak életünkre és szervezetünkre. Ide tartozik a Hold, ami bármily furcsán hangzik, mégis nagy befolyással van a mindennapjainkra.
Ezért jó a délutáni szieszta
Azt eddig is tudtuk, hogy a délutáni alvás, szieszta: kifejezetten jót tehet az egészségnek, de ezt most már a tudomány is alátámasztja. szakemberek szerint elég hetente egy-két alkalommal szunyókálni délután, hogy csökkentsük a szívroham és a stroke rizikóját.
Mindfulness tecnikák a függőségek leszokására
A tudatossági technikák alkalmazása hatékony módja a sóvárgás leküzdésének. Ha a jelen pillanatra koncentrálsz és ítélkezés nélkül elfogadod azt, csökkentheted a hatalmat, amelyet ezek a késztetések gyakorolnak rád.
Túlsúlyos gyerekek
Gyakran olvasni szomorú statisztikákról, mely szerint az elhízás mértéke Magyarországon a felnőtt lakosság körében 30 százalék, a túlsúlyosak aránya pedig ennél is több. S ami még döbbenetesebb, hogy gyermekkorban az esetek kevés százalékában áll csak valamilyen betegség az elhízás hátterében, sokkal inkább az életmód az, ami ezért az aggasztó állapotért felelős.
Mentális Egészség Hónap
A mentális egészség hónap egy jó alkalom arra, hogy felhívjuk a figyelmet a mentális egészség fontosságára. Szeretném bemutatni az önsegítés és az „én idő” jelentőségét, illetve azt, hogy oda kell figyelni a minket körülvevő embertársaink mentális jóllétére is.
Alvás a gyerekkel – együtt vagy külön?
Együtt vagy külön aludjunk? Legyen-e külön szobája a gyereknek? Gyermeket nevelő szülők körében ez az egyik legmegosztóbb kérdés. Két határozottan elkülönülő tábor áll egymással szemben.
A többműszakos munkarend hatásai az egészségre
Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.
Éjszakai agymosás
Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.
Illóolajak, amiket otthon tartok
Régóta tudjuk, hogy a növények és a gyógynövények komoly hatással vannak az életünkre és egészségünkre. Vannak olyanok, amiket illóolajként érdemes otthonunkban tartani.
Okok amiért sírsz álmodban
Ha gyakran sírsz álmodban, és ez már hatással van a mindennapi életedre is, akkor azt tanácsoljuk, hogy fordulj orvoshoz vagy mentálhigiénés szakemberhez. Ők segíthetnek azonosítani a kiváltó okot, és kezelési lehetőségeket kínálhatnak az alvás és az általános közérzet javítására.
A jelei annak, hogy túl sokat iszol
A túlzásba vitt ivás számos problémához vezethet, fokozza a szív- és érrendszeri betegségek, a máj- és hasnyálmirigy-betegségek, bizonyos daganatok és a balesetek valószínűségét is. Rövid távon emésztési, koordinációs, látás- és koncentrációzavarral járhat, hosszú távon rontja az alvásminőséget, a memóriát, befolyásolja a libidót, gyengíti az immunrendszert.
Mi a jó alvás titka?
Mi a jó alvás titka? Az ideális hőmérséklet, a megfelelő matrac, egy kényelmes póz, esetleg más körülmények?
Miért fontos az alvás gyerekeknek?
Miért fontos a jó alvás a gyerekeknek? Vajon mennyit alszik egy 2, 3 vagy 5 éves gyerek? Mennyit kell aludniuk később? Ezekre keressük a választ mai cikkünkben!
Mi okozza a foltokat az ágyneműn? Mit tehetünk ellene?
Lássuk be, mindenki találkozott már azzal a problémával, vagy legalábbis az, aki húzott már át egyneműt, hogy a fehér ágyneműn elkezdtek megjelenni sárgás barna foltok. De vajon tudjuk az okát és, hogy mit tegyünk annak érdekében, hogy tisztán tartsuk a fekhelyünket?
Hogyan űzzük el a rossz álmokat?
Már régóta nagy népszerűségnek örvendenek az álomfogók. A legtöbb házban megtalálható, de nem is sejtjük, hogy a dekoráció funkció mellett, mást is rejt ez a kis tárgy. Tehát ismerjük meg az eredeti funkcióját!
Magas pulzus csökkentése otthon: 6 egyszerű módszer, ami segíthet
Magas pulzust rossz szokások és betegségek is okozhatnak. Felnőttek esetében a normális nyugalmi pulzusszám 60 és 100 ütés/perc között mozog. Bár a pulzusszám egyénenként, bizonyos értékek felett és alatt veszélyes lehet.
A sportsérülések leggyakoribb okai
Aki sportol, tisztában van a sérülések kockázatával, legyen valaki hobbi-, vagy élsportoló. A sérülés a sportélet velejárója, azonban sok olyan húzódás, fájdalom van, mely kiküszöbölhető.
A kiégés leggyakoribb jelei
A burnout (kiégés) szindrómát először Freudenberger írta le 1974-ben. Krónikus, emocionális megterhelés és stressz kapcsán fellépő fizikai, illetve mentális kimerülést értünk alatta. Együtt jár a reménytelenség és az inkompetencia érzésével, a célok és ideálok elvesztésével; valamint a saját személyre, a munkára, illetve másokra vonatkozó negatív attitűdök jelenlétével.
Színes zajok, amik segítenek aludni vagy koncentrálni
Sok ember alszik el nehezen vagy éppen koncentrál nehezen a munkájára, ezt pedig elég sokféle dolog okozhatja. Felgyorsult világ, ember, ember hátán, autók, betegségek, fülcsengés, bármi zavaró lehet, de van egy módszer, ami segíthet nekünk ellazulni, összpontosítani, ez pedig a színes zajok használata.
Közeledik az ősz – lassíts Te is egy kicsit!
Az évszakok váltakozása mindig frissítő számomra. Az ősz közeledtével érzem, mennyire csodálatos is az. Csodálatosak a késő nyári fények, és ahogy valóban beköszönt, minden évben meglepődöm, milyen meglepetéseket tartogat.
Pacsirták és baglyok, avagy eltérő bioritmus a párkapcsolatban
Min szokott egy pár általában összeveszni? Nem csukja le a vécé fedelét! Ledobja a szennyes-tartó mellé a zokniját! Nem csavarja vissza a kupakot a fogkrémes tubusra! Eléggé triviálisnak tűnő apróságok, mégis, szinte válóokká fajulhatnak. Az viszont tényleg eléggé meg tudja pecsételni egy párkapcsolat sorsát, ha annyira más a két fél bioritmusa, hogy abból sorozatos konfliktusok támadnak.
Dolgok, amiket rosszul tudtál az alvásról
Az alvás olyasmi, amiről mindenki tudni vél egy csomó dolgot, de ennek legalább a fele tévhit. Összeszedtünk pár érdekes tényt arról, amivel életünk harmadát töltjük.
Az alvásmegvonás hatásai
A hosszú ideig fennálló alváshiány komoly egészségügyi problémákat okozhat. Bár nem egyértelmű, hogy az emberek mennyi ideig tudnak alvás nélkül életben maradni, a Guinness Rekordok Könyve szerint a leghosszabb ébren töltött idő 11 nap és 25 perc. Az alváshiány következményei azonban sokkal hamarabb jelentkeznek.
Miért alszunk rosszul az alkoholtól?
Aki feküdt már le valaha ittasan, tudja, hogy az alkoholfogyasztás egyáltalán nem kedvez az alvásnak. Bár az alkohol az elalvást megkönnyítheti, mégsem telik kellemesen az éjszaka, ha az ember ivás után kerül ágyba.
Ha ezt csinálod, nem zsírból fogysz, hanem izomból
Ugyanis, ha nem okosan csinálod, csupán ez ideig lesz sikerélményed, ráadásul nem is valódi felesleget, hanem izmot veszítesz majd el.
Ezért ne menj aludni éhesen!
Olykor előfordul, hogy éhes lesz az ember lefekvés előtt. Gyakran eshet meg mindenkivel az, hogy éhesen indul aludni, azonban ez szakemberek szerint több okból sem szerencsés!
Okosórák szerepe a sportban és azon túl
Az okosórák piacra kerülésük óta egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert. Ezek az okos kütyük remek kiegészítői sportolásnak, fizikai tevékenységeknek és egy sok más egyéb dologban is hasznosak és praktikusak. Vajon mit tudnak az okosórák?
Miért hízok, ha nem eszek sokat?
Látni azt, hogy hogyan jönnek fel a plusz kilók a hasadra, sohasem valami szívderítő látvány. De még inkább frusztráló az, ha nem tudod, hogy miért is hízol valójában, főleg ha nem is eszel sokat.
Ezek az ételek nem hagynak aludni!
Ha este nem tudunk elaludni, csak forgolódunk az ágyunkban, akkor talán az este elfogyasztott ételek is állhatnak az alvászavar hátterében. Mit is jelent ez pontosan?
Egyszerű szokások, amelyek boldogabbá tesznek
A rohanó hétköznapok során gondolsz-e arra, milyen apróságok tesznek boldogabbá? A sok-sok megoldandó feladat mellett szakítasz rá időt, hogy átgondold, mi az, amiért hálás lehetsz, és esetleg apró szokásokat vezess be magad vagy a családod számára, amelyek nap mint nap boldogabbá tehetnek? Ebben a cikkünkben adunk néhány ötletet.
Miért hízunk nagyobb eséllyel, ha keveset alszunk?
Az az igazság, hogy ha keveset alszol, az valóban befolyásolja a testsúlyodat, mégpedig úgy, hogy a mérleget nem a kívánt irányba dönti.
Miért nem emlékszünk az álmainkra?
Vannak, akik szinte mindig fel tudják idézni az álmaikat, egyesek pedig csak nagyon ritkán. Mutatjuk, miért.
Miért jár a korral a koránkelés?
Irónikus, hogy amikor már ráérnénk aludni, a szervezetünk egyszerűen nem erre vágyik és korán felébredünk. De vajon miért kelünk egyre korábban, ahogy idősödünk?
Az alvászavar ilyen betegségeket jelezhet
Átlagosan 7-9 óra éjszakai alvásra van szüksége a felnőtteknek ahhoz, hogy kipihent állapotban kezdhessék a napot, és a szervezetük is egyensúlyban maradjon. Sokan küzdenek azonban alvási nehézségekkel, és jó páran tapasztalatból ismerik az elégtelen alvás kellemetlen következményeit. Vajon mi okozza, hogy nem jön álom a szemünkre?
Miért fontos a gyerekeknek az ebéd utáni alvás?
A délutáni alvás különösen gyermekkorban nagyon fontos. Helytelen az a szülői hozzáállás, hogy „ha nem alszik délután, majd jobban alszik éjjel”, ellenkezőleg, a rendszeres, kiegyensúlyozott délutáni alvás hozzájárul a minőségi éjszakai alváshoz.
Az álmatlanság okai, tünetei és kezelése
Alvással töltjük napunk egyharmadát, ez nélkülözhetetlen az egészségünkhöz, jó közérzetünkhöz, az insomnia (álmatlanság) egy tartós alvási probléma, mely kihat a mindennapokra.
Ez a melatoninhiány egyértelmű tünete
Létfontosságú a normális biológiai ritmus fenntartásához? Milyen tüneteket okoz a hiánya és hogyan pótolhatjuk? Mutatjuk!
Az agyi folyamat, ami miatt túlérzékeny lesz az ember a kialvatlanságtól
Ahogy azt több kutatás és statisztikai adatok is kimutatták, a tavaszi óraátállítás jobban megviseli a szervezetet, mint az őszi módosítás, bár mindkét esetben problémákat okozhat a test cirkadián ritmusára negatívan ható változás.
Tippek a helyes elalvás előtti rutinhoz felnőtteknek
Sokan érzik azt, hogy este nehéz elaludni, valamiért nem komfortos az ágy, nem tudnak ellazulni, cikáznak a gondolatok. Van pár tippünk, amivel ezt könnyebbé tehetjük.
Tavaszi fáradtság? Mutatjuk a megoldást
Nem csak télen, de tavasszal is készülnünk kell az évszakkal járó fáradtságra. Mutatjuk, hogyan kerülhetjük el.
A kevés alvás súlyos következménye
Az alváshiány az egyik legsúlyosabb egészségügyi probléma napjainkban: bármennyire is úgy gondoljuk, hogy a fáradtságon kívül nem lesz következménye, hosszú távon növeli a krónikus betegségek kockázatát.
A melatonin lehetséges mellékhatásai
Az alvási gondokkal küzdők közül nagyon sokan keresik az alternatív megoldásokat problémáik enyhítésére, és ezek közé tartozik a melatonin szedése is. Ennek azonban mellékhatásai is lehetnek.
Mit tegyünk a tavaszi fáradtság ellen?
A tél az utolsókat rúgja, és legtöbben alig várjuk, hogy beköszöntsön tartósan a tavasz. Az évszakváltás, nem beszélve a hőmérséklet ingadozásról azonban megviselheti a szervezetünket. Forgolódunk az ágyban, nem bírunk elaludni, és minél inkább ezt érezzük, annál idegesebbek leszünk. Majd reggel fáradtan ébredünk, fáj a fejünk, és már rosszul is indul a napunk.
Hogyan feküdjünk, hogy jól aludjunk?
Az alvásnak kiemelten fontos szerepe van életünkben, hiszen ha nem tudunk pihenni, annak komoly egészségügyi következményei vannak és hosszú távon igen veszélyes lehet. Mai cikkünkben összeszedtük, milyen pózban ajánlott piheni és hogyan lehet pihentető az alvásunk.
Miért alszunk el nehezen?
Több oka is lehet annak, ha nehezen alszunk el éjszaka, ráadásul ez egy öngerjesztő folyamat.
Praktikák horkolás ellen
Nem tehetünk róla, hiszen nem vesszük észre, mivel alvás közben történik, mégis kellemetlen, mi az? Nos a horkolás, mely gyakori jelenség, a népesség 10-20 százaléka horkol.
Javaslatok, amelyek átsegíthetnek egy depresszív napon
Ha depresszióval küzdesz, vagy éppen egy hosszabb negatív időszakon mész keresztül, tisztában vagy vele, hogy vannak napok, amikor nincs energiád. Néha azok a dolgok segítenek jobban érezni magadat, amelyeket a legnehezebb megtenni ezeken a napokon.
A sajt bőrre, hajra és egészségre gyakorolt jótékony hatása
A sajt nagyon gazdag kalciumban, amely erősebbé teszi a fogakat. A sajtnak alacsony a laktóztartalma, ami károsítja a fogakat. Fogyasszon az étkezések között egy falat sajtot, így megakadályozhatja a fogszuvasodás kialakulását.
Túlsúlyosak lesznek-e a keveset alvó tinédzserek?
Szülőként a legtöbben aggódunk gyermekeink alvási szokásai miatt. A legújabb kutatások azt is alátámasztják, hogy a tinédzserek nem megfelelő alvási mintázata akár elhízáshoz is vezethet.
Elhízott, túlsúlyos kamaszok
A Semmelweis Egyetem kutatása szerint az elmúlt tíz évben ötszörösére nőtt a korosztályban a kövérek aránya Magyarországon.
Miért beszélünk álmunkban?
A vicces sztorik, filmek alapeleme az, amikor valakiből álmában szedünk ki információkat, mert horkolás helyett inkább beszél, persze ő erről mit sem tud. Az alvó emberrel való kommunikáció egy valós dolog, de azért nem teljesen így működik. Lássuk, miről is van szó.
Ez történik a testeddel, ha közvetlen lefekvés előtt vacsorázol
Nagyon sokáig tartotta magát az az elképzelés, hogy este hat után már nem érdemes enni annak, aki fogyni szeretne, vagy legalább megtartani a súlyát – ez ugyan így ebben a formában nem igaz, de a késő esti evésnek és nassolásnak tényleg lehetnek negatív következményei.
Az altató veszélyes hatásai
Sokan szednek altatókat és álmatlanság elleni szereket, mert az alváshiány jelentősen kihat másnapi teljesítményünkre, befolyásolja közérzetünket, kapcsolatainkat. Ezeknek a gyógyszereknek azonban veszélyesebb mellékhatásaik lehetnek, mint gondolnánk.
Immunerősítés ősszel
Az immunerősítés az év minden szakában fontos, ám ősszel érdemes külön hangsúlyt fektetnünk rá.
Természetes alvássegítők
Előfordul, hogy minden ok nélkül is rosszul alszunk olykor, azonban természetes módon is segíthetjük szervezetünket a megfelelő pihenésben.
A meditáció számtalan jótékony hatása
Aki meditál, az elméjét edzi. Mint a testnek a sport. A befelé fordulásról szól, a gondolatok megfigyeléséről, a jelen pillanatban való létezésről és még sok másról is, s mindehhez nincs szükség másra, csak egy kis csendre, nyugalomra és motivációra.
Hasznos tippek álmatlanság ellen
A kialvatlanság nemcsak fáradtságot okoz, hanem számos kognitív, érzelmi és egészségügyi rendellenességgel is összefüggésbe hozható, köztük a rossz koncentrációs képességgel, a szorongással, depresszióval, elhízással, magas vérnyomással, szívbetegséggel, cukorbetegséggel, valamint a memória és az immunrendszer elégtelen működésével. Ezek a tippek segíthetnek!
Korunk új szupermolekulája: a GABA (gamma-amino-vajsav)
Hazánkban is mélyreható kutatások folynak egy nem túl rég felfedezett molekulával, a gamma-amino-vajsavval (GABA, gamma-aminobutyric acid) kapcsolatosan. E főként csírázáskor képződő vegyületnek egyre komolyabb szakmai jelentősége van.
Nyugtató ételek stresszes időszakokra
Ha süt a nap, általában jobb a kedvünk, és kevesebbet is idegeskedünk. De nyár ide vagy oda, még ekkor is akadnak olyan időszakok, amelyek kicsit feszültebbek, stresszesebbek. A rendszeres mozgás mellett néhány finomság is segíthet megnyugtatni magunkat.
Tombol az allergiaszezon, segítség!
Az allergia nem kímél senkit, kétféle ember van, aki már allergiás és aki majd lesz. Sajnos évről évre egyre többen és többen esnek áldozatául a pollenszezon kellemetlen hatásainak.
Az alvajárás okai és kezelése
Minden tizedik gyermeket és minden ötvenedik felnőttet érint az alvajárás. Mutatjuk, mik állnak a jelenség mögött.
Mindennap egy kanálnyi mákolaj az egészséges csontokért
A mákolajat hidegsajtolással nyerik ki a mákszemekből, így a készítése minden vegyi eljárástól mentesül, és még tartósítószerek sem kellenek hozzá. Ma már szakorvosok is javasolják a mákolajat, mivel rendszeres fogyasztásával megelőzhető a csontritkulás, illetve a már kialakult betegségfolyamat jelentős mértékben csökkenthető.
Lehetséges megoldások kóros álmatlanság ellen
Sokaknak ismerős lehet az az éjszakai állapot, amikor alvás helyett csak forgolódik és bámulja a plafont. Az alvászavar egyik leggyakrabban előforduló fajtája az inszomnia, vagy más néven álmatlanság. Ez az elégtelen alvás a felnőtt lakosság egynegyed részét érintette már alkalmanként, 10 százalékánál pedig folyamatos, súlyos inszomnia áll fenn, mely kezelést igényel.
Mire jó a citromfű?
Létezik olyan gyógynövény, amely nyugtat, emésztési panaszokat enyhít, herpesz kezelésére is jó, ráadásul itthon is megterem? Ez a csodanövény nem más, mint az orvosi citromfű.
Milyen egy pihentető hálószoba?
A tökéletes, pihentető hálószoba rendkívül fontos, hogy rohanó világunkban valahol ki tudjuk pihenni a napi hajtást. Az alvás pedig az egyik legfontosabb dolog a feltöltődésünkben. Melyek azok a szempontok, melyek alapján berendezhetjük a saját kis hálókuckónkat, nyugalmunk szigetét.
Mennyire káros a folyamatos képernyőnézés?
Görgeted a Facebookot, az Instát. Nézed a TV-t, a Netflixet. Olvasol a laptopodon. Nagy biztonsággal jelenthetjük ki, hogy rengeteg időt töltünk képernyők bámulásával, ami egyértelműen nem tesz jót szemünk egészségének. De miért is és mivel is érdemes tisztában lenni?
Csak ne lennék állandóan fáradt…
Bizony nem épp a komfortzónánkon belül vannak, azok a munkanapok, amikor a krónikus kimerültséggel kell megküzdenünk, főleg délután. Hiába alszunk eleget, mégis nehezen kelünk fel reggel, ólomszerű fáradtság kerít hatalmába, nem érzünk magunkban erőt a napindításhoz. Miért történik ez velünk?
A komlótoboz teája nyugtatja és gyógyítja a testet
A nyugtató hatású komlótoboznak más kedvező tulajdonságai is kihasználhatók. A komló a kenderfélék családjába tartozó lágyszárú futónövény, melynek toboza számos jótékony egészségügyi hatással bír a szervezetre nézve.
Mi köze az alvásnak az egészséges életmódhoz és a fogyáshoz?
Ha valaki komoly energiákat fektet a fogyókúrájába, életmódváltásába, akkor érdemes elolvasni mai cikkünket, mielőtt a fogyókúrából észrevétlenül hízókúra lesz.
Dolgok, amelyek a fokozott izzadást okozhatják
Az izzadás és a kimelegedés igazán kellemetlen lehet akkor, amikor azt az időjárás vagy a tevékenység nem indokolja.
Gyógynövények a testi-lelki békéért
A testi-lelki harmóniát nem mindig könnyű megőrizni, ám szerencsére itt is segítségül hívhatjuk a természetet. A lelki béke fenntartásához elengedhetetlen, hogy figyeljünk testünk jelzéseire, engedelmeskedjünk is nekik. A gyógyulási folyamatot hatékony feszültségoldó növényekkel is megtámogathatjuk.
Természetes agyserkentő és memória javító a bakopa
A Bakopa, vagyis eredeti nevén Bacopa Moonnieri az egyik legismertebb természetes nootropikum-agyserkentő, aminek bizonyítottan erős hatásai vannak: nem csak a memóriát erősíti, javítja a kognitív képességeket és az agy alapvető egészségét is.
A rózsagyökér varázslatos hatásai
A rózsagyökér, más néven illatos rózsásvarjúháj (Rhodiola rosea) nálunk még kevéssé ismert növény, a világ számos táján azonban már régóta hasznos gyógynövényként tartják számon.
Zokniban alvás? Egészséges vagy káros?
Sokan alszanak zokniban, míg mások el nem tudják képzelni, hogy lábuk szabadságát éjszakára feladják. Te melyik csoporthoz tartozol?
Tippek a korán kelés átállásához
Az öt órai ébredés és a hatékonyság kifejezések közé szinte egyenlőségjel került, hiszen mennyire jó érzés már délelőtt azt érezni, hogy produktívak vagyunk: letudtuk az edzést, feltöltődtünk jóga közben, haladtunk a szerelemprojektünkkel vagy nyugalomban tudtunk dolgozni pár órát, mielőtt elkezdtek volna záporozni az emailek és a telefonhívások.
Séta babával hidegben/melegben
A babák nagyon jókat tudnak aludni séta közben egy babakocsiban, ez valószínűleg azért van így, mert – különösen az első fél évben - sok kisbaba csak mozgás (hordozás, babakocsizás) közben képes elaludni, ugyanis ez emlékezteti őket az anyaméhre. A babakocsiban alvás különösen egészséges, hiszen szabad levegőn van a pici, de mi a helyzet hidegben, melegben?
Ételek, amelyek kikapcsolják a stresszhormonjaidat
A stressz hosszú távon nagyon rosszat tesz a testnek, ezért szerencse, hogy vannak olyan mikrotápanyagok, amelyek segítenek a kortizol nevű stresszhormon munkájának ellensúlyozásában. Ha kifejezetten stresszes időszakon mész keresztül, figyelj oda arra, hogy fogyassz sokat C-vitamintartalmú élelmiszerekből, ez a vitamin ugyanis segíthet visszaszorítani a kortizol kiválasztódását a testben.
A macskagyökér gyógyhatásai
A macskagyökeret a népgyógyászatban gyakran alkalmazzák más nyugtató hatású drogokkal, például komlóval, citromfűvel, orbáncfűvel együttesen, melyek klinikailag is bizonyítottan hatásos kombinációk nyugtalanság enyhítésére, elalvás segítésére.
Fáradtság és energiahiány okai és kezelése természetes módszerekkel
Mai felpörgött és rohanó világunkban gyakran érezzük azt, hogy fáradtak és kimerültek vagyunk. Az energia és a motiváció hiánya gyakran nem csak kimerültséget és kiégést okoz, hanem komolyabb fizikai tünetekkel vagy akár betegségekkel is járhat.
Tippek őszi stresszoldásra!
Még az olyan aprónak tűnő, hétköznapi kihívások is okozhatnak bennünk feszültséget, mint a családi élet szervezése, a háztartás menedzselése vagy a munkahelyi rutinfeladatok elvégzése. Az ősszel újrainduló mókuskerékben szinte észre sem vesszük, hogy tűréshatárunk végéhez értünk, a felgyülemlett stresszt pedig ideje lenne levezetni. Ebben akár néhány otthon is elvégezhető, egyszerű gyakorlat is segíthet – állítja a NaturMed Hotel Carbona orvosa, aki a stressz oldásával kapcsolatban ad hasznos tanácsokat.
Tanácsok krónikus fáradtság ellen
A fáradtság fiziológiás tünet is lehet, ilyenkor a szervezet védekező reakciójáról van szó, pihenésre kényszerülünk a túlzott kimerülés kivédésére. A tünet hátterében a fiziológiás ok (fizikai vagy szellemi megterhelés, alváshiány, terhesség) mellett állhat patológiás ok, betegség is és beszélhetünk még krónikus fáradtság szindrómáról.
Az éjszakai műszak a feje tetejére állítja a bioritmusunkat
Számos hazai és nemzetközi alváskutató intézmény vizsgálata igazolja, hogy az éjszakai munkavégzés hosszú távon egészségkárosodáshoz vezethet. A szakemberek felmérései szerint, minden ötödik embernek, aki rendszeresen éjjeli-, vagy több műszakos munkakörben dolgozik, egy idő után váltania kell, mert tartósan, következmények nélkül, képtelen a szervezete alkalmazkodni a negatív hatásokhoz.
Mit kell tudni az alvási regresszióról?
A korábban jó alvó baba hirtelen felriad az éjszaka közepén, esetleg sír, ha a szokott nappali alvás idejében leteszed? Lehet, hogy alvási regresszió jelentkezett nála.
Tanácsok a terhesség alatti hátfájás ellen
A várandósok többsége tapasztal enyhébb vagy súlyosabb derék- és hátfájást a terhesség alatt. Miért alakul ez ki és hogyan kerülhető el?
Szépüljünk belülről!
Talán kevésbé hirdetett vagy ritkábban emlegetett dolog, hogy belülről legalább annyit tehetünk a bőrünk épségért és szépségéért, mint külsőleg, a drága kozmetikumokkal. A márkás holmik mit sem érnek, a belső támogatás nélkül. Mégis mit értünk azon, hogy szépüljünk belülről?
Mozgás lefekvés előtt – pro és kontra
Nagyon megosztó téma, hiszen gyakori tanácsként azt halljuk, hogy jobb, ha nem edzünk lefekvés előtt, mert megzavarhatja az alvásukat, másfelől viszont azt mondják, hogy az esti edzések ugyanolyan egészségesek és hatékonyak, mint a reggeliek és nincs semmi baj az elalvás előtti sporttal. Most akkor, hogy is van ez?
Járjunk babaúszásra?
A babaúszásról érdekes módon megoszlanak a vélemények, az orvosok, szülők, védőnők és gyógypedagógusok mind más véleményt fogalmaznak meg a „babauszi” hasznosságáról. Összeszedjük a pro és kontra érveket, véleményeket.
Mit jelent a hipomániás epizód?
Pár napostól akár hónapokig tartó állapot, melynek során a beteg igen beszédes, feldobott vagy éppen ingerlékeny, s amely jól elválik normális, nem depressziós állapotától.
Káros a túl sok alvás?
Káros lehet a túl sok alvás? Lehet, egyáltalán túl sokat aludni? Milyen káros hatásai, következményei vannak? Ezekre fogjuk megkeresni a választ.
Természetes altatók nyomában
Azok, akik alvásproblémákkal küzdenek, illetve nehezen alszanak el, végső elkeseredésükben különböző kémiai anyagokhoz nyúlnak, hogy végre kipihenhessék magukat. Előbb azonban érdemes a természetes praktikáknak is esélyt adni.
A melatonin hiány tünetei
A melatonin a tobozmirigyben termelődő hormon, mely többek között az elalvást és az ébredést szabályozza.
Hogyan hat a hőség a magas vérnyomásra?
Az időjárás rengeteg emberre hatással van. A jó időnek a legtöbben örülünk. Azonban a nagy hőség és a kánikula, az állandó izzadás mellett sokszor levertséget, fejfájást okoz, emellett pedig a vérnyomást is befolyásolja.
Legjobb gyógynövények alvászavarok ellen
Az utóbbi időben az online sajtóban gyakran találkozhattunk azzal a kutatási eredménnyel, hogy a nem kielégítő alvás, a felborult cirkadián ritmus hosszú távon nem csupán koncentrációzavarokhoz, hízáshoz vagy krónikus fáradtsághoz vezethet, de akár még a rákos daganatok növekedését is elősegítheti.
Tippek a jobb alvásért kánikulában
Az utóbbi időben a kánikula nem csak nap közben okozott nehézségeket, de éjszaka is sokan küzdöttek alvászavarral miatta. Nézzük mi segíthet, ha a nagy melegben nehezen megy az elalvás.
Szundi kisokos – avagy a minőségi alvás titka
Sokunk egyik kedvenc hobbija lehet az alvás, ugyanis ebből sosem elég. Azonban a mai világ megpróbáltatásai az alvási szokásainkat is felülírják. Sokszor érezzük magunkat nagyon fáradtnak, ezért liter számra isszuk a kávét. Mi a helyes és pihentető alvás titka?
Megbetegít, ha nem alszunk eleget
Hogy a kevés, nem elegendő alvás nem tesz jót, azt már hallottuk, de hogy beteggé tehet, azt még talán nem gondoltuk eddig, pedig az alváshiány sok problémát okozhat.
Mi az alvási apnoe?
Mondták már Önnek, hogy hangosan horkol? Előfordul, hogy az éjszakai alvás után is fáradtan ébred fel? Álmos napközben? Hogyha igen, lehet, hogy Önnek alvási apnoéja van.
Mivel segíthetjük az elalvást?
Forgolódunk az ágyban, gondolkodunk, jár az agyunk, nem tudunk elaludni, reggel pedig kialvatlanul ébredünk, nehezen kelünk fel, rosszul indul a nap, fáradtak vagyunk. Ismerős? Az alvásproblémáknak sok oka lehet, azonban jó eséllyel orvosolhatóak!
Ashwagandha: Az álombogyó jótékony tulajdonságai
Az álombogyó (Ashwagandha, Withania somniferam farkascseresznye) amellett hogy az egyik legismertebb és legtöbbet használt gyógynövény az ayurvéda, siddha és kínai gyógyászatban, a nootropikumok jellegzetességeit is magában hordozza, ezért mind a mai napig tökéletes a neurodegeneratív betegségek, pl. az Alzheimer-kór és a depresszió kezelésére.
GABA - A nyugtató hatású aminosav
A GABA nyugtató hatással van az agyra és a szervezet egészére. Segíti csökkenteni a szorongást és serkenti az emberi növekedésért felelős hormonokat.
Alacsony kortizolszint – mit jelent?
Lényegében egy újabb stressz okozta betegségről lesz szó, mely nem más, mint a kortizol hiánya, alacsony kortizolszint. Mit jelent, mit jelez a hiánya, mit lehet tenni ellene, ennek jártunk utána. Ismerkedjünk meg a stresszhormonnal, melynek neve: kortizol.
Otthoni praktikák izomláz ellen
Az izomláz nem elkerülhető, hozzátartozik a sportoláshoz. Ennek ellenére nem kötelező tőle szenvedni. Íme, pár praktika, melyek segítségével enyhíthetünk a fájdalmon.
Titokzatos szervünk: a fiatalság forrása és a harmadik szem
A lélek székhelye, harmadik szemünk, a spiritualitás kapuja, fiatalság forrása. Sokféleképp nevezték az idők folyamán ezt a piciny szervünket, de vajon mi valójában a funkciója?
Mi állhat a reggeli fejfájás mögött?
Többször előfordult, hogy száraz szájjal, tompa fejfájással és még fáradtabban ébredet, mint ahogy lefeküdt aludni? Több dolog is állhat a jelenség mögött, de sokszor nem is sejtik, hogy alvási apnoéval küzdenek.
Ételek és italok, amelyektől nem tudunk elaludni
Ok nélkül forgolódsz az ágyban esténként, és nem jön álom a szemeidre. Ez a probléma sok mindentől lehet, de elsősorban azt érdemes megnéznünk, hogy mit ettünk és ittunk lefekvés előtt, és mi az ami gátolja a pihentető alvást. Ugyanis minden amit eszünk és iszunk, kihat az alvásunkra, ezért is érdemes tudatosan figyelni az esti étkezésünkre.
Az alacsony vérnyomás hatásai
Az alacsony vérnyomás a génekbe van bekódolva. S ha nem okoz nagy gondot, az alacsony vérnyomásra, csak a vérnyomás mérésénél jönnek rá.
Mi lehet az oka, ha mindig fázol?
Ha valaki folyton fázik, még akkor is, mikor a család többi tagja már hőségre panaszkodik, akkor annak több oka is lehet. Általában a nők fázósabbak, mint a férfiak, de azért nekik is ajánljuk a cikket
Mondjunk nemet a téli depresszióra!
A téli időszak, a hideg, a sötét - covid járvány nélkül is - hajlamosít a melankóliára, depresszióra. Reggel alig bírunk felkelni, este hamar sötét lesz és hideg, nem tudunk koncentrálni a feladatainkra, letargia lesz rajtunk úrrá. A téli depresszió a leggyakoribb szezonális betegség.
Hogyan altassuk a babát
Friss szülőként rengeteg minden miatt aggódunk, de az egyik legelső és valószínűleg legnehezebb pontja a szülővé válásnak az altatás. Van, amikor szerencsések vagyunk és a baba jó alvó, de akkor sem árt odafigyelni néhány apróságra.
Filmajánló: A vezércsel
A vezércsel. A film, amin senki sem fog unatkozni. A film, ami egy nagyon fordulatos, több epizódból álló bámulatosan lebilincselő film. A vezércsel, eredeti címén a „The Queen's Gambit” egy idei, 2020-as amerikai drámasorozat, érdemes megnézni!
Lassú anyagcsere? Gyorsítsuk fel!
Mi okozhat lelassult anyagcserét? Hogyan gyorsíthatjuk fel? Íme néhány jól bevált módszer az anyagcsere gyorsítására.
Jelei annak, hogy fejlődsz
Nagyon fontos a sportban, hogy eredményeket érjünk el, jól teljesítsünk, elégedettek legyünk a formánkkal, egészségesek legyünk, jól nézzünk ki és még sorolhatnám a külvilág felé mutatandó jeleket, azonban a fejlődésünknek van egy sokkal egyszerűbb és azt hiszem fontosabb oldala is: hogy érezzük magunkat a bőrünkben.
Biztos, hogy eleget eszel?
A diéták lényege nemcsak az, hogy minél kevesebbet együnk, hanem azt is szem előtt kell tartani, hogy ne menjünk bizonyos kalóriaszám alá, vagy ne együnk túl keveset
Mit nyújt még egy edzés a sporton kívül?
Azt jól tudjuk, hogy formában tart, meg segít lefogyni, segít elkerülni a betegségeket, jót tesz nekünk mentálisan és elégedettséggel tölt el, de vajon konkretizálva mi minden ad nekünk a sport?
Tippek álmatlanság ellen
A kiegyensúlyozott élethez nélkülözhetetlen a megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés.
Alvásmegvonás hatásai
Az alváshiány káros hatásai messze túlmutatnak azon, hogy folyamatosan fáradtnak érezzük magunkat. Az éjszakai pihenés mennyiségének tartós csökkenése vagy minőségének romlása komoly egészségügyi kockázatokat hordoz magában.
Az álmok és a valóság határán
Mindig érnek újabb és újabb tapasztalatok, amelyek a mindennapjaink szerves részét képezik. Ezekből építkezve élünk, mesélünk, cselekszünk. És, amit nem gondoltunk volna, ezek formálják az álmainkat.
Alap dolgok a szépségünkért
Sokszor a legalapvetőbb dolgok elmulasztásával ártunk a legtöbbet szépségünknek. Bőrünk, hajunk, körmünk, arcunk szépségéhez, egészségéhez elég betartani néhány egyszerű aranyszabályt.
Rákellenes ételek
Ma már sajnos mindenki ismer olyan szomszédot, barátot, kollégát, vagy sajnos közvetlen közeli vagy távoli családtagot, aki megküzdött a rákbetegséggel, vagy aki netán sajnos elveszítette a harcot vele. Szomorú, alattomos, kegyetlen betegség, olykor villámgyors lefolyású, máskor sok szenvedéssel ér véget. Elkerülni, kivédeni, meggyógyítani nem lehet, de a megelőzésben van némi szerepe azért az életmódnak.
Lehet, hogy ezért nem alszol jól?
Ha jól alszol, akkor is érdemes felfigyelni ezekre a tényekre, hiszen sose tudni, mikor jön jól az információ a jövőben. Tulajdonképpen végtelenül egyszerű dolgokról van szó, amelyek mégis befolyásolhatják a mi vagy családtagjaink alvását, s nem is gondolnánk rá.
Fogyj éhezés nélkül
Pedig sok ember erre gondol, ha a borzongató diéta szót meghallja. Pedig csak megfelelő időben kell adagolnod az egészséges élelmiszert, okosan megtervezni a kalóriabevitelt, és garantáltan nem fogsz koplalni. Az övedre pedig elkezdhetsz fúrni egy újabb lyukat, mert biztosan szorosabbra kell majd húznod, ha nem akarod, hogy leessen a szoknyád!
Szeresd (meg) a reggeleket!
Annyi minden bizonytalan, de a reggelek állandóak. Az reggel fix. A hajnali „én idő” maradt és most itt a lehetőség a legjobbat kihozni belőle. Mi mindent? Ó, máris mondjuk!
Mindent a narkolepsziáról
A narkolepszia a központi idegrendszer ismeretlen eredetű krónikus betegsége. Olyanúgy az alvást, mint az ébrenlétet érintő összetett szabályozási zavar, ami elsősorban az alvás-ébrenlét ritmusát érinti, s amelynek lényege az alvás (álom fázis) ismétlődő betörése az éber állapotba. Hátterében az alvás-ébrenlét ciklust meghatározó kémiai folyamatok zavara áll.
Vízerek a lakásban
A vízérsugárzás a földalatti rétegekben található vízzáró rétegek között kialakuló átszivárgó vízmosások következtében alakul ki. Polarizálja a föld belsejében lévő energiákat és térhálós sugárzásokat. Az emberi szervezet 60-70%-a víz. A vízerek frekvenciái nagyon hasonlítanak az ember szerveinek frekvenciáihoz. A vízérsugárzás információtartalma megzavarja az emberi test harmónikus működését.
Nem tehetünk róla, de kellemetlen
A horkolás a légutak összeeséséből adódó hangjelenség, amely egyénenként eltérő. A jelenség maga nem betegség, azonban ez a légzéskimaradás bizonyos esetekben súlyos további betegségekhez vezethet, amit alvási apnoének hívunk
Egy önvallomás arról, miért tettem ki a mobiltelefont a szobámból éjszaka
A címből sejthető, érintett vagyok a témában, de nem ezért érdemes erről beszélni. Nem pusztán tudományos oldalról, arról már többen írtak, hanem arról, miért igazak ezek a cikkek. Magyarán, ideje száműznünk a mobiltelefont lefekvés előtt a szobánkból.
Kórosan sokat alszol? Erre figyelmeztet a szervezeted
Néha vannak időszakok, főleg télen, amikor több mint nyolc óra alvásra van szükségünk. De ha ez az időszak túlságosan kitolódik, vagy az alvásra szánt idő túlzottan meghaladja a szokásosat, akkor az akár problémák előjele is lehet.
Alvás, evés, és minden, amit a stressz kialakíthat
A stresszevés valóban létező probléma, sok fiatal szenved benne, de nemcsak evésre kényszerít az állandó stressz. Agresszív viselkedést is kialakíthat, kényszeres alvást, de a káros szenvedélyek sem ritkák azok körében, akiket a szokásosnál több izgalom ér.
Praktikák önkontroll fejlesztéséhez
Az önkontroll vagyis fegyelmezettség emberi érték, összpontosítás, és következetesség eredménye. A mértékletesség, mint következmény előnyös a közösség és az egyén szempontjából is.
Az altató mellékhatásai a szervezetre
A rövid hatású szereket azoknál a pácienseknél alkalmazzák, akik nehezen alszanak el, ezek ugyanis gyors hatásukkal segítik az elalvást, majd a rövid hatástartam miatt nem okoznak másnap álmosságot.
Ha túl sok…
Mindenki volt már kimerült: egy-egy hosszú munkanap után legtöbbször már csak be akarunk dőlni az ágyba. Ha sokáig túlterheltük magunkat, akkor már sokszor késő leállni… Hogy jelzi a testünk, ha kimerült?
Kezdd az új tanévet egészségesen!
Ha kizökkentett a nyár és a pihenés az egészségre való törekvésből, akkor épp itt az ideje, hogy a szeptembert új szemléletben kezdd. Akár iskolába, akár munkába térsz vissza, az egészséged megőrzése ugyanolyan fontos. Ezért néhány apró változtatással kell kezdened az új tanévet.
A legjobb alvást segítő ételek
Az éj leple alatt támadó álmatlanság nappalra fáradtságot, kimerültséget és ingerlékenységet hagy maga után. Az okok sokfélék lehetnek: lelki problémák éppúgy, mint testi bajok, de egészen biztosan az is befolyásolja az alvás minőségét, hogy mit eszünk és iszunk.
Visszaszámlálunk
Ahol iskoláskorú a gyermek, ott bizony az augusztus 20-a utáni napokban elindul a visszaszámlálás. Az iskola és ovikezdés egyrészt jó, másrészt kicsit nehezen fogadja el az ember, hogy ismét korábban indulnak a reggelek és újra vár a mókuskerék.
Van-e olyan, hogy túl sok alvás?
Hogy a kialvatlanság káros, arról mindnyájan hallottunk már, de valahogy sokkal nehezebb elképzelni, hogy létezik túlalvás is. Lehet, hogy csak azét, mert a mai világban a pihenésre is egyre kevesebb időnk jut, ezért el sem tudjuk képzelni, hogy azt túlzásba is lehet vinni.
Ételek, melyek öregítenek
Ha az egészséges életmód jegyében élünk (de akkor is, ha még nem) tudnunk kell róla, hogy léteznek alattomos kis ételek, amelyek öregítenek bennünket. Melyek ezek és hogy kerülhetjük el őket?
Fáradtság 8 óra alvás után
A kóros fáradtság nagyjából népbetegségnek számít, szinte nincs olyan ismerősünk, aki ne panaszkodott volna legalább egyszer arra, hogy folyton fáradt. Nem véletlenül: az életvitelünk nagyon felgyorsult, és gyakran nem is élünk a legegészségesebben. Ezek lehetnek az okai annak, hogy viszonylag sok alvás után is mindig fáradtnak érezzük magunkat.
Hogyan fogytak régen?
Diétás hóbortok és divatirányzatok, módszerek jöttek és mentek az évek során, de a fogyókúrás törekvések már évszázadok óta velünk vannak. Lássuk a régebbi módszereket, melyek közül némelyik semmiképp sem követendő, sőt egyenesen hajmeresztő!
A délutáni alvás hatásai
A biológiai óránknak köszönhetően délután három és öt óra között napközbeni álmosságot, fáradtságot érzünk. Az igazság azonban az, hogy minél fáradtabb akkor, amikor végül este lefekszik, annál mélyebben fog tudni aludni.
Kelj a nappal!
Képzeljünk el egy laza kocogást a felkelő nap fényében, vagy biciklizést a napsugaras mezőkön. Csodálatos a hajnali „érintkezés” a természetes napfénnyel. Csatlakozz a reggeli ébredés szerelmeseihez!
Hogy aludjak 30 fokban?
Váratlanul köszöntött be a kánikula, s a számunkra szokatlan hőségben jelentősen romlik az alvásunk minősége. Néhány egyszerű módszerrel azonban újra pihentető lehet az alvás.
Megbetegít-e a féltékenység?
A féltékenységet szeretik gyilkosnak nevezni, de vajon tényleg az-e? Valóban csak az emberi kapcsolatokat mérgezi meg, vagy akár magukat az embereket is? Erre keressük most a választ.
Legjobb praktikák fáradtság ellen
A hosszú tél után, amelynek ideje alatt a szervezeted nem jutott napfényhez és elegendő friss táplálékhoz, itt az ideje, hogy pótold az energiatartalékaidat, és elhessegesd magadtól a szűnni nem kívánó fáradtság érzetét. A szakértők egyszerű, de annál hatékonyabb trükköket javasolnak számodra, amelyek segítségével könnyen lábra állíthatod magad.
Hogyan uraljuk a vizsga előtti stresszt?
Vizsgázni mindig egy stresszes helyzetet jelent, ahol túlterheltnek érezzük magunkat, és csak a vizsga időpontjáig látunk. Hogyan tehetjük könnyebbé magunknak az efféle időszakokat?
Te nem a munkád vagy!
Ki vagy te? Ha megkérdezünk valakit, hogy ki ő, rendszerint egy foglalkozást hallunk válaszként. „Tanítónő vagyok.” Miért azonosítjuk magunkat a munkánkkal?
Felkészülési taktikák az érettségire
Közeleg a május, ami nemcsak végtelen strandolást, érettségi szünetet és hajnalig tartó bulikat rejt magában, hanem egy igen népes réteg számára a rettegett érettségit. Pedig nem kellene rettegnünk tőle, csupán a szellemi és lelki felkészültségünket növelni.
Legyünk ismét energikusak!
Sokan közülünk azt gondolják, hogy az egyetlen dolog, ami visszatart minket attól, hogy az álmainkat éljük, az időhiány. Ezért rengetegen gondolják, hogy az időmenedzsment egy meghatározó készség, ha el akarjuk érni a céljainkat, és életünkben valódi változást szeretnénk.
A kevés alvás súlyos következményei
Manapság alulértékeljük az alváshiány egészségünkre gyakorolt szerepét. Pedig az, hogy mennyit alszunk nem csak teljesítményünket, de testi-lelki egészségi állapotunkat, életminőségünket, sőt, élethosszunkat is nagy mértékben befolyásolni tudja.
Amikor a cselekvés gátja te vagy – önmagunk csapdájában
Mindannyian kerülünk olykor-olykor nehéz helyzetekbe. De ha magunkat sodorjuk bele folyton, akkor sokkal nehezebb kijönni belőle. Ez a helyzet akkor is, amikor valamit csupán azért nem teszünk meg, mert valami hatalmas visszahúzó erőt tapasztalunk, no de nem akárhonnan: saját magunkból.
Nátha kezelése gyorsan
Tél van, és a változékony időjárás ellenére többnyire hideget tapasztalhatunk a napi sétáink során. Amivel semmi gond nincs, egészen addig, míg meg nem jelenik az ismerős vörös folt az arcunkon, amit az orr folyás okoz, és el nem kezd rázni a hideg a fűtött szobában is. A téli náthán mindenki szeretne minél hamarabb túlesni. Mutatunk pár örök érvényű tippet.
A mérleg a barátunk? (Nem)
Egy ideje már nem vagyunk jóban. Nem szeretek vele konfrontálódni. Csak elszomorít, ha meglátom. Jobb, ha nem is találkozunk. Férjem szerint nem volt rám jó hatással. Furcsán viselkedtem közelében. Sokat aggódtam és idegeskedtem miatta. Hisztis is voltam. A mérleg már nem a barátom. Na és neked?
Újévi fogadalmak, amiket érdemes megfogadni
Az újévi fogadalmak ismertetőjele, hogy maximum 2 hétig tartanak. Szép elhatározások, klasszikus újévi célkitűzések, tipikus fogadalmak, s sajnos nem tartósak. Tűzz ki tartható és apró lépéseket, kis célokat a teljesebb élethez!
Ne robbanj le télen!
A telet nem sokan ússzák meg betegségek, megfázások, felfázások nélkül, az enyhébb idő a vírusoknak kedvez, támadnak a kórokozók! Mit tegyünk?
Búcsúzz el a jojó-effektustól!
Manapság sokan kezdenek bele pár napos, hetes sanyargató diétába a siker reményében. Viszont mint mindennek, ennek is böjtje van. A gyors, rövid idő alatt elért testsúlycsökkenés nem egészséges a szervezet számára. A lényeg a hosszútávon fenntartható életmód, amiből a jojó-effektust ki kell iktatnunk!
Diéta pasival
Bizonyos kor felett a férfiaknak is lépéseket kell tenniük annak érdekében, hogy jó formában maradjanak, ne hízzanak el. Edzésre és diétára van szükségük, ez persze kényelmetlen nekik, hiszen nem sok kedvük van életmódváltáshoz, szigorú étrendhez. Hogyan segíthetünk nekik?
Immunrendszerünk védelme
A nyárias időjárás ellenére mégiscsak ősz van, ami kedvez a vírusos megbetegedéseknek. Ha nem szeretnénk ezek áldozatául esni, akkor védenünk kell magunkat és a szervezetünket.
Hagyd magad aludni!
Abban a rohanó világban, amiben élünk, nem az alvás szerepel az első helyen a fontossági sorrendben. Pedig az alvás, a pihenés alapvető dolog, létszükséglet, az egészséges életünk alapja és egy fontos hormon termelődésének az ideje. Jó hír azonban, hogy megfelelő táplálkozással ezen is segíthetünk!
Energiaital a gyerekek kezébe nem való?
A tinik nagy része gyakran iszik energiaitalt, és sajnos a termékek marketingkampánya is egyre jobban a fogyasztásukra buzdít. Azzal pedig, hogy milyen következményei lehetnek ennek hosszú távon csak kevesen foglalkoznak.
AMik*r kicsit sz_t v@gy*nk esve...
Nem tudjuk hová tettük a lakáskulcsot, fülünkön a mobilunkkal keressük a telefont és fejünkön a szemüveggel a szemüveget, elfelejtjük hová parkoltunk. Vajon mi áll a szétszórtság hátterében?
Az alvás létfenntartó szerepe
Meghatározza a reggelünket, egész napunk produktivitását és a jó közérzetünket az éjszakai alvás minősége. Felmérések szerint Európa felnőtt lakosságának harminc százaléka szenved alvászavartól, aminek a hátterében élettani, társadalmi, szociológiai okok állnak.
Ezeket ne próbáld ki!
Amikor diétáról van szó, céljaink elérése érdekében hajlamosak vagyunk mindenféle fogyókúrás módszert kipróbálni, még olyan megoldásokat is kipróbálunk, melyek károsak az egészségünkre nézve.
Egészséged megőrzése tanévkezdés után
Szeptember elsejével elindul egy új tanév. Mindegy, hogy iskolába jársz, esetleg egyetemre, vagy óvodáskorú kisgyereked van, a szeptember mindenképpen fontos pont lesz az életedben. Ami pedig biztos, hogy sosem lehetsz rá elég felkészült.
Bőrbarnító ételek
Létezik néhány olyan étel, melyet könnyen segítségül hívhatunk, ha a nyári bőrszínt szeretnénk megőrizni. Melyek ezek és hogyan hatnak, erről szól mai írásunk.
A lustaság valóban fél egészség?
Szokás mondani: a lustaság fél egészség. De valóban az? Járjunk utána!
Azért fáj, mert nem ittál eleget...
Legalább 2-3 liter folyadékra lenne szükségünk minden nap – ezt nem véletlenül halljunk gyakran, hiszen testünk számára az egyik legfontosabb a megfelelő folyadékbevitel. Ha nem figyelünk erre tudatosan, akkor annak nagyon sok negatív következménye lehet.
Életmódtippek naggggyon lustáknak!
Életmódot szeretnél váltani, mégsem nem vágtál bele eddig. Persze tudom én, ma nincs időd. Elhiszem. Ezért adok villámgyors tippeket. Ezekhez tényleg nem szükséges túl nagy idő-és energiaráfordítás! Bebizonyítom!
Fogyjunk éjjel? Benne vagyok!
Sokan panaszkodnak arra, hogy nehezen megy a fogyókúra, a zsírégetés, edzéssel sem igazán érnek el eredményt. Valószínűleg, ők nem figyelnek oda egy fontos dologra: az alvás és a zsírégetés közötti kölcsönhatásra. Pedig, tudunk éjjel fogyni!
A biztos alapok
Sokszor gondoljuk azt, hogy az egészséges életmódhoz illetve a fitt formánkhoz, csinos külsőnkhöz megannyi drága dolog szükséges, azonban a legfontosabb feltételei a testi és lelki egészségnek valójában nem kerülnek semmibe. Csupán nyolc dolog kell hozzá!
Futni jó
A futás talán az egyik a testet legintenzívebben megmozgató sport, emellett pedig természetes mozgásforma.
5 totális változás, amikor gyereked lesz
Minden nő életében hatalmas változás, amikor anya lesz. Előtte sok klisét hallunk, és ezek közül vannak dolgok, amik tényleg megtörténnek, de vannak, amikről sose gondoltad volna, hogy veled is úgy lesz. De hogyan is néz ki ez a gyakorlatban, a mindennapokban?
Ezt csináld és meghízol!
Számtalan olyan rutinból elkövetett cselekvésünk van, melyeket talán észre sem veszünk, mégis rögzülnek, és rossz szokásainkká válnak, ezzel egyre több problémát okozva. Kis odafigyeléssel mindez megelőzhető.
Hullafáradt gyerekek, kimerült szülők - tanév vége van
Már csak pár nap van vissza az iskolából, de még ezt a pár napot is túl kell élni valahogy. Témazáró dolgozatok, nagyfelelések, házi dolgozatok. De hogyan éljük túl az év végét?
Peller Mariann megoldása hisztihelyzetekre
A hiszti az első helyezett a modern szülők „nevelési parák” listáján.Az új Gyereklélek magazin 25 megoldást kínál nekünk, ezekből szemezgetünk néhányat, és megkérdeztük Peller Mariannt is, ő mit csinál „vészhelyzetben”.
Hosszabbítsd meg az életed! Íme, öt dolog!
A Harvardi Egyetem kutatói közöltek egy mindenre kiterjedő tanulmányt, melyből kiderült a hosszabb élet öt kulcsa. A szakemberek szerint ezzel az öt szabállyal, évekkel is tovább élhetünk. Íme...
Te sem tudsz aludni?
Hullafáradtan ágynak esel. Csend, nyugalom, kényelem, gyerekeket is ágyba varázsoltad, végre pihenés! - gondolod. Már elszámoltál százig, ám valamiért mégis a plafont bámulod, nem tudsz aludni, ha mégis óránként felriadsz, folyton az időt nézed,másnap pedig alig bírsz kikelni az ágyból. Ismerős?
Egyszerű megoldások magas vérnyomásra
A hipertónia a fejlett országokban, már mondhatjuk, népbetegségnek számít. A népesség mintegy 15 százaléka szenved tartósan magas vérnyomástól. Évente csaknem 5000 magyar ember halála írható e betegség számlájára. Mik lehetnek a kiváltó okok, s milyen megoldást kínálunk? Cikkünkből kiderül.
Testi-lelki harmónia
Mikor egészségről, vagy betegségekről beszélgetünk, gyakran a kézzel fogható dolgokban keressük a megoldást. Az egészséges reformételekben és gyógyszerekben, s megfeledkezünk sokszor arról, hogy testi állapotunk mellett, lelkileg milyen módon tehetünk saját életünkért. A testi-lelki harmónia szorosan összefügg, és nem működhet egyik sem a másik nélkül.
Bőrszépítő ételek
Az örök fiatalságot ígérő, borsos árú fiatalító krémek helyett nem ártana olyan ételeket, zöldségeket, gyümölcsöket fogyasztani, amik támogatják külsőnk felé irányuló fáradhatatlan törekvéseinket. Életmódunk nemcsak formánkra és immunrendszerünkre hat, hanem bőrünk állapotát is nagymértékben befolyásolja. Fogyasszunk bőrszépítő ételeket!
Szuperanyukák
"Stresszmentesen" című írásomban tippeket kerestem legutóbb arra, miként lehet elkerülni, kiküszöbölni, vagy legalábbis minimálisra csökkenteni a felesleges stressz forrásokat a mindennapi életünkben. Fogadd meg ezeket és élj idegeskedések nélkül. Vagy Te anyuka vagy? Ja, akkor mégse!
Tavaszi fáradtság? Tehetsz ellene!
Micsoda disznóság! Végre süt a nap, 10-15 fok van, kirándulóidő, erre pont most érzed úgy, mintha ólmos fáradtság nehezedne rád. Igen, ez a tavaszi fáradtság. Lássuk, mit tehetsz ellene!
Esti kifogások - A te gyereked mit talál ki?
Aki próbált már gyereket altatni, biztos több tucat történetet tudna mesélni arról, hogy miért is nem akar aludni menni gyermek. Hogy mi a teendő? Nehéz kérdés! A legfontosabb mégis az, hogy megtanulja a szokásrendszert, s képes legyen alkalmazkodni a szabályokhoz.
A nassolás és ami a háttérben van...
Megőrülünk egy szelet csokiért, sós mogyoróért vagy akár a kettőért egymás után? Vajon miért nassolunk? Valóban éhesek vagyunk, vagy valami egészen másról van szó? Mi lehet az oka a főétkezések közötti evéseknek és hogyan tudjuk kezelni, hogy felesleges kalóriákat fogyasszunk?
"Anyaaaaaaaaaa!!!"
A gyerekek gyakran nyafognak. Nyúzzák a szülőt, ha fáradtak, ha éhesek, ha elevenek, ha érdeklődőek, ha egyszerűen csak a középpontban akarnak lenni, mert azt szeretnék, hogy csak rájuk figyeljünk. Fontos, hogy a gyermek érezze bármikor fordulhat hozzánk, mindig tudunk rá szakítani egy kis időt - de vajon van egy határ?
10 érv, hogy miért figyelj a megfelelő alvásra!
A jó minőségű és megfelelő mennyiségű alvás ugyanolyan fontos az egészséghez, mint a rendszeres mozgás és az egészséges táplálkozás. A nyugati életmód, a kialakult társadalmi rend nem teljesen veszi figyelembe a természetes alvásritmust A legtöbb ember ma kevesebbet és rosszabb minőségben alszik, mint kellene.
Az ADHD és az alvászavar összefügg
Az alvászavarok kulcsfontosságú szerepet játszanak az ADHD kialakulásában, állapították meg egy új kutatás során. A tanulmány kutatói összefüggésbe hozták a felboruló bioritmust a krónikus állapotok növekvő számával.
Hamarosan ismét érkezik az iskola és vele a koránkelés
Az új tanév gyorsan közeledik, így esetleg több családi intézkedést is közösen meg kell beszélni. Az alábbiakban néhány javaslatot olvashatnak arra vonatkozóan, hogyan lehet a gyerekek hétköznapjaiba beépíteni a normális alvási szokásokat.
Tévé a hálószobában? Inkább ne...
Valaha luxusnak számított, mára átlagossá vált, hogy nem csak egyetlen helyiségben van tévékészülék a lakásban, hanem a konyhában, vagy a hálószobában is nézhetjük a televízióműsort. Pedig ennek számos negatív hatása van, amikkel érdemes tisztában lenni.
Egy pohár vizet - mikor és mennyit?
Sokunknak ismerős lehet az, hogy napközben elfelejtünk inni. És az, hogy aztán hirtelen pótoljuk, és nincsen semmi baj. A rossz hír az, hogy a folyadék hirtelen pótlása értelmetlen. Mit tegyünk hát?
Az olvasólámpád - pihentető alvásod egyik záloga
Az alvási ciklusunk megzavarására és az alvás minőségének rontására nem csak a képernyők, hanem az annyira szerethető esti olvasás is alkalmas. Fényforrásaink helyes megválasztásával azonban nem zavarjuk meg napi alvási ciklusunkat, és pihentetően alhatunk.
Mikor menjen aludni a gyerek a nyári szünetben?
Hurrá itt a nyár! Ez azt jelenti, hogy a gyermekek számára vége a korán kelésnek - és egyúttal az esti időben fekvésnek is. Van, aki szerint ez az időszak üdítő, míg más szülők számára kimerítő. No de melyik verzió jó az egész család számára?
Hogyan birkózzunk meg az álmatlansággal?
Mindannyian ismerjük az ágyban hánykolódással és forgolódással töltött éjszakákat, amelyeket gondolatok tömkelege és frusztráció jár át. Legtöbbünk számára ez csak egy ritkán előforduló bosszúság marad, de vannak, akik hosszú időn keresztül küzdenek a problémával.
Nyugtalan csecsemők - a szülő lelkében a kulcs
Minden kisbabás szülőt foglalkoztat a kérdés, hogy miért sír a csecsemője. Különösen akkor, ha a kisgyermek jellemzően nyugtalan alkat, keveset és nehezen alszik, valamint sokat sír. Érdemes mélyre ásni, ha az okokat keressük.
Újabb titkok derültek ki álmaink természetéről
Az álmok mindenkit elbűvölnek. Az általános kíváncsiság ellenére azonban relatíve keveset tudunk az álomországunk mögött rejtőző tudományról...
Éjszakai bagoly létforma: génjeinkbe van kódolva?
Ha későn fekszel, és reggel gondjaid akadnak a felkeléssel, talán nem a te hibád. Egy új vizsgálat szerint egy génben, az úgynevezett CRY1-ban található változás megváltoztathatja a cirkadián ritmust, ami így a normális éjjel/nappal időzítéshez képest el van tolódva, ezzel problémákat eredményezve az alvás-ébrenlét ciklusban.
Szeresd a reggeleket!
Bosszankodsz, hogy ismét csörög a vekker, és nem nyomhatod le elégszer a szundi-gombot? Morcosan próbálsz elbotorkálni a kávédig? Kissé nyűgös vagy reggelente, és jobb a közeledbe sem menni, míg fel nem ébredsz? Ha ismerősek a felsoroltak, akkor ideje változtatnod! Tegyél érte, hogy jókedvűen induljanak a napjaid!
Hátrányban az éjjeli baglyok
Vannak emberek, akik este aktívak, reggel pedig nehezen kelnek fel. A szakértők szerint sajnos sok mindenben hátrányt szenvednek, ami az egészséget és a sikert illeti... Miért érdemes egy kicsit korábban lefeküdni?
Hogyan éljük túl az éjszakai műszakot?
Valószínűleg egyikünknek sincs szüksége arra, hogy bemutassák neki az éjszakai műszak jellegzetességeit. Még ha nem is tapasztaltuk, hatásait láttuk családtagjainkon, barátainkon, hallottuk ismerőseink elbeszéléseiből. Nagyon nehéz egész éjszaka ébren maradni – de ami még nehezebb, hogy ehhez még egészséges életmódot is társítsunk.
7 tipp gyerekneveléshez
Utólag könnyen vagyunk okosak... Igaz ez a gyereknevelésre is. Ha újrakezdhetné, mit csinálna másképp, és mit ugyanígy? Összegyűjtöttük a tapasztalt szülők tanácsait azok számára, akiknek még kicsi a gyermeke, vagy akik most várják a csemetéjüket. Igazán tanulságos!
10 ok, amiért fáradt lehetsz
Bármilyen komolyabb betegség fáradttá teheti az embert. Azonban vannak kisebb, láthatatlanabb okai is annak, ha a reggeli ébredéskor úgy érezzük, az éjszakai pihenés helyett mintha kimostak volna minket. Most 10 okot ismertetünk, melyeknek szerepe lehet a fáradtságérzet kialakulásában.
SzínezŐrület
A könyvesboltok polcain egyre több és több felnőtteknek való színezőkönyv jelenik meg, és ezzel együtt egy új hobbi alakult ki, amit mindenkinek szeretettel ajánlunk. A cikkünkből az is kiderül, hogy miért.
Hogyan ébredj reggel?
Vége a nyári szabadságoknak, valamint a szünetnek, az idő pedig hűvösödik - egyre nehezebb kikelni a puha és meleg ágyikóból. Mégis muszáj, de tehetünk azért, hogy energikusabban és jobb kedvűen induljon a napkezdés!
10 nap és iskola - felkészülés indul!
A legtöbb gyerek bánatára elkezdődött a visszaszámlálás az iskolakezdésig. A visszarázódás akkor sem könnyű, ha időben megkezdjük a felkészülést a sulira - hát még akkor, ha mindenféle tudatos átmenet nélkül csöppennek vissza az iskolapadba. Jobb, ha segítünk nekik az átállásban, amit érdemes azonnal elkezdeni.
5 egyszerű módszer, hogy könnyebben menjen a tanulás
Közeledik egy újabb tanév, és ez sok család számára elhozza a rettegett H betűs szót: házi feladat. A te gyermekednek is nehézségei támadnak a kötelességei teljesítése során? Napi harcot jelent közted és a gyermeked között még az is, hogy egyáltalán nekiüljön megírni a házi feladatát?
Miért alszunk, ha sötét van, és miért ébredünk fel a fényre?
Mindenki számára természetes, hogy fényes nappal az utcán sétál, míg normális esetben éjjel, sötétben otthon alszik. De mi okozza ezt a természetes ritmust? Miért van az, hogy egyes emberek napi ciklusa eltér a megszokottól?
Mennyi alvásra van szüksége a gyerekeknek egy nap?
Minden szülő tudja, hogy a gyerekeknek kielégítő alvásra van szükségük ahhoz, hogy egészségesek maradjanak, és akár az iskolában is jól teljesítsenek. De hány óra alvásra van valójában szükségük naponta életkoruk szerint?
A horkolás is intő jel
Az alvászavar annyira elterjedt probléma modern társadalmunkban, hogy kutatása hamarosan külön tudománnyá növi ki magát. Nem csoda, bőven van mit elemezni.
10 ok, hogy miért sportoljunk
Számtalanszor hallottuk már: „Az edzés pozitív hatással van a szervezetre.” De mit jelent ez valójában? Ha motiváció kell, íme tíz ok, ami a testmozgásra biztat.
Mit okozhat és jelezhet az alváshiány?
Az alváshiány és a különböző alvászavarok nemcsak okozhatnak, hanem jelezhetnek is betegségeket, egészségügyi problémákat. Emiatt érdemes külön figyelmet fordítani rájuk.
Tippek túléléshez
Ha az ember hosszútávon is egészségesnek szeretne maradni, az alapok mellett néhány plusz dolgot is érdemes észben tartania. Tippeink.
Ilyen az ideális reggel
A reggel alapjaiban határozza meg a napunkat, ezért érdemes nagyobb figyelmet szentelni annak, hogyan töltjük. Tervezés, tudatosság, leleményesség.
Alvás, alvás és alvás
Ki nem szeret aludni? Még többet aludni? És ki alszik eleget? Na ugye. Pedig az egészségünkkel (is) játszunk ám!
Otthoni felkészülés az iskolakezdésre
Ideje elkezdeni az otthoni felkészülést az iskolakezdésre, és visszaszoktatni a gyerekeket arra, hogy eleget pihenjenek, továbbá hogy visszaállítsák a gondolataikat a tanulásra. Mit tehetünk, hogy ez megtörténjen?
Döntési nehézségek – mit tegyünk, hogy megtaláljuk a helyes utat?
Mindannyian kerültünk már olyan élethelyzetbe, amikor döntenünk kellett két, vagy több lehetőség közül. Mit tehetünk azért, hogy könnyebben tudjunk dönteni? Most induló cikksorozatunk a segítségére lehet!
Különös odafigyelést igényelnek a gyerekek a nyári szünet előtt
A gyerekek általában nagyon elfáradnak a nyári szünet előtti utolsó időszakra, ezért különös törődést igényelnek ezekben a napokban. A visszaszámlálás megkezdődött, de a szülői figyelmet sokszorosítani kell.
A meditáció csodája – egyszerűbb, mint gondolnád!
A meditáció jótékony hatásai ma már közismertek: gyógyítja a testet és a lelket, közelebb visz önmagunkhoz. A spiritualitás iránt kevésbé érdeklődők is szeretettel alkalmazzák, akár a jóga kiegészítéseként. Meditálni nagyon egyszerű, nem kell hozzá semmilyen különleges technika.
Miben aludjunk, ha jön a jó idő?
Szerencsére itt a tavasz, egyre melegebbek a nappalok és az éjszakák is. A téli pizsamákat lassan ideje a szekrény mélyére süllyeszteni. De vajon miben egészséges aludni, milyen alsónemű és alvóruházat használata javasolt?
„Mintha alvás közben nőtt volna a gyerekem…”
Alvás közben rendkívül fontos fejlődési folyamatok mennek végbe a babák agyában.
A jó alvás titkai
Nemrég volt az alvás világnapja, amelynek keretében többek között arra hívták fel a figyelmet, hogy az emberiség egyre nagyobb részét érinti élete során valamilyen alvásprobléma.
„Tente baba, tente, itt van már az este…”
Az altatás, illetve a baba alvási szokásainak kialakítása a legtöbb szülő számára a baba érkezése után hirtelen kardinális kérdéssé válik. A gyerekvállalást megelőzően nem is gondolnánk, hogy mennyi-mennyi kérdés merül fel az babák alvásával kapcsolatban.
A feltöltődés alfája és ómegája
Amikor az alvásról esik szó, szinte mindig előkerül az a bűvös nyolc óra. Miért annyi? Miért nem annyi? Pontosan mi számít, és mi a fontos a megfelelő pihenéssel kapcsolatban?
A fejfájást gyakran a nyakmerevség okozza
A fejfájás oka nagyon sok esetben valahol máshol keresendő, mint magában a fejben. Valamilyen hiánybetegséget, szervi elváltozást is jelezhet, de sok esetben az izmok megfeszülése, vagy nyaki problémák okozzák a rendszeres fejfájást. Sokszor a kulcs túlságosan is hétköznapi dolgokban rejlik…
Éjjel is ehet, csak nem mindegy mit
A legújabb kutatások szerint este, sőt éjszaka is ehetünk, ettől még nem leszünk hízékonyabbak és nem élünk egészségtelenül. Persze egyáltalán nem mindegy, mit és mennyit.
Miért egészséges a forralt bor?
Ismét itt van a forralt bor szezon, amikor mind a karácsonyi vásárokban, mind otthon szívesen eliszogatunk egy pohárka finom fűszeres forralt bort. Azt tudjuk, hogy meghűlés, nátha esetén jót tesz a forralt bor, de azt is tudjuk, hogy miért?
Elfáradunk évvégére
Ön is számolja már a napokat a karácsonyi szabadságig, és alig várja, hogy pihenhessen egy kicsit? Úgy érzi, tartalékolnia kell az erejét, hogy kitartson az év utolsó napjaira? Nos, mindez nem meglepő, pedig ez az állapot egy egyszerű pszichológiai tényező eredménye.
ThétaHealing – Gondolatcsere spirituális pszichológiával
„Kipróbáltuk” rovatunkban ismét egy lelki segítő módszert teszteltünk, amely közelebb visz minket a belső valónkhoz, segít minket az önismeretben, és megmutatja, hogy bizonyos élethelyzeteink, vagy nézőpontjaink milyen múltbéli élményeken, történéseken alapulnak. A ThétaHealing segít, hogy negatív gondolatainkat magunk mögött hagyjuk, és pozitívakra cseréljük.
Nem mindegy, milyen alvási körülményekhez szoktatjuk a babákat
Ön milyen alvó? Felriad minden apró zajra, zavarja az óra ketyegése, vagy ágyút lehet robbantani, miközben alszik, akkor sem ébred fel? Tudta, hogy mindez jelentős mértékben attól függ, hogy milyen alvási körülményekhez szoktatták gyermekkorában?
Praktikák megfázás, fertőzés ellen
Csalóka az évszakhoz képest enyhébb idő, hiszen hamarosan biztosan itt a keményebb hideg, s ezzel a megfázások időszaka. Készítsük fel immunrendszerünket!
Mi a jó ébredés titka?
A reggeli ébredés meghatározhatja a napot. Az állítás igaz, csak nem úgy, ahogyan azt a legtöbben gondolják. A rossz rutin káros lehet.
Nem jó, ha passzoljuk az alvást
A végzős középiskolásoknak és a felsőoktatásban résztvevőknek igencsak aktív az év ezen időszaka. A tanulásra mindenkinek más módszere van, egy tanácsot viszont érdemes megfogadni: aludni kell!
Mi történik, amikor alszunk?
Az biztos, hogy az alvásnak túlélési jelentősége van, de úgy tűnik elsődleges szerepe nem a testi pihenéshez kapcsolódik, hanem elsősorban a normális agyműködés fenntartásában van nélkülözhetetlen funkciója.
Miért nem alszik a baba éjszaka?
A babák alvási szokása, ritmusa eltér a felnőttekétől, nemcsak alvásigényük más, hanem elve idegrendszerük sem elég érett ahhoz, hogy átaludják az egész éjszakát.
Ügyetlen? Depressziós? Kialvatlan.
Az általános fáradtság mellett számos jele lehet annak, ha valaki nem alszik eleget. Lehet, hogy észre sem vesszük, de egyébként kialvatlanok vagyunk.
Alvás, mint természetes terápia
Az alvás és az álmok hangulatjavító szerepe régóta ismert. Erre utal a következő, gyakran hangoztatott köznapi kifejezés is: „reggelre kisimulnak a ráncok”. Az alvás nemcsak a fizikai regenerációhoz elengedhetetlen, hanem érzelmeink feldolgozásában is.
Mi a pihentető alvás titka?
A nyugodt és pihentető alvás titkát Katus Attila személyi edző és életmód tanácsadó hat javaslatban foglalta össze, melyeket maga is alkalmaz.